mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 10.06.2024 : 14:34:36

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 135161 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #135 : sreda, 10.11.2004 : 16:43:34 »

jaz pa imam doma tri leta staega tibetanskega španjela. zna bolj malo: sedi, lezi, prosi, tačko dat, mrtev, danes pa se je naučil glas. ker bi ga rada naučila, da skoči čez krog mi prosim povejte kako se ga to nauči.

Pia
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #136 : petek, 12.11.2004 : 09:57:07 »

Pia, ali misliš skozi "obroč iz sklenjenih rok"? Če je to potem sem jih jaz naučila takole:
Skleni roke in prosi nekoga, da psička zvabi skozi. Ko to dojame, postopoma zvišuj "oviro" in še vedno naj ga nekdo zraven spodbuja in ga vabi k sebi na nasprotni strani, medtem ko ti izrečeš povelje (npr. hop). Ko tudi to obvlada poskusita sama. Daš ga na čakaj, sleneš roke in rečeš hop. Kuža bo skoraj zagotovo skočil skozi obroč. Aja pozabila sem na veliko pohvale in dobre volje pri učenju.
Če pa si imela v mislih kateri drug trik povej, pa ti bomo skušali pomagati. Drugače pa ga nauči tudi to, je zanimivo.
Če kaj nisi razumela, kar vprašaj, ti bom odgovorila.
lp, Sandra
Logiran
nastica
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #137 : petek, 12.11.2004 : 17:29:02 »

Js sm mojga kužka Dexa prvo naučila dat taco. Pol k znal dat eno tace ja takoj za njo dal še drugo. Sam je kr neki časa potreboval, da je ugotovil, da naj da še drugo. Mi je desno taco dal 5-krat šele nato levo. Zdej ga pa poskušam naučit tko, da mu bom rekla naj da "levo tačko" in "desno tačko".
Vse bi vas pa neki vprašala: Kok ga naj naučim da zalaja na moj "ukaz" ?
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #138 : petek, 12.11.2004 : 17:53:19 »

živjo

hvala za odgovor Sandra. mislila sem natanko tako kot si napisala. še enkrat hvala.
 Nastica glede ukaza da pes zalaja pa takole: jaz sem svojega naučila tako, da vedno ko je zalajal sem izrekla povelje glas in ga pohvalila s priboljškom, počasi pa sem mu kar rekla naj da glas in ga je dal, seveda je pa za to dobil priboljšek. upam da ti bodo moja navodila pomagala, če pa še kaj ne veš mi sporoči. sigurno pa ti bo to uspelo, saj je moj pes na isti način to vajo usvojil v treh dneh.
pa veliko sreče pri triku.

Pia
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #139 : nedelja, 14.11.2004 : 16:09:08 »

pia, a si ga potem istočasno naučila tudi "tiho"? ker mene zanima, kak se to nauči. pa slišala sem, da če pes zna zalajat na povelje, da laja tudi nasplošno več, tak da se jaz tega z njim ne bom šla Grin
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #140 : nedelja, 14.11.2004 : 16:16:23 »

Sammy, po mojih izkušnjah so tvoje domneve čist pravilne. Odkar sem mojga naučila zalajat na povelje, mi včasih kar brezveze zalaja. Recimo se učiva nov ukaz al pa ponavljava stare in kar naenkrat zalaja, ker pač misli, da bo dobil priboljšek. In potem se jaz ustavim on pa laja. Tega mi prej ni delal nikoli. Saj potem mu rečem "tiho" in tud utihne, samo kaj mi to pomaga, če se pa čez neki minut spet ponovi  Roll Eyes  Saj me ne moti toliko, sam vseeno ni ravno lepo. Tko da če se bojiš, da bo potem pogosteje zalajal, ga rajši ne uči ukaza "glas"  Smiley

Lp
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #141 : nedelja, 14.11.2004 : 17:24:10 »

živjo
pri meni je enako. zdaj, ko sem svojega psa naučila da da glas, veliko več laja. saj mu rečem tiho pa včasih zaleže, včasih pa tudi ne, saj po nekaj minutah spet začne lajati na ves glas. tako da če tega nočeš, ti ne priporočam, da ga glas sploh naučiš.
Pia
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #142 : nedelja, 14.11.2004 : 18:02:07 »


Ko je bil naš boksi še majhen, smo se na vse kriplje trudli da bi dal glas, bokser ze po naravi malo laja, ko je ukaz osvojil je lajal, da je bilo veselje, komaj smo ga odvadili, rad pa poje, če zasliši tovornjak od Family frosta, ko vključi sireno začne zavijati in ne preneha dokler se sirena ne izključi, zavija pa tudi na določen ton, ko igram orglice Grin Grin Grin
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #143 : nedelja, 14.11.2004 : 19:06:40 »

haha, a vaš tudi poje? Lej našega pavarottija:
http://www.altervita.net/Downloadi/bark_poja.wmv
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #144 : nedelja, 14.11.2004 : 19:15:50 »

jaz pa imam doma tri leta starega tibetanskega španjela. zna bolj malo: sedi, lezi, prosi, tačko dat, mrtev, danes pa se je naučil glas. ker bi ga rada naučila, da skoči čez krog mi prosim povejte kako se ga to nauči.

Pia
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #145 : nedelja, 14.11.2004 : 19:19:49 »

živjo
tisto moje sporočilo je neka napaka, ki mi je najbrš ušla. da vam še nekaj povem: moj Warch se je pred kratkim naučil glas, zato, ko se zdaj učiva druge vaje vedno najprej začne lajati, saj misli, da bo dobil priboljšek.
Pia
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #146 : nedelja, 14.11.2004 : 23:50:02 »

jaz sem tudi rino naučila ukaz "glas" in je lajala za vsak briket potem sva ga ukinili in če ni lajala pri ukazu npr sedi je dobila briket če je zalajala vmes ni dobila....in se je navadila tako da ona laja samo med igro sem zadnjič probala če še zna .....pa zna Grin

lp Nina
p.s.
Altervita!
tale tvoj pavarotti je že prava zvezda Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #147 : ponedeljek, 15.11.2004 : 17:24:09 »

LOL altervita!  Grin Grin Grin
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #148 : ponedeljek, 15.11.2004 : 23:54:28 »

 Roll Eyes
haha, a vaš tudi poje? Lej našega pavarottija:
http://www.altervita.net/Downloadi/bark_poja.wmv


Huuuudoooo Roll Eyes Roll Eyes

 Grin
Logiran
LiXo
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 294


« Odgovor #149 : ponedeljek, 15.11.2004 : 23:56:12 »

haha, a vaš tudi poje? Lej našega pavarottija:
http://www.altervita.net/Downloadi/bark_poja.wmv
Jooooj zamešu smajlije hotu sm tele dat :-\jst neumn !!!


 Shocked Shocked Shocked Shocked

 ;DTako ja
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines