mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 16:25:52

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 288387 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #75 : torek, 28.06.2005 : 10:25:24 »

Zakaj bi bil pes bolj specifičen? Vsak ima neke splošne lastnosti ki jih zveš ko se le malo začneš zanimat, ko pa dobiš to stvarco (psa/zajca kar koli) domou se pa pokaže kaj in kako moraš delati s tem "bitjem"
Logiran
JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #76 : torek, 28.06.2005 : 11:38:01 »

Hja, kaj pa vem, Ppetra.... Jaz osebno obožujem živali in predvsem pse že celo življenje in sem že od mladih nog prebrala ogromno knjig. Pred nakupom Jenny, pa sem si še "osvežila" spomin. Ne vem, morda vseeno pretiravam in kompliciram in iz tega stališča občudujem lastnike, ki -ko si omislijo psa- težave in probleme rešujejo sproti, po "feelingu", če se lahko tako izrazim.  Ampak vseeno se mi to zdi malce brezglavo in na horuk. Ne vem, no... sram To je le moje osebno mnenje in kot rečeno - morda pa res ful pretiravam...
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #77 : torek, 28.06.2005 : 19:18:41 »

Citat
Zakaj bi bil pes bolj specifičen? Vsak ima neke splošne lastnosti ki jih zveš ko se le malo začneš zanimat, ko pa dobiš to stvarco (psa/zajca kar koli) domou se pa pokaže kaj in kako moraš delati s tem "bitjem"


Popolnoma se strinjam s mnenjem JennyK. Vsekakor je super če imaš neko strokovno podlago in za to so zaenkrat knjige najboljše. Sama skušam najti najprej nasvet v kakšni knjigi in potem to sprobam na mojem psu. Zaenkrat vse funkcionira tako kot je treba.

Ne vem, mogoče tudi jaz preveč kompliciram glede vzgoje ampak ne vem če ti kar kapne v glavo kako psa naučiti osnovnih stvarih, ki sem jih omenila v zgornjem postu. In ne, še vedno mislim da sta pes in zajec po zahtevnosti kilometre narazen.

Logiran
nakamichi
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #78 : torek, 28.06.2005 : 19:26:58 »

Se strinjam z ostalimi, preden nabaviš kužeka svetujem da si vsaj malo prebereš njegove potrebe po prehrani, gibanju, okolju in podobnih zadevah katere so posebej značilne za vsako pasmo posebej. Cotoni so precej občutljive živalce, kot vsak pes, in potrebujejo določeno posebno nego samo za njih značilo, primer...cotonov se ne striže, ne smeš jim odsranjevat dlak izpred oči ko je sonce ker jih slepi(kot večino takšnih psov), hrana je odločilnega pomena za kakovost dlake, in še in  še. Tako da preden se na vrat na nos odločiš imeti psa se o njemu čimbolje pozanimaj da vidiš na kaj se moraš pripravit Wink
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #79 : sreda, 29.06.2005 : 07:42:25 »

Nakamichi - samo eno informativno vprašanje: Koliko časa si porabil recimo tedensko za osnovno nego cotona (ne govorimo o razstavni)? Zanima me, ker imajo cotoni tako dosti dlake, verjetno so tudi nagnjeni k vozljem.

Mogoče jaz preveč negujem svojega papillona, ampak že zanj porabim vsaj 20 min dnevno. No, mogoče ne bi bilo potrebno vsak dan česati, ampak sedaj izgublja puppy dlako in se mu zelo vozlja, zato rajši preventiva. 


Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #80 : sreda, 29.06.2005 : 09:32:01 »

No ravno od teh ki jih omenjate sem dobila podatek o tako visoki ceni, kako naj potem dobim cenejše cotone v Slo. Edino če potem ko se začneš bolj resno zanimati znižajo ceno Smiley

Aja pa drugo leto je še ful ful daleč (oz meli naj bi jih celo čez leto in pol)

Ah, bom probala potem pa res na to vižo z obroki, če bo kdo za.

LP


Vidiš, kako praktično..drugo leto je full daleč..
ravno prav, da se malo izobraziš o pasmi, hodiš malo gledat na različne tečaje, obiskuješ vzreditelje in se na splošno izobrazuješ (tudi z literaturo, pa po netu malo brskaj za morebitnimi specifičnostmi in problemi pasme)).
Vmes pa božaš plišastega cotončka in v šparovček daš vsak mesec 10 000 sit ,pa previdene in nepredvidene vet stoške kolikor te navadno pravi pes stane ..in ekola..čez dobro leto boš imela ravno prav denarja za plačilo  lepega, preverjenega rodovniškega mladička, časa za študiranje pa potem tudi ne bo več, zato ti bo nabrano zanaje in izkušnje tega leta , ko s epripravljaš na mladička še kako prav prišlo...
in kaj je to dobro leto , v primeri s 15 leti nadaljnjega lepega skupnega življenja...Huh
malo greš na dopust, posksrbiš za ozimnico, postaviš novoletno smrekico, pobarvaš jajčka in že je eno leto mimo
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #81 : četrtek, 30.06.2005 : 22:57:09 »

Punce, to psarno cottonov - jaurevc ima moja sodelavka, če katero še kaj zanima, se lahko malo bolj pozanimam in vam sporočim. Prav?

Pozdravček, Tjaša.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #82 : sreda, 06.07.2005 : 13:55:51 »

A bi bila tako dobra in bi vprašala sodelavko za koliko bo prodajala psičke ko bo imela psicka mlade.
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #83 : sobota, 09.07.2005 : 12:16:53 »

Ojla, ppetra!

Simona je bila nekaj dni frej, zato zamujam z odgovorom... Mladički bodo po vsej verjetnosti drugo leto, na pomlad, cena bo pa okoli 1200, 1300 evrov, nima pa še natanko določene, ker mora najprej počakati na pikece, pa bo potem videla... Upam, da sem ti kaj pomagala. Daj ti meni povej, je to visoka cena za cottone? Koliko vem, jih pri nas ni ravno veliko in verjetno je cena primerna temu...

Pozdravček, Tjaša.
Logiran
Lady
novinec
*
Sporočil: 27


« Odgovor #84 : nedelja, 10.07.2005 : 21:42:40 »

Cena se res vrti okoli 300.000,00 SIT Sad, za vse, ki se zanimate. Da ne boste razočarani, ko bo kakšno leglo.  Zanimal sem se za cene po Evropi in najcenejši so v Franciji, cca 100-150.000,00 SIT, ponudbe je kar nekaj. V Sloveniji trenutno ni predvideno nobeno leglo. Za ceno bodite pozorni na rodovnik, brez rodovnika ne kupujte po taki ceni (ni odveč tudi kakšno priznanje na ocenjevanju).
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #85 : ponedeljek, 11.07.2005 : 14:25:16 »

Za Cotoncke to ni  visoka cena, je pa za moj žep in se še nisem spomnila načina kako zbrat tok denarja za psa. Smiley
Logiran
Joni
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 799


« Odgovor #86 : ponedeljek, 11.07.2005 : 22:49:09 »

Z nekaterimi vzreditelji se da dogovoriti za obročno odplačevanje ali pa možnost solastništva z vzrediteljem. Pogoji solastništva so določeni s pogodbo, na kratko: vzreditelj ti da kužka za nižjo ceno, ti pa se obvežeš da boš npr. ga vodila na razstave, da bo zaključil šampionat, glede legel. itd.


Lp, Tinkara
Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #87 : torek, 12.07.2005 : 11:55:37 »

ppetra, če si še študentka potem ti ne preostane drugega, kakor čimveč delati in prepričati vse sorodnike, da ti namesto raznih daril za razne priložnosti primaknejo kakšen tolar Wink Ker pa bo to trajalo kar nekaj časa, imaš pa vmes še možnost, da se o cottončkih še bolj pozanimaš, si ogledaš čimveč razstav, poklepetaš z raznimi vzreditelji in se nasploh še malo izobraziš. Ko boš privarčevala dovolj denarja, boš tudi imela še enkrat več informacij, kakor jih imaš zdaj in cottonček bo prišel v idealen dom Wink

Če si pa zaposlena, si pa lahko vzameš kredit Wink Pa ne me zdaj ostali napadat, prosim, v smislu: če nimaš denarja si ne privošči psa. Kaj pa cepljenja, hrana etc.? Saj vse to vem, samo ppetri poskušam dati še kakšno možnost, na katero morda še ni pomislila.

Pozdravček, Tjaša.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #88 : torek, 12.07.2005 : 12:06:51 »


Če si pa zaposlena, si pa lahko vzameš kredit Wink Pa ne me zdaj ostali napadat, prosim, v smislu: če nimaš denarja si ne privošči psa. Kaj pa cepljenja, hrana etc.? Saj vse to vem, samo ppetri poskušam dati še kakšno možnost, na katero morda še ni pomislila.

Pozdravček, Tjaša.

No tule je že ena taka, ki je že večkrat v življenju vzela potošniški kredit za nakup psa. V ostalih primerih sem za to namenila regres- saj je namenjen rekreaciji , ali ne ?
Ni problema , v prvem letu življenja je to tako, kot da kupiš dva  žaklja hrane na mesec namesto enega. Pa se zato malo bolj vzdržiš nepotrebnega zapravljanja v pet šopih za košarice (jih itak požre, kartonska škatla ali plastična kad je dovolj dobra), dekice ( vedno je kaj starih cunj po stanovanju), igračke (kupiš eno kvalitetno, ostalo pa gloda zvozlane vrvi, plastične steklenice, stare otroške igračke, kose bukovega lesa, kose, kume , kosti iz juhe, natlačene stare nogavice itd), šminkerskih vrvic in ovratnic (narediš sam ), po nabavi v pet shopu ne greš na slodoled in si skoraj na istem. Poleg tega, če nisi rojen ravno pod nesrečno zvezdo s skrbno nabavljenim psom nimaš veterinarskih stroškov za "čudežna" obolenja, ki te sicer že v prvih dveh letih lahko stanejo več kot nabava treh ali štirih kvalitetnih psov...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #89 : torek, 12.07.2005 : 22:25:29 »

Citat
Simona je bila nekaj dni frej, zato zamujam z odgovorom... Mladički bodo po vsej verjetnosti drugo leto, na pomlad, cena bo pa okoli 1200, 1300 evrov, nima pa še natanko določene, ker mora najprej počakati na pikece, pa bo potem videla...

Mene pa zanima, ce govoris o psicki, ki ima bolj temno glavo! Ali vseeno dobi vzrejnega? lp
Logiran

Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines