mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 22:20:14

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjul - psi iščejo dom (Moderatorji: Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lamai išče dom
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Lamai išče dom  (Prebrano 7634 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« : torek, 25.02.2020 : 21:37:02 »

Lamai, samica, najdena 29.12.2019 v Logatcu, ob sprejemu stara približno 7 mesecev, predvidoma bo srednje velika. Je veterinarsko oskrbljena in išče nov dom.







Logiran

SinM
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.250


WWW
« Odgovor #1 : torek, 26.05.2020 : 06:59:27 »

Za potencialne interesente (iz spletne strani zavetišča):

"20. 5. 2020:
Lamai je tako vizualno kot tudi vedenjsko podobna mejnim ovčarjem (Border Collie). Iščemo skrbnika, ki je aktiven pohodnik, se veliko giblje po naravi in ima izkušnje s psi, da ji bo lahko pomagal pri premagovanju strahu, hkrati pa preprečeval druga nezaželena vedenja.

Lamai se namreč neznanih ljudi in situacij boji, po drugi strani kaže močan pašni nagon; preganjala bi avtomobile, kolesarje, druge, predvsem manjše živali. Dosedanje interesente smo npr. med drugim spraševali, na kakšen način bi se lotili odpravljanja želje po lovljenju avtomobilov, vendar nam še nihče ni odgovoril na način, da bi bili gotovi, da bo s tem uspešen.

Lamai ni zaupljiva psička. Kot primer naj povemo, da je pred dnevi dobila obisk najditeljice; od izpusta do vhoda zavetišča (cca 150 m) smo porabili 10 min. Pri tem je cvilila, hotela ugriznit, se upirala - zatem pa večino časa obisku kazala hrbet in ignorirala situacijo. Njeno zaupanje je torej potrebno pridobiti.

Seveda je večina teh stvari odpravljivih, vse pa ne. Iščemo torej izkušenega posvojitelja z dovolj znanja, ki ne živi v stanovanju v centru mesta in ne pričakuje, da bo s časom (in ljubeznijo Cheesy) vse svoje strahove izgubila in jo je pripravljen sprejeti tako, kot je. Je neprimerna za družine z majhnimi otroki."
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #2 : torek, 04.01.2022 : 17:45:03 »

Lamai išče dom.  ljubezen
Vprašalnik se nahaja tukaj.

Fotografije Anja Troha











Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  Kajin kotiček  |  zavetišče Horjul  |  Horjul - psi iščejo dom (Moderatorji: Smetka, Zavetišče Horjul, Sine)  |  Tema: Lamai išče dom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines