mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 03:12:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bledeči smrček
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Bledeči smrček  (Prebrano 3086 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Alizee
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 54


« : nedelja, 18.12.2005 : 11:28:55 »

Zivjo! Po malo daljsem casu se spet oglasam, ker sem opazila, da moji kuzi bledi smrcek. Ko je bila majhna je imela eno tako malo pikico brez pigmenta (roza), sedaj pa izgleda, kot da se to siri na cel smrcek (ce primerjam slike, ko je bila mlajsa in sedaj je razlika ZELO ocitna). Ima kdo podobno izkusnjo?!
Logiran
piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #1 : nedelja, 18.12.2005 : 11:41:11 »

moja psička(je nimam več) je imela isto ko je bila majhna (skor cel smrček) zdej pa ima zelo malo skoraj nevidno!!!
Logiran
Sally
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 846


« Odgovor #2 : nedelja, 18.12.2005 : 13:07:48 »

Alizee,
moja prva psicka Diana je imela isti "problem". Zacelo se je z majhno rozasto pikico, ki se je kasneje razsirila cez celoten smrcek. Kasneje (ne spominjam se prav natancno, mislim pa da je bilo priblizno pol leta) pa je smrcek zacel ponovno temneti. Priporcam ti, da poskusis s tabletami spiruline, saj pomagajo za pigment! Wink
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #3 : ponedeljek, 19.12.2005 : 11:08:01 »

temu pojavu se rece nekaj podobnega kot zimski nos ...
m.
Logiran
gina1
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 657


« Odgovor #4 : ponedeljek, 19.12.2005 : 14:36:39 »

Ja, tud jaz sem že slišala o tem "zimskem nosu", oziroma videla pse, predvsem svetlejše barve ( svetel labradorec, bel pudelj ...), ki so imeli poleti in tudi drugače čez leto čisto črn smrček, pozimi, pa jim je postal popolnoma pinky. Bo že zgleda res nekaj na tem, verjetno v zvezi s pigmentom... Undecided
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #5 : ponedeljek, 19.12.2005 : 14:48:43 »

Nasi Vini vsako zimo posvetli smrcek. Izgleda pa takole oz. to se ni "zadnja" faza, bo se svetlejsi:

http://baguette.moj-album.com/album/54981/?os=1471893
Logiran

piki_ca
otrok do 14 let
***
Sporočil: 130


« Odgovor #6 : ponedeljek, 19.12.2005 : 15:11:39 »

nasa pika je bila pa taka ko je bila majhna
http://bernardinka.moj-album.com/album/1207119/?os=1207142
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #7 : ponedeljek, 19.12.2005 : 18:08:12 »

Ojla!

Tudi moji psički se je smrček razbarval... Najprej malo že čez poletje, ko ga je imela non-stop v zemlji in pesku, zdaj čez zimo je pa še malo svetlejši...

Enkrat sem veterinarja vprašala kaj in kako je s tem, pa me je opozoril, da če se razbarvanje zgodi naenkrat je to znak bolezni - ne vem več katere - razbarvanje čez zimo pa je nekaj pričakovanega zaradi manjše koliničine sonca in posledično tudi šibkejšega pigmenta.

Sally: kako je s temi tabletami Spiruline? Je kakšna možnost, da zaradi njih potemni tudi dlaka, čeprav je bela, ali vpliva samo na pigmentacijo kože in smrčka?

LP, Tjaša.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #8 : sobota, 04.02.2006 : 14:29:25 »

tjashybosty: jaz sem dajala Spirulino obema mojima zlatima prinašalcema in nisem opazila kakšnih sprememb v barvi dlake, čeprav sta kar intenzivno nekaj časa jedla Spirulino. Zdaj nevem, kako je pri beli dlaki, meni se je zdelo, kot da bi samo poživilo barvo, ne potemnilo in dlaka je bila lepša. Sem pa pri Lizi opazila, ki ima kožo ponekod črno, ponekod rozasto, da je tam, kjer je bila koža prej roza barve, potemnela.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #9 : ponedeljek, 06.03.2006 : 23:50:40 »

Liza, spirulina je alga, ne? Pa si to uporabljala pripravek za ljudi, ali si dobila posebno 'pasjo' pakungo? Huh Po kolikem času pa se je pigment vidno povečal?

Hvala in lp.

Tjaša.
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #10 : torek, 07.03.2006 : 00:03:01 »

Tudi moji je smrček raho roza se obarval čez zimo, sedaj spet počasi črn postaja, očitno to res en tipični zimski nosek je Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #11 : sreda, 21.02.2007 : 22:36:17 »

Sicer ni bledeči, je pa v zvezi s smrčkom. Smiley Danes sem opazila, da ima obdrgnjen smrček oz. mu manjka krogec vrhnjega sloja (kože) s premerom 4 mm. Bilo je še čisto sveže, ampak ni dajal znakov, da bi ga kaj motilo, bolelo in žal nisem videla, kako se je to zgodilo. Poskusila sem mu zalepiti obliž, pa ga je takoj vzel dol, potem sem s trakom poskusila namestiti delček gaze, pa tudi ni šlo. V glavnem smo imeli same kolobocije Grin Roll Eyes, dokler nisem odnehala. 
Naj samo pustim ali bi lahko kaj naredila? Je možno, da se zagnoji? Kako hitro se take stvari celijo?    
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Bledeči smrček
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines