mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 05:51:24

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290741 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1560 : torek, 23.01.2007 : 15:17:00 »

Se pravi, pride samo čez hrbet ta plašček. No če je tako mi je jasno zakaj 40.
Ta najin plašček je pa tak kot kombinezonček, se pravi vse štiri tačke so oblečene in je prav fino da je malo bolj ohlapen, da se lahko nomalno giblje.
Je pa ta plašček edini, ki nekako ustreza temu kar sem hotla za Loti, da zaščiti čim več dlake in predvsem trebušček in da ni neki podložen, ker tega ne rabi. No večinoma pa imajo v trgovina take plašče, ki samo pokrijejo kužkov hrbet in so bolj kot ne za šminkirat okrog in za naju čisto nepraktični. No pa še tega niso imeli Lotkine številke v najini okolici.

Čudno da je ponudba takih plaščkov (da oblečeš celega psa) tako slaba.
Logiran
lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1561 : torek, 23.01.2007 : 15:30:21 »

Ppetra takšnega da še ima tačke noter - kot kombinezonček še sploh nisem videla, je verjetno res bolj praktičen ker se manj zamažejo. Bom ga probala kje dobiti. ( če ga imajo v MB ) Prosim te pošlji kakšno slikico, da bom videla kako to zgleda.


Lep pozdrav
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1562 : torek, 23.01.2007 : 15:45:25 »

Bom dala kar Gijevo slikco ko je že slikan:
http://bombazka.moj-album.com/slike/2110616/RnKJCC99doHTpfSn.v.jpg
Bombažka upam da ne boste hudi, ker sem dala Gijevo slikco gor. Je prav fleten v tem plaščku Smiley

No, imeli so ga v Mb, v trgovini ******, za male živali, saj ga je Bombažka tam kupila, je pa lanski modela in jih ne bodo več dobili, če jih nimajo več. No letošnji modeli pa niso takšni. Kot pravim ne vem zakaj jih je tako malo oz, je ta edini tak ki je za moje pojme za naše kužke vsaj malo uporaben. Samo škoda da nima namesto ježkov za zapenjanje kakšnega drugačnega sistema.

Logiran
lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #1563 : torek, 23.01.2007 : 15:54:04 »

Res je lep . Probala ga bom poiskat - če bom imela kaj sreče .


Lep pozdrav
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1564 : torek, 23.01.2007 : 19:58:55 »

Ne, Ppetra, zakaj bi bila jezna; samo pogledam slikco, pa se mi že smeje ker je taka šema mala na njej  Grin.
Kot kaže bo te dni vendarle malo snega, da bomo bučmane ponovno oblekli. Res že komaj čakam, ker za moja dva ga ni večjega veselja, kot norenje po snegu.
Logiran

JennyK
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 435


« Odgovor #1565 : sreda, 24.01.2007 : 08:29:37 »

Tudi za Jenny sem že pred leti kupila isti kombinezon (kot ga ima oblečenega Gi na slikici). Mislim - isti v smislu kroja in zapenjanja, sicer ni bil tako šminkerski.  Wink Vendar pa se je Jenny dlaka pod kombinezončkom popolnoma sfecljala, pa ježki na vrhu so ji dlako še dodatno zafecljali,  tako da je imela oblečenega samo dvakrat. Poleg tega nad njim ni bila prav navdušena, ker ji je kljub vsemu omejeval gibanje.
Tako da smo sedaj striktno brez oblačil. Mislim da Jenny niti ne zebe, ker je zunaj v mrazu skoz v gibanju. No, svinjarija in blato, ki si ga nameče na trebušček in tudi na hrbet je pa drug problem...  Angry Ampak žal je to treba vzeti v zakup, kajne?  Tongue
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1566 : sreda, 24.01.2007 : 12:05:28 »

Ja saj pravim, da tile ježki niso tako priročni, niso pa tako grozni. Jaz Loti itak po vsaki uporabi plaščka sčešem in niti ni vozličkov. Prej se ji naredijo tam ko je luknjica da se vrvico pripne na ovratnico.
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1567 : sreda, 24.01.2007 : 13:51:08 »

   Ppetra, mi si pa ne delamo težav, saj
   smo Didi sešili plašček kar doma. Wink
   Bombažka, tudi meni je zelo všeč Gi
   v plaščku. Grin Grin Grin Grin
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1568 : sreda, 24.01.2007 : 14:01:35 »

Ja sej to je še najbolše, samo če ima le kdo od članov kakšne šivilske sposobnosti in smisel za to. Pri nas ni takšnega talenta doma Tako da je bilo lažje it v trgovino
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1569 : sreda, 24.01.2007 : 18:31:20 »

Bombažka nekaj mi ne gre skup (spet   Grin

Enkrat ste omenili standard AKC, ko sem malo pobrskala po internetu nisem našla, kašen naj bi ta standar bil za cotone. Na uradni strani ni opisa standarda. Torej, se ga da kje na internetu najt?
Še to, omenili ste da naj bi se na Cruftsu ravnali po tem standardu. Je to vaše sklepanje ali utemeljena trditev? Zato ker se bo dalo v Portorožu tudi kvalificirati za Crufts in če bo na Cruftsu torej veljal ta standard AKC, bo tudi v Portorožu vplival na odliočitev sodnika, komu podeli CACIB (ki naj bi bil pogoj za Crufts)? Torej ...
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1570 : četrtek, 25.01.2007 : 14:08:56 »

Ppetra, AKC standard najdeš nekje v ''globini'' uradne strani Cruftsa (verjemi, da si ga nisem izmislila). Nikjer nisem trdila, da bodo upoštevali katerikoli standard, tega ne vem in ker doslej cotonov na Cruftsu sploh še niso razstavljali, tega ne ve nihče. Gi je v letošnjem letu dvakrat pridobil kvalifikacijo za Crufts 2007 na FCI razstavah in po FCI standardu. In na razstavah pod okriljem FCI (kamor sodi tudi CACIB Portorož) bo tako še naprej.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1571 : četrtek, 25.01.2007 : 15:15:40 »

... (verjemi, da si ga nisem izmislila)....

Ma ne ne, saj nisem tega rekla. Bi si ga pa zelo rada prebrala, zato bom malo pobrskala če kje kaj najdem.
Ste pa v enem od postov (tistem dolgem o zgodovini cotonov in treh standardih) napisali, da bodo verjetno na Cruftsu ocenjevali po tem standardu, zato sem vprašala, če ste to kje prebrali oz izvedeli. Zato se mi je tudi porodilo vprašanje, če bo ta standard vplivan na FCI razstvai v Portorožu. Predvsem iz tega ker me zanima, kako Loti ustreza temu standardu, glede na to da ima temna ušesa. Pa saj to ni tako pomembno, samo čisto informativno me zanima.


Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1572 : četrtek, 25.01.2007 : 15:40:01 »

Ppetra, ta standard lahko najdeš na spletni strani AKC Wink

lp
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1573 : četrtek, 25.01.2007 : 15:46:06 »

Ja tam sem ga že našla samo ni opisa. Sem ga pa tudi že našla na Cruftsovi strani (joj ta stran, prava uganka). Tako da hvala vseeno Wink
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1574 : četrtek, 25.01.2007 : 17:38:42 »

Ppetra, še enkrat, če je razstava organizirana pod okriljem FCI, sodijo po FCI standardu in pika. Kar konkretno pomeni, da pes kvalifikacijo za Crufts dobi na osnovi FCI standarda (in nanj nič ne bo vplivalo, gotovo). Kako pa bo na Cruftsu, ki je organiziran pod okriljem AKC, pa je že drugo vprašanje.

A si že delate načrte za Crufts 2008?
Logiran

Strani: 1 ... 100 101 102 103 104 [105] 106 107 108 109 110 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines