mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 20:47:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: vročina
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: vročina  (Prebrano 21014 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
masy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 498


« Odgovor #15 : sobota, 09.10.2004 : 08:43:50 »

Tejči
Tudi moje sožalje! Cry Cry
Pa upam, da si boste res kupili še enega labradorčka! Wink

                                 Lep pozdrav, Mašy Kiss
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #16 : torek, 12.07.2005 : 17:21:01 »

Pozdravljeni!

Zanima me kako naj psu izmerim vročino?? In kako mu naj pomagam ce je previsoka? Danes je bil namreč cepljen proti pasji kugi, zdaj ga pa na trenutke trese tako kot bi ga zeblo. Kakšna je normalna telesna temperatura psa?
Logiran
oliver
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 212


WWW
« Odgovor #17 : torek, 12.07.2005 : 17:33:27 »

Lizika lep pozdrav!
Temperatura se pri psu meri v anusu (danki). Pri merjenju s termometrom z živim srebrom moraš paziti, da se pes ne bo nenadno premaknil in ga polomil. Nabolje je, če nekdo psa drži drugi pa drži termometer v anusu.
Normalna telesna temperatura psa je 38 do 39 stopnij C. Pri mladički lahko do 39,% stopinj C.
Če je temperatura povišana je najboljše, da obiščeš svojega veterinarja.
To da se trese je lahko reakcija na cepivo, domnevam, da je pes mladiček? POnavadi ni nič hujšega, če pes je, pije, se normalno obnaša. Če to ni tako, potem pojdi čimprej nazaj do veterinarja.
Lp Katja
Logiran
Lizika
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 34


« Odgovor #18 : torek, 12.07.2005 : 17:43:32 »

hvala za odgovor. no vrocine mu raje ne bom merila, da se res kaj ne zgodi. pes pa ni mladicek, star je 2 leti. res normalno pije, vendar ze celo popoldne lezi in spi.
Trenutno tako ali tako ne morem do nobenega veterinarja, saj je ze vse zaprto, tako da upam da se bo do zjutraj ze vse uredilo.
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #19 : torek, 12.07.2005 : 23:20:04 »



Če ima pes vročino, jo je potrebno čim hitreje zbiti in odkriti vzrok, saj visoka vročina vodi v odpovedovanje srca (vročina zelo oslabi srčno mišico!), kar je pri nekaterih pasmah že genetsko   velik problem. Sad
Logiran
tady
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #20 : četrtek, 10.11.2005 : 10:32:23 »

Te teme nisem nikjer našla, če obstaja, me prosim preusmerite...
Torej:
Zanima me, kako se pri psu pravilno meri temperatura: koliko časa se meri in v katerih mejah se giblje oz. kakšna je normalna temperatura.

Hvala lepa za odgovore.
Tady
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #21 : četrtek, 10.11.2005 : 10:49:22 »

Pasja temperatura je malenkost visja kot nasa. Normalna je nekje okoli 38 (lahko tudi malo cez).

Psu se meri temperatura v riti ... nekaterim je termometer potrebno namazati z maslom oziroma s cim mastnim (jaz tega ne pocnem), da gre lazje noter. Meris pa nekje toliko casa kot pri cloveku ... odvisno kak termometer imas.

Jaz pri svojih opazam, da kadar imajo vrocino imajo tudi zelo vroca usesa (na notranji strani) in pa vroc, suh smrcek. To je pri nas vedno pokazatelj, da imajo vrocino!
Pri prejsni psici sem ugotovila, da ima temperaturo tudi tako, da je imela zelo vroc trebuscek.

Lp, Ursa
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #22 : četrtek, 10.11.2005 : 11:13:32 »

A mogoče kdo ve, če tisti termometer, ki meri temperaturo v ušesu, deluje tudi pri psih? Ker tak res hitro izmeri (v parih sekundah) in psu ne bi bilo treba biti dolgo na miru...
Logiran
tady
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #23 : četrtek, 10.11.2005 : 12:32:03 »

Linchaich hvala za odgovor in prusmeritev.

Tudi mene zanima, ali lahko uporabimo termometer za v uho kot pri človeku, ker je kar težko, vsaj pri moji psici, doseči, da ne leta okrog s termometrom v riti  Smiley
Lp
Tady
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #24 : četrtek, 10.11.2005 : 12:49:19 »

Tudi mene zanima, ali lahko uporabimo termometer za v uho kot pri človeku, ker je kar težko, vsaj pri moji psici, doseči, da ne leta okrog s termometrom v riti Smiley

PS: Preusmeritev ni moje opravilo! Wink

Temperaturo se ji najlazje meri (vsaj mojim), ko lezijo (pocivajo) na boku ... jaz se ponavadi tako na pol usedem nanje, da se ne premikajo. Med cakanjem pa jih bozamo, da so pri miru.
Jo pa najtezje izmerim Aiki, ker ima rep cisto pristrizen in ga ne morem umaknit ... takrat pa vedno stisne rep "med noge" ... tako da merimo temperaturo samo takrat, ko zaspi in se rep sprosti, tako da na hitro priblizam termometer in ga vstavim v rito!

Po moje bi tale termometer za v usesa enako zmeril temperaturo, kot pri cloveku, ampak glede na to, da tega nisem opazila pri nobenem veterinarju (oni bi to lahko imeli, saj se temperaturo zmeri veliko hitreje in enostavneje) ne vem ... nisem prepricana!

Lp, Ursa
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #25 : četrtek, 10.11.2005 : 12:54:48 »

To, da ga nimajo veterinarji, bi jaz bolj povezovala s tem, da so taki termometri veliko drazji od teh klasicnih...
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #26 : četrtek, 10.11.2005 : 13:19:39 »

dela, samo upostevati je treba, da temperatura v rektumu in v usesu nista enaki ...
m.
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #27 : četrtek, 10.11.2005 : 13:27:43 »

Torej se da meriti temperaturo v ušesu? Kje se da nabaviti ta termometer? Je enak kot "človeški"?
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: vročina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines