mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 12.06.2024 : 02:51:55

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 135234 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
n3wfka
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 343


« Odgovor #165 : sreda, 02.02.2005 : 16:09:52 »

Kako točno to misliš, Andi? A  da pes slalomira rikverc, se pravi z ritjo naprej  Wink? No za tole moraš po mojem začeti z vajo poleg nazaj. Pol ko pes to obvlada pa se lahko med hojo poleg nazaj postaviš tako, da gre pes med nogama in tko vadiš naprej. Jaz bi delala tako.

Aja, pa trikec s hrano na smrčku mi je KONČNO uspel!  Grin
Psa dam na sedi in mu rečem "smrček", potem pa ga z eno roko primem pod gobec (Ga ne zgrabim, samo toliko, da se nasloni.) in mu z  drugo položim na smrček briket (ali kaj podobnega). Nato se odmaknem za korak ali dva, on pa lepo negibno sedi in bulji vame, dokler mu ne rečem "ham" in popapca briket. Včasih mu uspe briket ulovit v zraku, včasih se mu pa odbije od nosa, ko ga lovi, al pa ga vrže čez glavo. To moramo še povaditi, sicer pa je misija nemogoče uspela.  Wink

Lp
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #166 : sreda, 02.02.2005 : 16:25:06 »

Kako se pa psa nauči hoditi nazaj? Vem, da daš psu hrano nad glavo in naj bi šel pes nazaj za korak. ampak moja Bina se usede Shocked Roll Eyes Tongue Ker sem jo sedi učila na tak način, da sem ji dala hrano nad glavo. Kaj pa sedaj Huh Kako naj jo naučim hoje nazaj? Ima kdo kašno idejo?

Lp jana
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #167 : sreda, 02.02.2005 : 17:02:27 »

Zdravo!
Po moje psa najlažje naučiš hoje nazaj tako, da ga postaviš pred sebe med dve vzporedni steni ( ozek hodnik ? ), med steno in avto, med kavč in mizo ali kaj podobnega. S tem da se pomakneš korak naprej prisiliš psa, da se umakne nazaj.  Na začetku potrdiš - nagradiš vsak premik nazaj, nato postopoma zahtevaš en korak, dva koraka... ( Kliker se po moje tu zelo obnese - če ga je pes navajen. )  Nekaj drugih metod je opisano še na strani  http://www.diemitdemhundtanzt.ch/tutorial007.asp - upam, da znaš nemško.
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #168 : sreda, 02.02.2005 : 18:07:55 »

Hihi, moja preljuba nemščina. Roll Eyes
Hojo nazaj sicer nekaj malega znava, le da gre bolj slow motion. Ni mi pa jasno kako jo iz tega spravim, da bo ritensko hodila med nogami. Smo probali pa se je vedno usedala in me proseče gledala, da ona pa sploh ne šteka kaj hočem od nje.
Bina; hojo nazaj sem učila tako, da sem se premikala proti njej, ji govorila "šu,šu" Grin. Sprva se je usedala, ampak ko se je usedla sem jo priganjala nazaj.
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #169 : četrtek, 03.02.2005 : 13:46:06 »

Tudi jaz sem moja dva učila po principu, kot ga je opisala Kora. Pri tem sem uporabljala kliker in se je res obneslo. Psa sta hitro dojela kaj pomeni povelje nazaj. Pri tem pa se je pojavila druga težava. Pes gre namreč nazaj samo takrat, kadar se premikam tudi jaz. Če stojim pri miru se pes noče oddaljiti od mene. Ima kdo kakšno idejo kako bi ju zdaj naučila, da hodita nazaj, tudi če jaz stojim na mestu?
Hoja med nogami ritensko pa tudi nam ne gre. Pravzaprav niti ne poznam najboljšega načina, kako bi to lahko naučila. Sem pa že videla pse, ki so to izvajali in zgleda res fino Smiley
lp
Logiran
Bonie
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 349


« Odgovor #170 : četrtek, 03.02.2005 : 13:57:31 »

Deteljica je v spodnji temi nekaj dni nazaj napisala, da se pri učenju nazaj najprej sam pomikaš proti psu, potem pa dodaš zraven znak z roko, pomikanje pa opustiš, na koncu pa dodaš še ukaz in počasi lahko opustiš tudi znak z roko... Jaz nekaj probavam na tem, samo gre zelo počasi. Trenutno delama pomik + roka...

http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=20;action=display;threadid=2822;start=0#msg83812
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #171 : petek, 04.02.2005 : 14:18:13 »

Nič ne de . če  učenje  počasi, samo da gre v pravo smer. Velikokrat smo preveč neučakani. Vaje , ki jih učimo s pogojevanjem in počasnim oblikovanjem vedenja  se pač učijo počasi. Počasi lahko pomeni tudi več mesecev za eno vajo..ali celo let, če gre za kaj zapletenega, kot je npr sledenje ( v smislu sledarskih tekem).
Sicer p a..kam se p amudi? Imaš vse pasje življenje čas ...važno je da se s psom ukvarjaš in da na koncu tista kar zna dobro zna in v tem uživa.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #172 : petek, 04.02.2005 : 14:51:13 »

Bonie, vem da je Deteljica opisovala, kako se uči hoje nazaj. Ampak jaz imam problem, ker se mi Bina usede, samo da grem s hrnao nad njeno glavo (ker sem jo tako učila sedi) Undecided

Zna pa zato Bero povelje NAZAJ. In to celo, če smo mi na miru (to, kar ima Sana probleme). Se je pa tega kar sam naučil. In sedaj, ko pride preblizu mize, mu samo rečeš: nazaj in gre korak nazaj. In še enkrat: nazaj, pa gre še en korak nazaj  Grin Grin Grin Grin Kako smo ga tega naučili? Ne vem sram sram sram Je prišlo nekako spontano, pa je že predaleč nazaj sram Tongue

Jaz pa sedaj Bino učim slalom med mojimi nogami in pa obrat v levo in desno. Počasi bo že.... Roll Eyes Grin Grin

LP Jana
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #173 : petek, 04.02.2005 : 15:06:31 »

Bonie, vem da je Deteljica opisovala, kako se uči hoje nazaj. Ampak jaz imam problem, ker se mi Bina usede, samo da grem s hrnao nad njeno glavo (ker sem jo tako učila sedi) Undecided


Jaz pa sedaj Bino učim slalom med mojimi nogami in pa obrat v levo in desno. Počasi bo že.... Roll Eyes Grin Grin

LP Jana

Pa zakaj daš hrano nad glavo? Imej hrano v žepu , ali pa v skodelici nekje blizu.
Roke imej spuščene ob telesu , oz z njim v tej "nižini"( ne višini Grin) z dlanmi nakazuj gibanje nazaj ( saj veš..šc, šc ,šc  Wink) in korakaj v psa, če se usede, ti kar korakaj...se bo že umaknil Cool, takoj ko se umakne nazaj ....ne se sekirat , če se po riti puza Grin, reci pridden, oz še bolje klikni, če obvladata ta sistem..in potem seži po nagradi.Je pa nujno ,da imaš koridor, da ne bo vaja "cik-cak"  namesto nazaj Wink in če se rad igra j eše bolje, da nagradiš z igro,pri tem pazi , da igračo daš proti psu ali p amu jo vrži pod trebuh, tako da je tudi potrditev v smeri željenega gibanj..zabaven vikend želim. V ponedljek bi že morali bit vidni prvi rezulatai....
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #174 : petek, 04.02.2005 : 15:09:43 »

še to, če res trmasto zacementirano vztraja v sedi in se ne umakne na rinjenje nazaj , čisto rahlo stopi na tačko in potrdi takoj ko jo umakne...to je že tendenca nazaj......ja postopnost je včasih res postopnost....
Logiran
spiky
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #175 : petek, 04.02.2005 : 19:18:45 »

Za učenje ukaza nazaj bi vam lahko pomagal ta filmček:

http://media.animal.discovery.com/fansites/petstar/videogallery/tricks/tricks.html

Kliknite na tretji kvadratek od leve proti desni kjer piše back up in se vam bo odvrtel filmček. Zvočnike imejte prižgane  Wink.lp
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #176 : petek, 04.02.2005 : 19:45:40 »

Ful luškani filmčki  Cheesy.....a so to za maškare snemal? Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #177 : petek, 04.02.2005 : 21:46:56 »

midva s Sammyjem pa sva zdaj na dance-u (plesu), če poimenujem trik po tistile filmčkih, pa mami sem naročila naj kupi lučko, ki se prižge, ko jo pritisneš dol, tako da sva se začela učiti lučko prižgati in ugasniti, pa nama že kar lepo gre... Cheesy
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #178 : nedelja, 06.02.2005 : 20:29:13 »

Kako pa naj naučim svojega kužka "mrtev"?? Pozna "prostor" in ko pomaknem v roki skrit briket v eno stran, se on ne prekobali, ampak s tacami krempa po moji roki in se v "prostoru" premika proti priboljšku. Potem ga pač spravim nazaj v "sedi" in dam priboljšek. Ideje?

papa
Logiran
sana
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 231


« Odgovor #179 : ponedeljek, 07.02.2005 : 12:19:18 »

Poskušaj ga čisto nežno prevaliti na bok, potem pa mu takoj daj priboljšek. Čas ležanja na boku postopoma podaljšuj, ko se ti ne upira več in se lepo prevali, pa mu pokaži samo z roko. Sem prepričana da bo dojel. Če pri učenju uporabljaš kliker bo šlo še hitreje.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines