mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 07:19:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa 2. del
Anketa
Vprašanje: Zanima me stanje vaših stariliziranih psic! Imam sterilizirano in
inkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli samo jajčnike - 3 (6%)
inkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli jajčnike in maternico - 14 (28%)
neinkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli samo jajčnike - 19 (38%)
neinkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli jajčnike in maternico - 14 (28%)
Vseh glasov: 47

Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa 2. del  (Prebrano 19754 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« : sreda, 23.11.2005 : 11:37:36 »

Nekje sem prebrala, da imajo psice, ki so jim pri sterilizaciji odstranili jajčnike in maternico večjo možnost za pojav inkontinence. Pa me zanima, kakšne so vaše izkušnje. Odgovarjajo naj samo tisti, ki imajo doma sterilizirano kužiko, ki je ali pa ni inkontinentna.
Pa da vidimo!
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #1 : sreda, 23.11.2005 : 12:09:51 »

Vsak lahko odda 3 glasove - če ima 3 sterilizirane kosmatinke doma...
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : sreda, 23.11.2005 : 19:02:14 »

Mnja, 3 razlicne glasove, ne za vse tri psice isti glas, ne?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #3 : sreda, 23.11.2005 : 21:17:55 »

Se vedno me moti to, da se ne moremo opredelit za velikost psice (inkontinenca je vecji problem pri psicah velikih pasem, to smo ze nekako ugotovili)  Undecided
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #4 : četrtek, 24.11.2005 : 08:41:56 »

@ Nuki: Ja - 3 različne glasove za 3 različne psice.
@Tina: na žalost sem po tesnem sodelovanju z Linčo (še enkrat hvala) anketo zastavila tako kot sem jo....
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #5 : ponedeljek, 05.12.2005 : 09:35:26 »

Zanimivo!!!

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #6 : ponedeljek, 05.12.2005 : 12:54:06 »

Linča kaj se ti zdi zanimivo? Jaz sem malo razočarana - malo ljudi je izpolnilo anketo...
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #7 : ponedeljek, 05.12.2005 : 12:58:41 »

Ja, glasov res se ni veliko ... bo potrebno se malo pocakati!

Zanimivo mi je pa tole ... ceprav bo spet (narobe zastavljena anketa, ... ) ...

inkontinentno kužiko, ki so ji odvzeli samo jajčnike  0 (0%)

Lp, Ursa
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #8 : ponedeljek, 05.12.2005 : 13:38:02 »

zakaj se ti zdi to zanimivo?
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #9 : ponedeljek, 05.12.2005 : 13:50:17 »

Poglej si svoje prvo sporocilo ... kaj si slisala ...

Vsem inkontinentim (8 ) so odvzeli tako jajcnike kot maternico ... nobena ni inkontinentna, ki so ji vzeli samo jajcnike (ceprav je takih samo 4 - ki so jim odvzeli samo jajcnike - pa se te so neinkontinentne) - upam, da razumes.

No, zaenkrat je res se bolj malo glasov. Bomo se videli.

Lp, Ursa
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #10 : ponedeljek, 05.12.2005 : 14:51:59 »

Poglej si svoje prvo sporocilo ... kaj si slisala ...

Vsem inkontinentim (8 ) so odvzeli tako jajcnike kot maternico ... nobena ni inkontinentna, ki so ji vzeli samo jajcnike (ceprav je takih samo 4 - ki so jim odvzeli samo jajcnike - pa se te so neinkontinentne) - upam, da razumes.

No, zaenkrat je res se bolj malo glasov. Bomo se videli.

Lp, Ursa

zakaj se ti zdi to čudno? Ob odstranitvi maternice se baje malo spremeni tudi lega drugih organov- npr mehurja, kar poveča možnost inkontinenece. Poleg tega tudi maternica proizvaja nekaj hormonov, tako da tudi hormonska slika teh dveh skupin ni čisto enaka.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.12.2005 : 14:54:11 »

Deteljica!

Meni se nic ne zdi cudno Shocked ... ampak se potrjuje to, kar je bilo receno (poglej prvi stavek v tej temi!). Pravim, da je samo zanimivo ... in ocitno nekaj o tem drzi!

Lp, Ursa
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.12.2005 : 15:06:49 »

jap, meni se zdi logično  Cool, niti čudno niti zanimivo  Wink... Cheesy
je pa res da vsak post človek po svoje prebre oz interpretira...v glavnem se strinjamo.  Wink
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #13 : torek, 06.12.2005 : 06:24:49 »

Saj to smo že (ne vem v kateri temi) obdelali - najpogosteje so inkontinentne kužike, ki so jim vzeli maternico in jajčnike.
Samo na žalost se je res javilo v to anketo malo ljudi - premalo, da bi lahko potegnili zaključke...

Lep pozdrav!
Logiran
Ula
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 26


WWW
« Odgovor #14 : petek, 16.12.2005 : 13:31:14 »

Hm...tudi sama se odlocam za sterilizacijo svoje psicke in se nikakor ne morem odlocit. Glede spremeb karakterja in psihicnih problemov mi je bilo zagotovljeno da ne bo spremeb...v primeru karakterja, glede psihe pa, da ima baje sedaj psicka s temi navideznimi brejostmi vecje tezave kar se tice nje same. Se pravi...navidezna brejost prico utrudi in izmozga ali kako?
Kar se pa tice inkontinence, pa mi je veterinarka predlagala, da je bolje ce se vzame ven tako jajcnike kot maternico in da s tem nima inkontinenca nobene zveze. ( Seveda pa mi je v pogovoru se ena punca, za katero sem slisala same dobre stvari in je vsekakor vredna zaupanja rekla, da naj maternico psicki, ce bo na dan posega zdrava pustijo notri.) Dobro je vsaj ali predvsem v tej smeri, ker se navidezne brejosti pojavljajo tudi zaradi moznih cist na maternici ali jajcnikih in bi se te v primeru da jih na maternici sedaj ni na jajcnikih pa so, prenesle na maternico in  dejansko po odstranitvi jajcnikov maternica nima nobene vloge vec. Samo problemi se lahko pojavljajo. No inkontinenca naj bi pa bila posledica hormonalnih sprememb, ne pa tega ali je bila maternica izvzeta ali ne, kaj pa vi mislite?

Aja, pa glede na to da je moja psicka majna...ima 7,7 kg...naj bi bila moznost za inkontinenco se toliko manjsa. Ali to tudi drzi?

Res sem ze na trnih...skorajda prepricana dajo dam sterilizirat sam,....kaj pa ce....sej veste no, prosim za pomoc, predvsem z vasimi izkusnjami.

Lp Ula
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Samice in samci, legla  |  Tema: Sterilizacija in inkontinenca! - anketa 2. del
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines