mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 14:43:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134224 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #45 : sreda, 21.04.2004 : 19:19:13 »

ker mi dolgo ni nihče odgovor (malo poglejte datum sporočila), sem kar začela z učenjem trika in uspelo mi je, tako da Sammy obvlada slalomiranje že kar nekaj časa (2-3 mesece). Trenutno ga učim ležanja na boku (mrtev se mi grdo sliši, zato raje uporabljam ukaz "lezi"), ko bo to znal, pa bom začela še s prevalom.
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #46 : sobota, 15.05.2004 : 00:46:13 »

Ni ravno trik, je pa zadeva zelo uporabna Wink

Prinašanje telefona namreč.
Sedaj ko je ena od mojih ''mačkonk'' na bolniški, jo skušam zaposliti s ''prineti to, prinesi ono''... Grin
Telefon imam sicer kar težak, pa vseeno delam na tem, da bi ga prinašala Cool
Iz tal gre, bom pa poskusila še, če bi ga vzela iz baze, saj je baza na majhni klubski mizi in lahko doseže. Samo, da ne bi potem mislila, da je telefon igrača in bi se v moji odsotnosti z njim igrala Grin Grin Grin

Zanima me, če ima kdo ''naučenega'' kužka, da prinese telefon Cool Cool

LP Grin
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #47 : sobota, 15.05.2004 : 11:45:33 »

Hehe jap,moja Lizika prinaša moj mobitel.Najprej mi ga je čisto popraskala z zobmi ;DZdaj pa se je naučila lepo nežno ga prinest in vedno ko začne piskat poskoči pa me gleda:a naj ti prinesem telefon? ;DJe pa tole zelo uporaben trik,ker ko sem bila bolana,pa mi je mobitel zvonil,je Liza lepo prinašala mobitel.Nekaj malega sem jo tudi učila,da ga izsledi za zvokom,samo ni preveč delovalo,tako da se ga je naučila prinašat iz mize ali pa če ji pokažem,kje je in ga vidi in prinese.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #48 : sobota, 15.05.2004 : 15:35:20 »

Hehe jap,moja Lizika prinaša moj mobitel.Najprej mi ga je čisto popraskala z zobmi ;DZdaj pa se je naučila lepo nežno ga prinest in vedno ko začne piskat poskoči pa me gleda:a naj ti prinesem telefon? ;DJe pa tole zelo uporaben trik,ker ko sem bila bolana,pa mi je mobitel zvonil,je Liza lepo prinašala mobitel.Nekaj malega sem jo tudi učila,da ga izsledi za zvokom,samo ni preveč delovalo,tako da se ga je naučila prinašat iz mize ali pa če ji pokažem,kje je in ga vidi in prinese.

To se mi zdi zeloo uporabno.  Grin Kako pa si jo to naučila? A se lahko to nauči tudi maltežana?  Roll Eyes


Lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #49 : sobota, 15.05.2004 : 15:44:00 »

Ubistvu sem jo učila prinašat kot vse ostalo.Najprej se je v pasji šoli naučile ukaz 'prinesi' potem pa sva vadile najprej na različnih igračkah,potem na kockah in nazadnje na mobitelu :DNi tako težko, edino kar je morda nerodno,da je mobitel mogoče malo prevelik za maltežana nosit ::)Amapk kaj manjšega pa ne bi bil problem.
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #50 : sobota, 15.05.2004 : 15:51:07 »

Kako pa si jo naučila, da prinaša stvari nasploh?

Lp
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #51 : sobota, 15.05.2004 : 20:06:25 »

eh prinašanje... sem obupala. prinaša mi že, toda le doma, pa še to včasih tak, da stvar meter ali dva pred mano spusti. toda nekateri psi so prav obupani, če jim ne vržeš stvari, ko ti jo prinesejo. to pa je že druga plat.
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #52 : nedelja, 16.05.2004 : 09:56:51 »

Jessy,niti ni tako zelo težko.Jaz sem jo učila tako,da ko sva se igrali sem najprej igračko vlekla,potem pa jo spustila,da je Liza veselo okrog z njo tekla in zraven sem govorila 'nesi,nesi,nesi'.Potem ko sva obvladali še vajo 'sem' sem jo pa med igro klicala k sebi.Na začetku tako,da sem se jaz za nalašč pred njo postavila in ko je prišla do mene 'priiiidna' potem pa je sama začela prihajat.Nato sva to vajo povezali tako,da sem ji vrgla igračko in sva najprej skupaj tekle ponjo,Liza jo je sama od sebe zagrabila,ker ji je bilo tisto frfotalo zelo všeč in potem sva tekle nazaj.To sva potem delali še z daljšim povodcem in vsakokrat je bil ukaz 'prinesi'.Potem na koncu sem tekla z Lizo samo še pol poti,potem četrt in na koncu nič več.

Sammy:ja Liza včasih,ko jo kaj piči pri nese svojega ježka in cvili kot da je nevemkaj,da ji ga vržem Grin(zna biti včasih malo nadležno Roll Eyes Grin)
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #53 : nedelja, 16.05.2004 : 11:44:59 »

 včeraj (2.dan) je kar v redu potekalo prinašanje telefona Grin, če odštejem to, da je bil na koncu popolnoma slinast in to, da je psička vmes ugotovila, da se ga da fino odpret in se igrat z njim. Ob krempljih in zobeh na telefonu sem se samo za glavo držala Tongue
Aha, pa enkrat ga je še spustila, da je revež od telefona s treskom pristal na tleh Roll Eyes

t'ko Grin Grin
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #54 : nedelja, 23.05.2004 : 20:29:16 »

sammi sori ker ti nisem dolgo odgovorila sram
Sva začela z tistim prvim in gre kar dobro. Wink
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #55 : torek, 25.05.2004 : 16:58:15 »

Sem se danes, ko sem dajala prat perilo spomnila še enega zelo uporabnega trika:da se kuža nauči perilo dajat v pralni stroj Grin Grin ;DMidve z Lizo sva že malo vadile in ni tako težko.Če je kuža navajen nositi raznih predmetov tudi pri tem ni problema.Je pa zelo zanimivo videt,kako en kuža z navdušenjem zlaga perilo v pralni stroj Grin Grin Grin
Logiran
123456
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 150


« Odgovor #56 : torek, 25.05.2004 : 18:45:47 »

Kako ga pa to naučiš? Huh Smiley

No je pa to res zelo uporabno. Tako mu lahko enkrat rečeš(ko že fajn zna)Deni pejt perilo dat prat in gre. Ti pa med tem lahko počivaš. Grin No seveda ga poj lepo nagradiš. Grin Wink Smiley
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #57 : nedelja, 30.05.2004 : 19:46:09 »

lucija, me veseli, da vama gre! se priporočam za naslednji trik-haha  Wink
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #58 : sobota, 05.06.2004 : 09:33:50 »

Včasih je kar fino, da malce zboliš in si doma v postelji. Takrat hitro potuhtaš kaj bi psa naučil-če ne iz veselja zaradi lastnega "lažjega življenja"  Grin Wink. Pri nas smo se naučili, ko sem zbolela, le to, da rečem najini dami "spat" in položi glavo tko postrani na blazino. Samo, ker že dolgo nisem zbolela, je tudi ta vaja malce "zarustala" Grin Undecided. Bomo morali malce bolj utrjevati. Glede telefona si pa ne bi upala, saj nama je carica že zgrizla daljinec za TV... Grin Grin LP
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #59 : torek, 06.07.2004 : 17:44:13 »

Kakšna ideja kako naučiti psa da si s tačko pokrije oči? Sem probavala tako, da sem jo s travico malo po trepalnicah požgečkala ampak ji je bolj zanimivo loviti travico kot jo s tačko pregnat. En predlog sem že slišala o salotejpu. Dejmo, dejmo še kakšne trike se spomnit, jst sem že čist brez domišljije ostala. Trenutno z Bejbko vadiva obrate, tako da se jst zavrtim na mestu za 360 stopinj in ona z mano in nama kar počasi uspeva, samo še strani naju zafrkavajo. Npr se jst obrnem v desno, ona pa v levo Tongue
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines