mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 29.05.2024 : 07:59:23

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134837 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #150 : torek, 16.11.2004 : 10:56:12 »

haha, a vaš tudi poje? Lej našega pavarottija:
http://www.altervita.net/Downloadi/bark_poja.wmv

Ful sem se nasmejala Grin
Moram še jaz mojo šansonjerko enkrat posneti Grin Grin
Logiran
spiky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #151 : torek, 16.11.2004 : 14:45:16 »

haha, a vaš tudi poje? Lej našega pavarottija:
http://www.altervita.net/Downloadi/bark_poja.wmv

 Grin Grin

Tale je pa dobra!
Logiran
boni
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #152 : nedelja, 28.11.2004 : 14:43:08 »

Kako naj psičko naučim loviti frizbi? Shocked
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #153 : sobota, 04.12.2004 : 20:21:35 »

Sem videla, da se nihče ni opogumil in napisal odgovora. Torej se bom jaz, ker je lovljenje frizbija za psa res zabavno. Meni je tukaj zelo pomagalo učenje s klikerjem, gre pa tudi drugače. Najprej pred psičko samo zakotali frizbi po tleh in jo spodbujaj, da ga prime, ko je frizbi še v gibanju. Ko ji to vedno uspe, ji vrzi frizbi v višini gobčka in čisto blizu nje. Ko tudi to osvoji postopno povečuj razdaljo in višino. Potem lahko začneta tudi tako, da skoči čez nogo in ulovi frizbi, ali da naredi salto, prej naredi obrat,...(seveda je odvisno kakšne višine je tvoja psička).
Paziti pa je treba, da frizbija ne trga ali se z njim drugače igra. Ve naj, da je ta igrača namenjena le za lovljenje.
sporoči kako vama gre in, če te zanima še kaj.
lp, Sandra
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #154 : torek, 07.12.2004 : 20:49:54 »

hm... jaz pa tega nisem niti poskusila, ker je baje 'škodljivo' za hrbtenico (psa)... tak da... je pa zanimivo gledat.
a kdo gleda PetStar na Animal Planet ob sobotah zvečer (mislim, da ob 19h). tam lahko dobite kake ideje za trike... ful zanimiva oddaja.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #155 : četrtek, 09.12.2004 : 21:00:38 »

Tudi jaz sem imela pomisleke glede tega, da tako lovljenje frizbija škoduje hrbtenici. Pa sem se potem pozanimala in so mi rekli, da ne more biti nič narobe. Ja, tisto oddajo pa gledam, če je le ne zamudim in je res zanimiva. Tudi par trikov od tam sem že pobrala Smiley
lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #156 : četrtek, 09.12.2004 : 21:14:48 »

meni se ful sweet zdel tale trikec:
psiček (pes majhne rasti) ješel najprej prižgat lučko, nato je na ukaz "zdaj pa zmoli" dal prednji tački na mizico in glavo na tački, nato je šel ugasnit lučko in šel spat v hiško iz blaga. zraven je bla še taka lepa melodija, da se je človek čist raznežil...
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #157 : sobota, 18.12.2004 : 14:40:02 »

ima kdo kakšno idejo za zanimiv trik, ker meni je zmanjkalo domišljije...
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #158 : ponedeljek, 20.12.2004 : 12:45:23 »

Sammy, mogoče ti lahko pomagam. Lahko ga naučiš, da pospravi svoje igračke v za to pripravljen zaboj. To se mi zdi zanimiv in koristen trik. To moja psa tudi zelo rada delata.
Mogoče si ga to tudi že naučila. Če ti veš še kakšen zanimiv trik, mi povej, ker namreč tudi meni že zmanjkuje idej Cheesy
Logiran
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #159 : ponedeljek, 20.12.2004 : 20:22:07 »

Če prebereta temo malo nazaj, bosta dobile en link s filmčki trikcev.
Tam so zanimivi triki kot je ta, da psu položiš na gobec piškot (pri čemer mora biti pes seveda čisto miren) in pes piškot na tvoj znak poje. Ali pa "the magnetic dog", kjer je pes ves čas prilepljen k tvojim nogam, ne glede na to, kako se premikaš. Ali pa ta, da se kuža s tačko poči po nosu.

Prvi iz med omenjenih trikcev se je pri meni obnesel kot...mission imposible. Naša požrešnost ne pozna meja. sram
Drugi, hja poskušamo, vadimo...
Tretji, polovično. Mi je uspelo ga naučiti, da na ukaz dvigne sprednjo taco visoko nad glavo, kako naprej bomo pa še videli.

Veliko veselja ob učenju! Cheesy

Lp
Logiran
piia
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 98


« Odgovor #160 : ponedeljek, 20.12.2004 : 22:52:16 »

živjo

napišite še kakšen dober trik, saj je tudi meni že zmanjkalo idej.

lepo se imejte

Pia
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #161 : torek, 21.12.2004 : 18:55:17 »

@sana
to sva poleti nekaj delala... pa ne vem... ne da se mi Undecided

@newfka
"magnetic dog" sem tudi probala, pa ni glih uspešno, a se mi iti ne zdi zanimivo. prvi trikec, ki si ga omenila ne bi prišel v poštev, ker je prav tako preveč požrešen, tretji mi je pa zanimiv, samo ne vem, kako bi ga to naučila.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #162 : petek, 24.12.2004 : 09:58:15 »

ja tudi jaz sem že poskušala s tistim trikom, ko se kuža s tačko poči po nosu. Vendar tudi on samo dvigne tačko(sicer zelo visoko), nikakor pa ne dojame, da se mora dotakniti smrčka. Mogoče kdo ve, kako bi ga naučila to? Mogoče s klikerjem?
Lp
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #163 : petek, 31.12.2004 : 20:42:57 »

Jaz učim našega bolj enostavnih stvari, ker ima navsezadnje šele 4 mesece. Pa se znanci čudijo, kako da že toliko stvari obvlada, njihov še pri enem letu ni. Kuža je res učljiv( sej je navsezadje špic  Kiss).
Največ dela ima z iskanjem in prinašanjem igračke.  Paleg hodi tudi na sprehodih, če ve, da bo deležen dobrot. Pa ne briketov, to je nujno zlo. Mora biti meso. Ja, pol pa skor ni stvari, ki je ne bi naredil. Igračko da v roko, je ne spusti prej na tla. Razen kadar je res nestrpen in želi priboljšek prej. Vendar mora popravljati, pa potem ugotovi, da je bolje, če stvar opravi takoj.
Pa z najmljajšim se po dnevni podita in kuža galovi in napada kot zares. Renči, laja itd, popolnoma se vživi v igro. Če grize, grize le v obleko, v kožo pa ne. Ve, da je vse le igra. Ko pa igračo dobi, potem pa v ponosnem kasu, kot lipicanec, razkazuje trofejo, ki jo nosi v gobčku.
Pa "pepček" mu je zelo všeč. (prestrezanje teniške žogice).

LP,  Karo

Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #164 : torek, 01.02.2005 : 21:15:30 »

Kakšna ideja kako naučiti slalom med nogami rikverc? Huh Tole z hrano na gobčku pa tudi nam ne uspeva preveč.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines