mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 01:28:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 208894 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1755 : ponedeljek, 23.11.2009 : 07:48:18 »

Oprostite, ampak z eno pasjo mrcino od 50 kil se ne mislim pomerit v moči, niti pod razno ne, se predajem.
Problem niso samo gonečke so tudi otroci, ki hodijo domov z šole naprimer.
Čeprav se je situacija že precej pomirila.
Ko grem na sprehod imam za vsak slučaj leseno palico z sabo.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1756 : ponedeljek, 23.11.2009 : 09:25:52 »

mi je žal, jaz v tem vidim najbolj kruto rešitev, v zavetišču namreč. Veliko je držav po Evropi, kjer se psov ne evtanazira več. Meni se zdi to grozno, pa konec, nečloveško. Poleg tega pa je bolj grozno to, da bo lastnik, ki si mu psa odpeljal,
poznam take, vzel takoj drugega mladiča (varuha namreč niujno potrebuje), ki bo
končal na isti način. Tu nekaj ne gre. Ali dobimo način, da ljudi, ki ne skrbijo za pse
in druge živali denarno kaznujemo, kot se to dogaja drugje v Evropi, ali pa se bodo
ti problemi ponavljali. Pes ne sme sam po vasi in konec, to bi morali ljudje razumet.
Konec koncev ni nihče prisiljen, da vzame psa, če mu ni do tega, da bi skrbel zanj in
si vzel čas, da ga sprehaja pa to. Če bomo pse vozili v zavetišče in pustili lastnike
nekaznovane, pa se bo mučenje živali samo nadaljevalo. Človek pa bo nadaljeval
v svoji objestnoti. Pa ne samo mučenje živali, pri nas je zaradi teh pasjih krdel prišlo
tudi do ugrizov otrok, čeprav so ljudje poklicali policijo, pa se je lastnik izgovoril in
ni dobil denarne kazni. To pa je eden tistih, ki gotovo ne bo jokal, če mu boš psa
nesel v zavetišče, še zadovoljen bo, da bo lahko vzel mlajšega. mal spremembe pač
nese
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1757 : ponedeljek, 23.11.2009 : 09:28:22 »

Tu nekaj ne gre. Ali dobimo način, da ljudi, ki ne skrbijo za pse
in druge živali denarno kaznujemo, kot se to dogaja drugje v Evropi, ali pa se bodo
ti problemi ponavljali.

Se strinjam, edino primerna denarna kazen reši ta problem.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1758 : ponedeljek, 23.11.2009 : 09:29:40 »

vsekakor Ruso ima prav, problem so tudi otroci. Vi ki to pišete verjetno živite
nekje v Ljubljani, kjer bo lastnik s solzami v očeh tekel po psa v zavetišče. Ne
poznate pa, kako je to pri nas na Krasu. Pri meni je ravno tako kot v Renčah.
Sicer imam jaz dvorišče zagrajeno, psičko pa dam vedno v avto, ko se goni. Krdela pa so, zaradi drugih.Še to, v Kopru pa psov ne evtanazirajo, razen če
ne gre za napadalne, to vem, ker sem v stiku z njimi in sem sama tja peljala
več najdenčkov in sledila večmesečnemu iskanju lastnika.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1759 : ponedeljek, 23.11.2009 : 09:30:57 »

Ja, očitno z Rusom živiva v podobnem okolju, zato problem obravnavava drugače.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1760 : ponedeljek, 23.11.2009 : 09:38:57 »

Še nekaj poudarjam, zaradi pripomb, ki jih podaš lastnikom spuščenih psov izpadeš na vasi ti čuden in nerazumevajoč, v stilu žival je žival in če mi tuli na ketnih ga izpustim saj se mora znoret, tako jih večina razmišlja, zelo primitivno ampak dejstva so taka.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1761 : ponedeljek, 23.11.2009 : 09:46:24 »

ha, ha, pa še nekaj. Jaz se nekaterim izmed teh psoh, tudi ko sem sama, brez psa, še približat ne upam, zdaj pa naj se javi tisti smrtnik, ki bo recimo
pit bula al kraškega ovčarja, strpal v avto in se z njim prijateljsko vozil do
zavetišča!!!!!
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1762 : ponedeljek, 23.11.2009 : 09:49:06 »

tudi glede pripomb velja isto Ruso. Pri meni se enako dogaja, soseda pač sva.
Teh problemov pač ne moremo sami reševat, država mora državljanom zagotovit nek red. No, že ko dnarja primanjkuje, pa naj uvede davek na psa, s tem denarjem
pa naj potem ljudi izobražuje, sterilizira potepuške mačke itd.
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1763 : ponedeljek, 23.11.2009 : 10:14:06 »

Ne bi dolgovezil, očitno moramo zaenkrat še potrpeti in se znajti vsak na svoj način.
Z plačilom primerne denarne kazni, bi se marsikaj dalo rešit.
Psa slikat , ter predočit ustreznim organom, dve priči = plačilo kazni.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1764 : ponedeljek, 23.11.2009 : 10:31:49 »

Ah, dajte no ...
Jokcat, kako je hudo na dezeli, v mestih pa gre vse veliko lazje, je pac precej mimo. Zivim na vasi in se je vse prav lepo postimalo in psi so vecinoma tam, kjer morajo biti - pod nadzorom lastnikov. Sem imela nekaj let gonecko in na zacetku hordo psov, po ukrepanju ni bilo nobenega vec in jih tudi sedaj ni. Ce pa sedis doma in se smilis sam sebi, se zadeve ne bodo resile niti za centimeter. Ce povrhu vsega nisi niti toliko, da bi se pozanimal, kaj pravi zakon in kako lahko ukrepas brez, da bi skodil zivalim (zadeve, o katerih pisete, spadajo pod mucenje in kot take se boste hitro znasle kot muciteljice zivali, kar pa najbrz ni vas namen - vsaj upam), ostaja vse tako, kot je. Povrhu pa na nekem forumu, kjer se z vsem bistvom zavzemamo, da bi bilo kdaj bolje, pisete o limu in petardah. To kaze na nepripravljenost karkoli spremeniti ali vloziti vsaj kancek svoje energije v resevanje problema - cakate, da pride nekdo in ga resi.

neca91, oprosti, ampak da prekinemo tvoje pisanje o raznih evropskih zavetiscih in o moznostih za resitev problemov spuscenih psov, ki spadajo nekam pred leto 2002 in ne v ta cas, te vabim, da preberes nekaj zadev:

- Kaj storiti, ko najdemo žival?
Napisano je ze nekaj mesecev, ves cas je povezava tudi v glavi tega foruma in ne vem, kako ga lahko ljudje spregledate, potem pa trosite taksne v neki forumski temi (in ocitno v realnem zivljenju). Res je, da je nekaj malenkosti v clanku treba spremeniti, ker se je Pravilnik o zasciti hisnih zivali 3.7.2009 za nekaj odtenkov spremenil, pa vendar ne gre za kaksne poglavitne spremembe, tako da lahko prebrano vseeno vzames za veljavno.

- Zakon o zasciti zivali

- Pravilnik o zasciti hisnih zivali

- Pravilnik o pogojih za zavetisca za zascito zivali

- Čipiranje je očitno samo za bedake! - forumska tema, kjer je odkrit srž problema, k resitvi katerega ne bo nikakor pripomogel noben lim, pa tudi petarde ne (vmes so te prepovedali in v kratkem se bo na vrhu foruma spet pojavila tudi tema o petardah, kot vsako leto pred prazniki). Pripomoglo bo EDINO tvoje ukrepanje (in ukrepanje nas vseh) vsakokrat, ko vidis psa brez lastnika. Ce pa tega nisi pripravljena storiti, potem se pa tudi nad spuscenimi psi nimas prav nic za pritozevati.
Logiran

Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1765 : ponedeljek, 23.11.2009 : 10:38:57 »

Bravo, Jana.
(ITAK!  Roll Eyes)
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1766 : ponedeljek, 23.11.2009 : 10:55:14 »

Jana hvala.
Logiran
neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1767 : ponedeljek, 23.11.2009 : 19:06:01 »

Hvala Jana, ampak vem, kaj storiti, ko najdeš zapuščeno žival, lahko vprašaš v zavetišču v Kopru, sem tudi plačala bivanje psom, ki sem jih tja pripeljala. Po
mojem pa pes ni tržno blago, ki ga vzameš, avtanaziraš, vzameš in spet evtanaziraš. To bo ostalo moje mnenje in bom vedno tudi finančno podpirala
zavetišča, ki prijazne kužke obdržijo pri življenju. In ne dolžit ljudi, da ne poznajo
zakonov, ko pa jih poznajo.... še preveč!!!
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1768 : ponedeljek, 23.11.2009 : 19:50:35 »

Uh, pa dajmo se malo tolct z glavo ob zid Smiley

Hvala Jana, ampak vem, kaj storiti, ko najdeš zapuščeno žival, lahko vprašaš v zavetišču v Kopru, sem tudi plačala bivanje psom, ki sem jih tja pripeljala. Po
mojem pa pes ni tržno blago, ki ga vzameš, avtanaziraš, vzameš in spet evtanaziraš. To bo ostalo moje mnenje in bom vedno tudi finančno podpirala
zavetišča, ki prijazne kužke obdržijo pri življenju. In ne dolžit ljudi, da ne poznajo
zakonov, ko pa jih poznajo.... še preveč!!!

Z drugim stavkom negiras prvega. Torej, menim, da ne ves, kaksna je zakonodaja in kaksne so tvoje moznosti v primeru, ko najdes zapusceno zival (ta je vsaka, ki ni pod nadzorom skrbnika, torej vsak pes, ki pride brez lastnika mimo tvoje bajte). Zakonodaja je jasna, ce pa si zadovoljna z vsem, kar ti recejo v lokalnem zavetiscu, bo treba narediti se kaj na lastnem izobrazevanju in osvescanju.

Kot razumem, se tvoj stavek "vzameš, avtanaziraš, vzameš in spet evtanaziraš" nanasa na: "nekdo ima psa, ki ga spusca, v zavetiscu ga evtanazirajo in tisti si spet priskrbi novega psa, ki ga spet spusca in ga v zavetiscu spet evtanazirajo". No, ce bi ljudje v resnici opravljali svoje drzavljanske naloge, se posebej, kadar so to "ljubitelji" zivali, ki so proti evtanaziji, bi zaceli pri tem, da bi poskusili ugotoviti, cigav je nek pes (nekaj raziskovanja je morda potrebnega, mogoce kaksne skornje na noge potegniti in se mal v gmajno sprehoditi; ali pa podnevi mal setati po vasi in si zapomniti, pri kateri hisi je kaksen pes privezan) in s prijavami. Prijaviti je treba lastnika, ki zapusca psa (fotkas psa na cesti ...), prijaviti je treba lastnika, ce pes ni oznacen ... Ko je pes enkrat oznacen in ko lastnik ve, da ga lahko zadeva udari po zepu, pa da se ne more psa kar tako znebiti, se zacnejo zadeve nekoliko drugace odvijati.

Dokler pa boste govorili in pisali, da je vse brez veze, ter ponujali lim in petarde tudi na portalu, na katerem se z vsemi mocmi trudimo biti boljsi od tistih, ki jih preganjamo in zaradi katerih zelimo stvari spremeniti na bolje, bomo ziveli v crni luknji.
Priznam, da me je ob takih debatah neizmerna groza, da zivim in bom ostala v 19. stoletju. Ne samo na podrocju zascite zivali.

S tem, ko ne naredis nic ob psih, ki se brez skrbnikov setajo okrog tvoje bajte, naredis najvec ZA to, da si ljudje pse nabavljajo, jih spuscajo in zapuscajo (posledicno jih v zavetiscih ubijajo) ter si nabavljajo nove.

neca91, brez zamere, ampak preprosto cez nasvete v tej temi pod nikakrsnimi pogoji ne morem in tudi v bodoce ne bom sla.
Jasno je le eno - potrebna je angaziranost prav vsakega posameznika na lokalnem obmocju, ce zelimo, da bo kdaj kaj bolje. V nasprotnem primeru bodo eni pac pse spravljali na svet, drugi pa jih (z naso posredno pomocjo) ubijali.
Logiran

neca91
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 324


« Odgovor #1769 : ponedeljek, 23.11.2009 : 21:04:35 »

jaz nisem tak tip, ki bi pustila, da mi drugi skozi solijo pamet, pa ne poznajo situacije. Torej povem do konca. Jaz s temi psi nimam problemov, ker svojo vozim
z avtom v naravo, daleč od vasi, pa še ograjo imam, tako da ponoči lahko mirno
gre ven in lula pred hišo. Se je pa pri nas zgodilo, da so imeli straši probleme z ugrizi
pa do prometnih nesreč je prišlo (na srečo vedno manjših). Ljudje so točno vedeli za
čigave pse gre, pa so poklicali policijo, slednja jih je napotila na išpektorja, ta spet na policijo, ko so slednji končno prišli, pa so se samo pogovorili, prijazno zgleda, kajti psi še vedno krožijo po vasi, še vedno se koljejo med sabo (dva sta poginila),
tisti, ki imajo otroke pa se jih še naprej bojijo. Psa namreč lahko držiš doma, voziš
v gozd, otrok pa ima na vasi šolo, prijatelje. Ni vedno tako lahko kot misliš, nihče ni mislil mučenja, povem pa ti, da brez sodelovanja oblasti pač ne gre. Isto z mačkami
tu sem edina, ki ima sterilizirane mačke, nekaj mladičev sem nesla v zavetišče v Trst,
Gattile, kjer so jih tudi oddali, ljudje pa pravijo da nimajo denarja za sterilzacijo, mladiči se množijo, ljudje se jezijo, vemo pač zakaj, no te na pol potepuške mačke
bi bilo pač treba polovit (divje so) in sterilizirat. Pa konec.Tako tudi v Sežani bi ne prišlo do pokola in še psi so pomrli. Globe pa tudi moraj bit

b b
Logiran
Strani: 1 ... 113 114 115 116 117 [118] 119 120 121 122 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines