mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:01:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 208916 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1770 : torek, 24.11.2009 : 06:42:52 »

Bravo Neca! Če bi bilo več takih kot si ti, ki bi goneče psičke vozili daleč v naravo, bi imeli "ubogi" samčki in njihovi lastniki manj problemov.
Sicer Z Ernijem glede tega nimam posebnih problemov. Ko se je sosedova psička gonila, si je mirno ogledoval direndaj  okrog njihove hiše. Je bolj komot in počaka, da psičko pripeljejo k njemu.
Smo pa imeli Bena, ki je obiskoval psičke tudi 5 km daleč. Bil je "čistokrven",oba starša sta bila rodovniška, ata doga, mati nemška ovčarka.  ;)Ni pomagala ograja, ne električni pastir, ko se je odločil je šel. Ni bil napadalen, igral se je z otroci, s psi, zato ga tudi niso preganjali. Za nas je bilo to potepanje zelo zoprno.
Takrat sem sklenila, da bo imel vsak nadaljnji pes stoprocentni odpoklic- se pravi šolanje. Upam, da mi je uspelo.
Ruso lastnike gonečih psičk s palicami srečujem velikokrat. Včasih razmišljam kaj bi on naredil, če bi se mu kdo "nastavljal". Zraven pa velikan s kolom.  Angry
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1771 : torek, 24.11.2009 : 07:47:53 »

Ruso lastnike gonečih psičk s palicami srečujem velikokrat. Včasih razmišljam kaj bi on naredil, če bi se mu kdo "nastavljal". Zraven pa velikan s kolom. 

Oprosti ampak ko grem z gonečko na sprehod je že na daleč fuj ko zagledam psa in se umaknem, če je pas na povodcu rečem že zdaleč, da se mi psica goni. Problem so spuščeni psi ki uletijo kot strela z jasnega in začnejo od zadej z lizanjem, Novica pa rep dol in ji je nerodn  sram

A zastopš sina?
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1772 : torek, 24.11.2009 : 07:52:44 »

Jana ko berem tvoj roman pa se počutim sam krivega ker mi tuji psi okol bajte letajo. Shocked
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1773 : torek, 24.11.2009 : 08:14:11 »

Ruso, ha ha, bodi vesel, da Nova da rep dol. Moji bi ga dali gor...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1774 : torek, 24.11.2009 : 08:29:41 »

jaz nisem tak tip, ki bi pustila, da mi drugi skozi solijo pamet, pa ne poznajo situacije. Torej povem do konca. Jaz s temi psi nimam problemov, ker svojo vozim
z avtom v naravo, daleč od vasi, pa še ograjo imam, tako da ponoči lahko mirno
gre ven in lula pred hišo. Se je pa pri nas zgodilo, da so imeli straši probleme z ugrizi
pa do prometnih nesreč je prišlo (na srečo vedno manjših). Ljudje so točno vedeli za
čigave pse gre, pa so poklicali policijo, slednja jih je napotila na išpektorja, ta spet na policijo, ko so slednji končno prišli, pa so se samo pogovorili, prijazno zgleda, kajti psi še vedno krožijo po vasi, še vedno se koljejo med sabo (dva sta poginila),
tisti, ki imajo otroke pa se jih še naprej bojijo.
Psa namreč lahko držiš doma, voziš
v gozd, otrok pa ima na vasi šolo, prijatelje.

Imamo zakon, ki pravi, da, ko je pes ugriznil, je nevaren. Če je bilo to prijavljeno policiji, je pes označen za nevarnega in morajo lastniki imet 180cm ograjo okoli bajte, opozorila in nagobčnik. Kaj ni jasno? In če tega ne delajo, se pokliče še enkrat policija. In še enkrat in še enkrat. Kaj pa je tako težko zavrtet telefon in povedat, da se tisti grozni pes, ki je že ugriznil, ki je že registriran zopet potika okoli in nas straši? Naš Zakon o zaščiti živali je še vedno napisan tako, da ščiti tebe in ne psa (žalostno, a ne?).

Ni vedno tako lahko kot misliš, nihče ni mislil mučenja, povem pa ti, da brez sodelovanja oblasti pač ne gre. Isto z mačkami
tu sem edina, ki ima sterilizirane mačke, nekaj mladičev sem nesla v zavetišče v Trst,
Gattile, kjer so jih tudi oddali, ljudje pa pravijo da nimajo denarja za sterilzacijo, mladiči se množijo, ljudje se jezijo, vemo pač zakaj, no te na pol potepuške mačke
bi bilo pač treba polovit (divje so) in sterilizirat. Pa konec.Tako tudi v Sežani bi ne prišlo do pokola in še psi so pomrli. Globe pa tudi moraj bit

b b

In kaj k***** je pa oblast? A veš zakaj ima oblast tako moč kot jo ima? Zaradi takih ljudi, kot si ti. Ki si rečejo - sej se itak nič ne da in se obrnejo stran. Oblast = država= državljani = ljudje = mi. Ja? Torej, če ne bi mi (vsi skupaj) bebci podpirali take države, ne bi bila taka, ampak bi bila drugačna. A res misliš, da so v drugih državah politiki sami po sebi dobri, da spadajo v tisti procent ljudi, ki jih je sama dobrota, razumnost in razumevanje? Al mislis, da si z razumnim (+/-) delovanjem (oziroma ljudem +/- všečnim) zagotavljajo svoj stolček?

Mislim, brez veze. Res. Najlažje se je izgovarjat na sistem, a ne? Ki ti ne omogoča, da bi karkoli naredil.  bruham

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1775 : torek, 24.11.2009 : 09:33:17 »

Ruso, ha ha, bodi vesel, da Nova da rep dol. Moji bi ga dali gor...

Sta že izkusili kako lepo je cigu migu
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1776 : torek, 24.11.2009 : 09:49:32 »

To že drži, ampak tudi takrat sta se obnašali kot pravi irski prostitutki Smiley
Upam, da bo ta tema sedaj spet zajemala vsebino v skladu z naslovom - irski mehkodlaki pšenični terier
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1777 : torek, 24.11.2009 : 11:47:13 »

Smo si našli temo, kaj? Res, da je zunaj sonce in diši po pomladi.
Pridna o policiji in pasjih ugrizih imam svoje mnenje. Naši "pridni" policaji zbirajo prijave, pišejo kazni, ki so zeeelo visoke, jih ne zanima a se je res zgodilo ali ne. Marsikdo je po nedolžnem plačal ali dokazoval na sodišču da ni bil njegov pes. To je trnova pot, zato ne moremo za vsak ugriz psa obsoditi, da je nevaren. V zakonu je to lepo opredeljeno. Včasih kdo psa tudi sprovocira, da lahko toži za odškodnino.
Želim vam lep dan še naprej.
Pravijo, da se psi marsikaj naučijo doma. Ha,ha,ha........
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #1778 : torek, 24.11.2009 : 11:57:16 »

Imaš mnenje ali imamo zakon? In kaj bi rada povedala?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1779 : torek, 24.11.2009 : 12:07:09 »

Smo si našli temo, kaj? Res, da je zunaj sonce in diši po pomladi.

Tukaj pa že drugi teden megla in mraz, ko bo posijalo sončece, bodo tudi debate boljše.  Wink
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1780 : torek, 24.11.2009 : 15:47:07 »

No pa gremo nazaj na našo temo. Prejšni četrtek sva z Blondie po dolgem dolgem času spet malo potrenirali poslušnost na poligonu. Blondie je glede na to da dolgo ni trenirala, delala super. Seveda sva trening skrajšali na 20 minut, kar je za nov začetek več kot dovolj.

Sina kako pa kaj agility...a gre??
 Grin Wink Wink
Logiran
sina
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 79


« Odgovor #1781 : torek, 24.11.2009 : 20:12:24 »

Občasno trenirava. Mene čaka to zimo en poseg, upam, da bom do pomladi v fit formi.  Grin
Ruso sonce je v Kočevju. Vsak dan. Že drugi teden. Smiley
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1782 : sreda, 25.11.2009 : 07:28:44 »

Že grem v Kočevje  Smiley
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1783 : sreda, 25.11.2009 : 10:03:46 »

Tudi Škofja Loka premore neka sonca...
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1784 : sreda, 25.11.2009 : 10:51:37 »


Dve lanski sliki, saj letos itak ne bo snega  Grin




Logiran
Strani: 1 ... 114 115 116 117 118 [119] 120 121 122 123   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines