mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:17:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Mladiček in zima,..
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladiček in zima,..  (Prebrano 11605 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #15 : torek, 24.01.2006 : 14:46:21 »

živjo!

Mene zanima pa nekaj....če je kdo iz primorske ve kakšen mraz in veter je v teh dneh..........
doma imam 3 mesečnega no in spi čez dan in noč v nekakšnem pesjaku ampak ta pesjak je zazidan ima 4 stene in vrata iz mreže..........a mislite da je v takšnih razmerah premrzlo za mladička in naj ga raje imam v garaži?
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #16 : torek, 24.01.2006 : 15:16:51 »

sara - absolutno je premrzlo, da je pes v teh dneh zunaj v pesjaku, sploh pa mladiček! Shocked
Čimprej ga prestavite ga v notranje, toplejše prostore, še garaža je verjetno prehladna za malčka, če ni ogrevana.

Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #17 : torek, 24.01.2006 : 15:26:15 »

A ima v tem "pesjaku" vsaj uto? Ker ce ne, je to definitivno premrzlo tudi za odraslega psa. Nas NO je prisel k hisi januarja in je do marca spal v topli garazi. Kasneje se je brez tezav prestavil ven. Sicer je po mojem mnenju tudi NO, lahko cisto krasen stanovanjski kuza in ce bi sama imela kaj besede bi to postal tudi nas. Zato mogoce razmisli kaj ti bo kuza, ki bo sameval v pesjaku. lp
Logiran

SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #18 : torek, 24.01.2006 : 16:17:32 »

očitno niste razumeli prav.....psiček spi v zazidani hiški visoki 2 metra in široki in dolgi 3 metre  v kateri ima posteljo,hiška je iz cigel......sej pes je žez dan v hiši.......garaža pa ni garaža za avte ampak imamo v njej stanovanje ki je ogrevano.......in kuža pa sploh ne sameva razen ponoči ko gre zelo nerada v hišo
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #19 : torek, 24.01.2006 : 16:37:42 »

Ta zidana hiska je po kvadraturi prevelika, da bi jo kuza lahko ogrel z lastnim telesom. Ce ima eno stran zamrezeno pa sploh. V njej je ravno tako mrzlo kot zunaj, razen pred vetrom delno varuje. Zato pes potrebuje izolirano uto (leseno, ne zidano), primerno veliko (ne preveliko), da jo lahko sam ogreje. Uto lahko potem postavite v zidano hisko.
Kako veliko uto potrebuje pes glede na svojo velikost pa je bilo ze napisano nekje na forumu. lp
Logiran

SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #20 : torek, 24.01.2006 : 16:42:49 »

no bomo provali prepričat očeta da spi noter čeprav smo meli no pred leti in je od prvega dneva ko je prišel k nam bil spuščen in ni zbežal(dobili smo ga pri 3 mesecih).....pozimi je bil zunaj v najhujšem mrazu in doživel je kar 14let in 9 mesecev....umrl pa je zaradi nog...
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #21 : torek, 24.01.2006 : 19:58:26 »

Moja mala labradorka tudi spi uti. Je zavarovana pred vetrom. Notri ma 4 koce in mislim, da ji ni premrzlo. Cez dan si celo ven zvlece koco in spi na njej.
Razen danes ko so v mariboru napovedali -22 bo v hisi.
Je pa res tudi odvisno kaksno pasmo mas in starost.

Lep pozdrav, Marko
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #22 : torek, 24.01.2006 : 20:43:22 »

jst mam nemškega ovčarja star je 3 mesece....baje bo jutri v kopru -5..........hvala in lp
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #23 : torek, 24.01.2006 : 22:26:05 »

Glede na to da je se tak mlad bi blo fajn, da po tem mrazu ni zunaj, ceprav to ni mraz, da bi ti rit zmrznila Wink je pa tak, da vedno mores gledat na dobro mladica, torej ce ti ni hudo oz. te skrbi da ga bo zazeblo ga daj noter, ce pa mislis, da ni problema pa pac ne.
Jaz mislim, da bi blo fajn, da ga das noter, ker se vseneo v pesjaku nimam kam skrit in je ze zaradi vetra bolj mrzlo. Ce mas moznost, ga definitivno daj noter.
Drugace pa spremljaj kako se obnasa ob mraz. npr. ko sta na sprehodu ali kadar je spuscen glej ce se trese od mraz al ves vesel skace po snegu.

Lep pozdrav, Marko
Logiran
SARA
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 144


« Odgovor #24 : sreda, 25.01.2006 : 06:59:00 »

včeraj sem probala bit pol ure z njim v pesjaku in sploh ne piha noter ker je kar veliko zavetje....trese se ne......pri nas pa ni snega (smo na obali)......

lp,sara
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #25 : četrtek, 02.11.2006 : 20:08:07 »

Hm..zanima me če je lahko 6 mesečna škotska ovčarka v enoprostorski(lesena,izolirana)pasji uti pozimi zunaj?Obožuje biti zunaj in me zanima če ne bo kaj narobe.V uti pa ima 2-3 odeje,katere si ponavadi sama izvleče.Sprašujem predvsem,ker je mami panična(kaj če se prehladi,pljučnica Undecided,...),ker je pozimi nebi mogla imeti v hiši in me zanima če bi potlej bila boljša dvoprostorska uta?
Lp Nika
Logiran
popo
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 748


« Odgovor #26 : četrtek, 02.11.2006 : 23:44:51 »

Dvo prostorska je seveda boljse, ker se pes lahko zavlece v tisti del, ki ga varuje pred vetrom in posredno tudi pred mrazom. Najmanj kar lahko storis je da na vrata zalebis ali zabijes resice (iz gume, tepiha, itd). Tako vsaj malo preprecis vetru in pa mrazu da pride v koco.

Lp, Marko
Logiran
Nikolina
otrok do 14 let
***
Sporočil: 121


« Odgovor #27 : petek, 03.11.2006 : 08:16:07 »

Aha bom probala uredit da bi psička imela dvoprostorsko,če pa nebo šlo pa bom upoštevala tvoj nasvet Smiley
lp Nika
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #28 : petek, 03.11.2006 : 17:15:14 »

Kaj pa mislite a je treba za sprehod oblečt kužka, ki je vedno na toplem, v stanovanju. Nekdo mi je rekel, da so taki kužki razvajeni in da je za njih izhod v mraz šok in da ga je treba obleči. Spet drugi pa pravijo, da to ni potrebno.
Imam živahtno psičko, suhico (80%mali hrt),ki zelo uživa na snegu a se bojim, da bi se prehladila in sedaj ne vem,kaj naj naredim.
Logiran
anu
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 62


« Odgovor #29 : petek, 03.11.2006 : 17:16:18 »

Še to, morda pomembno, stara je dve leti in pol.
Lp.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Mladiček in zima,..
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines