mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 03.06.2024 : 17:02:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 79   Dol
Natisni
Avtor Tema: Erlihija  (Prebrano 183324 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1020 : torek, 06.07.2010 : 21:54:04 »

tteddyka, eno vprašanje še...

Ko psu dajaš glino za pit, kakšna naj bo količina popitega? Koliko krat na dan mora spiti to glino? In kako ga prepičaš v pitje gline?

Drugo, kar me zanima je to, ali lahko poleg gline jemlje te probiotike in ta prah (če ga bo spila z vodo) za krepitev imunskega sistema ali ne?

HVala!
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1021 : torek, 06.07.2010 : 23:40:29 »

Kupili smo ji pasto s probijotiki; to na sreèo je.
Kakšna pasta je to? Kje se jo dobi? Je to boljše od probiotičnih jogurtov?
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #1022 : sreda, 07.07.2010 : 07:40:15 »

Pomojem da Vebac..
Logiran
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1023 : sreda, 07.07.2010 : 08:07:09 »

Zalarjeva, pojdite na internet in vtipkajte nutralogic, potem boste našli podjetje AB... So generalni zastopniki v Sloveniji za omenjene izdelke. Pri njih nabavljajo razni veterinarji iz vse Slovenije. Imajo pa tudi zaposleno veterinarko, ki vam svetuje, kako naj uporabite izdelke. Tam najdete tudi to pasto s probiotiki. Ali je pasta boljša od jogurta, ali ne, ne vem. Naša Naja probiotičnega jogurta ne je, zato smo nabavili pasto, ki pa jo poje takoj.
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #1024 : sreda, 07.07.2010 : 09:24:55 »

Zalarjeva,Nutralogic je od Vetnila,zastopnik v SLO je pa podjetje BTL marketing iz Brezovice pri Ljubljani.Preparat pa se po novem imenuje Imunologic.Jaz sem uporabljala prah,ki sem ga dajala breji psici in mislim,da se je super obnesel.
Tjaša
Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1025 : sreda, 07.07.2010 : 10:14:24 »

Njalepša hvala, se bom pozanimala Wink
Logiran
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1026 : sreda, 07.07.2010 : 11:10:59 »

samo ta prah imunologic ni ravno prijetnega vonja...tako da je pač odvsino od psa, ali bo jedel ali ne. Če sicer poje razne tablete ali vitaminske dodatke, potem verjetno ne bo problem. Če pa ne...
Naš maček Tito poje vse, kar mu daš, medtem ko psica pa ravno ne vsega.
Logiran
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1027 : sreda, 07.07.2010 : 13:17:45 »

jaz sem kupila probiotike v lekarni za ljudi! kapsule florazym, ki se dajejo po antibiotičnih kurah. Pojesti je treba celo z ovojem, ker če vsipaš ven prah, ne pride vse do črevesja, kjer naj bi se vzpostavila flora probiotikov. Kapsulo lepo daš psičku čisto zadaj na jezik, da je ne more izpljuniti. Jaz sem jo na začetku malo po maslu potegnila, da je lažje zdrknila dol Smiley
Glino se preko noči namoči, eno žlico v deci do dva vode, zjutraj najbolje na tešče se spije voda ki jo odliješ iz gline. Usedlino pustiš. Preden vodo odliješ, še malo premešaš, počakaš da se trdi delci usedejo, odliješ in vodo spiješ. Ne smeš uporabljati železne žlice!!! Jaz mojo Pikico prepričam tako, da ji s plastično žličko zajamem malo medu, potopim v glineno vodo, in ko liže med, popije glino. Sicer pa sem že lepila linke o zdravljenju z glino, petra-naja mal prelistaj, da ne pišem še enkrat. Poskusi dajat še matični mleček in propolis. Za imunski sistem je matični mleček čudovit, propolis pa je uničevalec bakterij. Po moje je slepota verjetno posledica erlihije. če se želiš pogovoriti kaj več, sem ti na voljo. Pa vse dobro vama želim Wink
Logiran
tteddyka
novinec
*
Sporočil: 33


« Odgovor #1028 : sreda, 07.07.2010 : 13:29:38 »

tteddyka, eno vprašanje še...

Ko psu dajaš glino za pit, kakšna naj bo količina popitega? Koliko krat na dan mora spiti to glino? In kako ga prepičaš v pitje gline?

Drugo, kar me zanima je to, ali lahko poleg gline jemlje te probiotike in ta prah (če ga bo spila z vodo) za krepitev imunskega sistema ali ne?

HVala!

Probiotike in glino lahko jemlje istočasno. Poskusi glino zjutraj, probiotik ob jedi. Za imunski sistem pa bi ti predlagala imunomodulatorje (matični mleček, Samento). Ker erlihije imunski sistem toliko obremenijo, da ponori. Zato lahko v kroničnih fazah pride do avtoimunskega odziva (imunski sistem uničuje lastne celice po domače, tako da posledično pride do bolezni kot je artritis, alergije, multipla skleroza, lupus....) Imunomodulatorji imunski sistem uravnavajo, tako da deluje pravilno. Glina in Samento telo prečistita, ker telo mora biti očiščeno strupov, težkih kovin..., da bi lahko imunski sistem deloval, in da bi lahko tudi probiotiki kaj koristili. Glino je treba uživati dalj časa, meni je g. Ferjuc svetoval, naj psički (pri kateri sem iz panike preventivno ugotovila okužbo z erlihijo-očitno v latentnem stanju, potem ko sem zaradi erlihije in borelije izgubila mojega ljubljenega Bakija) dajem glino kar stalno. Tako da jo pije sedaj četrti mesec in bova kar nadaljevali. Tri tedne pije, en teden pavzira. G.Ferjuc si je z glino ozdravil borelijo. Vendar mislim, da borelije in erlihije pri naših zlatih psičkih naredijo veliko več škode kot pri ljudeh.
Logiran
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1029 : sreda, 07.07.2010 : 14:53:56 »

tteddyka, se vam najlepše zahvaljujem za vse!!

Upam, da nam bo uspelo!

PS: Tudi jaz sklepam, da je slepota psledica erlihije oz. borelije; ali pa jo je bolezen pospešila.
Logiran
petra-naja
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #1030 : četrtek, 08.07.2010 : 20:51:19 »

izgubili smo bitko...srček nas je izdal...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1031 : četrtek, 08.07.2010 : 20:56:36 »

Eh...sožalje. Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #1032 : četrtek, 08.07.2010 : 21:28:52 »

 Cry  Cry  Cry Moje iskreno sožalje.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #1033 : četrtek, 08.07.2010 : 22:29:30 »

Sožalje  Cry
Logiran
alexx
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.911


« Odgovor #1034 : petek, 09.07.2010 : 09:44:57 »

Žal mi je...  Cry
Logiran
Strani: 1 ... 64 65 66 67 68 [69] 70 71 72 73 74 ... 79   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Erlihija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines