mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 17:02:46

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134236 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
kortina
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 3


« Odgovor #30 : sreda, 30.07.2003 : 11:56:39 »

Za vse, ki znate nemsko - ena mojih najljubsih strani:
www.aktiv-mit-hund.de

Na njej je tudi nekaj idej za ucenje razlicnih trikov:
http://www.aktiv-mit-hund.de/Navigation/navigation_kunststuecke_set.htm

Uzivajte! Tina
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #31 : četrtek, 27.11.2003 : 13:12:17 »

vidla sem da ste napisali da ni nikoli prepozno za ucenje.moja srecka zna dat tacko,se usest,ulezt,kakih bolsih trikov pa ne.rada bi jo naucila "zavrti se" in "mrtev".mislite da bi se lahko to naucila pri dveh letih?
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #32 : četrtek, 27.11.2003 : 19:44:11 »

aha potem pa ni panike.kako si ga naucila "prosi"?
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #33 : četrtek, 27.11.2003 : 22:17:26 »

Tudi jaz bi  dodala, da se je naša 10,5 let stara dama pri svoji častitljivi starosti naučila prinašanja žogice in še nekaj preprostih stvari. Ob učenju mlajše psičke tudi ona kar dosti "pobere" in sodeluje zraven, če že ne zaradi naju pa zaradi nevoščljivosti, ker se ukvarjava z mlajšo  Grin. Kar pogumno, 2 leti sta res še zelo, zelo rosno malo! LP
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #34 : torek, 02.12.2003 : 09:42:43 »

Jaz imam pa problem s Shait.
Kadar jo poskusam kaj nauciti takoj zacuti da je to ucenje in kar vidim kako ji splahni navdusenje.
Npr. ko smo zunaj navdušeno preskakuje ovire, ce pa ji recem naj skoci ( in zraven maham s priboljskom) pa nic. Priboljsek si poskusa pridobiti z jokanjem. Ukaz razume ker smo jo to ze naucili. Kaj delam narobe?
Logiran
matejam
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 55


« Odgovor #35 : torek, 02.12.2003 : 11:32:55 »

hojla,

Shait,

tale tvoja kužika je pa prava mala izsiljevalka Grin

najbrž se ti je enkrat zasmilila in ji ni bilo potrebno preskočiti pa je vseeno dobila priboljšek in sedja si misli zakaj neki bi če bom vseeno dobila tisto s čimer maha tamle po zraku  Grin

pri učenju moraš biti tako previden, saj lahko takoj narediš kako napakico.

seveda pa ni nič izgubljenega, kužika je pač malce svojeglava, saj kdo pa ni!? Cheesy Lepo nadaljuj pa ne popuščaj preveč in uspeh je zagotovljen.

Lep dan vsem!
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #36 : torek, 02.12.2003 : 22:02:05 »

Shait. poskusi jo to naučit zunaj, ko sama preskakuje ovire. Ko bo to storila, jo pohvali in ji daj priboljšek. Tako bo zakapirala, da si vesela, ko npr. preskoči oviro. Ko to večkrat stori, počasi uporabi nek ukaz oz. gesto. In spet "jovo na novo"...ukaz, priboljšek, pohvala....in VZTRAJNOST! Tudi naša mlada dama veliko, veliko raje npr. hodi poleg, kadar ji to rečem v igri ali celo tečem, kot da se igrava, ipd. In zato to ternirava večkrat tudi med igro z žogo ("priboljšek" je v tem primeru žoga). Ja, kakorkoli že...naši kužeki so po naravi še vedno "koristolovci" in hitro ugotovijo s čim te lahko ovijejo okrog prsta. Smiley LP
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #37 : sreda, 03.12.2003 : 09:51:32 »

Živjo,
Bom poskusila na način kot ga je opisal/a Tosa ker se mi zdi da bo uspelo. Na podoben način smo jo naučili tudi lajati.
Logiran
majchi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 268


« Odgovor #38 : sreda, 03.12.2003 : 22:08:29 »

srecka se je naucila prosit.pa tut pokloncek ji skoraj vsakic uspe.seveda ce vidi da bo dobila priboljsek  Grin.prej sem pospravljala sobo pa sm nasla laser.sem malo posvetla srecki pred faco pa ga je probala s tacko ujet.potem sem posvetla na njeno tacko,pa se je z drugo tacko tepla.pa sm svetla v zid in je vzela zalet,pa se zabijala z glavo v zid.sm se tko smejala ej...pol je pa ugotovila da je ta lucka ena cudna lumpa stvar k se ne pusti ujet in je samo se enkrat po njej zamahnila s taco in se odpravla spat  Grin Grin Grin .ce imate laser kar poskusite.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #39 : četrtek, 04.12.2003 : 21:51:16 »

glede "slalomiranja" oz. vijuganja med nogami (med hojo), me zanima, kako se pri tem triku uporablja kliker. a se klikne takoj, ko gre v pravo smer (pri vsaki nogi) ali ko je konec vaje?
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #40 : sobota, 17.04.2004 : 19:46:07 »

Heloo!!


Mojega kuža sploh ne morem naučiti naj da tačko.Poskusila sem že z vsem mogočim(priboljški,igračke,crkjanje,...)pa me po tem še vedno usmiljeno gleda in zadeve ne zakapira. Cry
Vesela bi bila vseh nasvetov in navodil. Cheesy Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #41 : nedelja, 18.04.2004 : 20:00:35 »

glede "tačke". daš psa na sedi, počepneš nasproti njega, v eni roki držiš priboljšek (tega trika se z igračami ne da naučiti), z drugo roko pa dvigneš eno tačko, pred tem rečeš "Daj tačko!" ali "Tačko!" in ko imaš tačko v roki, rečeš "Priiiden tačko!" in mu daš priboljšek. To parkrat ponoviš, potem pa probaš tole:
Spet ga daš na sedi, počepneš nasproti njega, istočasno rečeš "Tačko!"  in mu 'ponudiš roko', kot bi se želela z nim rokovati. Če se bo dotaknil roke, takoj pohvala in nagrada, če pa ne pa ostani pri prvem koraku še nekaj časa.
Pozneje lahko psa naučiš še "Levo tačko", "Desno tačko", "Give me five/daj pet/poči", hitrega izmeničnega dotikanja tvojih nog (ti dvigneš desno nogo, on se je dotakne z levo tačko, ti dvigneš levo nogo, on se dotakne z desno tačko).
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #42 : ponedeljek, 19.04.2004 : 20:28:55 »

Še en način (vendar je po mojem, prvi boljši-morda pa bo tvoj kuža prej "skapiral" tega, vendar začni s tem potem, ko boš tistega že nekaj časa delala):
vzami priboljšek v eno roko in jo zapri. naj pes vidi, da si vzela priboljšek v roko in jo zaprla. jo daj bliže k njemu. pes jo bo morda nekaj časa ovohaval, nato pa mogoče (?) dvignil tačko na roko, da bi dobil priboljšek. to je čas za veeeliko pohvalo (Priiiden tačko!) in seveda mu priboljšek takoj daj. ko boš do sem naredila, mi sporoči, pa ti napišem nadaljno delo.
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #43 : ponedeljek, 19.04.2004 : 21:38:36 »

Sammy vem, da je lepega slalomiranja svojega Maja naucila Flufi Smiley
Mogoce je spregledala to temo... Wink
Logiran
flufi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 292


« Odgovor #44 : ponedeljek, 19.04.2004 : 22:01:59 »

Hja, Lilit, če je lepo, ne vem, mi je pa všeč, da pes to vajo z veseljem opravlja. Mislila sem si: zakaj bi slalomirali med nogami le majhni fufkiči, če bi bil pa tak kul trik to počet z veliko pasmo!
Pa da ne bi kdo mislil, da sem to sama pogruntala: videla sem video, kjer je to počel vodnik z velikim šnavcerjem.

In moram reči, da sem se na začetku kar namučila s tehniko in pravilnim vhodom...

Kliker? Ja, vendar moraš najprej imet kaj za kliknit. Zato sem najprej začela tako, da sem vrgla psu priboljšek v pravo smer, nato sem utrjevala samo to potezo, vedno iz iste strani (z leve v desno) nato pa dodala zavoj pod drugo nogo. To mi je bila osnova, pri kateri sem začela klikat. Pri vsakem kliku se moraš ustavit; hitrost pride na vrsto šele na koncu.
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines