mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:40:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26   Dol
Natisni
Avtor Tema: Česa pes ne sme jesti  (Prebrano 96708 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #360 : petek, 26.08.2011 : 11:43:51 »

Lanabela, Wink  ampak me vseeno zanima, kakšni bi lahko bili razlogi proti. Dobro, kravje mleko lahko pri nekaterih povzroči malo driske, kozje je praviloma boljše, ampak predelano mleko v obliki mlečnih izdelkov je pa za pse zelo lahko prebavljivo in celo koristno za črevesje (npr. jogurti, probiotični napitki, skuta, sirotka ...)
Pa zakaj psa navajati na gozdne sadeže namesto običajnega sadja, če ga ima rad (moj je npr. nor nanj), mi je tudi malo  Undecided
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #361 : petek, 26.08.2011 : 11:48:58 »

Razlogi proti so isti, kot jih najdeš v "strokovnih" člankih na internetu za ljudi v katerih skušajo prepričati ljudi, da je mleko malodane strup. Nekateri menijo, da je strupeno vsako mleko, drugi pa imajo piko predvsem na homogenizirano.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #362 : petek, 26.08.2011 : 12:13:38 »

Jaz osebno homogeniziranega mleka ne maram, ampak ker zjutraj rabim spit kozarec mleka (kravje ali mandljevo ostalega ne morem brez dodatkov, je pa čisto psihološka fora moje jutranje mleko) in če sem kje kjer je samo homogenizirano spijem tudi takšnega, ostale (sojino, riževo itd. spremenim v sadne šejke in so super, ker se ob dodatku limone, ribeza... ne skisajo). Nekako sicer se mi zdi logično, da nismo ne mi ne psi telički, da bi živeli od kravjega mleka, ampak če se  pri meni ali pri mojem psu ne pojavi noben problem potem se mi zdi kozarec mleka na dan precej neškodljiv. Mačkam kravjega mleka ne dajem, ker se mi ne zdi vredno tvegat, jih je veliko več v njihovih vrstah z intoleranco kot v pasjih.
Yin dobi tudi sirotko, sploh poleti, pa tudi kak jogurt, kislo mleko, pinjenec in občasno malo "sveže iztisnjenega" kravjega mleka (če ga kje dobim, ali pa iz mlekomata). Po teh iz tetrapaka se pojavi driska in mu zato tega ne dajem, pa tudi mleko samo mu ne diši toliko kot recimo sirotka. Včasih, če so kje v bližini kaki prostoživeči mladiči in imam zalogo, dobi tudi malo kozjega mleka, pri katerem težav ni.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #363 : petek, 26.08.2011 : 12:35:54 »

Nekako sicer se mi zdi logično, da nismo ne mi ne psi telički, da bi živeli od kravjega mleka, ampak če se pri meni ali pri mojem psu ne pojavi noben problem potem se mi zdi kozarec mleka na dan precej neškodljiv.

Eh, saj tudi nismo papige pa jemo semenje, pa nismo volkovi pa jemo meso, pa nismo krave pa jemo regrat, pa nismo opice pa jemo sadje... Smiley
Homogenizirano je pa baje res bolj švoh kvalitete.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #364 : petek, 26.08.2011 : 17:09:17 »

Kaj je pa s salamo narobe? A psi jo lahko jejo, za pse pa ni dovolj dobra? Smiley
Jasno ne govorim o tapopranih ipd., ampak sem in tja kaka salama..
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #365 : petek, 26.08.2011 : 17:17:53 »

Hm, jaz sem zaradi vseh soli in konzervansov zelo proti salamam. So pasja jetra malo bolj občutljiv filter za vso svinjarijo kot človeška.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #366 : sobota, 27.08.2011 : 10:08:41 »

Eh, saj tudi nismo papige pa jemo semenje, pa nismo volkovi pa jemo meso, pa nismo krave pa jemo regrat, pa nismo opice pa jemo sadje... Smiley

hehe, smo pa vsejedci Smiley kamor spada vse našteto, razen mleka drugih živali (ki je pri vsaki vrsti namensko za njihove mladiče), pa brez orodja smo za lov na večje živali pravzaprav bolj slabo opremljeni Smiley.
No kljub tej logiki (ki mi pravzaprav dejansko štima) vseeno pijem tudi kravje mleko in ga imam celo zelo rada in ni bil namen koga prepričevati v obratno, ne zanje ne za njihove živali Smiley
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #367 : sobota, 27.08.2011 : 20:42:44 »

Kaj je pa s salamo narobe? A psi jo lahko jejo, za pse pa ni dovolj dobra? Smiley
Jasno ne govorim o tapopranih ipd., ampak sem in tja kaka salama..
Ma joj, tule bi mogli pisat "ljudje" sram
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #368 : torek, 30.08.2011 : 13:28:13 »

Sanco1a, a ves da se prav ne spomnim, da bi prebrala kaj argumentiranega glede "toksicnosti" mleka za pse. Najveckrat se pojavlja to o nenaravnosti. Ce kaj najdem, bom se semle napisala.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #369 : torek, 30.08.2011 : 19:03:58 »

Sicer tole pomojem ni čisto prava tema, tako da me prosim prestavite, če obstaja kakšna primernejša.
Zdajle na sprehodu mi je psica požrla neko črvivo kost še preden sem ji jo uspela vzeti, jo je že pogotnila. In zdaj me zanima če me mora kaj posebno skrbeti? Ali ji moram dati tableto proti notranjim zajedavcem, čeprav jo je dobila pred 1,5 mesecom?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #370 : torek, 30.08.2011 : 19:23:42 »

Pozabi.
Logiran
Luna95
rad pišem
****
Sporočil: 379


WWW
« Odgovor #371 : torek, 30.08.2011 : 19:34:21 »

Ok, hvala Smiley
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #372 : torek, 09.07.2013 : 09:03:13 »

Moja psicka grizlja lubje,ki je okoli hise..ji lahko skodi?predvidevam da ji je vsec ker hrusta..vem da kuzki jejo travo,za prebavo-moja tega ima trenutno raje vrtnice stare mame, Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #373 : torek, 09.07.2013 : 11:33:35 »

Odvisno ali je to lubje del strupene rastline. Če ni ni neke panike, razen, če tega lubja tudi ne požira. Oz. v manjših količinah ni panike, v večjih pa nikoli ne veš, če bo prišlo do kake neumnosti kot je kako zaprtje ali bruhanje, driske... Nekateri celo kamne požirajo itd...  Undecided

Strupene rastline so pa res že v majhnih količinah lahko zelo nevarne (tisa, oleander...).
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #374 : petek, 20.09.2013 : 19:34:14 »

Makova potica. Ali me mora skrbeti? sram
Logiran
Strani: 1 ... 20 21 22 23 24 [25] 26   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Česa pes ne sme jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines