mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:50:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi  (Prebrano 16906 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #15 : sreda, 02.11.2005 : 16:42:05 »

Tisto o milih ljudeh se mi zdi hecno. sploh ni problem če je nekdo "milega" značaja, problem je, če je nedosleden npr. Vsaka pasma ima svoje zahteve, ene zahtevajo veliko gibanja, druge stalno zaposlirev, tretje veliko nege.  Jaz "milim" ljudem ne bi priporočala nobene delovne pasme, zanje je ponavadi značilno, da imajo zelo veliko energije, če se temu pridružijo še močni nagoni je recept za katastrofo tukaj. mimogrede. labradorci in goldni so delovni psi.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #16 : sreda, 02.11.2005 : 21:51:51 »

No, potem pa tak: mili ljudje se na psa ne morejo zadreti, ne morejo povzdigniti glasu, naglo potegniti povodec in izvajati kakršnokoli dejanje, ki meji na nasilnost. Vendar dobro vemo, da je v praksi včasih potrebno na silo ukrepati pri večini psov, recimo takrat, ko se zapodijo za divjadjo ali mačkami, v potok, za psom.
Zato me zanima, če obstajajo pasme, pri katerih tega sploh ne bi bilo potrebno? Pasme, pri katerih pridejo v poštev vse lepe in prijazne metode tudi v praksi.
Ali pa drugače - katere pasme ali pa skupine pasem bi moral tak človek takoj črtati?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #17 : sreda, 02.11.2005 : 22:03:53 »

Mogoce bi bili za taksne ljudi primerni kaksni bisoni.  Smiley
Logiran

Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #18 : sreda, 02.11.2005 : 22:07:57 »

končno  Cheesy. hvala, kaja!

bišoni, bokserji, še kakšni?
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #19 : sreda, 02.11.2005 : 22:10:26 »

Kokri so po mojih izkušnjah tudi zelo mili in nežni psi...pa škoti tudi.

Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #20 : sreda, 02.11.2005 : 22:14:32 »

No, s koker španjeli pa imam jaz same slabe izkušnje. Kolikor vem, imajo zelo nizek tolerančni prag in najhitreje ugriznejo (ker pa ugriz ni močan, temu "nihče" ne posveča pozornost), veliko lajajo in ker so lovski imajo verjetno tud lovski nagon, torej ne pridejo v poštev.
Škoti so pa spet delovna pasma, ki je Lanabela ne priporoča. Smiley
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #21 : sreda, 02.11.2005 : 22:20:27 »

Aha, in bokserji pa niso, ali kaj?  Huh

Škoti so po mojem danes ravno toliko hišni in družinski psi kot bokserji.

Glede kokrov pa...odvisno od psa do psa. Kokri, ki jih jaz poznam, so vsi zelo nežni in izjemno prijazni.

Lp
Logiran
Zoia
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 717


« Odgovor #22 : sreda, 02.11.2005 : 22:21:31 »

No, s koker španjeli pa imam jaz same slabe izkušnje. Kolikor vem, imajo zelo nizek tolerančni prag in najhitreje ugriznejo (ker pa ugriz ni močan, temu "nihče" ne posveča pozornost), veliko lajajo in ker so lovski imajo verjetno tud lovski nagon, torej ne pridejo v poštev.

se strinjam v primeru, da gre za nerodovniskega psa. Rodovniski z znanim poreklom, dobrim vzrediteljem, v rokah pravega cloveka pa je nekaj najbolj simpaticnega

Bokserji se mi pa nekak ne zdijo "mili". Zivi norci, ki jim niti starost ne pride do zivega Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #23 : sreda, 02.11.2005 : 22:27:32 »

Oprosti n3wfka, toda tisto je blo še od prej (da se ne bi gospod užalil)  Tongue.

Seveda bo vsak za svojo pasmo rekel, da je najboljša in najlepša. Za njega morda, za vse pa ne.

Jaz samojede večkrat odsvetujem, ker ne želim, da bi prišli v roke nekomu, ki z njim "ne bi mogel". Zaradi psa. Najprej omenim vse težave, s katerimi se lahko bodoči lastnik sreča, če vidim, da to mirno prenaša, prehajam postopoma na pozitivne lastnosti.
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #24 : sreda, 02.11.2005 : 22:33:26 »

Ne, saj zaradi mene ni nič narobe. Samo tako, sem omenila in povedala svoje mnenje, tako, da brez zamere.  Smiley

Lp
Logiran
Marjetka
odvisnež
*****
Sporočil: 540


« Odgovor #25 : sreda, 02.11.2005 : 22:46:49 »

mili ljudje se na psa ne morejo zadreti, ne morejo povzdigniti glasu, naglo potegniti povodec in izvajati kakršnokoli dejanje, ki meji na nasilnost.

Sem opazila, da je na primer whippet obvladljiv tudi brez strozjih ukrepov.  Wink
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #26 : sreda, 02.11.2005 : 22:56:41 »

Maltežani so definitivno nežna pasma  Smiley Poleg tega potrebujejo nekoga z veliko potrpljenja - pa ne zaradi karakterja  Wink ampak zaradi zahtevne, ma kaj zahtevne - noro zahtevne nege Wink

So pa res bolj take nežne dušice...

LP,
Diana
Logiran
Damijana
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 80


« Odgovor #27 : četrtek, 03.11.2005 : 09:06:54 »

  Tudi jaz poznam bokserko, ki je zelo prijazna do ljudi ampak, če zagleda drugega psa pa totalno ponori- renči in kaže zobe ( že ko je bila stara štiri mesece)! Undecided


Jaz imam softyja (mehkodlakega pšeničnega terierja) in moram povedat, da je kuža prijazen  do ljudi, dokaj nezahteven za nego, zelo igriv, na sprehodih se ne oddaljuje od nas, ima še kar nekaj lepih lastnosti, pa vendar v njem včasih prevlada terier!

Tako, da mislim, da softy izpade! Undecided

Sicer se pa strinjam s puppo,kako so nastale nevarne pasme!!!!!!!!!!!!! Wink


P.S.: dobra tema!

Lp,
 Damijana & Terry

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #28 : četrtek, 03.11.2005 : 09:19:11 »

nasploh v tej kategoriji odpadejo vsi terierji pač zaradi njihovega nagona po preganjanju "vsega kar se premika".
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #29 : četrtek, 03.11.2005 : 09:22:30 »

Nekateri mešančki so mogoče še bolj nežni kot pa katerikoli rodovniški pes.Naš je zelo potrpežljiv in izjemno prijazen peso in brez kakeršnekoli pasje šole obvlada(no ja, obvlada glih ne, ve pa za kaj se gre Roll Eyes) skoraj vse! Shocked Cheesy ;)Lp
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Različne pasme za različne karakterje ljudi
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines