mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 20:37:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier  (Prebrano 207851 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1830 : petek, 25.06.2010 : 16:10:45 »

Tjaša kaj je pa narobe s kožo? Alergije?
Ja upam, da ste že rešili težave.

Elmo je po tanovem mariborčan - no vsaj zadnji mesec. Mi je prišel moralno podporo držat med izpiti in zaenkrat deluje! Je pa orenk kosmatinec in me kar mika, da bi prijela brivnik v roke ...  Grin Je pa ultra priden, očitno mu štajerski zrak dobro dene Smiley


Lep pozdrav

Sanja & Elmer
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1831 : sobota, 03.07.2010 : 15:51:38 »

Evo na hitro en pozdravček iz Zreč kjer sem 3 tedne na rehabilitaciji Undecided Undecided 
Sanja kaj je z našo Blondie že skoraj pol leta nimamo pojma. Sicer sedaj je že 80% boljše. Vsaj krvava ni več, še vedno pa se masti in ima nekakšne gnojne bulice, ki pa jih je tudi že ogromno ogromno manj. Probali smo že nevem koliko zdravil, zamenjali že vso pasjo opremo od postelj, tepihov, krtač itd. Kri je šla že na testeranje, vse negativno. Kak mesec nazaj smo nehali z vsemi tableti, žavbami, šampončki tako da ji damo možnost da sama preboli. Na njenem vedenju in energije pa se to ne pozna. Saj ni nič resnega, bolj moteče kot kaj drugega.

No pa še to danes je moja Blondie ponovno naredila B-BH izpit, tokrat z mami, saj delamo nekašen družinski B-BH, pa je pri nas doma samo ta pes pripravljen, da dela s komur koli. Seveda se ve čigav je pes (moj ane!!  Grin Grin)  in kdo ga trenira (jaz ane  Grin Grin ), no šalo na stran, z mami sta dosegli 96 točk, kar je kar dobro. No pa da se še malo pohvalim če sem že pri tem, pa sem spet najboljša v družini, kar se točk tiče  Grin Grin Grin Tongue Tongue Tongue . No pa da ne bo kdo mislil da doma non stop tekmujemo Grin Wink

Aja pa še to... mi imamo pa novo poletno frizurco!! Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Zdaj jo sicer že 10 dni nisem videla ampak preden sem odšla od doma je bla pa res luštna Smiley Smiley No pa ne se ustrašit, ne izgleda kot šnavcer!! pravi softy punca je  Smiley Smiley No počakajte na Janjo, ona jo bo ziher še malo pohvalila, če je že jaz nisem dovolj  Smiley Smiley Zdaj štartamo na to da tole dlako spravimo na malo boljšo kvaliteto saj smo jo morali vsak dan kopati itd.

Pa lep poletni pozdrav vsem dopustnikom!! Wink Wink Smiley


Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1832 : torek, 06.07.2010 : 08:33:07 »

Nekaj zanimivega  Wink


http://www.answers.com/topic/soft-coated-wheaten-terrier#Health
Logiran
ruso
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


WWW
« Odgovor #1833 : torek, 06.07.2010 : 09:41:40 »

Ker se bom lotil strižena sam me zanima kakšne škarje priporočate iz izkušenj, zanima me točno kakšne in kje se nabavijo?
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1834 : torek, 06.07.2010 : 10:03:26 »

Živjo, ruso. Uporabljam frizerske škarje (ta drage  Wink), sampak se najbolj obnesejo, pa še kakšne cenejše, glavno da so ostre. Tiste za redčenje pa pridejo prav samo za dlako na glavi.

Tale spletna stran mi pa ni všeč, pa ne samo zaradi netipične dlake, ampak tudi striženje je prilagojeno psom z volneno dlako, na t.i. ameriški način - glava postrižena na "šnavcerja". Sicer tehnika pa OK.

LP
Logiran
samson
rad pišem
****
Sporočil: 320


« Odgovor #1835 : četrtek, 08.07.2010 : 20:15:11 »

Pa da pohvalim še Tjašino Blondi: med striženjem je bila zelo pridna, takšnih psov res ni težko urediti. Psihično stabilna, bi se reklo Wink, tudi do mojih psic. Dlaka je zaradi težav sicer še suha, ampak ko se bo popravila, bo to čisto druga Blondi.
Saj, Tjaša, bo treba foto-dokaz!
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1836 : sreda, 15.09.2010 : 22:01:16 »

Danes smo izgubili Nilsa. Šlo je zelo na hitro, Praktično nam ga je pobralo v enem tednu.  Že cel večer naša punca stoji pred vrati in ga čaka da pride nazaj. Sploh ne vemo kaj bo brez njega. Ona nikoli ni bila sama. Kdo ji bo sedaj vsak dan umil ušesa, jo branil ko bo provocirala pse kot je rottweiler, se z njo igral...?? Za enkrat še nevemo kaj in kako, bo pač nekaj treba. Upam da bo vsaj jedla normalno da nam ne shujša še ona.

Da malo obnovim temo pa prilagam naše poletne fotke (Blondie še zaraščena).


                                 

                 


lp Tjaša
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #1837 : torek, 28.09.2010 : 19:43:33 »

Hey Tjaša, sožalje za izgubo Nilsa. Najbrž je bil res velik šok. Kako je pa kaj Blondie? Kako kaj njeno zdravje - kaj je z alergijo?

Lp,

S & E
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1838 : sobota, 23.10.2010 : 14:23:30 »

Sanja kot že veš je bilo res hudo. Naša Blondie še vedno ni prebolela, niti mi še nismo. Saj ne izivamo, vendar včasih rečemo lej Nils je, da vidimo če se še spomni in tamala takoj vstane, rep kot antena in ga išče po celem stanovanju, potem se spet uleže in lenari naprej. Zelo je žalostna, dolgo se ni igrala s psi, sedaj sam ter tja malo pošiba, vendar ni kot prej. Pri nas se vsak večer eden od nas uleže na tla in se igra z njo, tako kot se je Nils. Šele takrat se sprosti in uživa. Skače po nas, praska, grize, tako kot, da bi se igrala z Nilsom. Nam pa ni tako zelo prijetno saj smo vsi pogriženi in popraskani od tega Grin Grin Grin Wink .

Kar se tiče alergije imamo zdaj res dovolj, tudi naš vet je rekel, da gremo zdaj na zadnjo možnost. V teh dneh bo šla njena slina na vse možne preglede. Potem pa upam, da bodo končno ugotovili kaj je. Zdaj je grozno, samo še vpijemo: Blondie nehi se praskat itd. Da sploh ne govorim o vsem sranju, ki ga imamo doma (tabletki, šamponi, spreji itd.).

Končno pa smo našli psarno, ki nam odgovarja, za novega člana. Ker za to nisem v pravi temi, bom zelo kratka. Tudi tukaj nam ne gre vse po načrtih. Letos bi v teh mesecih morali biti mladički. Iz napisanega predvidevamo, da je bila psička prazna Lips Sealed Undecided . Nismo neučakani, vendar si kuža res čimprej želimo, saj nam je tako zelo dolgčas. Pa ne zgolj zaradi nas, bolj se nam gre za Blondie, da se vrne na stara pota. Tako zamorjene je ne poznamo. Vendar se nam psarna tako dopade da bomo čakali na novo leglo.


Pa še par besed o evropski razstavi v Celju... meni je bilo zelo všeč! Videla sem nekaj lepih softijev. Z Blondie pa sva udi malo potrenirali v ringu. Sanja ali Janja, vidve imata sigurno kakšne slike in rezultate Cheesy Grin Wink Wink


lp Tjaša& Blond
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #1839 : sobota, 16.07.2011 : 21:29:07 »

Ce slucajno kdo pozna lastnika/e samca, ki zivi na obmocju Dolenjska cesta, Rakovnik, Galjevica ali Jurckova (Ljubljana), mu prosim povejte, da bo ta pes romal direkt v zavetisce, ce ga jaz dobim, ker se sam sprehaja naokoli in je danes poskrbel za svoje nerodovnisko potomstvo  Angry
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1840 : nedelja, 13.05.2012 : 18:46:32 »

Oioi tema nam je malo zamrla. Da malo obnovim je tukaj nekaj malega od Coco oz. uradno Tribally Leila.  Smiley Smiley



Na sliki je stara 5 mesecev. Počasi raste in se barva v tapravo barvo. Za enkrat imam v planu CACIB Bled kot prvo razstavo. No pa sej se ne mudi  Smiley

En pozdravček vsem!!  Wink
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1841 : petek, 18.05.2012 : 17:17:13 »

Včeraj bi moja Blondie Wheaten Fantasy praznovala 5 let. Vse najboljše in počivaj v miru!! <3 <3 <3
Logiran
tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #1842 : sreda, 01.06.2016 : 19:25:00 »

Po dolgem času ponovno nekaj napisanega o pasmi irski mehkodlaki pšenični terier: http://www.zurnal24.si/irski-mehkodlaki-psenicni-terier-clanek-271802
Logiran
Strani: 1 ... 118 119 120 121 122 [123]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: Irski mehkodlaki pšenični terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines