mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:33:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Slaba dlaka
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Slaba dlaka  (Prebrano 23532 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #45 : četrtek, 24.07.2008 : 21:01:00 »

Priporočam dr. Kotnikovo v Mestnem Logu. Je dermatologinja.

V vašem primeru bi posumila tudi na alergijo ali pa mogoče na premajhno delovanje ščitnice (pri nas so bili problemi z dlako in kožo).
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #46 : četrtek, 24.07.2008 : 21:13:18 »

Meni diši (sem popolni laik drugače) na alergije. Upam, da se bomo čimmanj videvali pri dr. Matku  Wink in da se Oskarju popravi stanje. Bi pa jaz dala (pa čeprav ''rekreativno''  Roll Eyes) malo pregledat kri- biokemija, ščitnica (kot pravi WildAngel).

Mimogrede, tudi naša mlajša psica je imela bulice, izpuščaje, potemnelo kožo...koža se je popolnoma sčistila po prehodu na hipoalergenske brikete. Trenutno smo v fazi prehoda na kuhane obroke.

Lp.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #47 : petek, 25.07.2008 : 10:38:00 »

Katere hipoalergenske brikete pa? Lahko tudi na ZS. Zakaj pa prehajate na kuhane obroke?

V torek smo naročeni na kastracijo pa bomo še par stvari opravili (cepljenje, čiščenje vrečk...) in pa definitivno tudi tole s kožo in dlako. Je bolje, da upamo na alergijo? Bomo pa definitivno opravili vse možno, samo, da končno ugotovimo kaj je. Wink

Hvala za vse nasvete in lepe želje Smiley

lp Teja
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #48 : petek, 25.07.2008 : 12:00:05 »

Naš kuža je imel zelo velike probleme z kožo. Sicer kakšnih bulic in vnetja da bi se videlo ni imel, je pa imel vnetje podkožnih mešičkov.  Najprej se je samo kraspal (predel vrata in plečk), čez nekaj časa, je pa njegova koža na določenih mestih potemnela. Od gobčka do repa (po vrhu) se mu je dlaka obarvala rumeno (kuža je pasme ZVBT) in zelo težko jo je bilo česat (zato mu je še zdaj malo muka, ko mu pokažem krtače, ampak je že boljše) Roll Eyes.
Tudi mi smo bili pri Matku in mu je dal antibiotik in še zdravilo za pomiritev kože (injekcija). Tuhtali smo katera hrana bi bila najbolj primerna zanj in sva nekako dorekla, da poskusiva s hillsom d/d. En teden jo je še jedel, potem pa ni več povohal briketov. Pa smo dodali zraven še RC Hypoalergenic, pa je rabil neka časa, da se je privadil tga okusa. No na koncu je že tut to hrano kr jedel ampak ne prav z veseljem.
Medtem je bil kuža brez volje, držal se je bolj zase, čeprav je vedno najraje v naši bližini.... sram
Stanje na koži se je sicer popravilo, ampak bolj zaradi tistih injekcij, kot pa hrane.
Ker je bil moj kuža čist depresiven, sem se odločla, da mu poiščem hrano, ki mu bo všeč.
Malo sem se posvetovala z znanci, ki imajo kakršnekoli izkušnje in sem prišla do zaključka, da poskusi z Eukanubo Dermatosis .... in bingo Cheesy Kuža se ne kraspa več, je spet naš hišni norček in razvajenček.
Koža se mu čisti, čeprav so še znaki da je imel težave ampak je stanje neprimerno boljše kot prej.

Upam, da boste čiprej ugotovili kaj tare vašega pasjega lubeka!

Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #49 : petek, 25.07.2008 : 13:48:30 »

Pri nas je problem tudi glede hrane saj smo poskusili že z vso mogočo hrano pa so vedno problemi. Če ne s kožo pa s premehkim blatom. Skratka vedno imamo pestro Tongue
Tudi mi smo razmišljali,da bi poskusili z RC Hypoalergenic ali Eukanubu Dermatosis. Oziroma je to zadnja priložnost pred izločevalno.
Pri Oskarju problemov z voljo ali kaj podobnega ni. Živc kot le kaj Wink Pa tudi srbi ga ne. Je pa nadležno.

Kakorkoli, me zelo zanima kaj bo povedal Matko v torek. Upam, da bo diagnoza čim boljša.

lp Teja.
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #50 : petek, 25.07.2008 : 13:55:49 »

Ni fino, če je alergija.
Pri nas je na eucanubi dermatosis. Ima jo rada, kot še nobenih briketov doslej.

Nismo pa sicer sploh še sigurni od kje njene težave z dlako - ali zaradi alergije ali zaradi ščitnice ali zaradi erlihije.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #51 : petek, 25.07.2008 : 14:01:31 »

Torej boste ostali na tej hrani ali boste delali še kakšne preiskave za ščitnico?
Logiran
WildAngel
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 754


« Odgovor #52 : petek, 25.07.2008 : 15:18:28 »

Smo naredili preiskavo za ščitnico in ima premajhno delovanje le te. Zato mora doživljenjsko jesti hormonske tablete. Imela je tudi erlihijo in sum na alergijo. Ne vemo pa od česa problem z dlako in zaradi katerih tablet je sedaj bolje...
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #53 : petek, 25.07.2008 : 15:44:35 »

WildAngel,

probleme z dlako ima zaradi ščitnice, vsaj v večini primerov je ščitnica, baje se po jemanju tablet v cca. 4 tednih pojavi izboljšanje dlake.

Je pa ščitnica definitivno en velik faktor, ki zelo vpliva na dlako, ne samo na razpoloženje psa.

LP
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #54 : sobota, 26.07.2008 : 15:34:27 »

Katere hipoalergenske brikete pa? Lahko tudi na ZS. Zakaj pa prehajate na kuhane obroke?
RC hypoallergenic. Prvotno smo šli nanje zaradi blata in ne zaradi kože, ki se ji je pa posledično tudi sčistila (že prej ni bilo neke panike). Blato se je izboljšalo (ni več mehko in ni ga več toliko).
Na kuhane obroke pa zato, da bo pod mojim strogim očesom vsaka sestavina, ki bo šla v pasjo skledo  Wink, ker pač delamo v smeri zdrave prebave.
Držimo pesti.
Lp.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #55 : sobota, 26.07.2008 : 16:13:16 »

Upam, da bomo tudi mi uredili tako, da ne bo problemov ne s kožo in ne z blatom.
Hvala za držanje pesti Smiley
lp Teja
Logiran
Milac
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #56 : sobota, 26.07.2008 : 19:52:49 »

Teja ta pes je prisel iz bolanega legla to ima dedno.
Matko pa ima take najrajs.
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #57 : sobota, 26.07.2008 : 20:29:43 »

Svojemu psu nudimo najboljšo veterinarsko oskrbo in če je to Matko, ki mu popolnoma zaupamo bo Oskar deležen te oskrbe. Mislim, da je to popolnoma samoumevno, da hočemo našemu psu vse najboljše.
Logiran
Milac
novinec
*
Sporočil: 18


« Odgovor #58 : nedelja, 27.07.2008 : 09:48:41 »

Teja ti imas zlatega odnasalca. Wink
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #59 : torek, 29.07.2008 : 21:11:44 »

Živjo,

torej. Danes smo bili pri dr. Matku. Glede kože je rekel, da naj poje eno škatlo antibiotikov Cefzil in, da spraznemo še eno škatlo 250ml Dermanorm olja. Poleg tega zamenjamo hrano na RC Sensitive (ali ni za alergije Hypoalergenic?). Poleg tega so ukinjeni VSI priboljški, vse kosti,...ubistvo lahko je samo brikete.
Če se do jeseni koža ne bi pozdravila, gremo delati teste za alergijo.
Upam, da bo zdaj končno vredu.

lp Teja
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Slaba dlaka
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines