mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 18:37:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 97234 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #285 : torek, 30.11.2010 : 18:30:49 »

Meni tisto ni zvenelo kot priporočilo ampak direkt ne sme, pa pika.
Logiran
Speedy
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.334


« Odgovor #286 : torek, 30.11.2010 : 18:34:30 »

Meni tisto ni zvenelo kot priporočilo ampak direkt ne sme, pa pika.
Misliš na tisto kar piše v članku ali na to kar sem povzela (mogoče sem se nerodno izrazila)? Meni je tudi v članku zvenelo bolj kot prepoved, ampak sem stvar vzela malo z rezervo.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #287 : torek, 30.11.2010 : 20:43:01 »

No mi kepe še vedno mečemo in še vedno laufa za njimi (ampak ko se dotaknejo tal so nezanimive). Ustavim ga, če ga zagledam, da se je na nekem mestu prav ustavil in spravil sneg jest tako načrtno, tisto sproti niti ne vem kako ustavit in tudi ni nobenih problemov.
Lani pozimi je šepal vsakič, ko smo prišli v stanovanje. Prej tudi po dveh urah divjanja na snegu ne. No potem sem ugotovila, da je kriva sol tik pred vhodom v blok in na stopnicah, ker res pretiravajo s količino, tako da ga sedaj, ko vidim, da je spet sveže posuto, prenesem tistih 5 stopnic, pa takoj takoj malo bolj temeljito umijemo šape, ko pridemo v stanovanje.
Tale sol je tako zoprna. Pasje šape trpijo, pasji želodci prav tako, če se "posladkajo" s tem snegom, čevlji trpijo in potem čez leto trpijo rastline, ki naj bi rasle ob poteh, kjer je pozimi sol ...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #288 : sreda, 01.12.2010 : 14:31:21 »

Speedy: mislim na članek, ne na povzetek.
Logiran
vesoljka
rad pišem
****
Sporočil: 486


« Odgovor #289 : sreda, 01.12.2010 : 14:49:18 »

No mi kepe še vedno mečemo in še vedno laufa za njimi (ampak ko se dotaknejo tal so nezanimive). Ustavim ga, če ga zagledam, da se je na nekem mestu prav ustavil in spravil sneg jest tako načrtno, tisto sproti niti ne vem kako ustavit in tudi ni nobenih problemov.
Lani pozimi je šepal vsakič, ko smo prišli v stanovanje. Prej tudi po dveh urah divjanja na snegu ne. No potem sem ugotovila, da je kriva sol tik pred vhodom v blok in na stopnicah, ker res pretiravajo s količino, tako da ga sedaj, ko vidim, da je spet sveže posuto, prenesem tistih 5 stopnic, pa takoj takoj malo bolj temeljito umijemo šape, ko pridemo v stanovanje.
Tale sol je tako zoprna. Pasje šape trpijo, pasji želodci prav tako, če se "posladkajo" s tem snegom, čevlji trpijo in potem čez leto trpijo rastline, ki naj bi rasle ob poteh, kjer je pozimi sol ...


Res so reveži..  Sad  Ogromno solijo predvem po mostovih. Leta nazaj sem s svojo enkrat letela čez, si mislila, da mogoče pa ne bo tako hudo... Ko sva prišli čez, se mi je vrgla na tla na trebuh in držala tačke v zrak. Običajno sem ji po takih incidentih drgnila blaznice s čistim snegom. Obupno jih je gledat, kako težko hodijo čez mostove, še huje, ker se marsikateri lastnik ne pobriga za to. V spominu imam tudi enega nemškega ovčarja, ki se je že pred mostom ustavil in nikakakor ni hotel čez. Pa ga je imel nek mulc na drugi strani povodca in vztrajal...
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #290 : sreda, 01.12.2010 : 15:47:59 »

Če pes nima prav nobene poškodbe blazinic in je dovolj utrjen, potem s hojo po soli (na kratke razdalje) nima nobenega problema. Seveda je treba potem šape sprati (ali pa ga pustiti nekaj časa na čistem snegu, da si jih očisti sam).
Pri naših gre takole: pozimi nič ne kompliciram, a je del nujne opreme majhna plastenka vode in čevelčki. Če začne pes na soli cviliti, pač spereš šape in daš gor čeveljčke, pa je. Na čistem snegu jih potem snameš. Ponavadi mora imeti potem čeveljčke še dan ali dva, če gre na sol, da se majhna poškodba, ki je povzročila bolečine, v miru zaceli.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #291 : petek, 03.12.2010 : 11:12:36 »

Naša Missy zaenkrat nima težav s soljo (trkam na les), jo pa vsakič, ko prideva s sprehoda za dva kroga ˝povlečem˝ na čisti sneg pri nas doma na travi, da si za silo očisti blazinice. Moram še moj'ga vprašat, ali ti počne...
Logiran
levcka
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #292 : sobota, 07.05.2011 : 10:41:52 »

Pri nas imamo tudi novo članico družine - Zojo - psičko mešanko. In ker so starši, kar precej "trdi" okoli tega, da se jim dopove, kaj ni dobro za psa in kaj je - bi mi lahko prisim kdo posredoval tisti seznam, da jim ga nalepim na vrata v kuhinjo in na hladilnik!
Hvala!
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #293 : sobota, 07.05.2011 : 21:13:30 »

Imela sem zelo podobno težavo. Grin Na koncu sem zmagala pri vsem, razen pri občasni skorjici kruha. Zdaj poskušam to zamenjat s koščkom jabolka ali korenja, ker nekaj jima očitno more ostat. Roll Eyes
Moja taktika je bila pa: "Dobil bo drisko in bo potem spal pri vama!"  Tongue Potem ju je vsaj malo ratalo strah.
Logiran
levcka
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #294 : ponedeljek, 09.05.2011 : 09:27:38 »

Imela sem zelo podobno težavo. Grin Na koncu sem zmagala pri vsem, razen pri občasni skorjici kruha. Zdaj poskušam to zamenjat s koščkom jabolka ali korenja, ker nekaj jima očitno more ostat. Roll Eyes
Moja taktika je bila pa: "Dobil bo drisko in bo potem spal pri vama!"  Tongue Potem ju je vsaj malo ratalo strah.

Ah pri nas pa tudi to ne zaleže. Včeraj je spet dobila mleko in ko sem jim rekla, da bo dobila drisko. Je bil odgovor - eh kje pa. Če pa je še mala, pa more mleko pit, ker pogreša zizanje pri mami. Kužika je pa stara tri mesece?!?! :S Eni so očitno pač trmasti, al kaj... Sad
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #295 : ponedeljek, 09.05.2011 : 09:37:27 »

Cokolada, rozine, grozdje, cesen, cebula, orescki macadamia, alkohol, pazi na sobne rastline (da jih ne gricka). Seznamov je pa enkup, vsak malo drugacen.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #296 : ponedeljek, 09.05.2011 : 09:45:17 »

Jaz tudi preprečujem nezaželjeno hranjenje z grožnjo driske in bruhanja, kar pa seveda ni samo prazna grožnja. Sem že ene parkrat pucala, ker so jo nahranili s prepovedano hrano, pa sem jim potem pod nos nesla tisti gravž pokazat. Bljak. Mislim, da so se malo umirili sedaj.
Logiran
levcka
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #297 : ponedeljek, 09.05.2011 : 09:55:16 »

Pri sobnih rastlinah - rožah sem pa žal nemočna - vsaj zaenkrat. To pa mala vse ven pomeče in zbrska... Saj jo bomo ukrotili. Upam Wink
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #298 : ponedeljek, 09.05.2011 : 10:09:28 »

Jaz tudi preprečujem nezaželjeno hranjenje z grožnjo driske in bruhanja, kar pa seveda ni samo prazna grožnja. Sem že ene parkrat pucala, ker so jo nahranili s prepovedano hrano, pa sem jim potem pod nos nesla tisti gravž pokazat. Bljak. Mislim, da so se malo umirili sedaj.
Pri meni so se tudi na lastne oči lahko prepričali. Tongue Levcka, po eni strani je škoda, da ima tvoja psička tako dober želodec, moj bi po mleku... Lips Sealed Vsekakor pa ne obupati! Probaj jih vsaj preusmeriti v zdravo prehrano, ali jim dovoliti določene stvari, ne samo prepovedati "strupene" zadeve.
Pri meni so me začeli vsaj za psa po dolgem teženju bolj upoštevati, medtem ko jim za prostoživeče muce še vedno ne pridem do živega. Roll Eyes
Logiran
levcka
novinec
*
Sporočil: 7


WWW
« Odgovor #299 : ponedeljek, 09.05.2011 : 10:26:12 »

Zdrava prehrana  Angry - še za sebe je nočeta, zato je pa tak problem za kužiko...
Saj naš kuža, ki ga imamo doma (pri starših) tudi takoj po mleku bruha in vse ostalo Sad in vem, kaj smo ga doma "posračkali" pri njem. Ne bi rada, da se s to kužiko (ki jo ima sicer moj fant doma - pri mojih "tašči in tastu") karkoli podobnega zgodi, ker meni je res hudo gledati psa, ki se na kakršen koli način "matra".... Cry  Cry

Srčno upam, da jim bo "prišlo gor", kaj jim pravim. Če ne prej, ko bo Zoja lepo pobruhala in podriskala celo hišo. Samo meni se bo takrat zmešalo od skrbi...
Logiran
Strani: 1 ... 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines