mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 14:54:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 291120 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1200 : četrtek, 05.10.2006 : 07:39:01 »

Hmmm, mi imamo pri Jenny precej problemov ravno pri cepljenju proti steklini. Je imela grozne reakcije. Isti in ves naslednji dan je bila "narobe". Popolnoma apatična in je pravzaprav prespala/preležala cel dan. Tako da vam svetujem, da odlašate s cepljenjem čim dlje. Seveda - če psička nimate namena razstavljati ali potovati z njim čez mejo.
Logiran
lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1201 : četrtek, 05.10.2006 : 08:03:39 »

Psička nimam namena razstavljat. Čez mejo pa v kratkem tudi ne bo šel . Tako, da ga bom cepila čim kasneje .

Lep pozdrav
Lana
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1202 : četrtek, 05.10.2006 : 09:31:03 »

A tako, lana40, imeli ste cotončka že pred mariborsko razstavo. Pa se zato niste prikazali. Škoda, čakali smo vas in tudi tam bi lahko kupili vse kar sedaj pogrešate. No, saj bo tudi to kar imate dovolj dobro  Wink.
Sicer pa, glede na to, da ste pred nakupom tukaj iskali nasvete, nam sedaj lahko zaupate od kod prihaja malček in kdo so njegovi starši. Vedno radi beremo o "novih" cotončkih in njihovih dogodivščinah.
Logiran

lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1203 : četrtek, 05.10.2006 : 10:12:54 »

Ja res je pred razstavo sem ga imela. Vendar smo se malo privajali , pa si nisem vzela časa da bi se oglasla.

Woody je iz Budimpešte. Od gospr Victorije. Bombažka mislim da ste vi enkrat objavili povezavo. Oče je Elvis. Kupla sem ga kot psička za dom ( ne za vzrejo ali razstave ) zato je vzrediteljica dejala, da bo rodovnik obdržala, saj hoče vedet, kje so njeni psički. Žal mi je bilo saj nism vedela, da bo rodovnik obdržala. Kot prvo je bil kriv jezik. Gospa zna odlično angleško , jaz pa nič. Zato sem marala vedno iskat koga da mi je prevajal.
Za njega sem dala 1200 € .

 Dodala bi kakšno sliko pa je ne znam.

Smo pa se že kar dobro navadili drug na drugega. Le učimo se še vsi, saj je to naš prvi kuža in ni mi žal, da sem se odločila za to pasmo

Za enkrat toliko . Lep pozdrav
 
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1204 : četrtek, 05.10.2006 : 10:21:01 »

Tole z rodovnikom pa ni prav. Morala bi vam ga dati. Ne razumem, kako ima kakršenkoli nadzor nad svojimi mladički, če obdrži rodovnik. Kvečjemu še bolj tvega, da imajo psi iz njene vzreje nerodovniške mladiče, saj brez rodovnika ne morejo opraviti vzrejnega pregleda.

Bombažka, parkrat sem že zasledila, da vzreditelji cotonov obdržijo rodovnik. Mogoče veste, zakaj takšna praksa?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1205 : četrtek, 05.10.2006 : 10:29:39 »

Na te zadeve se sicer ne spoznam. Ne vem no, bodo povedali še drugi. Dejstvo je, da ga brez rodovnika ne morete vpisati v Slovensko rodovno knjigo, ne morete ga razstavljati in ne z njim pariti. Kar pa je iz stališča dobrega vzreditelja zopet razumljivo, saj s tem prepreči neželjeno parjenje psa, ki je prodan kot 'pet quality'. In če ste se dejansko odločili, da ga boste imeli samo za na kavč, je to v redu. Tudi cena je bila zato nižja.
Logiran

lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1206 : četrtek, 05.10.2006 : 10:36:03 »

Res sem se odločila, da ga bom imela za na kavč bombažka . V pogodbi tudi piše, da je " pet qaliti " čeprav sem se najprej hudo ustrašila, da ni rodovniški, ker mi gospa ni dala rodovnika. Vendar je res, da ne bom hodila z njim na razstave in da tudi mladičkov ne bo mogel imet . Ne vem pa kako bi se dalo - bi plačala za rodovnik, če bi ga lahko dobila. Namreč kužka sem si zelo želela legel v Sloveniji pa ni bilo . Zato sem se odločila za tega. Upam le, da nisem naredlia napake.

Lep pozdrav



Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1207 : četrtek, 05.10.2006 : 10:39:58 »

Kalsang, jasno da nerodovniškega parjenja ne more preprečiti. In v dobro pasme jaz upam, da do tega pri nas še dolgo ne bo prišlo. Pa pri tem ne mislim kinkretno na malega Woody-ja. Ampak to je že druga tema, ....., saj vemo kako je z nerodovniškimi mladiči, pa preprodajalci, ..., pa čistokrvni brez rodovnika, ...

Da je vzrediteljica obdržali rodovnik sem slišala le enkrat, to je naredila, ker se kuža obročno odplačuje, ko bo plačan, bo dala rodovnik. Drugače pa mislim, da vzrediteljem cotonov ne bi mogli pripisati te prakse. Kolikor jaz vem, niso izjeme.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1208 : četrtek, 05.10.2006 : 10:42:47 »

Bombažka se opravičujem, samo res je, da sem za to slišala samo v povezavi s cotoni...

V tujini, na primer v Angliji, je v navadi, da na rodovnik psov, ki niso primerni za vzrejo, to napišejo - dajo štempelj. Toda lastnik rodovnik dobi skupaj s kužkom.

Lana, verjetno je vse v redu. Woody pa je itak vaš najlepši, najpametnejši in najbolj srčkan pes... Uživajte z njim!
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1209 : četrtek, 05.10.2006 : 10:44:28 »

Lana40, prav gotovo lahko dobite rodovnik, očitno pa vzrediteljica ne želi vzreje s tem psom. Lahko se dogovorita, da ga v zameno za rodovnik kastrirate. Potem ne bi smelo biti problemov.
Logiran

lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1210 : četrtek, 05.10.2006 : 10:48:15 »

Bombažka parit ga res nisem mislila in ga ne mislim, sedaj pa sploh ko nimam rodovnika v rokah. Če bi imela va meil bi vam posredovala internetno stran, da bi videli , kje sm ga kupila. Reklame ne smem delat- to veste tako bolje kot jaz.
 
Študiram le ali ga naj dam kastrirat ali ne.
 Rada pa bi dobila njegov rodovnik, pa čeprav mi morala še kaj doplačat za njega vendar ne vem če bo to šlo izpeljat.

Lep pozdrav
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1211 : četrtek, 05.10.2006 : 10:48:25 »

Ja, Kalsang, ta navada iz Anglije se sliši dobro. Saj sem napisala, da se na te zadeve ne spoznam. Samo čisto logično razmišljam in delim mnenja z vami  Wink.
Logiran

lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1212 : četrtek, 05.10.2006 : 10:49:52 »

Nekaj sem pozabila dopisat. Kalsang poslala sem vam meal z par slikicami Woody-ja.

LP
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1213 : četrtek, 05.10.2006 : 10:53:56 »

Lana40, če ga kastrirate, za rodovnik ne bi smeli nič doplačati. S tem bi izpolnili vse pogoje, da dobite ta papir.
Reklame pa ne bova delali, ker jaz vem kje ste ga kupili. Po moje je vsa skrb odveč. Gospo poznam in prav možno je, da se nista najbolje razumeli. Predlagam da obdržita stike in se o tej zadevi, ki vas očitno žuli, dogovorita sami.
Logiran

Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1214 : četrtek, 05.10.2006 : 10:55:09 »

O, Lana, hvala! Sicer coton ni moja pasma, bom pa z veseljem pogledala. Sicer mail še ni prišel...
Logiran
Strani: 1 ... 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines