mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:13:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Postenje psa
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Postenje psa  (Prebrano 11589 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #15 : ponedeljek, 05.12.2005 : 12:49:59 »

Pasji in cloveski prebavni trak sta dva razlicna svetova, zato nekako ni na mestu, da ju mecemo v isti kos.
A kljub temu, zdravniki tudi nam, cloveskim osebkom, priporocajo obcasno postenje. Jaz si ga privoscim, vcasih prostovoljno, vcasih zaradi visje sile, ker enostavno nimam casa za spodoben obrok in moram priznati, da je zadeva zelo koristna za moje dobro pocutje.
Tudi moji psi imajo vcasih prostovoljen post, vcasih pa zato, ker sem se jaz tako odlocila (visja sila  Roll Eyes)

No, kakorkoli ze, vsi smo, kljub obcasnemu postenju, prav lepo in elegantno zaobljeni  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
TerraM
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 16


« Odgovor #16 : ponedeljek, 05.12.2005 : 15:05:02 »

Kar se posta tiče si zdravniki, veterinarji ali drugi znanstveniki niso enotni ali je koristen ali ne. Teorij je več, dokazov za njih pa tudi in to za razne živalske vrste. Ko se govori o prečiščevanju telesa ne pozabit, da hrana spodbuja peristaltiko črevesa in s tem izločanje neprebavljenega iz prebavil. Tako,da če ne želimo da hrana v črevesju zastaja in se produkti fermentacije, ki so tudi škodljivi vsrkavajo nazaj skozi črevesno steno, je potem bolje jest lahko hrano ali manj, kot pa nič. Kadar je postenje nujno, pa žival navadno sama začuti.
Na koncu koncev je odločitev vsakega posameznika da presodi.
t*
Logiran
coco_lady
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #17 : sreda, 02.01.2008 : 01:38:15 »

Naša psička je bolj neješča že od malega in vsake toliko časa na dan poje samo kakih 5 briketkov, drugače pa nič... Se mi zdi, da telo, tako človeško kot tudi pasje samo najbolj ve kaj mu paše, nam tudi včasih ne paše jest, včasih bi pa cel dan jedli:)
Logiran
Starsy
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 353


« Odgovor #18 : sreda, 02.01.2008 : 18:08:01 »

Naše mi nismo nikoli postili. Včasih je manj, učasih več... kakor hoče
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #19 : ponedeljek, 07.01.2008 : 10:06:13 »

Tudi meni je stara mama govorila, da naj pes 1 x na teden ne je, pa je nisem nikoli poslušala. Se pa čudim vam, da se vaši psički kdaj pa postijo prostovoljno, ker za mojega post pomeni jesti 1 x na dan.  Grin
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #20 : ponedeljek, 07.01.2008 : 13:27:43 »

Dokler Bucko ni bil kastriran, ni jedel, kadar se je gonila kakšna psica. Sedaj pa ni šans, da bi kakšno drobtinico od briketa pozabil pojesti. Da bi pa pustil celoten obrok, bi moral biti pa zelo bolan. Cosmo pa za brikete ni požrešen, zato vedno ene par briketov pusti v skledi, da pa nič ne bi pojedel, to se pa še ni zgodilo  Smiley.
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Postenje psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines