mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 10:04:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 288371 krat)
0 članov in 3 gostov pregleduje to temo.
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #45 : torek, 14.06.2005 : 14:17:46 »

(300.000,- je ful veliko). In kaj ti bo rodovnik če boš imel psa samo za družbo in za to ker je kjut in ne za na razstave itd? A vseeno si želiš imeti točno to pasmo?

Veš koliko stane zdravljenje bolnega psa? Pošteno namreč presega nakup ne samo enega rodovniškega kužka! Da ne govorimo o trpljenju...

Rodovnik NI izključno samo za razstave! Že beseda RODOVNIK ima svoj pomen...

Rodovnik je maksimalno zagotovilo, ki ga lahko dobimo, da smo kupili pravega predstavnika določene pasme, da so starši in vsi predniki mame in očeta psa karakterno in vizuelno ustrezali standardom....Poleg tega, rodovnika oz. vzrejenga dovoljenja ne opravijo psi, ki imajo dedno pogojene bolezni, ki se lahko prenesejo na mladiče.

Nakup psa z rodovnikom je minimalno, kar lahko bodoči lastniki naredijo v dobro psa in pasme..in je minimalno kar lahko storijo, da si "zagotovijo" nakup zdravega, socializiranega in psihično uravnovešenega psa...
Nič ni 100%, je pa nakup rodovniškega psa še vseeno največje zagotovilo.

Premisli, preberi si teme...mislim da tudi ti ne želiš biti člen verige v preprodaji..Ali pač?

Razmisli Wink

LP,
Diana
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #46 : torek, 14.06.2005 : 15:16:23 »

Zdej ste mi po hitrem postopku dali za mislit. Ampak kaj pa naj naredim, če bi ful mela tazga kužka nimam pa 300.000?
Brez rodovnika bi biu lahko na ta način da ga pač ni dobil ker ne vem, ma eno črno liso preveč,ali pa... nevem kaj točno je pomembno da pes dobi rodovnik, vem samo da imajo recimo pri fantu rottweilerko brez rodovnik, pa ji nič ne manka, samo nima ge ker je bila rojena kot nevem kateri kužek v leglu in ga zato ni dobila. Na tak nači bi jaz kužka imela, da ma majceno napakico zaradi katere ne more stati tristi tisoč oz okoli tisoč dvesto evrov.

Oziroma, ali ima kdo idejo, kje naj dobim psa z rodovniko pa da ni tako drag?

LP
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #47 : torek, 14.06.2005 : 15:52:42 »

Živjo,

Citat
Brez rodovnika bi biu lahko na ta način da ga pač ni dobil ker ne vem, ma eno črno liso preveč,ali pa... nevem kaj točno je pomembno da pes dobi rodovnik, vem samo da imajo recimo pri fantu rottweilerko brez rodovnik, pa ji nič ne manka, samo nima ge ker je bila rojena kot nevem kateri kužek v leglu in ga zato ni dobila.
Če sta oba starša opravila vzrejno dovoljenje (torej, da je zagotovljeno, da sta brez dednih bolezni in da sta tipična predstavnika pasme itd...) potem VSI mladiči v leglu dobijo rodovnik, ne glede na število.
To je le star štos, da dobijo le nekateri mladiči v leglu rodovnik. Tvojega fanta so pošteno "nahecali" vendar je očitno imel veliko srečo, da je z njegovo rotiko vse OK Wink

Citat
Oziroma, ali ima kdo idejo, kje naj dobim psa z rodovniko pa da ni tako drag?
Lahko se dogovoriš z vzrediteljem, in kupiš cotona po recimo polovični ceni (stvar dogovora) in si z vzrediteljem v solastništvu..
Ali pa se zmeniš z vzrediteljem, če lahko plačaš po obrokih Wink Saj pravim, vse je stvar dogovora, eni vzreditelji ti gredo bolj na roke, drugi manj.. Pozanimaj se  Cool

Drugače pa vem, da se za drugo leto planira rodovniško leglo cotonov.
Na spodnji spletni strani pa lahko poiščeš kontaktne podatke Wink
http://freeweb.siol.net/jaurevc/

Lep pozdrav! Katja
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #48 : torek, 14.06.2005 : 16:05:02 »

Jaz vem samo za dve psarni cotonov v Sloveniji:
-http://freeweb.siol.net/jaurevc/
*****

Petra, res premisli o rodovniku. Jaz ti svetujem psa z rodovnikom! Je kar nekaj možnosti da dobiš cotona tudi pod 300 000, sploh v Sloveniji(saj imamo nekoliko nižje cene). Lahko pa se še zmeniš za solastništvo, odplačevanje po obrokih....

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #49 : torek, 14.06.2005 : 16:37:58 »

No ravno od teh ki jih omenjate sem dobila podatek o tako visoki ceni, kako naj potem dobim cenejše cotone v Slo. Edino če potem ko se začneš bolj resno zanimati znižajo ceno  Smiley

Aja pa drugo leto je še ful ful daleč (oz meli naj bi jih celo čez leto in pol)

Ah, bom probala potem pa res na to vižo z obroki, če bo kdo za.

LP
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #50 : torek, 14.06.2005 : 16:40:20 »

Jessy, a je ta kuža na sliki(profila) tvoj kuža?
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #51 : torek, 14.06.2005 : 16:43:07 »

Aja, no saj o ceni cotonov jaz ne vem ravno dosti... Tongue Leto in pol nikakor ni takoooo daleč, če se boš v tem času čimbolj izobraževala o psih. Kaj pa če poskusiš še v tujini?

Ja, je moj kuža.

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #52 : torek, 14.06.2005 : 16:55:59 »

Kjut kuža.

Drugače me pa še neki zanima, kako se cotoni razumejo z drugimi živalmi? A lahko kdo pove iz lastnih izkušenj?
Namreč zato ker imem doma že zajčka.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #53 : torek, 14.06.2005 : 16:57:56 »

Zakaj je pa coton 300 tisoč? Saj nimajo problemov s kotitvijo ali pa s parjenjem (kot buldogi). Zakaj potem taka cena?

ppetra, v Zagrebu je ena priznana vzrediteljica cotonov. In kolikor sem jo spoznala na eni razstavi, zelo lepo dela s svojimi psi Wink

Lp Jana
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #54 : torek, 14.06.2005 : 17:03:44 »

Ja sej v bistvu tut mene zanima zakaj so po 300.000. Ne vem, a je to edini razlog, da so kao tako zelo redki.
Za to vzrediteljico sem že prebrala na forumu, verjetno se bom še na njo obrnila in jo malo po ceni povprašala.

LP
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #55 : torek, 14.06.2005 : 17:13:52 »

Kaj pa to pomeni, da si z vzrediteljem v solastništvu?

Pa še a bi se coton razumel z rottweilerko, no sej bolj me ona skrbi, kako bi se jih dalo zbližat, a je to sploh varianta?
Logiran
*Brina*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 403


« Odgovor #56 : torek, 14.06.2005 : 20:40:20 »

Citat
Kaj pa to pomeni, da si z vzrediteljem v solastništvu?
To pomeni, da imaš psa ti (doma), le na papirju sta z vzrediteljem kot lastnika napisana oba, ti in vzreditelj.
Seveda ti vzreditelj postavi kakšne pogoje, recimo, če se odločiš da boš s psičko vzrejala, je potem kakšen mladič iz legla od vzreditelja (eni imajo tako pogodbo, ali pa da je celo prvo leglo ali pol legla od vzreditelja- stvar dogovora Wink) Pa recimo se dogovorita, da ti on izbere samca za paritev ali ti postavi pogoj, da moraš kaj na razstave peljat psa ali pa nevem.. variant je veliko. Ima pa vsak vzreditelj po svoje to "pošlihtano" in sam postavlja pogoje.. Najbolje da kar vzreditelje vprašaš.

Samo 300 000 se pa tudi meni zdi ogromno  Shocked Huh
Ok, za buldoge vem, da so tudi po 2000 eurov v Sloveniji ( Shocked ), za ostale pasme sem pa mislila, da so kar tam okrog 1000 eurov  Huh

Lp, K.
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #57 : sreda, 15.06.2005 : 06:43:43 »

Ppetra, ko sem sama zase iskala psa v tujini, sem zasledila nekaj vzrediteljev kotonov (predvsem V Evropa). In če se dobro informiraš, navežeš stike, skratka brskaš po netu in sprašuješ - sem prepričana, da najdeš solidnega mladiča! In predvsem vzreditelje, ki bodo fer in tudi po prodaji na razpolago in pomoč.
Vendar pa - lej, psa se ne kupuje čez noč. Vzemi si čas; dovolj časa in pazljivo predelaj vse dobljene informacije!
Lp in srečno!
Logiran
Barbara
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #58 : sreda, 15.06.2005 : 18:15:35 »

Ojla,

kako pa veš če kupiš mladička da je od solidnega vzreditelja. Jaz sem malce skeptična, saj sem že vekrat slišala da so šli po psa v tujino potem so imeli pa cel kup problemov z papirji. Mislim, da bi bilo dosti lažje kupiti mladiča v Sloveniji. Glede cene pa tudi mislim, da sem nekje slišala da so cotomi po 1.000 evrov. Ne vem?
Barbara
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #59 : četrtek, 16.06.2005 : 06:39:25 »

Hja.... kako veš... ne veš!  Wink No, resno: najpomembnejše se mi zdi, da si vzameš res ogromno časa, se poglobiš v vzreditelje, sprašuješ, iščeš informacije. Se greš malce S.Holmesa.  Wink
In glede na tvoje "slabe izkušnje" pri nakupu v tujini  pa jaz lahko potrdim ravno nasprotno. Precej ljudi je šlo v tujino po psa in PRAV NIHČE (kar jih jaz poznam!!)  ni imel slabih izkušenj.  Vendar pa - kot rečeno: psa naj se ne bi nabavljajo od danes do jutri!
Glede cen bom sicer previdna, ampak mislim, da v V Evropi kotoni ne stanejo 1000 Eur,  ampak manj. Odvisno kakšno kvaliteto si izbereš (pet ali show quality)
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines