mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 00:27:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Podhranjenost
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Podhranjenost  (Prebrano 4292 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« : nedelja, 25.12.2005 : 23:18:23 »

kako psa navaditi , da bo spet normalno jedel- brikete?
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #1 : nedelja, 25.12.2005 : 23:20:32 »

Kaj pa je sedaj sploh pripravljena jesti?
Logiran
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 25.12.2005 : 23:24:04 »

Danes sem šla v Trbovlje iskat Koro( dalmatinka, stara 4 leta) in je podhranjena- nevem kaj naj naredim.....ko sva jo pripeljala domov je dvakrat bruhala in to človeško hrano( svinarijo.....se opravičujem izrazu) pije non stop.....in samo išče kaj bi lahko jedla....briketov niti ne povoha.....upam, da mi bo kdo lahko kaj svetoval.hvala, lp, špela
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #3 : nedelja, 25.12.2005 : 23:34:31 »

A ima tudi povišano temperaturo? Koliko vode spije? Ima tudi drisko? Kakšno je njeno obnašanje - je normalno živahna? Na to zadnje vprašanje je sicer verjetno težko odgovoriti, ker jo imate šele par ur.

Skratka: če nima povišane temperature in kakšnih drugih znakov morebitnih obolenj, lahko bruha zaradi stresa. Lahko je tudi kaj čudnega pojedla (sploh glede na povedano - prehranjevanje po človeško). Zaenkrat bi bilo dobro, da danes sploh nič ne dobi za pojest, le dovolj pitne vode, da zaradi bruhanja ne pride do dhidracije. Jutri pa svetujem, da ji sprobate dati nekaj hrance, ki bo čim bolj podobna tisti, za katero mislite, da jo je dosedaj tudi prejemala. Če je to bila kuhana človeška, sprobajte skuhati malo piščanca in riža (lahka hrana za ziritiran želodec). Če bo to pojedla in bo z njo zdravsteno vse OK, jo boste morali postopoma navajati na briketirano hrano, če tega ni jedla prej. To pa tako, da ji boste kuhali (primerno prehrano za pse) in dodajali vedno več briketov v to hrano in porcije kuhane hrane zmanjševali.

V grobem je to to.
Bi pa mogoče svetovala pregled pri veterinarju, če je živela v težkih razmerah, da se ugotovi v kakšnem stanju je.

LP, T

Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #4 : nedelja, 25.12.2005 : 23:41:19 »

Pardon, malo sem spregledala, da si že napisala, da non-stop pije...  sram
tako, da to vprašanje spreglej...

Ti pa res priporočam, da jo pelješ na nek splošen pregled k veterinarju.

LP, T
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #5 : nedelja, 25.12.2005 : 23:42:00 »

Če je podhranjena, potem naj dobi več manjših obrokov na dan. Recimo ene 4 ali 5. Naj je večkrat, a po malem.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #6 : nedelja, 25.12.2005 : 23:52:52 »

tezko odgovoriti, ker je premalo podatkov.
Po vsej verjetnosti je resnicno le stres. Jutri ji ne dajaj hrane, naj ima na voljo dovolj vode, pustite jo, da v miru spozna novo okolje (nobenih dodatnih stresov).
To seveda velja v primeru, da je z njo drugace vse O.K.
Me pa malo bega, ker si napisala, da je podhranjena. Kako se to vidi na tej psicki?
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #7 : nedelja, 25.12.2005 : 23:57:41 »

Drejči, se mi zdi, da gre za to psico:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5645.from1135550606/topicseen.html#msg171350
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #8 : ponedeljek, 26.12.2005 : 00:17:00 »

Jap, sem fotke ze videla. A fotke velikokrat "azejo, zato sprasujem, ker pesa na njih zgleda cisto O.K., kar pa po besedah oxy se zdalec ni res in ji seveda verjamem.
Pa se nekaj je, da podhranjenost ni nujno pogojena z videzom sestradanosti - kost in koza, kot pravimo.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 26.12.2005 : 12:33:34 »

Zdravo! Tudi meni je na sliki zgledala normalno, ko sem jo pa videla v živo mi je šlo pa na jok....danes je že jedla skuhano hrano in brikete in ni nič več bruhala.....zjutraj ob šestih je imela še drisko, ko sem jo pa pred eno uro peljala je bilo pa blato že normalno....dala sem ji sapnik za gristi je tako renčala......sem se jo kar ustrašila.....pomoje nikoli ni dobila sapnika....obnaša se drugače živahno edino, ko gre za hrano je pa čisto divja.....k veterinarju jo bom pa peljala jutri...lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : ponedeljek, 26.12.2005 : 12:46:43 »

Takrat ko sem jo sla slikat, je sicer izgledala suha (ko je tekla so se ji videle vse rebre), ne bi pa rekla, da je bila podhranjena. Je bilo pa to en teden nazaj in cisto mogoce je, da je psica v taksnem mrazu v kombinaciji s slabo prehrano izgubila se kaksen kilogram. Kaj je tam jedla ne vem, je pa takoj ko jo je lastnik izpustil, stekla k tisti mali psicki (ali je se bila tam?) in ji pozrla vse kar je imela v skledi.
O lastniku pa tako ne gre izgubljati besed. Ko sem rekla, da psica potrebuje nekaj toplega v utici ali pa da ji vsaj pregrnejo vhod se je kar nekaj izgovarjal, da je ne zebe, potem pa se je delal, da me ne slisi.

En manjsi nasvet. Cetudi je psica podhranjena in cisto divja na hrano ji ze takoj pokazita, da rencanje ni sprejemljivo. Vem, da se vama smili (tudi meni se je, ko sem videla tisti njen svinjak Cry), vendar naj kar lepo izpolni kaksno povelje preden dobi hrano. Naj se vsede in malo pomiri, potem pa dobi priboljsek. Bivsi lastnik se je sicer nekaj drl poleg, sedi, prostor, vendar je bila psica tako vesela, da je nekdo prisel, da je skakala meter v zrak. Se je pa po nekaj krogih lepo vsedla, da sem jo lahko malo pobozala.  Smiley lp
Logiran

oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 26.12.2005 : 17:29:51 »

Zdravo!Kori ne pustiva, da renči, ko začne renčati ji samo rečem naj ne renči in je nehala.punca je sestradana in samo išče kje bi našla hrano.danes je že veliko jedla tako, da upam da bo kmalu bolje.ko bo videla, da ima za jest vsak dan se bo umirila in upam, da ne bo več renčala.danes smo bili že trikrat na sprehodu( po malo) da se bo navadla na dolge sprehode( 3 ure na dan)drugače pa ne laja malo je še prestrašena, ampak za drugi dan je super!ja bivši lastniki so se mi pa lagali pa samo denar so hoteli.Klicala sem tudi v zavetišče kjer je bila prej in sem ji rekla, da jim nikoli ne smejo več dati psa.lepo od tebe, ko si dala v male oglase, da rabi lastnike in slike.lp, špela
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #12 : ponedeljek, 26.12.2005 : 17:36:30 »

A potem si jim morala še plačati?  Huh
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #13 : ponedeljek, 26.12.2005 : 18:48:06 »

oxy, super, da sta takoj reagirala na rencanje. Veliko je ljudi, ki vzamejo kaksnega revcka, potem pa se jim tako smili, ker je prezivel veliko hudega, da ga crkljajo in razvajajo do onemoglosti. Pes seveda kmalu zacne izkoriscati polozaj in zraste lastnikom cez glavo. Zato sem te opozorila na to, brez zamere. Wink
Si jim potem kaj placala? Meni se je zdelo, da bi rad zaracunal se sterilizacijo, pa smo hitro zakljucili, da posega itak ni placal sam. Roll Eyes lp
Logiran

oxy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


WWW
« Odgovor #14 : ponedeljek, 26.12.2005 : 20:32:24 »

Zdravo!ne nič jim nisem plačala, zato, ker se je videlo, da hoče samo denar.povedala sem mu svoje potem ni nič več rekel in odšel v hišo in je prišla žena vn- ona pa potem ni nič rekla( po tel.si je pa kar upala) sterilizirali so jo pa v zavetišču v celju.....ja nič ti ne zamerim ker si me opozorila kakšen drug človek pa tega ne ve......takoj je probala bit šefica samo tega pri nas ni- doma mislim.....te ljudje so jo šli iskat v zavetišče samo zato, da bi jo lahko potem prodali.sramota.lp,špela
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Podhranjenost
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines