mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 13:38:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: angina
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: angina  (Prebrano 7733 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« : nedelja, 27.11.2005 : 15:45:01 »

hm, mislim, da to sodi v to temo, vem pa ne  sram.

torej, mala je nekaj kihala, včeraj je začela kašljati. najprej sem mislila, da se ji je zaletelo. samo ker seje ves dan ponavljalo, sem ugotovila, da se ji ni zaletelo  sram.
potem pa je kar naenkrat začela zelo hitro in težko dihati, srček ji je bil kot nor!

sva šli kar k dežurnemu vetu, ta je ugotovil, da nima vročine, ima pa angino. dobila je antibiotike in nekaj za imunski sistem.

mene pa pravzaprav skrbi to dihanje in srček! ne vem, če ima to kaj z angino??? seveda pa je pri vetu izgledala super zdravo, dihala normalno, bila živahna...  Huh. tako kot jaz, ko sem pri zdravniku!  Grin

kaj ima kdo izkušnje, je to povezano z angino?
Logiran
fairy
novinec
*
Sporočil: 29


« Odgovor #1 : nedelja, 27.11.2005 : 22:32:37 »

Psi angine nimajo. Če pes nima vročine, antibiotiki niso najbolj na mestu, bi bilo pa smiselno ugotoviti, kje se skriva vzrok naštetim težavam. Koliko pa je psička stara?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #2 : ponedeljek, 28.11.2005 : 11:21:39 »

hm, psička je stara 11 tednov! saj zato me tako skrbi. vet jo je poslušal, in je dejal, da ima angino ( ne angino pectoris, ampak tisto z mandlji! ). vročine pa nima....
Logiran
Primavera
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 600


« Odgovor #3 : ponedeljek, 28.11.2005 : 12:14:31 »



Zahtevaj še odvzem krvi in urina, naj pogledajo, če so npr.levkocitri povišani in če v telesu poteka vnetni proces. To s hitrim bitjem srca je lahko povezano tudi z morebitno vročino, ki povrzroča hitrejše dihanje in s tem tudi bremeni srce. To je samo teorija, na vsak način moraš iti do veterinarja, da psa pregleda (ne na kako Veterinarsko postajo!)
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #4 : torek, 29.11.2005 : 08:57:35 »

saj sva bili pri veterinarju, že 2x!!!!  Sad
Logiran
tajci
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #5 : torek, 29.11.2005 : 11:05:48 »

Če te tako skrbi in tvoj veterinar nič ne naredi,pa pojdi še po drugo mnenje k drugemu veterinarju.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #6 : sreda, 30.11.2005 : 11:08:47 »

hm, ne vem, če je možno. kašlja več ne, tudi že zopet šiba naokrog.
ampak tako težko diha pa le pri starših. morda pa jo moti, ker mama dosti kadi??? pri meni nikoli tako ne diha, razen, ko sanja kaj hudega.
bi bilo to možno, da je pač na cigaretni dim občutljiva?
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #7 : sreda, 30.11.2005 : 11:09:46 »

aja, saj moj vet jo je pogledal, dal antibiotike, vročine pa ni imela in tudi tam je dihala normalno. samo zdfaj sem prišla na idejo s cigaretami .
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #8 : sreda, 30.11.2005 : 11:18:10 »

ja, povsem lahko, da jo moti cigaretni dim.
m.
Logiran
tanja040
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 217


« Odgovor #9 : nedelja, 20.08.2006 : 18:19:23 »

Pri mojmu psu je tudi tako, kot bi se mu zaletelo, kašlja, kašlja potem se pa odkašlja.Ponavadi kadar pridem domov in je vesel ,pol pa začne, kot da se mu je kaj zataknilo.Kaj bi to bilo?
Je živahen in ješč.Mu pa že deset dni dajem antibiotik zaradi vnetja debelega črevesja.Zato dvomim da bi imel angino.
Ali ima kdo izkušnje s to nadlogo?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #10 : nedelja, 20.08.2006 : 19:16:09 »

Pri moji je bilo tudi tako, da se je prvo s kihanjem začelo in nato s kašlanjem. Ker vetiji je niso sprva preveč resno jemali (je bila takrat stara šele okoli 4-5 mesecev). Je tudi težko dihala in kasneje se je izkazalo, da ima hudo pljučnico. Povzročitelj tega je bil okužen klop, vsaj tako so vetiji povedali po preizkavah njene krvi. No sedaj je na srečo vse ok. Je bila moja takrat vseeno kar ješča in živahna.
tanja040 svetujem ti, da greš do vetija in da mu vzamejo kri in jo pregledajo...Kašelj se je pri moji ponovil po lanskem poletju samo še pozimi februarja, a na srečo je moja terapija pomagala, da sem jo pravi cajt pozdravila (v dveh dneh)..lp
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: angina
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines