mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:11:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 287520 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« : ponedeljek, 03.03.2003 : 13:10:20 »

Ena (in zdi se mi, da tudi edina) predstavnica te pasme po imenu Sissy stanuje pri znanki v Trbovljah. Psička je stara okoli enega leta in je prišla iz Hrvaške. Lahko izbrskam gsm, če želiš! lp
Logiran

kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #1 : ponedeljek, 03.03.2003 : 16:58:40 »

Hehe, na tejle sliki izgleda kot moj morski prašiček, samo, da je bil on čokoladne barve! Grin
Logiran

Alien
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 117


« Odgovor #2 : ponedeljek, 03.03.2003 : 20:30:58 »

Čakte mal prav takega mam morskega prašička, to že ne more biti slika od psa  Shocked Shocked
http://www.imagestation.com/picture/sraid29/p6974660df52eba85c997f5ba8899c3a4/fd623062.jpg

 Grin Grin Grin Wink

[slika spremenjena v povezavo; Jana]
Logiran
francisek
gost
« Odgovor #3 : petek, 07.03.2003 : 09:16:56 »

TU PA JE FOTOGRAFIJA NAŠEGA NOVEGA DRUŽINSKEGA ČLANA!




(Samo sliko sem dodala. Jana)
Logiran
alja
gost
« Odgovor #4 : sreda, 19.03.2003 : 08:07:03 »

Haj! Zelo mi je všeč Coton de Tulear. Rada bi ga kupila pa me zanima če se ga da kje dobiti.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #5 : ponedeljek, 21.04.2003 : 08:19:26 »

žal se te redke pasme pri nas ne dobi Cry!
najbližje bo,če se ponj odpelješ v zagreb!
lp,pia&co.
Logiran
pia_in_co.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.252


« Odgovor #6 : petek, 31.10.2003 : 15:39:53 »

Kratkodlake??? Huh ???Ali se samo meni zdi ali kratkodlaka sorta ne obstaja Huh Grin Grin

lp,pia
Logiran
nakamichi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #7 : torek, 21.09.2004 : 12:48:15 »

Pozdravljeni;

na forumu sem nov, tako da ne me postrani gledat Roll Eyes Sicer si lastim Coton de Tulearja že 10let in sem iz Nove Gorice. Tako da ogledi so dobrodošli če koga bilokaj zanima o tej pasmi, sicer imamo zadnje leto precejšnje probleme z dlako, opazil sem tudi da je stanje dlake zelo pogojeno z tem kakšne volje je pes sam. Je pa res izredno prijazno bitje, ki ne neverjetno navezano na lastnika, tako da kdor tega psa nabavi naj ve da je dosti dela z njim predvsem na osebni ravni, bolj kot z njim delaš na osebni ravni, manj je dela z dlako. Kako do tega pride ne vem Huh Sicer pa bom poskusil čimprej prilepit kakšno sliko Jonathana, ki je k nam prišel iz italije in sicer iz Ancone. Podal bom tudi internetni naslov legla, na slikah so tudi starši mojega kužeka Grin

*****
Logiran
nakamichi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #8 : petek, 29.10.2004 : 19:33:44 »

 Cry Cry Cry Jonathana ni med več nami, še vedno pa lahko odgovorim na bilokatero vprašanje glede pasme. Je pa zelo hudo ko zgubiš nekoga ki te spremlja toliko časa in ti podari toliko ljubezni kot mi jo je Đoni sram Cry Cry Cry
Logiran
P5ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #9 : sobota, 06.11.2004 : 01:34:01 »

Joj jaz sem pa rekla da nobenega kužka zdaj več, še doma so se strinjali ko smo se pred zelo kratkim poslovili od naše pudlice potem sem pa čisto mimo grede danes naletela na slikco pupija Coton de Tulear in...oh takoj bi ga imela sram

Na internetu sem malo brskljala in videla da so rodovniški kužki te pasme zelo dragi, mi lahko mogoče kdo od vas pove kako je kaj s cenami tukaj pri nas oz. no na Hrvaškem ker sem prebrala da obstaja vzrediteljica iz Zagreba.
Načeloma nisem pristaš nekih rodovnikov in ne vem česa, le da je kuža kot kuža, scartan, prijazen, zdrav in da ima duš'co!
Naša pudlica je bila čisto netipični pudelj zato zelo zelo dvomim da bi se še enkrat odločila za isto pasmo...pa še toliko bolj mi je padel v oči karakter tega kužka. Če lahko še kak ponosni lastnik Cotončka pove več o njihovem karakterju bi bila več kot vesela.
Zanima me tudi če sem prav prebrala da zraste tam do 30 cm in ali je možno da tudi kaj več?

Že vnaprej hvala!
Petra
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : sobota, 06.11.2004 : 15:02:25 »

nakamichi, zal mi je za vasega kuzka! Cry

P5ra, cotona brez rodovnika (hvalabogu) ne bos dobila. Verjetno ti bo kaksen preprodajalec podtaknil belega mesanca, ki tudi od dalec ne bo zrasel v cotona.
Ce mislis resno imeti psicka, ki je po znacaju in videzu coton se obrni na vzrediteljico, ki jo omenja sally. V Sloveniji se (menda) tudi obeta eno leglo s psicko iz vzreje gospe ****, vendar ne vem tocno kdaj. lp
Logiran

NELLY1
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #11 : sobota, 06.11.2004 : 19:39:07 »

Da se vam pridruzim v debati.  Tudi mi smo letos aprila kupili CUTONCKA v Sostanju -toliko, da vam povem, da so tudi v Sloveniji in jih ni treba iskati pri sosedih Hrvatih.
Nasa Nelly je sedaj stara 9 mesecev in je visoka 28 cm, pa predevam, da vec ne bo zrastla.
Kolikor sem zasledila nimajo taksnih tezav solnimi kanali, pa tudi veliko bolj zivahni in polni energije so, ce jih primerjamo z zelo podobnimi Maltezani. Mi smo sicer iskali Maltezana, pa smo se na koncu le odlocili za Cutoncka. Ni nam zal!!! Zivimo na vasi, tako, da ima veliko prostora za igro in razgibavanje zunaj. Drugace je v stanovanju in se zelo naveze na druzinske clane. Je hitro ucljiv kuzek, saj se je nekaj osnovnih ukazov (sedi, pridi ...) naucila brez problemov (primerjam Maltezana od kolegice, ki ne zna niti sedi, pa se z njim kar veliko ukvarja). To je le moje subjektivno mnenje, ker sem verjetno zaljubljena v naso bombazno kepico Nelly.
Ker sem nova na netu, bi prosila, da se mi oglasi kdo, ki ima omenjeno pasmo.
Logiran
NELLY1
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #12 : sobota, 06.11.2004 : 19:51:26 »

Se opravicujem zaradi slovnicnih napak. Drugic bom bolj pazila. Huh Roll Eyes
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #13 : nedelja, 07.11.2004 : 09:51:56 »

Ima tvoja cOtonka rodovnik? lp
Logiran

P5ra
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 23


« Odgovor #14 : nedelja, 07.11.2004 : 19:11:13 »

Upam da se ni napačno slišalo tole o rodovniku, vbistvu sem se mogoče narobe izrazila, mislila sem da bi bila zadovoljna tudi če bi prišel Cotonček iz kakega domačega legla iz Slovenije kot ravno direkt od vzrediteljice iz Zagreba.
Vbistvu se že dolgo sploh nisem ukvarjala s tem kako dobit mladička ker se mi hvala bogu ni bilo treba tako da sem malo "ven padla" kar se tiče tem o kredibilnih vzrediteljih v nasprotju z drugimi larifari preprodajalci psov in se tudi zato odločila da raje tukaj vprašam kako je kaj s tem. Smo pa mi dobili našo psico pri preprodajalcu (jah žal takrat sploh nismo o njem razmišljali tako ker je bilo že full dolgo nazaj) in se zavedam vbistvu tega Kaja da lahko dobiš čisto navadnega mešančka, iz baje istega legla kot naša psica so prišli ven trije različni psi Tongue eden se mi zdi da najverjetneje sploh ni imel nič opravit s pasmo za katerega so ga prodali Angry

Torej če bi šla nazaj h Cotončkom, me tudi zanima kaj več o tem leglu iz Šoštanja. Nelly, se da kako slikco vaše psičke videti zdaj pri devetih mesecih? Smiley
Maltežančki so tudi ok ampak so malo premajhni.

Zdaj sem se spomnila tudi da ima namreč soseda psička ki je (vsaj kakor sem videla po slikah Cotončkov) na las podoben tej pasmi ampak sem žal pozabila ko mi je razlagala točna katera pasma je njen kuža zdaj pa je že dolgo nisem videla. Psiček je sive barve in postaja vedno svetlejši, najprej je bil čisto temen zdaj pa je vedno bolj svetlo siv. Je možno da bi znal biti Cotonček ker na puppyfind.com sem prebrala da so načeloma beli vendar tudi črni?
Citat
Color preferred is white, however black is also accepted.
Dlaka mu pa kar leti okoli ko teče tolk je puhast, prav puhast puhast kot perzijske mucke! Grin

LP
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines