mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:06:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Azawakh
Strani: 1 [2]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Azawakh  (Prebrano 17436 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #15 : petek, 13.10.2006 : 20:30:17 »

Ja, g. Rajič mi je povedal, da je zadržan, na srečo pa ni zoprn oz. agresiven, kot znajo biti nekateri azavaki.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #16 : petek, 13.10.2006 : 20:47:57 »

Na mariborskem coursingu je Blayo ujel v objektiv tudi azawakha. Fotke najdete na http://www.mojpes.net/galerija/thumbnails.php?album=824 ali
mojpesGalerija -> Pasme in članki -> 10. FCI - Hrti -> Azavakh

Pa se nekaj malega tukaj:


Foto: Blayo
Fotografija je avtorsko zaščitena.



Foto: Blayo
Fotografija je avtorsko zaščitena.



Foto: Blayo
Fotografija je avtorsko zaščitena.



Foto: Blayo
Fotografija je avtorsko zaščitena.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #17 : petek, 13.10.2006 : 20:49:42 »

Kako čudovite fotke!  Cheesy  Kiss

Me mika, da bi pasmo zamenjala...  Roll Eyes
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #18 : petek, 13.10.2006 : 21:58:23 »

 Roll Eyes tale lepotica je bila celo voznjo od Maribora do Slivnice, v mojem narocju. Odlocila se je namrec, da taksna dama kot je, ne spada v ostalo pasjo bando v zadnjem delu avtomobila.  Grin
Azawakh je zame pes nad vsemi psi in moram priznati, da sem se kar topila, ko je priplezala v moje narocje.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #19 : sobota, 14.10.2006 : 19:34:13 »

Uf, srečnica! Sem ti kar fouš....
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #20 : nedelja, 15.10.2006 : 20:30:37 »

In tako se tudi pocutim  Cheesy Nekako sem bila prepricana, da bom te pse vedno gledala le od dalec.
Ko sem to povedala eni znanki, ki je vcasih imela azawakha, mi je rekla, da ce ti azawakh nakloni nekaj svoje pozornosti, potem je to velika cast.
Res so nekaj posebnega.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
tinc
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #21 : ponedeljek, 23.07.2007 : 14:50:12 »

Tale tema je ze precej "zaprasena" Smiley  Jaz sem sele sedaj odkrila lepoto azawakhov. Na razstavah mi bila vedno vsec neka elegantna svetlo rjava psicka ( http://www.mojpes.net/galerija/displayimage.php?pos=-19614). Zanima me kje so dobri vzreditelji, koliko truda je potrebno vloziti v solanje lepotca, koliko ima lovskega nagona, ali se ob ustrezni socializaciji lepo obnasa do ostalih zivali (jih ignorira), ali je pozimi med sprehodom dovolj plascek, da ga ne zebe, na kaj je potrebno biti pozoren pri izbiri, katere znacilne bolezni/hibe ima pasma ...
se priporocam za odgovore
lep pozdrav
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #22 : nedelja, 26.08.2007 : 18:47:35 »

malce pozen odgovor
Predlagam, da si najprej razsiris obzorja o sami pasmi, potem pa hajd na razstave, kjer jih bos lahko videla v zivo. Vzreditelja te pasme v Sloveniji ni, zato bo treba iti v tujino.
Ideja, da bi izsolali azawakha je cista iluzija. Socializacija - kaj pa je to? Azawakh je pes, ki spada v vrsto pasjih posebnezev, pri katerem ne deluje nobena metoda solanja, katerega obnasanje je resnicno nepasje, ki ne sljivi drugih psov, ne mara neznancev, je celo rezerviran do lastnika, je edina pasma, katere se sodniki na razstavah ne smejo dotakniti, zeli svoje kraljestvo samo zase.

Kaksno stran ali dve nazaj je bilo napisano, da je izredna cast, ce ti azawakh pokloni trenutek pozornosti.

Ti psi nimajo podlanke oziroma nimajo zimske dlake, zato jih je potrebno pozimi dobro "zadekati".
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
tinc
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #23 : ponedeljek, 03.09.2007 : 11:10:47 »

Posebnez med posebnezi. Hvala za odgovor.
Logiran
italijancek
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 61


« Odgovor #24 : petek, 14.12.2007 : 10:04:42 »

tudi letos je bil na CAC Mb 07 mariborski azawakh Wink
v svojem razredu je bil brez konkurence. žal ne vem kakšno je dobil oceno.
občasno ga srečam v mestnem parku in je resnično zadržan in nezaupljiv. tudi do mojega majčkenega psa, s katerim sta takorekoč v sorodu Wink
naj bi bil tudi velik uničevalec pohištva. jah, bom morala zelo premisliti, če ga bom kdaj imela....moja velika želja namreč Wink

http://shrani.si/f/2o/p3/1BBh74GV/img0100.jpg
http://shrani.si/f/B/bB/2nFOfxLW/img0103.jpg

resnično je prekrasen....a zobk pa ga. sodnici le ni pustil pogledati Wink
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #25 : petek, 14.12.2007 : 11:17:42 »

V Vrtojbi je g. Rajić, pri katerem je ta lepotec doma, v našem ringu ocenjeval tudi hrte. Moram reči, da je bilo zelo lepo videti, kako je na poseben način pristopil k mlademu azavaku. Zelo počasi, nežno, celo s priboljškom je dosegel, da ga je mali nezaupljivež vsaj malo sprejel in da ga je g. Rajić lahko ocenil. Meni je bilo to zelo všeč. Zelo rahločutno in veliko razumevanja za nežno pasjo dušo. Wink

Seveda so pasme, kjer takšna zadržanost odločilno vpliva na oceno (npr. pri moji pasmi to nikakor ne bi šlo skozi), pri drugih, kot so azavaki, je pa to pravzaprav njihov "zaščitni znak" in mi je všeč, ko vidim, da sodnik na razstavi to upošteva. Smiley

PS: Tudi azavak v Vrtojbi ni pustil sodniku pogledati zob, zato pa je dovolil svoji vodnici, pa je šlo. Wink
Logiran
Strani: 1 [2]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 10  |  Tema: Azawakh
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines