mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 17:42:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: african boerboel
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: african boerboel  (Prebrano 16328 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ika
odvisnež
*****
Sporočil: 644


« : sreda, 07.12.2005 : 20:38:06 »

Mene pa zanima če kdo ve ali je kje pri nas  kakšen rejec te pasme.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #1 : sreda, 07.12.2005 : 20:43:52 »

Za vse tiste, ki ne vemo kako sploh izgleda ta pasma Grin, je tukaj link.
http://www.dogbreedinfo.com/boerboel.htm
Lp
Logiran
Kofi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #2 : sobota, 22.07.2006 : 21:27:29 »

Mene pa zanima če kdo ve ali je kje pri nas kakšen rejec te pasme.

Nisem rejec, sem pa lastnik
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #3 : ponedeljek, 24.07.2006 : 18:46:46 »

Kofi ali lahko napišeš kaj več o tvojem psu,me pa zelo zanima kako si prišel do njega,pa mogoče kakšna slika,lp
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #4 : ponedeljek, 24.07.2006 : 23:05:45 »

Nisem rejec, sem pa lastnik
Shocked Shocked

slikce!!!!!
in tudi kakšna beseda ne bo odveč Wink
Logiran
Kofi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #5 : ponedeljek, 02.10.2006 : 14:31:49 »

Sploh nisem opazila, da je bil post še na to temo, sorči...

No, nekaj o pasmi...

Južnoafriški boerboel
Standard
Standard določa organizacija SABT.

Ta organizacija na razstavah tudi določa, ali se z določenim psom sme vzrejati. Na razstavi ga oceni uraden SABT sodnik, ki ocenjuje glede na veljavni vzrejni standard pasme.
Ocenjevanje se vrši tako, da se od ideala standarda, katera vrednost je 100 %, odštevajo odstopanja od idealne slike psa.
Da se uradno sme vzrejati s psom, mora le-ta doseči minimalno 75 % točk.
Normalne vrednosti na ocenjevanjih so med 75 % - 80%.
So bili primeri, ko so bili psi ocenjeni z 90% oz. 85 %, vendar gre v teh primerih za izjeme.

Izgled
Boerboel je velik, močan in odporen pes z močnim, izrazitim mišičevjem.

Gibalni vzorec mora biti živahen in tekoč.
Plečna višina: pri psih od 66 – največ 72 cm
Plečna višina: pri psicah od 61 – ne več kot 66 cm
Teža psa: od 60 – 70 kg

Teža psice: od 45 – 60 kg

Pričakovana starost: 12 let

Pojava

Boerboel je velik, močan, uravnotežen pes z dobro razvitim mišičevjem.

Samci naj bi bili v zunanjem izgledu posebej mišičasti in psice bolj ženstvene.
Glava Boerboela šteje med njegove posebne značilnosti. Močna in masivna lobanja mora imeti večjo razdaljo med ušesi in očmi. Površina lobanje mora biti široka in ploska ter prevlečena z mišicami.

Obraz

Obraz je lahko z ali brez črne maske. Mora biti simetričen glede na preostanek glave.

Nos

Razdalja med nosom in očmi ne sme biti večja od 8-10 cm. Nosnici morata biti črne barve.

Ustnica
Zgornja ustnica mora biti ohlapna in naj ne sega čez spodnjo čeljust.

Čeljust

Čeljust mora biti globoka, široka in močna. Spredaj na čeljusti mora biti lažja zožitev.

Zobje:

Zobje morajo biti močno razviti in bele barve. Paziti je potrebno, da ležijo v pravilnih medsebojnih razdaljah.

Oči

Barva oči je lahko katerikoli ton rjave, vendar morajo biti temnejše barve kot barva dlake.

Modre oči veljajo kot vzrok diskvalifikacije iz nadaljnje reje.

Ušesa

Ušesa morajo biti srednje velikosti v obliki črke V. Stati morajo v pravilnem razmerju z glavo. Ko je pes pozoren se morajo dvigniti na višino lobanje.

Vrat

Vrat mora imeti jasen mišični obok z visoko nastavljenim hrbtnim stičiščem. Naj bo srednje dolg in proporcionalen z ostalim delom telesa. Koža na vratu visi pod vratom med sprednjima tacama.
Telo:
Hrbet mora biti raven, širok in z dobro proporcijo k celemu telesu. Mora biti zelo mišičast.

Trup mora kazati široko in močno rast z izrazitim mišičevjem.
Prsi morajo biti mišičasta in močno grajena. Ležijo naj globoko med sprednjimi tacami.

Rep mora biti nastavljen visoko na telesu in mora biti raven.
Lopatice morajo stati v ustreznem kotu in imeti morajo dobro mišično osnovo.
Mišičevje na sprednjih tacah mora biti izrazito.
Sprednje tace naj bodo velike, z dobrimi blazinicami in temnimi kremplji, ki naj bodo obrnjeni naprej.
Stegna morajo biti močno mišičasta.
Kolena morajo biti močna in morajo stati v ustreznem kotu.
Zadnje tace morajo biti relativno kratke, vzporedno raščene in morajo biti močne.
Srednji sklep zadnje noge mora biti močno grajen.
Zadnje tace morajo biti malenkost krajše kot sprednje tace, sicer pa z enakimi značilnostmi.

Proporcije

Vsi deli telesa morajo biti harmonični s telesom.

Gibanje

Boerboel se mora gibati lahkotno in izrazito

Karakter

Boerboel je karakterno močan, zanesljiv, inteligenten pes, ki ima močno razvit varovalni instinkt. Je samozavesten in neboječ.

Boerboel ima kot ena najbolj odlikovanih afriških pasem dolgo zgodovino. Zadnjih 350 let se je pasma razvijala v Afriki, vendar so se tipične karakteristike teh podobnih  psov odražale že na asirskih slikah v letih 700 pred našim štetjem.
1652. leta je g. Van Ribeeck kupil tako imenovanega »Bullenbijterja«, velikega in močnega psa, tipa mastifa in ga pripeljal na Rt dobre nade. Ta pes in njegovi potomci so bili križani z lokalnimi in uvoženimi psi in danes predstavljajo večino karakteristik današnjega Boerboela.

Karakterne lastnosti in njegovo vsestranskost so Boerboeli dobili s križanjem z velikimi psi, ki so bili uvoženi iz Anglije leta 1820 v angleško – burski vojni.
1938. leta je Anglež De Beer pripeljal Bulmastife iz otoka v Južno Afriko za varovanje  diamantov. Mastifska kri se je tako križala s tamkajšnjimi velikimi pasmami in vtisnila današnji karakter Boerboela.

Razvoj Boerboela lahko ocenimo kot zgodbo o uspehu Južne Afrike. in tudi današnji Boerboel ima še danes v krvi tiste cenjene lastnosti kot nekoč. Je idealen čuvaj, kot so bili že njegovi predniki. Kar se je popravilo v času razvoja pasme je zdravje in gibčnost.
Pasma Boerboela ni priznana s strani velikih združenj kot so FCI, tako danes psi niso podvrženi pritiskom včasih tudi »čudnim« lepotnim zahtevam. Zaradi tega je Boerboel še zmeraj to, kar mora biti. Zdrav, inteligenten, gibčen pes, ki se izraža s čudovitim karakterjem.

In to je vzrok, zakaj se odločiti za nakup Boerboela – ima čudovito naravo in zunanji izgled.

Standardi pasme so se prvič določili z ustanovitvijo združenja South African Breeders Association (SABT) v letu 1983. 1990 je bila organizirana prva razstava tamkajšnjih predstavnikov te pasme. SABT in EBBASA organizacija polagata težo na zdravje psa kot predpogoj za nadaljnjo vzrejo. Ker je zaradi telesne konstitucije povržen težavam s komolci in kolki, se lahko vzrejajo samo psi, ki tovrstnih težav nimajo. Tako ima tudi nov lastnik Boerboela varnost, v kolikor kupi psa pri SABT registriranemu vzreditelju, da kupi zdravega in aktivnega psa.

Vredno je vedeti:

Boerboel velja za edino pasmo na svetu, ki je bila razvita z namenom varovanja in straženja, pri čemer pes ni agresiven. Boerboel je zanesljiv, poslušen, lahko učljiv, inteligenten, hraber in miren pes. Ima pa tudi zelo močen varovalni nagon. Tako od lastnika pričakuje, da je tudi sam umirjen in samozavesten in lahko svojega psa brez sile in z veliko ljubezni vodi. Boerboeli so prikupne domače živali in se zmeraj radi igrajo. S pravilno vzgojo in razumevanjem bo postal Boerboel prijatelj za življenje, ki bo varoval svojega gospodarja, njegovo družino, hišo, vrt, pri čemer do drugih ljudi ne bo agresiven.
Boerboel v hiši za vsakega lastnika pomeni dobiti prijatelja, celo partnerja. Vi in Vaš pes morate postati uigrano moštvo. Vaš Boerboel se bo zelo hitro naučil kakšnega počutja ste, ko boste slabe volje in kaj mislite. Skozi ta odnos, ki ga morate vzpostaviti s psom, bo tako tudi natančno vedel, kdaj mora tujca v hiši sprejeti in kdaj ne.

Boerboeli so zaščitniški in bi naredili vse, da bi zaščitil družino, prijatelje in dom. Boerboel bi dal za vas njegovo življenje. Če boste kdaj pustili psa samega doma, ne bo pustil nobenega v hišo. V primeru, da dobite obisk, bo obiskovalce akceptiral, če mu jih boste predstavili. Kljub temu bo ostal pozoren. Boerboel mora imeti sposobnost čutiti strah družine pred določenimi situacijami in ljudmi. V tem primeru se bo postavil pred Vas in Vas skušal zaščititi. To lastnost Vam bo lahko potrdil vsak lastnik Boerboela.

Njegov močan zaščitniški čut se pokažejo med 7. in 12. mesecem. Kolikor močnejša je vez med Vami in psom, toliko močneje vas bo želel zaščititi.
Pri čemer lahko dodamo: boerboel je verjetno najboljši prijatelj Vašega otroka in čudovit partner za igro. Ne akceptira samo ene osebe in jo varuje, temveč varuje celo družino in gleda na to kot obvezo. To nalogo opravlja z vso ljubeznijo.
Obstaja veliko zgodb o Boerboelih, ki so ure in ure varovali spečega otroka v vozičku in niso nobenega spustili zraven. Boerboel misli, da mu pripada cela družina in jo vidi kot nalogo za varovanje.

Boerbol se lahko njegovi raznolikosti zahvali visokim zahtevam, ki jih je moral izpolnjevati.  Po eni strani je moral čez dan varovati otroke in ovce, vmes loviti zajce kot zagotovilo za kosilo, po drugi strani pa zvečer ležati z družino ob ognju in jo varovati, pri čemer je moral biti še ljubezniv in scrkljan. To so zahteve, ki jih je Boerboel moral izpolnjevati skozi iz generacije v generacijo in so postale karakteristika pasme.

Kot smo že omenili ima Boerboel zaradi svoje velikosti tudi nagnjenje k displaziji in vaginalni prolapsi. Torej pri nakupi mladička zahtevajte vrednosti meritev ustreznosti kolkov in kolen staršev ter ustrezne SABT papirje.
Vsak odgovoren vzreditelj Vam bo te papirje oz. kopije z veseljem pokazal !!!


Vredno je vedeti – vzgoja:

Zaradi močnega varovalnega nagona je zelo pomembno, da ima že kot mladiček vedno nove kontakte z drugimi ljudmi, živalmi, da se s socializacijo izključi njegovo agresivno vedenje. Že kot mladička ga pustite v kontakt z drugimi živalmi. Pokažite mu živali kot so mačka, konj, krava, ovca ipd. Ne pozabite, da je boerboel zelo inteligenten pes, zato mu dajte možnost.
Poštena vzgoja je pri Boerboelu potrebna abeceda, da psa ustrezno vzgojite. Ravno pri vzgoji je pomembno, da nikoli ne reagirate nespametno ali brezumno. V kolikor naredi napako, ne smete agresivno nastopati – bodite kot Vaš pes – sproščeni in mirni, pogumni in ljubeči.

V kolikor še koga kaj zanima o pasmi, mladičkih, vrediteljih, me seveda lahko kontaktira !
Slikce pa pridejo v kratkem !
Logiran
Kofi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #6 : sreda, 04.10.2006 : 08:43:15 »

Evo slikce našega lepotca .........!

http://img243.imageshack.us/img243/3167/koficj7.jpg[/url]
http://img215.imageshack.us/img215/2333/kofi1ua0.jpg[/url]
http://img101.imageshack.us/img101/9954/kofi2oh6.jpg[/url]
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #7 : sreda, 04.10.2006 : 16:17:25 »

kofi a ti je kaj poznano leglo za katerega zbirajo naročila *****?Kje ste vi dobili vašega,ker jih je zelo težko dobit v evropi,jaz imam bullmastifko
Logiran
Kofi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #8 : četrtek, 05.10.2006 : 07:38:02 »

Ja seveda mi je znano. Oglas je namreč moj  Wink. Če se bo Thorsten odlolčil za leglo, bodo to definitivno odlični psi. Ima namreč psa iz Afrike (oče je po EBBASI najvišje ocenjeni samec nasploh), mati pa je iz Nemške psarne, tudi z odličnimi ocenami.

Moj Kofi je tudi iz Afrike (Akira Boerboels), je polbrat Spike-ja (zgoraj omenjenega samca). 
Logiran
rwss
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 41


« Odgovor #9 : četrtek, 05.10.2006 : 08:07:13 »

če prav razumem leglo ne bo v slo. išče se samo potencialne kandidate,mogoče kakšna povezava do psarne,tukaj so slike od mojih psic pa lphttp://www.moj-album.com/uredi/oroo/4512287/?os=4512389
Logiran
Kofi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #10 : četrtek, 05.10.2006 : 08:41:39 »

če prav razumem leglo ne bo v slo. išče se samo potencialne kandidate,mogoče kakšna povezava do psarne,tukaj so slike od mojih psic pa lphttp://www.moj-album.com/uredi/oroo/4512287/?os=4512389

Ne, legla na bo v Sloveniji. Razumeti je potrebno, da je v Nemčiji samo približno 150 živečih psov in peščica resnih vzrediteljev. Več psov in vztrediteljev je na Nizozemskem, Belgiji in Danskem.
Sicer pa za tiste, ki bi se odločili za psa, organizacija prevoza ni noben problem.
Stran vzreditelja se najde na: *****, oče samca oz. vzreditelj iz Afrike: ***** se pa najde na tej strani.

Psičke, ki so še na voljo so pa pri vzrediteljih iz Danske.

Tale tvoj album je pa srčkan. Zelo lepe slikce !
Logiran
Kofi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #11 : petek, 06.10.2006 : 10:27:59 »

Ne, legla na bo v Sloveniji. Razumeti je potrebno, da je v Nemčiji samo približno 150 živečih psov in peščica resnih vzrediteljev. Več psov in vztrediteljev je na Nizozemskem, Belgiji in Danskem.
Sicer pa za tiste, ki bi se odločili za psa, organizacija prevoza ni noben problem.
Stran vzreditelja se najde na: *****, oče samca oz. vzreditelj iz Afrike: ***** se pa najde na tej strani.

Aha, prepovedana reklama.

Če te zanimajo podatki, o katerih sprašuješ, me pa pokliči na *****

Psičke, ki so še na voljo so pa pri vzrediteljih iz Danske.

Tale tvoj album je pa srčkan. Zelo lepe slikce !
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #12 : petek, 06.10.2006 : 11:07:21 »

Kofi, brez zamere, vendar je izmenjava podatkov domena za clane mojpes.neta po zasebnih kanalih (pravila najdes tukaj), reklamiranje vzreje pa domena vsakega posameznika za SVOJE pse in psarne, vendar prav tako za clane z ustreznimi paketi.
Logiran

Kofi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #13 : petek, 06.10.2006 : 11:38:59 »

Kofi, brez zamere, vendar je izmenjava podatkov domena za clane mojpes.neta po zasebnih kanalih (pravila najdes tukaj), reklamiranje vzreje pa domena vsakega posameznika za SVOJE pse in psarne, vendar prav tako za clane z ustreznimi paketi.

Nič ne zamerim. Je že prav tako, hvala za opozorilo.
Logiran
Kofi
novinec
*
Sporočil: 10


« Odgovor #14 : sreda, 11.10.2006 : 10:38:45 »

http://img216.imageshack.us/img216/2212/anashatarzannc1.jpg[/url]
http://img228.imageshack.us/img228/1150/anashamayatl9.jpg[/url]

Še dva lepotca, ki imata pravkar mladičke...  Smiley
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  Druge pasme  |  Tema: african boerboel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines