mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 15:16:34

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 135164 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #120 : ponedeljek, 25.10.2004 : 17:30:39 »

eh, jaz pa se ne strinjam, da kar tako vržeš puško v koruzo... jaz ti predlagam, da vztrajaš pri tem. midva sva porabila en mesec, da je sam 'slalomiram' in potem sva še en mesec pridobivala na hitrosti. pa vadi v čimbolj mirnem prostoru, lahko je tudi dvorišče, če ni nikogar drugega zraven in če je veliko zunaj-da že vse pozna.
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #121 : ponedeljek, 25.10.2004 : 21:48:42 »

Hvala za ideje.... Sally že zna pokazat roko v kateri je kaj skrito, se zavrti, plazi,... Pri preskakovanju pa čisto vedno, ampak čisto vedno name skoči!!!! Grin   Bunka- bunkasta!
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #122 : ponedeljek, 25.10.2004 : 23:07:08 »

Pri preskakovanju pa čisto vedno, ampak čisto vedno name skoči!!!! Grin   Bunka- bunkasta!

 Cheesy Cheesy Cheesy tale tvoja psička mora biti pa zeloo zabavna Cheesy Wink

Nina
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #123 : torek, 26.10.2004 : 15:09:38 »

Hvala za ideje.... Sally že zna pokazat roko v kateri je kaj skrito, se zavrti, plazi,... Pri preskakovanju pa čisto vedno, ampak čisto vedno name skoči!!!! Grin   Bunka- bunkasta!

sally, probaj preusmeriti njeno pozornost na žogico, dvigni nogo (ali roko), reci ji "hop" (ali kaj pač uporabljaš) in vrzi žogico preko noge (roke).
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #124 : torek, 02.11.2004 : 09:33:38 »

Ja se strinjam, da najprej preusmeri pozornost na žogico. Potem pa lahko poskusiš tudi tako, da nogo prisloniš k steni in prosiš nekoga, da psičko pokliče z druge strani in ji vrže žogico. Tako mogoče ne bo skočila na tebe Cheesy
Glede "metanja puške v koruzo" pa takole: tudi sama vedno govorim, da je potrebno vztrajati in ne kar obupati. To se potem največkrat obrestuje. Samo pri nekaterih trikih se to ne splača, ker psa s tem lahko zamorimo. Res pa je, da je to odvisno od značaja. Sama imam take izkušnje. Ko sem hotela, da se Mačo plazi, se je vsedel in nekaj časa ni hotel opravljati nobene vaje. Vendar je Mačo zelo samosvoj kuža, tako da ostali verjetno nimate teh izkušenj. Nekatere pse pač ne moreš zamoriti, ker so vedno veseli in se ne pustijo spravljati v slabo voljo Smiley
lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #125 : torek, 02.11.2004 : 12:25:36 »

sana, saj si že sigurno slišala, kakšni da so samojedi... bla bla bla, ti pravim jaz...nek kao izkušen kinolog je rekel, da se nobene od polarnih pasem ne da ničesar naučiti, ker baje da so preneumni... pa kak lahko za svojega psa rečeš, da je neumen (ima s. huskyja)? in potem mi povejte, da kako, da on, ki je izkušen kinolog ni mogel svojega "polarca" ničesar naučiti, mojemu Sammčiju pa triki skoz ušeska lezejo? in za njegovo pozornost se moram res ful ful potruditi, ker ga marsikdaj zanima vse prej kot pa jaz... ampak vse se da...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #126 : torek, 02.11.2004 : 12:31:21 »

aja, pozabila sem dodati, da se polarci mogoče res zdijo neumni, ker je težko pridobiti njihovo pozornost, ker so tako 'navzven usmerjeni', ampak ti psi znajo razmišljati s svojo glavo in so jo pri vleki tudi morali uporabljati, so zelo samostojni, in če bodo delali, bodo delali za svojo korist, potrebno je ugotoviti, do česa jim je najbolj... delali pa bodo tudi takrat, če so na lastnika ful navezani, samo da ga bodo spravili v dobro voljo... pa v dobro voljo znajo spraviti tudi s svojo neizmerno energijo in voljo do življenja...

ok, nazaj k trikom. danes sem Sammyja naučila, da mam iztegnjeno levo roko, on pa se opre s prednjima tačkama nanjo in potem skupaj hodiva, no, on skače... zabaven trik.
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #127 : torek, 02.11.2004 : 13:20:55 »

Citat
Rina, verjetno ta vaja tvoje psičke ne veseli preveč. Zato se ji tudi ne zdi vredno truditi. Mislim, da je najbolje, če delata tiste vaje, ki jih z veseljem opravlja. Take vaje bo delala veliko hitreje in zadovoljni bosta obe. Seveda je to samo moje mnenje  Vendar sva že prej ugotovili, da sta si moj Mačo in tvoja psička kar nekako podobna. Tudi on ni hotel opravljati vaje "plazi se", čeprav je vedel kaj od njega pričakujem. Tako sva jo enostavno črtala iz programa  Zagotovo je še veliko takih vaj, ki jih psička rada opravlja, tako da ena manj ni nič hudega
Lp, Sandra

Imaš prav. Witty ne mara slalomiranja, jaz pa ne vem zakaj. S tem je ne bom več "mučila" ker vem da ne uživa. Res je to metanje puške v koruzo ampak res nevem kaj naj naredim da ne bi vsega samo poslabšala. Drugače pa sem kar vztrajna in vem da se z vztrajnostjo veliko naredi. Cheesy

Zdaj sem začela Witty učiti kihanja na povelje. V bistvu to že zna. Vedno ko začne kihat jo oponašam in potem me gleda in me nazaj oponaša. Grin Moram jo samo še pripraviti do tega da jaz prva kihnem in potem ona.

Kot zanimivost pa naj povem je mooja mlajša sestrica Witty naučila da se plazi, brez da bi jaz vedela. Grin

lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #128 : četrtek, 04.11.2004 : 15:53:55 »

Rina, veš kaj me zanima? Kakšno pasmo imaš? Isto velja za Sano...  Smiley
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #129 : četrtek, 04.11.2004 : 18:58:01 »

Ni me strah, da bi skoču name (vsaj ne zanalašč), ampak dvomim, da bi me sploh lahko preskočil. Za samojeda, ki je lahek in živahen, to ni problem, ampak za njufkota...težko.

Tuki je pa še nekaj trikcev
http://www.mytoller.net/morris/mfile25.html

Meni osebno je najbolj všeč "magnetic dog"  Cheesy.

Novofudlandca misliš?

Moraš biti pa drzen, da mu pustiš skakat čez tebe. Jaz ne bi upala Grin
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #130 : četrtek, 04.11.2004 : 20:18:22 »

Jaz imam 2 kuža. Eden je briard, drugi pa avstralski ovčar. Po značaju sta si različna kot noč in dan. Medtem ko Nero (avstralski ovčar) vse trike naredi takoj in brez premisleka, Mačo (briard) vedno najprej premisli, če se mu to "splača" in kaj bo on od tega dobil. Je pa zabavno imeti psa tako različnih značajev Smiley
Sammy, res sem že slišala, da so samojedi neumni psi in da se jih ne da ničesar naučiti. To je zelo krivično do te čudovite pasme. Tudi sama sem poznala samojeda, ki je bil zelo prijeten kuža. Je pa res, da ni znal nobenih trikov, ker ga tega pač niso učili in ne zato, ker se jih ni bil zmožen naučiti. So pa malo bolj samosvoji (spadajo pač med polarne pasme). Ker tvoj sammy tako lepo sodeluje s tabo in te upošteva, si lahko zelo ponosna.
Zdaj pa k trikom, ker sem že malo zašla s teme Cheesy
Rina, vidiš moj Mačo lepo slalomira med nogami pa se plaziti noče. Niso vsi za vse Wink Tisto s kihanjem se mi zdi zanimivo, čeprav sem Mačota to naučila bolj po naključju. Tudi moja sestra je naučila Nerota, da se prikloni v enem dnevu, Mačo pa je to vajo osvojil šele pri dveh letih Smiley Ali še kdo ve kakšne zanimive trike, da našim kužkom ne bo dolgčas?
lp
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #131 : četrtek, 04.11.2004 : 20:57:54 »

Witty je škotska ovčarka. Značajsko sta si z Mačotom zelo podobna. Tudi Witty ne dela zastonj. Samo razne preskoke ima rada, in lajanje. Za ostalo pa je potreben briket. Drugače pa ni dominantna. Smiley

O samojedih sem mislila da so zelo učljiviin poslušni psi. Vsi samojedi ki jih poznam znajo kakšen trik, velikokrat sem slišala da so uspešni v agilityu... Pa še Sammy je krasen primer, da niso neumni.

lp, rina
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #132 : četrtek, 04.11.2004 : 21:36:02 »

Novofudlandca misliš?

Moraš biti pa drzen, da mu pustiš skakat čez tebe. Jaz ne bi upala Grin

Točno tako, njufa (po mojem besedišču) Cheesy!

Nisem drzna ne, za enkrat s tem trikom sploh še nisem poskusla. Se mi zdi, da ne bi šlo Grin.

Glede samojedov in ostalih polarcev: Se strinjam z ostalimi. Tud jaz sem že slišala, da so ti kužoti neumni, pa trmasti, pa ne vem kaj še vse...bla, bla... Pa meni so tud že rekli, ko sem omenila, da mam novofundlandca - Ah ti psi pa niso preveč brihtni! Je že res, da z določenimi pasmami ne moreš zmagovat na tekmovanjih iz poslušnosti itd. (ali pač), ampak naučit se da pa vsako. Ene zahtevajo malo več živčkov, druge pa malo manj. To je moje mnenje.

Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #133 : četrtek, 04.11.2004 : 23:16:26 »

Ker tvoj sammy tako lepo sodeluje s tabo in te upošteva, si lahko zelo ponosna.

glede tega, da me upošteva... khm...  Undecided doma je vse lepo in prav, ko pa prideva kam, je pa malo drugačna pesem... verjetno zato, ker nisem tako sproščena, pa pri pohvali nisem tako radodarna... najverjetneje. ker sem bolj sramežljive narave Grin

en trikec: prinašanje časopisa... to se mi je vedno zdelo tak zanimivo v kakšnih filmih. ampak mi mamo poštni nabiralnik, tak da ne pride v poštev, mogoče pa za koga drugega. pa dvomim da bi ga Sammy v celem kosu prinesel, če bi ga sploh prinesel.
Logiran
Yorki
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 468


WWW
« Odgovor #134 : petek, 05.11.2004 : 07:37:40 »

Točno tako, njufa (po mojem besedišču) Cheesy!

Nisem drzna ne, za enkrat s tem trikom sploh še nisem poskusla. Se mi zdi, da ne bi šlo Grin.

Glede samojedov in ostalih polarcev: Se strinjam z ostalimi. Tud jaz sem že slišala, da so ti kužoti neumni, pa trmasti, pa ne vem kaj še vse...bla, bla... Pa meni so tud že rekli, ko sem omenila, da mam novofundlandca - Ah ti psi pa niso preveč brihtni! Je že res, da z določenimi pasmami ne moreš zmagovat na tekmovanjih iz poslušnosti itd. (ali pač), ampak naučit se da pa vsako. Ene zahtevajo malo več živčkov, druge pa malo manj. To je moje mnenje.

Lp

Jaz ne bi niti poskusila Tongue

Naša soseda ima samojeda in je prav simpatičen. Pa sploh ni neumen. Mogoče je izjema Grin Wink
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines