mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:48:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 97228 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #345 : torek, 19.07.2011 : 22:30:06 »

A krompir kuhate posebej al skupaj z mesom/zelenjavo? Pa še to me zanima - ga kuhate v olupku ali olupljenega in a bi bil en srednji krompir ustrezna količina za v glavni obrok večjega psa (poleg mesa in zelenjave).
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #346 : sreda, 20.07.2011 : 09:06:48 »

Jaz ga kuham večinoma posebej, ker mesa dostikrat ne kuham, ali pa nam ostane, pa ga potem dobijo. Srednji krompir bi bil pomoje čisto v redu, se pa jaz ne obremenjujem toliko. Je enkrat več tega, drugič onega (govorim seveda za zdrave pse). Lupim pa včasih ga, včasih pa tudi ne. Očistim pa ga - isto kot za nas in seveda moraš odstranit morebitne zelene dele.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #347 : sreda, 20.07.2011 : 09:47:26 »

Če kuham posebej za pse, krompir olupim narežem, ker je tako veliko prej kuhan. Ponavadi ga kuham posebej in potem pretlačim, včasih kuham zraven kakšno zelenjavo. Meso  če ga kuham, kuham posebej, ker se krompir in zelenjava kuhata veliko dlje (meso toliko da zakrkna na površini) - ne vidim pa nekaga posebnega vzroka, zakaj se ne bi smelo kuhati skupaj. Če kuham  neolupljen krompir za nas, potem dam pač zraven še po enega za vsakega psa. ocvrt, tenstan ali kako drugače zabeljen krompir za pse ni primeren, razen kot priboljšek v res minimalnih količinah.
Logiran
vellamo
novinec
*
Sporočil: 22


WWW
« Odgovor #348 : torek, 23.08.2011 : 19:04:47 »

Upam, da je to vsaj približno prava tema...
Pred nekaj minutami je moj pes na dvorišču našel neke kosti (perutninske?). Najprej je z eno v gobcu bežal pred mano in jo grizel, dokler nisem prišla preveč blizu, ko sem mu to vzela in jo nosila "na varno" pa je nekje našel že drugo. V glavnem, zgodilo se je tudi to, da je hrustal in hrustal, potem pa ni več nič izpljunil. Sklepam torej, da mu je kakšno uspelo tudi pogolniti.
Kaj naj sedaj naredim? Poklicala bi k veterinarju pa je zdaj že konec delovnega časa. Mogoče sploh ne rabim paničarit, saj ne vem... Upam pa, da mi lahko date kakšne nasvete ali pa me pomirite, preden dobim jutri priložnost, da pokličem k veterinarju, če naj pridema na kak pregled.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #349 : torek, 23.08.2011 : 19:15:33 »

Česa hujšega ne bi smelo biti in bodo po vsej verjetnosti prišle ven same po naravni poti. Perutninske so nevarne zato, ker se lomijo in se lahko zataknejo v goltancu, če pa so že dol in je vse ok, pa ni razloga za paniko. K veterinarju le, če bi imel težave s prebavo, bi bil zaprt in napihnjen.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #350 : torek, 23.08.2011 : 19:38:35 »

Velika večina psov take kosti je brez najmanjših težav.
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #351 : sreda, 24.08.2011 : 10:49:48 »

Po mojih izkušnjah,pes ne sme jesti tudi odvržene drobovine,ker smo bili že dvakrat pri veterinarju s hudimi prebavnimi težavami zaradi tega.Imam ga na dolgem povodcu,zelo pazim,toda včasih je hitrejši od mene.Nero je ob jezeru našel ribo, mislim,da so to deli ščuke, morda stari en dan, pa smo zopet leteli v ambulanto.Od hrane ima najraje T of W,po vašem predlogu pa je poizkusil tudi Royal Canine,pa mu tudi ustreza.P.P ze dolgo ne dajemo več,vendar nekateri pripominjajo,da ga je včasih dobro zmešati z drugo hrane,v primeru,da je pes "zaprt".Kaj mislite. R Y dajemo tudi starču,sosedu pa ga dobro prebavlja,občasno tudi jajce in ribe iz konzerve.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #352 : sreda, 24.08.2011 : 13:10:46 »

Ne delaj panike, predvem pa ne dajaj PP kot "zdravilo" za zaprtje. Požene ga, ker je shit. Če hočeš, da ga čisto naravno in brez škode požene, mu daj raje surova jetra, jogurt ali olivno olje.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #353 : četrtek, 25.08.2011 : 10:50:14 »

ali sluz iz namočenega lanenega semena, ki hkrati tudi zaščiti črevo - pri nas to vedno dajemo, kadar psi požrejo kaj res neprebavljivega (kosti in crkovina pri nas sploh ne sodi med  problematično "hrano")
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #354 : četrtek, 25.08.2011 : 10:55:14 »

Lanabela, daš potem samo sluz ali kar vse skupaj?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #355 : četrtek, 25.08.2011 : 11:09:20 »

Jaz dam kar vse skupaj v kakšen jugurt ali puding zmešano. Nekateri  dajo pa raje samo sluz.
Logiran
arnela.o
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #356 : četrtek, 25.08.2011 : 22:48:02 »

pes naj ne bi jedel to kar je človek...ampak stvar se zakomplicira, ker ljudje jedo različno.

imam podoben problem in enostavno sem prepovedala sploh dajanje hrane mojmu psu. to lahko počneva jaz in partner in noben drug. če ostane pri mami mu prinesem hrano.

torej ne dajem mu, oziroma psi ne smejo:
-slabe kvalitete hrano tukaj je link, kaj je dobro http://www.dogfoodanalysis.com/ razlogi so različni, preberite si kake teste
-mleka in mlečnih izdelkov (ker mleko ni zdravo niti za človeka, sploh pa ne za vejo Canis, kamor paše pes)
-sladke hrane (če imajo radi sladko jih navadite na gozdne sadeže)
-slane hrane (žačimbe brez soli so drugo, ker recimo volkovi v naravi pojedo kak timijan tudi)
-ribe s kostmi
-perutninske kosti (ker naj ne bi imele nič koristnega v sebi)
-zelo mastno hrano
-fižol (grah je dovoljen v manjših količinah)
-razna sladka pijača

-sladoled (tu se pri meni zaplete, ker mu dam kakšno kepico, ampak vegi sladoleda, ki ima manj sladkorja in je iz soje narejen)

drugega kar sem napisala se držim, pa tudi če me drega s tačko ali pa če je morje sluzi pred njim
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #357 : četrtek, 25.08.2011 : 23:03:25 »

Dobro, saj večino kar razumem, sama bi dodala še kaj (npr. salame in podoben šit), ampak zakaj pa zdrav pes (torej ne s kakšno potrjeno intoleranco) ne sme mlečnih izdelkov, kakšnega sira, jogurta z dodatki ali brez ali ne nazadnje kepice sladoleda, mi pa ni popolnoma jasno in bi rada kakšna dodatna pojasnila. Pa ne veganska, ker psi to niso.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #358 : petek, 26.08.2011 : 11:49:42 »

Ni prav nobenega vzroka da pes, ki nima laktozne intolerance ne bi smel piti mleka v kakršni koli obliki in jesti mlečnih izdelkov (se ne spomnim niti enega, ki ga ne bi smel). Dober sladoled brez pretirano visoke vsebnosti sladkorjev in kemikalij v zmernih količinah tudi ne škodi.
Surove ribe s kostmi - odvisno od tega, kakšne so te kosti. Manjše ribe in vse, ki nimajo zelo ostrih kosti lahko je brez vsakega problema - samo če jih mara - veliko psov je ribe samo kuhane.
perutninske kosti - kuhane dolge kosti vsekakor ne, zlasti ne puranove ali od starih kokoši. Večina psov lahko brez problema poje surove perutninske kosti, ki so v celih kosih perutnine.
Logiran
arnela.o
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #359 : petek, 26.08.2011 : 12:38:40 »

Dobro, saj večino kar razumem, sama bi dodala še kaj (npr. salame in podoben šit), ampak zakaj pa zdrav pes (torej ne s kakšno potrjeno intoleranco) ne sme mlečnih izdelkov, kakšnega sira, jogurta z dodatki ali brez ali ne nazadnje kepice sladoleda, mi pa ni popolnoma jasno in bi rada kakšna dodatna pojasnila. Pa ne veganska, ker psi to niso.
Tudi to ja paše poleg. Nobenih sušenih mesnin mu ne dajem, ker pač so slane, zelo. Mleko pa takole. Mleko dela zdraho že v človeškem telesu, kajšele v pasjem. Tudi veterinarji so mi tako svetovali.Pije se mleko od matere in potem se neha. To je naravno, vse drugo je nenaravno. zdaj pa je sam še osebno prepričanje in farmacevtski lobij vmes. Jaz svojemu ne dajem, drugi pa kakor hočete. Napisala sem sam kaj pri mene NE.
Logiran
Strani: 1 ... 19 20 21 22 23 [24] 25 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines