mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 08:10:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290759 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #870 : ponedeljek, 29.05.2006 : 08:25:18 »

Bombažka, zahvaljujem se vam za odgovor.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #871 : ponedeljek, 29.05.2006 : 08:51:48 »

Človek bi predvideval, da so razstavljalci psov olikani, očitno sem se motila. Z vašo ignoranco, bombažka, ste me zelo razočarali in se sprašujem zakaj niste odgovrili na moja vprašanja? Morda zato,ker je vse res? Huh Undecided

Citat
Oseba s katero se pogovarjem meni, da so razstave ponižujoče za vrstne živali. Meni, da bi tu morala bolj ažurno nastopati sekcija za boj proti mučenju živali. S tem je mislila razne glavnike, spreje, razna striženje "frizure"... Njeno mnenje je, da je to prikazovanje človeških umetnin na nežnem mirnem bitju živali, na grozovit mučilniški način.

Predlaga, da lastniki psov prikažejo pravo naravo živali, vsekakor urejeno do neke razumne meje.
- odgovor bom upam dobila v drugi temi. Vseeno hvala za trud. Wink

Napisala sem vam več vprašanj povezanih s pasmo o cotonih. To da niste odgovrili na moja vprašanja je res izredno neprimerno. Sedaj se resno sprašujem kakšni so ljudje,ki razstavljajo? Očitno predvsem zagledani sami vase, zaprti in nepripravljeni pomagati......oz. pomagati le ljudem, ki imajo pse z rodovnikom....

Sedaj razumem zakaj imajo nekateri ljudje tako slabo mnenje o lastnikih rodovniških psov. Lips Sealed

Lep pozdrav
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #872 : ponedeljek, 29.05.2006 : 10:01:49 »

Mojčica, iz tvojih postov kar zaudarja po provokaciji, pa ni važno ali res navajaš trditve druge osebe ali svoje lastne.

Nihče ni dolžan odgovoriti na tvoje provokacije. Ne, nismo vsi razstavljalci in lastniki rodovniških psov naduti in nesramni. Ni nam treba opravičevati svojega početja, če  z njim ni nič narobe in odgovarjati na provokacije.

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #873 : ponedeljek, 29.05.2006 : 10:17:41 »

Si pomislila, da morda Bombažka nima časa da ti odgovori. Če bi se spravila odgovarjat na vsa vprašanja bi po moje porabila kar nekaj časa. Ti jo pa takoj napadaš.

In tudi meni se ne zdi fer, da kar tako vprek kritiziraš razstavljalce. Ne rečem, so nekateri ki pretiravajo, samo zato ni treba teh enačit z ostalimi.

Pa še  vprašanje za Bombažko. No čisto tako me zanima, ali sta z Gijem kdaj zmagala v BISu (morda ste že omenila, pa sem pozabila). Ne vem zakaj imam občutek, da ko gledam slike s teh izborov nikjer ne opazim cotonov. Ne razumem na podlagi česa sploh zbirajo pri tem, saj med sabo tekmujejo tako različni kužki? (mogoče sprašujem bedarjie, smo ker sem v tem se čisto nova, me to pač zanima)
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #874 : ponedeljek, 29.05.2006 : 10:27:18 »

Aja rezultati. Bili so štije cotončki in Gipsy je dobila CAC, pa mislim, da je samček dobil BOB (upam, da se nisem zmotila, ker nisem preveč spremljala ostalih) Za Lady pa ne vem, morda se kaj javijo in povejo rezultat, ali me celo popravijo.
Logiran
hit
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #875 : ponedeljek, 29.05.2006 : 10:42:24 »

Ppetra, čestitke za uspeh vaše psičke v Hrušici. Slike imate na PM.

Hit
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #876 : ponedeljek, 29.05.2006 : 10:54:28 »

Hvala za čestitke in za slike.

In še nekaj mojih slik (no, niso ravno najboljše, pa vseeno): http://ppetra.moj-album.com/album/3439133/?os=3439143
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #877 : ponedeljek, 29.05.2006 : 10:55:12 »

Citat
Mojčica, iz tvojih postov kar zaudarja po provokaciji, pa ni važno ali res navajaš trditve druge osebe ali svoje lastne.

To niso moje trditve. Lahako prilepim celo sporočilo, če želite. Morda na osebni mail? Zaradi kršenje pravil ne smem objavljati sporočil drugih brez njihovega dovoljenja.

To sem napisala zato, ker želim odgovor od ljudi ki se na to spoznajo, saj želim prepričati dopisovalko. Sama ji težko povem kako je z razstavami saj še zdaleč nimam toliko izkušenj kot vi.

Citat
In tudi meni se ne zdi fer, da kar tako vprek kritiziraš razstavljalce. Ne rečem, so nekateri ki pretiravajo, samo zato ni treba teh enačit z ostalimi.

Se strinjam, definitivno ne smemo vseh metati v isti koš. Vendar na žalost to veliko ljudi počne in zato jih težko prepričam o dobri plati rodovnika.
Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #878 : ponedeljek, 29.05.2006 : 10:56:14 »

Čestitke tudi iz moje strani!
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #879 : ponedeljek, 29.05.2006 : 10:56:28 »

Mojčica, ni problema! Wink

Sem ti odgovorila v drugi temi.

lp
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #880 : ponedeljek, 29.05.2006 : 12:02:50 »

Ppetra, slikice so super. Videti je, da sta se Gipsy in Lotty dobro razumeli. Naj se pazi tvoj mali vražiček, saj se bo po moje v Portorožu Gi neskončno zaljubil vanjo.

V BIS-u, kot si sama videla, sodnik izbira med vsemi pasmami (v kategoriji mladiči, najmlajši, mladi, veterani), v ostalih kategorijah pa med veliko pasmami znotraj posamezne FCI skupine. Praviloma izbira sodnik, ki je sam sodil vsaj del teh psov, odločitev pa je prav gotovo subjektivna. Odvisna od trenutne volje sodnika ter od majhnih podrobnosti, ki jih on lahko v tem kratkem času vidi. Veliko psov je pozno popoldan utrujenih, ne hodijo več tako kot sicer, povešajo glavo ali rep, ... In sodnik pač nekako naredi ožji izbor, te še malo podrobneje pogleda in se odloči.
Konkretno pa midva z Gijem v BIS-u še nisva zmagala, bila sva dvakrat na stopničkah - tretja v kategoriji mladih (Trbovlje 05 in Gradiška 05), pa druga sva bila na specialki za pritlikave pasme v Ljubljani letos. Sicer pa najdeš tudi cotone na najvišjih mestih, recimo lani v Roviju, Umagu (slike in rezultati so na strani Hrvaške kinološke zveze), pa seveda drugod po svetu tudi. Lani na Euro dog showu v Tullnu je bil recimo prvi dan, ko je bilo na vrsti kar nekaj FCI skupin, zmagovalec v kategoriji veteranov Gijev dedek.
Logiran

mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #881 : ponedeljek, 29.05.2006 : 12:08:35 »

Si pomislila, da morda Bombažka nima časa da ti odgovori. Če bi se spravila odgovarjat na vsa vprašanja bi po moje porabila kar nekaj časa. Ti jo pa takoj napadaš.

Ja,vidim, da res nima časa.  Grin Grin :DTi jo pa takoj zagovarjaš. Roll Eyes Tongue

Logiran
mojčica
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 321


« Odgovor #882 : ponedeljek, 29.05.2006 : 12:09:31 »

Citat
Si pomislila, da morda Bombažka nima časa da ti odgovori. Če bi se spravila odgovarjat na vsa vprašanja bi po moje porabila kar nekaj časa. Ti jo pa takoj napadaš.

Ja,vidim, da res nima časa.   Grin Grin  Ti jo pa takoj zagovarjaš.   Roll Eyes

Logiran
majc
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 186


« Odgovor #883 : ponedeljek, 29.05.2006 : 12:39:55 »

Ppetra in Lotty čestitam!

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #884 : ponedeljek, 29.05.2006 : 13:31:19 »

Mojčica in Majc, hvala za čestitke.

No, še razlaga Mojčici glede razstav in cotonov (ter morebitnega mučenja). Cotoni se v ringu kažejo brez kakršnih koli kozmetičnih olepševanj. Ne sme se jih strišt, ne smejo nositi čopkov, sponkic in česar koli še, ne lakira se jim dlake, skratka nič nenaravnega. Mislim, da tu ne gre za nobeno mučenje, če bi pa obiskala kakšno razstavo in tam videla Bombažko, ji pa kaj takega po moje sploh ne bi mogla pripisovat. No pa pustimo zdaj to...

Ppetra, slikice so super. Videti je, da sta se Gipsy in Lotty dobro razumeli. Naj se pazi tvoj mali vražiček, saj se bo po moje v Portorožu Gi neskončno zaljubil vanjo.

Samo, da ne bo kakšnega incesta  Grin Grin
Drugače pa moram reč, da se je Lotty res lepo razumela z Gipsy, ker včasih se na začetku boji drugih kužkov, pri Gipsy pa ni pokazala nobenega strahu. Se je pa nazačetku malo bala cele razstave, vrveža okoli in je najraje čepela v svoji košari, kjer se je zgleda počutila varno.
Logiran
Strani: 1 ... 54 55 56 57 58 [59] 60 61 62 63 64 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines