mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:41:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Postenje psa
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Postenje psa  (Prebrano 11590 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
LuncaPunca
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 203


« : četrtek, 24.11.2005 : 20:50:07 »

Zadnjic mi je zgornja soseda dajala 'lekcijo' o tem, da moras psa 1 dan v tednu postit. Da je to dobro za psa. Da se 'ocisti' in je potem temu primerno bolj zdrav in 'zilav'.  Huh
Ker to prvic slisim, me zanima, ce kdo od vas to prakticira? Jaz dvomim, da bi lahko to izvajala. Sploh odkar k birketom dodajam sardele, moram pesjanarju dat za jest v dveh porcijah, ker tako hitro poje. In tudi po drugi porciji bi on seeee...  Cheesy
Kaj pa vem,.. Zanimajo me vase izkusnje. Ce jih sploh imate Wink

LP
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #1 : četrtek, 24.11.2005 : 21:03:45 »

Sem že slišala za to, vendar ne prakticiram. Naš ima post, ko se goni kakšna psica in potem noče jesti Wink, pa še takrat mu dam kaj dobrega zraven, da ga premami.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #2 : četrtek, 24.11.2005 : 22:44:21 »

Naš vse kalorije porabi z dirkanjem, tako, da mu kakšen post še v sanjah ne pade na pamet Smiley
Logiran
sammy82
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 167


« Odgovor #3 : četrtek, 24.11.2005 : 23:00:30 »

Meni so tudi to že svetovali. Samo dokler mi ne bo rekel kdo, ki mu bo za verjet, me ne gane  Cool
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #4 : četrtek, 24.11.2005 : 23:12:19 »

Ta o postu pa je zelooo stara. to mi je vedno babica govorila da je dobro pas postit 1 dan v tednu. Sicer nismo tega nikoli izvajali ampak če pes kakšen dan ni jedel je takoj postregla s tem "rekom"... kakšne znanstvene razlage o tem pa nisem slišala.

Lp, Mojca
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : četrtek, 24.11.2005 : 23:16:00 »

Ne boš verjela, samo moj pes se je v prvih nekaj letih vsak teden 1 x v tednu postil. Resnično, en dan v tednu ni jedel nič. To je počel od malega pa potem kar nekaj dolgih let. Pa nekaj časa smo še paniko delali (no jaz sem jo Grin), potem pa smo se navadili. Hrano je imel še vseeno cel dan na krožničku, ampak jedel pa ni.

Zdaj se ne posti več 1 x tedensko, ampak ima pa cca 2 x na mesec svoj post. Čeprav ti psoti zdaj niso tako resni, kakor jih je včasih resno jemal Grin Zdaj nekaj mičkenega vseeno spravi v želodček.

Ne vem pa, zakaj se je po toliko letih nehal postit..morda leta?

LP,
Diana
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #6 : četrtek, 24.11.2005 : 23:24:22 »

Moje psice se same od sebe postijo sem in tja kak dan. imama pa eno psičko, ki tudi 2 dneva ne je ničesar samo pije. Menim, da je post koristen. tudi jaz ga imam občasno Grin Grin... če zdržim seveda Roll Eyes Tongue
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #7 : petek, 02.12.2005 : 23:09:13 »

Moje psice se same od sebe postijo sem in tja kak dan. imama pa eno psičko, ki tudi 2 dneva ne je ničesar samo pije. Menim, da je post koristen. tudi jaz ga imam občasno Grin Grin... če zdržim seveda Roll Eyes Tongue

Se podpišem pod tale post - zgleda so tibetančki takšni!
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #8 : sobota, 03.12.2005 : 08:34:54 »

Aaaa, ne vsi tibetancki, moj se je cisto po meni vrgel, bohnedaj se postiti... Ze tako vcasih zahteva kar tri obroke na dan. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #9 : sobota, 03.12.2005 : 08:59:14 »

Post je v naravi pogost takrat, ko ni dovolj hrane. Mogoce postenje domacih psov izhaja iz preteklosti, ko je hrane primanjkovalo se za ljudi in so pac pojedli vse do zadnjega koscka, pes pa je bil en dan (ali vec) lacen, ker tudi odpadkov ni bilo. Post ni nujen, je pa vcasih priporocljiv. Mnogi psi izpuscajo obroke, kadar jih v prebavilih tisci, crvici, boli (zaradi prenazrtja, pozrte svinjarije, ipd.) ali ko imajo vsega prevec; ko se prebavila izpraznijo, vzroka za slabo pocutje ni vec in spet normalno jedo. Ob iztrebljanju se crevesje nikoli ne izprazni povsem, na preostalo kolicino prihaja nova hrana, ko prejsnja se potuje po crevesju in vcasih je vsega tega prevec. Zato se priporoca, da obcasno (ni nujno enkrat na teden) psu izpustimo en obicajen dnevni obrok. Ce je pes zdrav, ga ne pustimo povsem brez hrane, ob "postu" mu damo morda samo nekaj za zvecenje ali pa koscek surovega mesa (goveje, telecje, konjsko), ki pri nekaterih psih povzroci hitrejse praznjenje crevesja. Pri nas smo tak nacin prakticirali pri vseh psih in se je dobro obneslo. Izjemoma so bili kaksen dan povsem brez hrane, imeli so le dovolj sveze vode.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #10 : sobota, 03.12.2005 : 09:30:49 »

V reviji Moj pes je ravno pisalo (nanasa se le na starejse pse):

"Post, enkrat na teden, nikakor ni potreben, bolje je, da starejsi pes dobi svoj obrok vsak dan."

Drugace pa tudi jaz svojih psov nisem nikoli postila, so se vsake toliko casa kar sami, po svoji volji.
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #11 : ponedeljek, 05.12.2005 : 11:15:46 »

Kdor to zagovarja in prakticira, naj raje samega sebe posti 1x na teden! Nikoli tega ne bi storila, razen iz zdravstvenih razlogov.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #12 : ponedeljek, 05.12.2005 : 11:40:44 »

Tudi moja si sama privosci post kadar ji pase...sicer ne dobiva rednih obrokov, ampak ima hrano na voljo ves cas in je kadar se ji zljubi. Tako opazam, da vcasih ne je celih 24 ur, potem pa drug dan 3 obroke, pa obcasne polnocne pojedine...jaz se zaradi tega ne sikiram vec, samo da je in da je zdrava.
Logiran
Rosa
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 126


« Odgovor #13 : ponedeljek, 05.12.2005 : 12:10:00 »

Jaz imam obcutek, da se psi ce je to potrebno ali zaradi bolezni, kar sami (dosti) postijo.

Nimam pa srca vzet hrane svojemu psu, ker bi tud jaz umrla ce bi mogla bit cel dan brez hrane.
Saj je v koncni fazi isto zivo bitje, ki je lacno - tako kot jaz.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #14 : ponedeljek, 05.12.2005 : 12:15:53 »

Jaz moje psice ne postim, ampak vsako soboto preskočiva zajtrk, ker greva z avtom k staršem, pa jo peljem na tešče, ker mi je vedno bruhala v avtu. Tako, da dobi enkrat na teden samo en obrok hrane Grin, kar je zanjo skoraj isto kot post, ker bi vse pojedla, kar vidi.
Lp
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Postenje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines