mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 21:31:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Mladiček in zima,..
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladiček in zima,..  (Prebrano 11601 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Biba83
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #45 : nedelja, 20.12.2009 : 10:58:45 »

Zdravo,

imam eno vprašanje. Mladičko sem dobila zdajle decembra. Je mešanka med Jack Russelom in še nečem. Je manjše rasti. Ko greva ven, nekaj časa hodi normalno, potem pa se začne tresti. Kar sem prebrala v vaših odgovorih pred mojim vprašanjem, naj je ne bi smelo zebsti po cca. 10 minutah. Ko prideva domov, jo obrišem do suhega in tudi v stanovanju je vedno toplo - že zaradi tega, ker sem jaz zmrzljiv človek. Občasno začne kar nekako "kašljati" in potem ne vem kaj naj, ker ni dolgotrajno. Moj labradorec kaj takega ni nikoli počel pozimi. Jutri jo peljem k veterinarju. Je možno, da se je prehladila? Ne vem od česa, ker res ni izpostavljena mrazu. Hvala za odgovore.

Lp
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #46 : nedelja, 20.12.2009 : 11:03:56 »

Biba živjo, možno je, da je staknila kak virus, zdaj jih je vse polno. Čisto možno je tudi, da se je prehladila, kar ne bi bilo prav čudno ob teh temperaturah. Če je sicer živahna, je in pije normalno in ima normalno blato, potem (še) ni potrebe za skrb in obisk veterinarja.
Logiran

Biba83
novinec
*
Sporočil: 8


WWW
« Odgovor #47 : nedelja, 20.12.2009 : 13:07:23 »

Živjo Polona,

Biba je živahna, pije in je normalno. Doma imava veliko stanovanje, tako da kar notri noriva in mečeva žogo. Zunaj pa trenutno noče biti kaj predolgo, tako da je tudi ne silim zmrzovat zunaj. Ko opraviva potrebe, greva kar domov. Čakava na otoplitve  Cheesy

Sem se pa ustrašila, ker je začela kašljat pa se ni mogla odkašljat. Danes ponoči je pa spala kar pri meni v postelji  Smiley drugače ima svojo.

Hvala za odgovor.
p.s.: ko se malo otopli, prideva pozdravit  veselje

Lp
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #48 : nedelja, 20.12.2009 : 14:55:44 »

Mogoče bi pred sprehodom naredila počasnejši prehod na nižje temperature? Jaz pred sprehodom odprem okna, da se stanovanje postopoma ohladi (hkrati še prezrači, hehe) in potem psi vseeno manj čutijo prehod na mraz. Seveda lahko daš namesto tega psa malo pred sprehodom v hladnejši prostor, če ga imaš na razpolago. Sicer pa našo malo tudi strašno zebe, tako da so sprehodi res bolj samo za lulanje in kakanje, norčije moramo pa kar notri zganjat  Cool
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Tema: Mladiček in zima,..
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines