mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:14:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Mladiček in zima,..
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladiček in zima,..  (Prebrano 11600 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« : sobota, 05.11.2005 : 14:21:01 »

Januarja bomo dobili mladička in zanima me ali naj bo ko je sneg cel dan notri, ali gre lahko malo ven?Me zanima, ker nočem, da bi s potem prehladil.UPAM da tema že ne obstaja,.. Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #1 : sobota, 05.11.2005 : 15:46:25 »

Kakšne pasme? Načeloma gre lahko ven, vendar se mora gibati in posušiti ga moraš če je moker.
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #2 : sobota, 05.11.2005 : 16:19:26 »

Pasme bo westie.Aha pa hvala za odgovor!  Smiley Smiley
Logiran
flatka
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 597


« Odgovor #3 : sobota, 05.11.2005 : 16:34:19 »

Lahko ga tudi oblečeš in ga napraviš v kaj toplega.
Imajo že v večih trgovinah, sem pa videla oblekice tudi v BCT Cityju- Zootik Lj..
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #4 : sobota, 05.11.2005 : 16:42:10 »

Ja, dobra ideja!Hej hvala obema! Cheesy Lp
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #5 : torek, 08.11.2005 : 15:50:29 »

Pumma...nikakor ne oblaci westija, prvic zgleda smesno (dobro, to je stvar okusa), drugic pa iz lastnih izkusenj, bo tebe 10x prej zazeblo kot njega - tudi jaz sem Umo lansko leto dobila decembra in sva prve mesece skupaj dali cez zimo. Westiji so ful aktivni psi in ce bodo noter, ker se bo tebi zdelo da je premrzlo in to, bo samo nesrecen. Uma najbolj uziva v snegu, dezu, skratka za nas "neprijetnih" vremenskih razmerah.

Upostevaj pa to, kar ti je ze Lanabela napisala, vedno dobro posusit ko prides note, po moznosti tudi s fenom cim bolj do suhega in pazi, da moker nebo na prepihu spal ali kaj podobnega.
Logiran
Pumma
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 198


« Odgovor #6 : torek, 08.11.2005 : 21:06:00 »

Bom upoštevala to.Sem pa zadnjič videla westija v plaščku in je bil zelo corti, ja, je pa res stvar okusa.No lep pozdrav! Smiley
ps:(Jana, ne me kregat,..ti že veš za kaj se gre.  Undecided Roll Eyes )
Logiran
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« Odgovor #7 : torek, 29.11.2005 : 15:33:28 »

Mi smo nasega dobili v decembru. Pa je bil itak vecinoma notri. Edino ko je sel ven lulat pa kakat. Ceprav takrat se nekak ni znal zadrzat in smo potem bolj sli za kaksne 10 minut ven, da se je malo naletal, pa nazaj noter. Smo ga pa tudi na kaksen kratek sprehodek peljali, pa nekako ni kazal, da bi ga zeblo al pa kaj. Ce smo ga pa kam tako s sabo vzeli, sem ga pa po navadi kar nesla pod plascem. Zadeva se je pa potem hitro uredila, ko je bilo malo topleje in kuza ze malo vecji.
Logiran
marička
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 148


« Odgovor #8 : torek, 29.11.2005 : 16:10:03 »

ja, moj kužek je tudi bolj zimski
Moj pekinezek je bil lansko leto še mladiček. Je bil tako lahek, da je kar po snegu hodil, se mu ni udrl  Grin
Jaz sem ga pač večkrat peljala ven za kratek čas! Imela sem ga najprej zavitega v šal (pač je bil tak mali), da se je vsaj na mrzel zrak navadil. Potem pa sem ga postopoma na tla spuščala. Ga je na začetku kar zeblo v tačkice ampak se je navadil. Samo nisem pa bila predolgo, morm rečt. Npr. 5-10 min 7x na dan. Kamorkoli sem šla, sem izkoristila, da je šel z mano. Še v trgovino, pa sem ga kar v bundo skrila, samo glavo je dal ven pri mojem vratu, he he. Saj pa vidiš, da se začne trest. Takrat je pa že skrajni čas, da gresta domov. Čeprav se po moje mladiček bolj od strahu trese..... Ja, pa vedno ga posuši in daj na toplo.
lp
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #9 : četrtek, 29.12.2005 : 14:16:28 »

kaj pa za nem.ovčarja?
Logiran
5rca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 687


WWW
« Odgovor #10 : četrtek, 29.12.2005 : 17:00:46 »

Mi imamo borderko in je izredno navdušena nad snegom. Tako, da sprehodi pri njej so skoraj obvezni. Ko je mokra, jo damo na toplo in jo obrišemo, da je čisto suha. Zaenkrat še ni težav. Upam, da jih tudi ne bo. Če bi morala biti celo zimo notri, se mi zdi, da ne bi bilo kaj dobro zanjo.

Pri samojedu, ki ga imam, pa tudi ni bilo težav glede sprehodov pozimi.  Wink  Cheesy
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #11 : četrtek, 29.12.2005 : 18:18:24 »

Moja labradorka je cel cas zunaj. Namreč spi v utici. In v snegu zelo uživa-najraje ma globok sneg in skače po dve uri pred hišo po snegu. Ko pogledas skozi okno vidis samo glavo kak moli iz snega Wink Preden gre nazaj v pesjak jo obrisem in to je to!
Ji pa dajem malo toplejšo vodo(mlačno) in pa danes je dobila testenine kuhane, da poje nekaj toplega. Upam, da nebo kaj narobe-zaenkrat ne kaze!

Lep pozdrav, Marko
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #12 : petek, 30.12.2005 : 12:05:51 »

Citat
kaj pa za nem.ovčarja?
Omogocite mu cim vec gibanja na prostem, tudi v snegu. Preprecite preveliko zretje snega, ves cas naj se giblje, igrajte se, potem pa na toplo, kjer naj se posusi.
Logiran
tina&Lia
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 42


« Odgovor #13 : petek, 30.12.2005 : 12:30:02 »

moja Lia (labradorka) je drugače v pesjaku samo zdaj je veliko tudi notri. nora je na sneg, še posebno globokega. ko prideva s sprehoda, jo samo obrišem in nikoli ni nič narobe z njo. Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #14 : sreda, 04.01.2006 : 12:30:59 »

kaj pa za nem.ovèarja?

Kaj pa za muco?  Huh
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Mladiček in zima,..
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines