mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 07:23:40

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???
Strani: 1 2 3 [4]   Dol
Natisni
Avtor Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???  (Prebrano 19087 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #45 : sreda, 13.12.2006 : 10:29:00 »

Izven teme:
Tetameta, to je pa nekaj novega pod tvojim nickom. Majo lepe srajčke!

V temi: Ninca10, imela sem popolnoma neješčega dobermana. Kaj vse so mi svetovali, celo tako daleč, da mu naredim cmoke iz najboljšega mešanega mesa, pa mu jih dobesedno stlačim v gobec.
Potem smo šli drugo taktiko, po besedah nekaterih pravilno. Enkrat na dan pes v pesjak (drugače je živel v stanovanju), polna skleda briketov (on je bil na Eukanubi, ker je to hrano jedel že pri vzreditelju), 20 minut imaš časa da se odločiš, potem pa posoda nasvidenje. Edino posoda z vodo mu jeostala, pa kakšna zakopana kost, ki si jo je prihranil za hude čase. Pa je preživel (no, zdaj ga ni več zaradi drugih razlogov) in še zdrav je bil.
Logiran
Tetameta
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 181


« Odgovor #46 : sreda, 13.12.2006 : 10:41:29 »

Izven teme:
Tetameta, to je pa nekaj novega pod tvojim nickom. Majo lepe srajčke!


Hehe... Sem se prijavila na plačljivi paket, sam še plačat ga morm...  A niso lušni kužiji? Ena je moja (sam ne vem točno katera- tako so se postavili, ko smo mi prišli po našo psičko)... Cheesy
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #47 : sreda, 20.12.2006 : 20:18:07 »

zdravo  Smiley 
lah še jz svoj piskr zravn prstavm?  no pa bom  Tongue

tale debata okol soli v hrani me je naredla firbčno pa sm šla malo pogledat sestavine teh kvalitetnejših hran za pse in glej ga zlomka tudi tam zasledila vsebnost le te  Huh 
zdj ne vem.. nam na faxu so sicer omenjal, da velik soli psu škod sam ko si pa prašu kake so hrane je bil komentar asistenta za vaje iz prehrane da: ˝ne mormo reklam delat˝  Shocked  naj bi pač pogledal sestavine pa vidl, samo tam je bolj kratko oz. skopo navedeno koliko česa.. zdej točno za sol piše da je, ne piše pa kolk..

uglavnem.. bolj ko se posvečaš ugotovit katero hrano najbolj dajat psu, manj veš   Undecided

kak komentar?
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #48 : četrtek, 21.12.2006 : 09:54:42 »

Sej sol je potrebna, problem je, da jo je v slabših preveč. Poleg ostalih ojačevalcev okusa...

Tudi za ljudi je priporočljivo, da se konzumira čim manj soli, ampak soli se pa vendar Wink

Sem dala mački včeraj za probat mali koščič čipsa. Ga je zmazala kot bi bil ne vem kaki zrezek. Tudi živalim je všeč bolj izrazit okus.
Jaz sem mela prav probleme ugotovit katero hrano bi naša mačka jedla, namesto friskisa, ker ni hotela nič drugega. En teden brez, mala malica!  Shocked
Enkrat je štrajkala skoraj 3 tedne! Samo to ni bilo zaradi hrane...

No važno, da sem jo našla  Cheesy
Logiran
srčica rubi
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 110


« Odgovor #49 : četrtek, 21.12.2006 : 10:08:09 »

danes bila na pogovoru s prof. iz prehrane in sem malo povprašala kako je s tem.. Cool in ja res je da je v cenejših in s tem manj kvalitetnih hranah več soli, samo se pa strinja z menoj, da ni dovolj tudi pri kvalitetnejših hranah, da piše zgolj, da sol notri je, bilo bi dobro če bi navedli tudi koliko! No pa zaupajmo, da jo je res manj, saj jo v primerjavi s človekom pes rabi 10× manj, pa še človek naj bi zaužil največ čajno žličko na dan.. malo za primerjavo.  Smiley

Fora je pa predvsem v ohranjanju osmotskega tlaka v celicah in s tem seveda njihovo funkcijo.

Zdaj pa glavni problem poškodbe ledvic zaradi soli je v tem, da pes nima na voljo dovolj vode, da bi normalno delovale in odstranjevale snovi.. saj veste tudi mi, če jemo slano moramo več piti. In ker gre tu za presežek Na bi pes rabil še K ki se med sabo uravnavata v osmotskem procesu.

Uglavnem, če pes je slano naj ima na voljo veliko vode, seveda pa je preventiva z manj slano hrano boljša kot potem kurativa zaradi prevelike doze soli!  Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #50 : četrtek, 21.12.2006 : 10:13:29 »

Samo čajno?
Hm... Sej to je v bistvu kar primerno.

Nič kot probat en briket in drug... Wink
Pasji piškoti so po moje brez soli ali pa je majo tako malo, da se je ne čuti...  Grin
Logiran
luncica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 511


« Odgovor #51 : četrtek, 21.12.2006 : 10:38:47 »

Ne se mi smejat, ampak jaz vsakic, ko kaksne nove pasje piskote prinesem domov, vrzem na finto soseda, da jih proba... Pa pravi, da so ogabni, sladki niti slucajno ne, slani pa se manj.
Je pa tudi ze brikete od nasih frajl poskusil, pa je rekel, da so cisto brez okusa Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #52 : četrtek, 21.12.2006 : 14:54:36 »

Ma bogi psi, s čim jih futraš!!!  Grin Grin Grin
Logiran
Ninca10
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 644


« Odgovor #53 : četrtek, 21.12.2006 : 18:45:40 »

Samo čajno?
Hm... Sej to je v bistvu kar primerno.

Povprecno pojem na dan 8-10 g soli...v kolikor bi vsebnost soli uspeli zmanjsati na polovico (okoli 5g), bi povprecno na populaciji art. tlak padel za 10 mmHg in posledicno bi bilo manj hipertenzije...

Je pa tudi ze brikete od nasih frajl poskusil, pa je rekel, da so cisto brez okusa Wink

Tudi jaz malo odskrtnem noc pasji piskotek in ga poskusim, amapk se mi tudi meni zdijo brez okusa...mogoce, ker vem, da naj bi imeli ne vem, kus po vanliji, potem okusim vanilijo oz malo sladko (samo po moje, se mi to bolj zdi, ker vem, kak naj bi bil okus)
Logiran
Strani: 1 2 3 [4]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: ali lahko pes srednje pasme je brikete za mini pasmo???
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines