mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 09:35:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 44   Dol
Natisni
Avtor Tema: Kako naučiti psa različne trike  (Prebrano 134214 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #90 : torek, 17.08.2004 : 21:01:05 »

Jaz imam povelje ''v zrak'' za to, da se postavi na zadnje tačke.  Wink Tongue
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #91 : sreda, 18.08.2004 : 10:50:01 »


bina: štekam, ampak, a se potem pes nauči, da drži sprednji tački v zraku? ali pa samo, da ju dvigne na tvojo roko?
Bero laho nekaj sekund drži prednji taci v zraku brez moje pomoči Cool Wink Bina je pa pretežka in lahko dvigne tace samo če se upre na moj trebuh ali na moje roke.

Lp jana
Logiran
maj
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.664


« Odgovor #92 : sreda, 18.08.2004 : 13:39:24 »

Bina; sta Bero in Gala kaj v žlahti?  Grin Grin Galino najljubše povelje je PROSI  Tongue Tongue To počne že od malega in ne spomnim se, ampak zdi se mi, da je začela sama, jaz sem le dodala povelje. Zdaj je že dovolj, če z milim glasom rečem Galaaa ali pa če vprašam; kaj naredi Gala?  Grin Grin
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #93 : petek, 20.08.2004 : 14:15:18 »

bina, probala sem tvoj nasvet in sammy je pravilno reagiral že na prvi poskus! ampak zdaj nekaj časa ne moreva vadit, ker si je z nečim prerezal blazinico na sprednji nogi-šivali so mu  Cry
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #94 : sreda, 01.09.2004 : 14:18:39 »

A je kdo naučil svojega psa da se otrese na povelje? Meni nikakor ne uspe. Witty vsakič ko se otrese fino pohvalim in vse kar k pohvali paše, ona pa nikakor ne pokapera. Pa ne delam tega od včeraj ampak že od zime ko se je snega otresala.

Aja pa da si pes s tačko pokrije gobčer se mogoče da probat s tem da mu daš kakšnega mini žužka (kakšnega takega ki ne piči Wink) na gobček. Potem psa žgečka in si ga s tačko da dol. Grin
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #95 : sreda, 01.09.2004 : 14:37:27 »

ja, moja prva psica se zna otresti na povelje. A je nismo nic kaj drugace ucili, kot tako, da smo vsakic ko se je otresala rekli stresi... tamala pa se ni cist pokapirala, pa ji tud ze kar nekaj mesecev govorim. ampak saj bo se... pac rabi cas...
Logiran
rina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 260


« Odgovor #96 : sreda, 01.09.2004 : 15:28:13 »

Se mi je čudn zdel kuko da Witty ne pokapera brrrr (stresi, otresi itd se mi zdi prekomplicerano Grin) ko je vse ostalo pogruntala u nekaj poskusih. Bom še naprej vstrajala, mogoče bo pa kej ratal.
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #97 : petek, 03.09.2004 : 10:51:08 »

aja, se to sem pozabila prejsnic: mogoce to dalj traja tudi zato, ker se (vsaj moja) ne otresa prepogosto, pa tudi zato, ker ni nujno da jo vidim ravno vedno, kadar to stori. zato pomoje traja to precej dlje kot pa npr. sedi in podobno...
no, kar potrpezljivo, pa bomo dosegli tudi to. sej so nasi kuzoni blazno pametna bitja!
lp in veliko uspehov!
Rana
Logiran
prstica
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 41


« Odgovor #98 : ponedeljek, 06.09.2004 : 13:59:02 »


Jaz imam 4 leta starega rotwailerja, ki pa zna le osnovo: prostor, sedi, tačko.
Ko sem brala vaše maile sem se odločila, da ga tudi jaz naučim kakšen trik. Mislim, da ne bi smela imeti večjih problemov, saj je pes še čisto otročji.
Mi lahko prosim pomagate in napišete napotke za trik, ko se pes plazi po tleh?
Porbala bom tudi trik, ko se pes obrne za 360 C.

Hvala
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #99 : ponedeljek, 06.09.2004 : 18:14:46 »

prestica, psa daš na lezi in priboljšek počasi vlečeš po tleh. Jaz sem roko držala na vihru, da ni pes vstal. Nekaj časa je trajalo da je poštekal, zdaj sem pa pridno vleče po tleh Wink
Logiran
svicar
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 6


« Odgovor #100 : sreda, 08.09.2004 : 22:20:27 »

Jaz sem svojega psa naučil dati tačko na naslednji način: moj pes se zelo rad 'crklja' in vsakič ko ga nehaš božati te butne s tačko, da nadaljuješ. tako sem ene parkrat ujel njegovo tačko in izrekel ukaz 'dej tačko' in tako je pogruntal kaj to pomeni. Imam pa en drug problem, moj pes sploh ne reagira na igračke z njimi se igra le ko jo imaš ti v roki. ko jo pa spustiš iz rok jo pa po 2 sekundah odvrže. rad bi ga tudi naučil 'mrtev' pa nekako sploh ne razume kaj hočem od njega. (imam VŠPP-ja)
Logiran
Sassy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 515


« Odgovor #101 : sobota, 18.09.2004 : 09:08:42 »

potem se pa najprej igraj z njim z igračko, pa mu jo vrzi. če bo stekel po njo probaj obdržati toliko pozornosti da pride do tebe, in ko jo bo, po 2 sekundah spustil mu reci spusti in mu daj priboljšek. pa ga probaj naučit da ti jo prinaša.  ni vsakemu psu zanimivo če se igra sam z igračko..

lp,
Urša
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #102 : sobota, 18.09.2004 : 09:59:41 »

Imam pa en drug problem, moj pes sploh ne reagira na igračke z njimi se igra le ko jo imaš ti v roki. ko jo pa spustiš iz rok jo pa po 2 sekundah odvrže.
Uf, igra človek-pes je bolj zahtevna kot misli večina ljudi. Nas so to učili v mali šoli in kasneje v "pravi" šoli, kjer smo se pripravljali za A izpit. Moja bernardinka je bila sprva čisto imuna na igrače. Ampak z vztrajnostjo sem jo pripravila do tega, da se je doma igrala z mano. Počasi, ampak res počasi se je začela igrati tudi v pasji šoli. Je pa potrebovala kakšna 2 meseca, da ji je bila v pasji šoli igrača bolj zanimiva kot pa ostali psi.

Prinašanje pa pride sčasoma. Ko pes dojame, da je igrača nekaj super, nekaj kar ima zelo rad. Kar je bilo meni zelo všeč je to, da sem na zadnji pasji razstavi psici metala igračo in ona mi jo je nosila: sploh je niso brigali psi, ampak samo igrača in igrača Cheesy

Lp jana

Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #103 : petek, 15.10.2004 : 20:29:53 »

'Tačke v zrak' nama že grejo, naučila sva se pa tudi tale trik, ki je lep za pogledat, pa prav nič težak: www.geocities.com/samoyedsammy/rollback.avi
No, jaz namesto diska uporabljam predvsem žogico. Pa je že prvič pogruntal, kaj hočem od njega.  
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #104 : petek, 15.10.2004 : 20:33:29 »

aja, pa to nisva midva s Sammyjem (sem ž. spola, pa Sammy ni BC; moram brata prosit, naju posname), video sem našla na netu, pa se ne spomnim naslova in ker sem si video shranila, sem se odločila da ga dam na net, da ga lahko vidite, ker tega jaz ne bi znala opisat.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 ... 44   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: Kako naučiti psa različne trike
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines