mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 06:05:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 97788 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #255 : torek, 05.01.2010 : 00:20:20 »

Kar mi tako nahitro pade na pamet glede svinjine je to, da bi naj bila mastna (tako se govori...). Ker veliko psov slabo prenasa mascobe, je mogoce to povezano s svinjino in njeno "neprimernostjo".
No, moje mnenje je, da ni s svinjino nic narobe, ce jo pes ok prenasa. Smiley
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #256 : torek, 05.01.2010 : 14:57:08 »

Svinjina je na slabem glasu še od takrat, ko so psi dobivali ostanke od domačih zakolov in crkovino. In so seveda lahko staknili nevarne parazite.
Če ni premastna in če ni pes alergičen nanjo, pa če se lastniku ne zdijo nemastni koščki predragi, jo lahko mirno je.
Logiran
điny
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #257 : petek, 24.09.2010 : 21:21:18 »

žiwjo
mam eno vprašanje, danes smo bili na trgatvi in seceda naša Điny tudi- in seveda ker poje vse kar vidi, je pojedla kar dosti grozdja..... hmmm, do zdaj še ni bilo nič narobe, pa je od tega že več kot 6 ur.....upam da nebo ni  narobe-saj če bi bilo, bi se že pokazalo do zdaj, a ne??? SKRBI ME Sad((
Logiran
Lexy
rad pišem
****
Sporočil: 261


« Odgovor #258 : petek, 24.09.2010 : 21:55:13 »

počakaj da vidiš, če bi bila kaka reakcija, bruhanje, driska, ali kaj podobnega, šele potem ukrepaj. Če je pes živahen in ima voljo do igre, potem je vse ok.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #259 : petek, 24.09.2010 : 23:11:09 »

điny, moj ga je v mladosti pojedel skoraj na kile, ker nisem vedela, da naj bi bil strupen za pse.
Nikoli mu ni bilo čisto nič, pa ima sicer ekstremno občutljiva prebavila. Če te kaj tolaži ... Smiley
Mu pa od mojega razsvetljenja Roll Eyes dalje grozdja nisem več dajala.
Logiran
điny
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #260 : sobota, 25.09.2010 : 11:02:02 »

evo z mojo Điny je vse ok.....sicer ji je bilo ponoči malo slabo-smo dale probiotik in je zdaj super......smo ble pri veterinarji in je reko da se je vrjetn že tak vse prebavlo )))) hvala za pojasnila.....

lp
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #261 : ponedeljek, 22.11.2010 : 16:07:54 »

Eno malce hecno vprašanje - koliko je zelena solata dobra za psa? Brez dodatkov, mislim. Namreč moja dalmatinka je trapasta na zelje in solato. Poleti niti ne toliko, ker se napase trave okoli hiše. Zdaj pa komaj čaka na kaj zelenega. Ali ima premalo želodčnih sokov? Drugače je vse, le težko npr. prebavi jetrca in jih ponavadi izbruha. Če kdo ve...
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #262 : ponedeljek, 22.11.2010 : 21:05:52 »

Pri nas bi zeleno solati jedli vsi, tako nasplošno je bolje, če jo zamenjamo za radič (vsaj pri budrah, kuncih, papigah...) je tako.

Zeje pač povzroča "pline" tako da raje ne.

Mogoče bi ji pa doma malo travce v teglčku gojila kot mačkam? Ali pa kak petršiljček ponudila? Lahko tudi kako bučko, če ji ne bo všeč sveža pa kuhana ali pa kuhan korenjček (če te je strah barve vzemi tisto rumeno korenje namesto oranžnega...). Pri nas imamo kuhano zelenjavco kar redno na sporedu poleg briketov

Sicer pa mislim, da ji od malo zelene solate ne bo hudega Wink  zelju bi se pa jaz vseeno izognila
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #263 : torek, 23.11.2010 : 06:37:42 »

Na splošno dobi ogromno surove zelenjave.  Čisto tako, poleg svojega obroka.  Korenje in jabolko (sveže) je praktično vsak dan, ker ji dobro popuca zobe in ji je blazno všeč, če hrusta. (Na dlaki se ji korenje ne pozna.) Pri zelju sem previdna, čeprav ji posebnih težav ne dela. Petršilj pa itak že avtomatično dodajam hrani.
Problem je, ker bi ji en tegelček hrane zadostoval za en do dva dni, kar se mi zdi malce preveč. Vseeno  ji bom naštimala...
Logiran
Tarchyca
novinec
*
Sporočil: 12


WWW
« Odgovor #264 : nedelja, 28.11.2010 : 19:22:49 »

Kako pa je s snegom? Je lahko nevaren?
Naša Tala se zelo rada valja po snegu in ga zraven tudi malo poje(medtem ko se valja)
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #265 : nedelja, 28.11.2010 : 19:30:28 »

Moj Bučko ga je 9 let let, (celo raje poje sneg, kot pije vodo), in ni imel nikoli nobenih težav.  Smiley Kakšne pasme pa je Tala ?  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #266 : nedelja, 28.11.2010 : 19:32:31 »

*ga je že 9 let...(nekaj me tipkovnica heca... Roll Eyes)
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #267 : nedelja, 28.11.2010 : 19:43:59 »

Mene so opozorili, naj pazim, da se po (med) tekom ne 'naje' snega, ker lahko dehidrira. A to drži? Sicer pa ga moja tako kot Tala hkrati med igro malo poje (pa tudi prejšnja psica ga je), ampak nisem nikoli opazila, da bi bilo kaj narobe...
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #268 : nedelja, 28.11.2010 : 19:48:57 »

Ne razumem, zakaj bi dehidriral... mogoče so mislili ta "sneg" ob cesti?

Mi je ravno danes razlagal lastnik 1.5 letnega angl. buldoga, da je bil kuža preteklo zimo tri dni skupaj na infuziji, ker se je očitno nažrl tega "snega", ki ga seveda ne posipajo samo s soljo (sem imela tudi sama razžrte roke enkrat, ko nisem pazila). Baje je imel vnetje želodca in bohve še česa... no, vsaj tako je rekel - karšnakoli diagnoza je že bila, dejstvo je, da je za tri dni obležal.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #269 : nedelja, 28.11.2010 : 19:56:37 »

Ne razumem, zakaj bi dehidriral... mogoče so mislili ta "sneg" ob cesti?
Nimam pojma, Možno.
Logiran
Strani: 1 ... 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 ... 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines