mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 11:37:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 289234 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #3090 : petek, 25.07.2008 : 17:50:46 »

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,7429.0.html ?
Logiran
Majaa
novinec
*
Sporočil: 5


« Odgovor #3091 : petek, 25.07.2008 : 18:15:14 »

Še opravičujem za tole. Prišlo je do napake pri sporazumevanju z vzreditelji.  Lips Sealed Vsi psički tam so z rodovnikom in imajo skrbne in dobre vzreditelje, le malo sem pomešala vse skupaj.
Še enkrat se opravičujem za to napako in lep pozdrav,
Maja
Logiran
Jinx
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 269


« Odgovor #3092 : petek, 25.07.2008 : 19:47:55 »

Za takšne reči mi je v veselje trošit bencin za pot do Ljubljane na triurno rajanje in nazaj  Smiley

No, naslednjič, ko se vama bo "rajalo", lahko obvestiš tudi kakšno sošolko iz pasje šole (Roll Eyes), ki ima do Tivolija 15 minut peš Tongue
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3093 : sobota, 26.07.2008 : 00:09:06 »

Majaa, zelim kompletno pojasnilo, kako je lahko prislo do sledecega pisanja:

Moj bo sicer brez rodovnika, ker je mamica "živahna" in bo parjenje potekalo izredno Grin Itak, ga pa ne bom imela za razstave...Bo bol tk naš družinski pes Cool

Starši kužka bojo isti kot od psičkov z rodovnikom, le da se ne bodo parili v tistem času da bi potem imeli rodovnik, saj se bo psička parila 3× namesto 2×. Vsaj tak so men razložl. Vsekakor pa ne podpiram preprodajalcev ipd. in ni dvoma da bo deležen vsega, tudi če bo brez rodovnika. Hočem samo povedat da kaka rjava lisa preveč ali kaj podobnega, zaradi česar ne bi ustrezal pogojem za razstave mene ne moti.

Napisano ni padlo z neba. Nekdo je ocitno zadevo tocno tako predstavil, potem pa po objavi popravil na:

Še opravičujem za tole. Prišlo je do napake pri sporazumevanju z vzreditelji. Lips Sealed Vsi psički tam so z rodovnikom in imajo skrbne in dobre vzreditelje, le malo sem pomešala vse skupaj.
Še enkrat se opravičujem za to napako in lep pozdrav,
Maja

Vzrediteljica, ki si jo omenila, je clanica tega foruma, na katerem pac clani ne morejo biti tisti, ki izkoriscajo svoje psice, kar naj bi pocela po tvojem prvem sporocilu. Namrec, protizakonito in proti vsem kinoloskim vzrejnim pravilom je pariti psico vec kot enkrat na leto.

Zato bos pac tole morala razcistiti, pa kakorkoli ves in znas. Ali so ti res tako razlozili, ali si si sama razlozila po svoje (laik ne bo nikoli tako natancno opisal postopka stepanja mladicev), ali pa si si zadevo preprosto izmislila.

Lahko ti pri pojasnilih pomaga sama vzrediteljica.

Ce si zaradi nevednosti usrala ime vzrediteljice, ga bos sedaj morala oprati.
Logiran

taddea
novinec
*
Sporočil: 22


« Odgovor #3094 : sobota, 26.07.2008 : 08:36:16 »

Do sedaj v Sloveniji še nisem slišala za nerodovniške cotone in hvala bogu, da jih ni! Sama čakam na mladička že od marca, pa ga dobim šele naslednje leto (psičko naj bi parili v začetku prihodnjega leta) in res me žalosti, ko vidim kaj takega... Tega ne verjamem, da bi nekdo paril psico 3x v enem letu, pa saj se niti ne goni 3x. Kakorkoli, Majaa: ne jemlji nerodovniškega psa, ker na tak način se začne uničevati pasmo! Coton je sedaj še popoln, kakor hitro bo pa en nerodovniški (in bodo lastniki v njem videli profit), bo pa štepanje, ki mu ne bo konca - kot pri sorodnikih maltežanih. Potem pa ni čudno, da maltežani slovijo kot živčni in ne vem kaj še vse... Sama sem maltežanov videla že ogromno, ampak žal še niti enega rodovniškega. Naj se to ne zgodi s cotoni! Dovolj je, da imamo v Sloveniji nekoga, ki štepa havance...:-(
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #3095 : sobota, 26.07.2008 : 08:45:33 »

taddea, vse je enkrat prvic in tudi do prvega (a res se ni bilo nobenega?) nerodovniskega legla cotonov pri nas ni dalec. Na zalost. Sicer pa za nerodovnisko leglo cotonov, le teh sploh ne potrebujes. Nekaj belega paris med seboj in imas cotone. Ker ce prav razumem tudi havanci niti slucajno niso havanci. Grin  Vsak mesanec s sicujem in se cem pac ni pasemski havanec. Wink

Majaa, pejt kam drugam prodajat buce! Roll Eyes
Logiran

Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #3096 : torek, 29.07.2008 : 08:01:50 »

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje in sicer se že vnaprej opravičujem, če se je to pojavilo že na kakšni strani nazaj (res je veliko strani foruma te pasme), me pa zanima, če kdo ve, kakšni so cotončki, ki jih prodajajo na *** za 1450€ in imajo ta oglas neprestano na ***, psi so rodovniški.

Glede na to, da imam nezaupanje v ***, vsaj pri beaglih je tako, da se tam prodaja samo "junk", čeprav z rodovnikom.

Lp
Logiran
P.m.
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #3097 : torek, 29.07.2008 : 21:57:05 »

Pozdravljeni,

že nekaj časa spremljam tole temo (nekatere druge teme tudi), zdaj pa sem se odločila, da se pridružim debati.
Ferry, mislim da vem o katerem oglasu je govora. Meni je vse skupaj sumljivo. Ko sem lani kupovala cotončico, sem iz radovednosti kontaktirala (preko maila) tudi tega prodajalca. Na vprašanje, kdo so starši teh mladičkov, sem dobila odgovor, da so "šampijoni" (nobenih imen). Poleg tega je napisal, da če se odločim za nakup, naj hitro rezerviram, ker jih bo samo ( Shocked ) kakšnih 10.
Jaz sem si na podlagi tega ustvarila svoje mnenje, in mi niti na misel ni prišlo, da bi cotončka kupila pri njih. Verjetno s kužki ni nič narobe in tudi rodovnike imajo, ampak že način prodaje mi ni preveč všeč, saj kužke pripelje iz tujine, ogled in prevzem je v Sloveniji.
Kaj pa drugi menite o tem?

Lp
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #3098 : sreda, 30.07.2008 : 14:50:18 »

P.m,

mislim, da obe gledava isti oglas, tudi meni je veliko stvari sumljivih. Sprašujem pa zato, ker je moja sestrična pri teh ljudeh nabavila cotončka, pač brez da bi mi prej povedala, popolnoma neumen in nepretehtan nakup, ki pač ni bil poceni. Seveda ji nisem kvarila veselja, vendar se pa želim prepričati, kaj pravijo poznavalci na slovenski sceni, samo so očitno na dopustu.

Lp
Logiran
P.m.
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #3099 : sreda, 30.07.2008 : 20:35:20 »

Ja, verjetno je res večina na dopustu. Bojo mogoče komentirali, ko pridejo nazaj.
Mi je pa enkrat prišlo na uho, da cotončki iz tistih koncev, niso ravno čisto tipični predstavniki pasme. Koliko je v tem resnice pa ne vem. Dopuščam tudi možnost, da gre zgolj za govorice. Sama sem namreč do zdaj videla enega cotončka od tam, ki pa je bil takrat še precej mlad in bi težko ocenila, pa tudi nisem nek poznavalec.
Tako da tudi mene zanima, kaj bodo rekli tisti, ki so že dalj časa na "cotonski sceni".
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3100 : sreda, 30.07.2008 : 21:43:20 »

Ste videli, da po novem so ze tudi nerodovniski tukaj, na zalost. Sad
Logiran
P.m.
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #3101 : četrtek, 31.07.2008 : 12:10:55 »

Sram naj jih bo (prodajalce mislim)! Nimam kaj drugega rečt. Cry
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.323


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3102 : četrtek, 31.07.2008 : 12:19:27 »

McKruster, kje tukaj?
Logiran

Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #3103 : četrtek, 31.07.2008 : 13:02:56 »

V Sloveniji; nam nam neljubem portalu oglasevalcev in preprodajalcev, nisem pac navajala kje, da ne delamo reklame se dodatne - samo dejstvo postaja, da so zdaj se Cotoni na udaru, ki jim je bilo do sedaj to prihranjeno.
Logiran
Ferry
rad pišem
****
Sporočil: 257


« Odgovor #3104 : četrtek, 31.07.2008 : 13:42:34 »

Izgleda je postala ta pasma popularna in posledice so tukaj.

Žal.

Lp
Logiran
Strani: 1 ... 202 203 204 205 206 [207] 208 209 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines