mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:22:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Slaba dlaka
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slaba dlaka  (Prebrano 23519 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #30 : torek, 13.12.2005 : 08:47:37 »

Hm...sej se mi dozdeva da je tut malo navidezne brejosti ja.
Sicer nima mleka, ne nosi igrac, ne dela gnezda in podobno, ima pa zatecene seske..oz ne seske ampak okrog seska. Pac pravi mali zizek. In poleg tega da je vsa nezna in cartasta tudi jesti noce.

Zgleda da bomo spet sli k zivinozdravniku, da si stvar po blizje ogleda.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #31 : torek, 13.12.2005 : 09:15:38 »

Mislim, da ni potrebe, da obiščeta veterinarja. Raje jo zaposli, bo ceneje in bolj učinkovito.
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #32 : torek, 20.12.2005 : 10:55:22 »

Ula, moja psička ima enak problem z dlako, kot si opisala - redkejša je zgolj na trebuščku. Vendar pa je naša sterililizirana, zato smo hormonske vzroke črtali. Razmišljala pa sem, da bi bilo mogoče lahko krivo talno gretje Huh ?
Je to možno?
Logiran
kokerspanjel
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #33 : torek, 19.09.2006 : 17:55:43 »

Pozdravljeni,

naša psička (kokeršpanjelka) ima že nekaj tednov dlako, kot puh, oz. dlako brez leska, potem pa kot kak puh čez drugo dlako... Vsak dan jo češemo, a ta puh ne gre stran. Puh (nevem kako naj to poimenujem)  je kot dlaka, vendar brez leska, drži se kot dlaka. Vsa dlaka je brez leska, a ta "puh" je kot scepljena, sivkasta... Mislili smo, da ima to zato, ker si menja dlako, a mislim, da sem se zmotila...
Je hrano Pedigree (upam, da je prav napisano), a je mogoče, da je nanjo alergična? In, da ta hrana ne vsebuje ustreznih snovi? Dajamo ji tudi kaplice Advanix, vendar že 1,5 lete in do zdaj ni blo težav s tem.

Je kdo mogoče že imel težave s tem?
Hvala za odgovore,

Lp B.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #34 : torek, 19.09.2006 : 18:00:37 »

Velika verjetnost je nekvalitetna hrana
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #35 : torek, 19.09.2006 : 18:40:47 »

A mi lahko kdo pove, če je že čas za menjanje dlak?!  Roll Eyes
Moji psički močno izpadajo, čeprav jo redno krtačim - sicer je kratkodlaka.
Izpadajo ji predvsem nad replom ali če rečem na spodnjem delu hrbta. Je to normalno za ta čas ali pa je kaj narobe? Hranim jo z eukanubo.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #36 : torek, 19.09.2006 : 20:05:12 »

Kaj pa analne žleze mogoče ima polne
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #37 : petek, 22.09.2006 : 20:06:28 »

Hja, možno. Jo bom odpeljala k veterinarju, da jo pogleda in očisti, če je potrebno.
Hvala za namig,
anu
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #38 : sreda, 25.10.2006 : 11:57:29 »

Obstaja kakšna stvar za bolj gosto dlako?
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #39 : sreda, 25.10.2006 : 12:05:14 »

Nasi tamali se je zelo zgostila in zacela noro svetiti, ko se je odlocila presaltati na nutro, tavelika je pa po sterilizaciji se bolj kosmata. Za kaj drugega pa ne vem. Nekateri ljudje uporabljajo (zase) orehovo olje, ampak to tudi potemni lase, nimam pa pojma, ce lahko z njim mazes tudi psa.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #40 : sreda, 25.10.2006 : 12:06:05 »

Gostota dlake je bolj kot ne genetsko pogojena, kvaliteta se lahko izboljsa s pravilnim prehranjevanjem in nego. Skratka kvalitetna hrana in redna nega s kvalitetnimi preparati. Eventuelno ji lahko k hrani dodajas kaksno zlicko soncnicnega olja za izboljsanje sijaja, same gostote pa s tem nebos popravila.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #41 : četrtek, 24.07.2008 : 17:38:57 »

Pozdravljeni,

Oskar ima že od vsega začetka probleme s kožo, zadnje čase pa opažam, da tudi z dlako ni nič bolje. Dlaka ob straneh in po glavi je super, na vratu in po hrbtu pa je brez leska in "ščetinasta". Poleg tega mu na veliko izpada, čeprav se je nehal mesiti že pred časom.
Uporabljali smo že olje Dermanorm in sicer 2 krat po 250ml. Med jemanjem in po jemanjem olja je bila dlaka super. Z leskom, svilnata na otip, košata...skratka brez problema. Čez nekaj časa pa je dlaka bila spet po starem. Poleg tega smo zamenjali tudi hrano, zaradi kože in dlake.
Priporoča kdo kaj, kar bi bilo učinkovitejše dolgotrajno in ne samo do konca jemanja?
Kaj pa glede hrane? Katera bi bila najboljša za probleme s kožo in dlako?

Hvala.
lp Teja
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #42 : četrtek, 24.07.2008 : 18:55:13 »

Za zdravo kožo in dlako je neprecenljivega pomena ustrezna prehrana. S čim trenutno hraniš Oskarja?

Nadalje je pomembno redno krtačenje, nič bolh, ne prepogosto kopanje oz. kopanje z ustreznimi šamponi, ne pretiravat s cepljenji (samo nujno-> nepotrebna stimulacija imunskega sistema menda lahko povzroča probleme) in kemikalijami.

Hrani se lahko doda encime, omega-3 (ribje ali laneno olje; rezultati se lahko pokažejo šele čez mesec ali dva), oljčno ali sončnično olje za omega-6 ipd. Mogoče cink?

Kaj natančno pa je narobe z njegovo kožo? Si sum na alergije že izločila?

Glede hrane veliko lastnikov prisega na doma pripravljeno, mislim pa, da obstja tudi kup briketov, ki so orientirani na zdravo kožo in kožuh, ampak resničnih izkušenj nimam, ker nobena od psic do zdaj ni imela hudih problemov na tem področju.

Lepo se poštimajta in lp  Smiley.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #43 : četrtek, 24.07.2008 : 19:19:23 »

Živjo,

bom povedala kar vse od začetka Wink.
Oskarju se je prvo "vnetje kože" (takrat smo mislili, da je še to) pojavilo lansko jesen. Prvič je bilo vnetje najhujše. Pod vratom so se mu naredili gnojne bule. Smo odšli k Matku, ki je to pozdravil in potem je blo bp.
Drugič se mu je ponovilo po treh mesecih. Ponovilo se mu je v veliko blažji obliki. Po stegnih in trebuhu, mu je na mestih vnetja koža rahlo potemnela in nastale so hrastice. Takoj ko smo opazili smo odšli k Matku, ki je zopet vse pozdravil, zamenjali smo tudi hrano. Če se ne motim na Eukanuba.
Potem se je ponovilo zopet po treh mesecih in sicer na modih in trebuhu. In sicer kot potemnela koža in hraste. Odšli smo k veterinarju. Tretjič je bilo zdravljenje bolj dolgotrajno. Po navodilu veterinarja smo hrano zamenjali za ProPlan losos. Koža in dlaka sta se popravili, dejstvo pa je, da koža ni nikoli popolnoma "čista".

1.Torej od takrat naprej hranimo s ProPlan losos, na začetku je stanje bilo boljše, zdaj pa je dlaka kot prej. Na koži trenutno ni sprememb, ni pa popolnoma "čista".

2. Oskar je krtačen vsak dan, poleg tega pa pri tem tudi uživa, tako, da s krtačenjem nimamo problemov. Je pa res, da zadnje čase opažam, da mu dlaka na veliko izpada.
Kopamo samo s šamponom, ki nam ga je predpisal veterinar.  Gre za šampon Dermitol, ki deluje proti srbeči koži.

3. Hrani smo najprej dajali tablete, ki smo jih dobili pri veterinarju. (Ne spomnim se kako se jim reče, vem pa, da so dišale po čokoladi.) Nato pa še Dermanorm olje (ki nam ga je prav tako predpisal veterinar)  in sicer dvakrat po 250ml. Pri jemanju tega je bilo bolje, vendar je nekaj časa po jemanju olja stanje bilo enako kot prej (glede dlake).

4. Na žalost še kar ne vemo kaj je narobe. Sumimo na alergijo, tako, da bomo verjetno pristali na izločevalni dieti. Vemo, da ni nalezljivo in tudi Matko je rekel, da če se bo ponavljalo gre verjetno za alergijo.

Kakorkoli, trenutno je problem dlaka, vendar bi tudi s problemi s kožo radi za vselej opravili.

lp Teja

Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #44 : četrtek, 24.07.2008 : 19:23:46 »

Aja, še to.

nič bolh, ne prepogosto kopanje oz. kopanje z ustreznimi šamponi, ne pretiravat s cepljenji

Bolhe je imel samo enkrat v življenju, pa še to preden so se začeli problemi s kožo.

Kopamo s šamponom ga samo takrat ko je nujno potrebno, drugače ga samo z vodo. Šampon uporabljamo samo Dermitol.

Cepljen je bil proti steklini, pasji kugi (če se ne motim samo to), in pa pri prvem in tretjem izbruhu bolezni je dobil dve dozici cepiva oz. zdravila.

lp Teja
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Slaba dlaka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines