mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 04:09:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 172   Dol
Natisni
Avtor Tema: bernski planšarski pes - čvek  (Prebrano 244183 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
marusaz
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #15 : sreda, 12.03.2003 : 13:45:40 »

živjo!

najbolše vzreditelje boš našla na internetu, sam mal poglej za bernske planšarje (če se ne motm so objavljeni na straneh kluba bernskih planšarskih psov)
zaradi značaja je pa tako: jaz imam 1 leto in 2 meseca starega bernija brez rodovnika (starši so z rodovnikom) in ti lahko povem, da so to čudoviti psi.. če si brala že zgornje odgovore lahko prebereš da sem imela prej nemškega ovčarja.. pa mi ni niti malo žal da imam bernija, čeprav so bolj leni kužati..  če bi rada psa, ki bi spremljal res vsak tvoj korak, potem se raje premisli glede pasme.. drugače pa niso napadalni, (tudi za čuvaja ravno ni), ampak prijazni! (moj kuža niti laja ne veliko..) Lips Sealed
(zato mam pa probleme, k najde markerja ampak ne zalaja- ne pomagajo briketi, niti čokolada)) Angry Huh

drugače ti pa povem, da so res najbolši Cheesy Cheesy!! zase vem, da ostanem pri tej pasmi...

dedne bolezni: dispalzija kolkov.. to pa tako veš! mogoče bo celo rodovniški pes zbolel za tem.. vsekakor je dobro da ga zavaruješ!

drugače pa niso nič drugačni od drugih psov, le da ga moraš malce bolj pogosto česati, drugače bo dosti dlak..

če te kaj zanima, mi lahk pišeš na mail, mam tud slikce mojga kužita.. (k bo kmal očka)--bravo berni!

ok, upam d ti je kaj pomagal

lp,
maruša
Logiran
mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #16 : sobota, 22.03.2003 : 19:18:38 »

Lep pozdrav vsem, imel bi eno vprasanje zanima me kako to da so si berniji med seboj tako razlicni po visini. Videl sem namrec par bernijev ki so bili prav ogromni, eni pa cisto normalne visine.
Logiran
Tonko
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


« Odgovor #17 : nedelja, 23.03.2003 : 00:31:25 »

Ogromnih bernijev sicer ni,je pa res ,da je nekaj primerkov slovenske vzreje s slovenskimi rodovniki slovenskega "berni" kluba res na meji dovoljene zgornje višine.
Tonko
Logiran
mike
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 35


« Odgovor #18 : nedelja, 23.03.2003 : 11:01:54 »

V Litiji pri veterinarju so "posvojili" 1 leto starega bernija pes je OGROMEN, pojdi si ga pogledat res je lep.
Logiran
Talija
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 223


« Odgovor #19 : sobota, 14.06.2003 : 18:21:10 »

Imam vprašanje za lastnike bernijev. Namreč kolegi ga imajo, star je leto in pol, ogromen in zelo lep. Problem pa je v barvi dlake, ki se mu je začela spreminjati po hranjenju s Hills om, postala je rdečkasta. Vem, da je bilo o hrani, ki vpliva na barvo dlake že govora, vendar me zanimajo vaše izkušnje. Jaz hranim kraševca s Tehnicalom pa sem tudi opazila, da je dobil rdečkasto dlako in zdaj res ne vem več, katera hrana bi bila ta prava.
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #20 : petek, 21.11.2003 : 11:56:50 »

HOJLA,

Ljubitelji Berncev združite se!!!! Cheesy

Ta tema že dolgo ni več aktualna, naredimo jo aktualno.

Povejte kaj o svojih ljubčkih:
- kako jih šolate, hranite, vzgajate.

DAJTE NO, SAJ VEM DA JE TUDI VAM TA PASMA LJUBA.  
 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
AlKra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #21 : sreda, 17.12.2003 : 22:13:11 »

Danes je prišla k nam Baja. Stara je dobrih devet tednov.
http://freeweb.siol.net/alkra/baja/moj_pes/IMGA1424.jpg
Tukajle je še na prvem domačem pragu.
http://freeweb.siol.net/alkra/baja/moj_pes/IMGA1453.jpg
V novem domu voha odejico in se igra z igračko. Oboje je prinesla s seboj.
Sličice so izginile. Škoda. Če želite, si jih lahko ogledate v galeriji.

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #22 : petek, 19.12.2003 : 23:50:45 »

Kako je srčkana ta mala Bernka!! Shocked
Pa srečno Baja v novem domu!!!!! Wink


                                     Pozdrav,Sian.
Logiran
AlKra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 7


« Odgovor #23 : nedelja, 21.12.2003 : 09:32:02 »

Hvala Smiley! Upam, da je ne bomo razočarali. Zaenkrat je videti zelo zadovoljna Cheesy.
Logiran
Majchy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 296


« Odgovor #24 : četrtek, 01.01.2004 : 23:06:17 »

evo se ena oseba, ki ima bernskega plansarskega psa. poleg pa se sibirskega huskyja!!

vprasite kej ce vas zanima. drugace je pa nas bernski kuzek ful pridn, malce nagajiv in raste kot en medvedek...  Roll Eyes

ful lepa pasma za ljubitelje velikih psov!!!  Wink

ce bi kdo rad videl slikco naj mi poslje majl!

maja_rokavec@hotmail.com    ALI           maja_rokavec@email.si

en lep pozdrav vsem ter srecno in zdravo novo leto 2004, polno pasjih uzitkov!!!  Cool
Logiran
artur
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #25 : petek, 06.02.2004 : 15:32:53 »

pozdravljeni.....
tudi sama sem lastnica Bernija...samček ima sedaj 8 mesecev in počasi se uvajamo za prvo razstavo, ki bo aprila......če je še kakšen med vami, ki ima razstavnega psa , naj se mi javi......
Logiran
conte
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 32


« Odgovor #26 : ponedeljek, 09.02.2004 : 18:48:30 »

Zdravo Artur
Žal so samo trije pravi razstavljalci v Sloveniji, Darja, Nada in Aleš ki imajo tudi edine šampione, nismo pa člani SKBPP  Grin Grin Grin. Politika kluba SKBPP je usmerjena v druge vrednote kot pa kvaliteta in razstave, kar se kaže v razstavnih uspehih in številu razstavljalcev iz Slovenije Huh. V tujini je povprečno vsaj trikrat več bernijev na razstavi kot pri nas. Na naši specijalki je bilo 38 psov, na Avstrijski pa preko 140. Upam da se boš priključila našemu krogu Cool kjer še nekaj mladičev iz naše psarne pričenja karijero.  Verjetno se vidimo v Grosuplju    lep pozdrav   Jadran-conte
Logiran
artur
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 11


« Odgovor #27 : sreda, 11.02.2004 : 08:46:38 »

Pozdravljen....

Lepo. da bom spoznala še koga v tem krogu, Darjo že poznam in bi bila zelo vesela, če bi spoznala še kakšnega predvsem zato, ker sem bila v klubu SKBPP prav pošteno povlečena za nos...ampak ne bi tega tako javno razlagala...če lehko bi ti raje mail pisala.....

Lep pozdrav iz Primorske
Logiran
Sian
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #28 : sobota, 21.02.2004 : 17:44:22 »

                      Artur,ciao!

Mislim da se poznamo?! ;)Iz trgovine za živali.Lepo da se srečamo tukaj!!
Upam da si poštekala kdo sem?!He,he.....Če si taprava oglasi se kaj.
Pocartaj tvojega Bernija pa lep pozdrav tudi tebi!! Kiss


                                                         Sian
Logiran
enya
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 168


« Odgovor #29 : sreda, 10.03.2004 : 23:15:09 »

pozdravljeni
ravnokar prihajam iz "cartanja" 10 dni starih berncev. ne morem vam povedat, kako sladki so!!  Grin Grin Grin nič še ne hodijo, samo tu in tam očke odprejo in kaj začivkajo!  Grin super so!
leglo pa je iz maribora-6 malih štručk.
če slučajno koga zanimajo, naj pove, da posredujem telefonsko....
no, lepo bodite
papa
rebeka
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 172   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: bernski planšarski pes - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines