mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:40:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 133699 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #15 : petek, 09.05.2003 : 05:02:00 »

Ja,res je nikoli ni prepozno.Samo ene pasme se kot mladicke tezje kaj nauci,ker so bolj se igrive.Samo z veliko potrpljenja in vaje se vse da.Jaz vem samo za zlate prinasalce (psicke),da je najboljsa starost za ucenje med dvemi in tremi leti in pol,ker takrat niso vec tako zelo otrocji.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #16 : petek, 09.05.2003 : 14:43:18 »

Ursa:ja če tvojega psa bolj zanimajo copati ga oač uči s copati-preprosto Wink Grin
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #17 : petek, 09.05.2003 : 14:47:39 »

Ja,Pia verjetno misli tako,da dolocis tvojemu kuzu copate,ki jih lahko grize in,ko ga ucis trike,mu vedno za nagrado daj copat za igro in se poigraj z njim.NI pa to ravno najboljsa ideja,ker se bo kuza navadil na copate in mislil,da lahko grize vse copate,saj ne bo razumel zakaj ene copate lahko grize drugih pa ne!
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #18 : petek, 09.05.2003 : 15:48:35 »

Ja res to ni najboljša ideja.Ampak drugače kakšne stvari,ki jih rad grize in ki jih nimamo na tleh(kakšne brisače),pa ga lahko z eno,ki je njegova učiš.Probaj pa tudi s klikerjem!
Logiran
Ursa
gost
« Odgovor #19 : nedelja, 11.05.2003 : 07:03:37 »

S klikerjem si nisma mogle njbol pomagat,ko ga sploh ne upošteva. Drgač mama pa zdj eno majhno igračko ko je čist nora na njo, pa si potem z njo mal pomagam, najboljš pa zaležejo majhni priboljški. Cheesy
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #20 : nedelja, 11.05.2003 : 18:45:45 »

veš kaj vsi psi obužujejo??hrnovke-skuhaj jih in nareži na majhne koščke psi so nori nanje!!"! Grin Wink
Logiran
Ursa
gost
« Odgovor #21 : nedelja, 11.05.2003 : 23:08:54 »

Je ravn dans to dobla ker smo bli na pikniku  Cheesy
Je prišla še ena gospa iz Zagreba na obisk s svojim pudlom Dinotom in sta se z Bino podila po travniku ko zmešana Cheesy Tongue
Končno je zaštekala kaj pomeni sedi  Cheesy
Logiran
Ursa
gost
« Odgovor #22 : ponedeljek, 26.05.2003 : 19:48:32 »

hy, spet js Grin sam zdej pa res rabim nasvet  :-/
Že ko sm dobla Bino je bla mal bolj živa pa grizla vse, sam sem mislila da se bo to potopoma nehalo, se pa samo stopnjuje. Ko koplje kakšno luknjo in pridem k njej, na mene zarenči in ugrizne Cry Cry Cry  Včasih zvečer zadrema na tleh in jo hočem prestavit v košaro, jo najprej počasi zbudim da je neb tok presenetlo, ko jo pa hočem prestavit pa tok zarenči in me ugrizne da ni več normalno, pa tud moje roke so že čist pokraspane, ker mi ponavadi zobe zasadi kr globoko v kožo da mam dlani že čist  krvave:'(
Prosim, kakršenkoli nasvet bi mi prišel prav, ker nočem da bi enkrat še kakega malega otročka na ulici ki bi jo rad pobožal ugriznila  sram Cry   Cry Cry Cry
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #23 : torek, 27.05.2003 : 08:38:31 »

Ursa,
glede grizenja čimpreje ukrepaj dokler je še možno. Z Kinom sem imela podobne težave, ki so se pa končale tudi z ˝oreng˝ :ougrizom. No zdaj lahko povem, da če že koplje luknje me saj ugrizne ne več, kaj šele da bi renčal. Ga pa seveda TAKOJ spravim stran.

Je pa tema o kopanju lukenj potekala na forumu pod temo o Vzgoji psov/Kako krotiti lovski nagon?

Preberi si.

lp Maruša
Logiran
brin
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 178


« Odgovor #24 : torek, 27.05.2003 : 09:44:53 »

Urša,
ali tvoj kuža čuti tvoj strah? Namreč psi to radi izkoristijo.
Ne smeš se ga bati. Ko zarenči, ga zategni z ovratnico, daj v sedeči položaj ali ga kakorkoli drugače umiri in ga skuliraj.  PES NE SME RENČATI NA GOSPODARJA !!!!
Če se je moj kuža kot mladič preveč razigral in je začel kar malo v igri gristi  sem takoj zavpila nanj, ga zategnila z ovratnico, in  ga dala v prostor položaj.  S tem sem ga takoj skulirala in mu povedala njegovo mesto. Saj pes je izredno inteligentno bitje in točno ve, do kje sme. Ti pa mu moraš to kot gospodat povedati oz. mu določenih zadev ne smeš dovoliti.....In  brez skrbi bodi, ne bo si upal prestopiti meje.
Bodi izredno dosledna, ne dovoli mu več grizenja, pa bo prenehal. Doslednost pa ne pomeni, da je stopnja toleriranja od dneva do dneva različna. Vsak dan toleriraj enako, pa bo pes doumel, kaj sme.
Urša, kakšno pasmo psa imaš?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #25 : torek, 27.05.2003 : 19:05:29 »

Se pridružujem mnenju brine! Tudi moja mala psička je tko rada zarenčala in rahlo ugriznila, če sva s fantom naredila kaj, kar dami ni blo po godu. Psu daj vedeti, da si ti gospodar! Res je-pes NE SME RENČATI NA SVOJEGA GOSPODARJA!! Toliko manj si lahko to privoščiš, če je pes večje pasme. Nama je uspelo v cca. 1 mesecu. Sicer je psička stara le 3,5 meseca, a je bla očitno med svojimi bratci in sestricami "alfa" in to je poskušala biti tudi v naši družini (si prej nisem mogla predstavljati, da lahko tako mlad pes poskuša "postati šef"-zdaj vem, da je tudi to možno). Na kratko : VZTRAJNOST in NEPOPUSTLJIVOST!! Da ne bo pomote : NE TEPST! Samo daj vedeti, da si ti ŠEF (predloge brine sem tudi jaz uporabila)! Velik uspeha! LP
Logiran
Ursa
gost
« Odgovor #26 : torek, 27.05.2003 : 19:28:21 »

Hvala za nasvete, bom poskusila pa bomo videli kaj bo. Brin, Bina je višavka, tk da ti je verjetno že jasno da je zelo trmasta Wink
Drgač je bila pa tud ona glavna v leglu in po moje to skuša tudi zdaj naredit. Grem še tisto drugo temo mal prebrat, še enkrat hvala, bom povedla če bo kak napredek  Smiley
Logiran
Charly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #27 : četrtek, 17.07.2003 : 16:02:38 »

Naj nekdo napiše kak psa naučit mrtev.  Grin Grin Grin
Logiran
Charly
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 13


« Odgovor #28 : četrtek, 17.07.2003 : 16:17:23 »

Prosim, da nekdo pove kak se psa nauči "Zavrti se"  Cheesy
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #29 : torek, 29.07.2003 : 15:56:58 »

Citat

Naj nekdo napiše kak psa naučit mrtev.  Grin Grin Grin


Citat

Prosim, da nekdo pove kak se psa nauči "Zavrti se"  Cheesy


Pa kaj ti ne znaš brati Huh Huh Huh Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines