mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 23:45:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290705 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1575 : četrtek, 25.01.2007 : 18:04:12 »

Ma ne,samo malo sem prebirala zadeve in mi ni šlo vse skup. Predvsem to da če se nekje kvalificiraš za nekaj, mora kuža ustrezat tudi tistim standardom. Torej po AKC ima coton lahko rahlo obarvana ušesa, z rjavo barvo (šampanjc), moja Loti nima rjavih ušesk ampak črna, no in recimo, teoretično če dobi v Portorožu CACIB, to pomeni da gre lahko na Crafts (kar si pomoje lahko samo želiva z Lotko Smiley). Samo kako, a s črnimi ušesi, če se bo tam recimo upošteval AKC standard? Oz, po drugi strani, nimava šans, da v Portorožu dobi CACIB, če je kaj res na moji teoriji (vplivanje AKC na FCI)
Pa ne da kompliciram (in da se me to ne tiče), samo malo razčlenjujem zadeve in bi jim rada prišla do dna. Razmišljam narobe  Undecided ?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #1576 : četrtek, 25.01.2007 : 18:06:40 »

Crufts pod okriljem AKC?Huh

Tole pa ni res. Nikoli in nikdar ni bil organiziran pod okriljem AKC, ampak pod pkriljem britanskega kennel cluba. Še hvala bogu, drugače bi se šicujem tam slabo pisalo. Tako pa če kdaj tam znajde kakšen ameriški šicu, kasira manj kot odlično oceno...

Angleži imajo svoj kennel club in svoje standarde, tako kot povsod so posebneži tudi v kinologiji. Še zdaleč pa Crufts ne organizira ameriška kinološka zveza. Bi se angleški pasjeljubci obračali v grobu, saj so prepričani, da so prav oni izumili kinologijo.

Prej bo res, da ker cotoni nimajo svojega angleškega standarda, so si ga za prvič od nekod sposodili. Ne vem sicer, zakaj prav pri AKC in ne pri FCI, ampak to sigurno ne pomeni ameriškega primata na Cruftsu.
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1577 : četrtek, 25.01.2007 : 19:00:01 »

Ups, kako je že rekel tisti italijanski general ali kaj že v nadaljevanki Alo, Alo. Lapsus!! Res vem, Cruftsa ne organizira AKC, tisti A je preveč. Organizator Je Kenel Club of England, KC.
Se opravičujem.
Logiran

vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1578 : četrtek, 25.01.2007 : 20:27:06 »

Ppetra če bi ob nakupu psa poslušala mnenja in nasvete prenekaterih si zdaj nebi rabila razbijati glave o tem kje po kakšnih pravilih se sodi  Smiley Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1579 : četrtek, 25.01.2007 : 20:33:56 »

Meni se takrat o AKC in še ne vem o katerih standardi še sanjalo ni.
Sicer pa do zdaj ni bilo še nobene kritike na barvo, torej po FCI standardu Loti niti ni tako zgrešena  Huh
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1580 : četrtek, 25.01.2007 : 20:52:46 »

Saj nihče ne pravi da je zgrešena.
Jaz ko sem kopuvala svojo psičko, sem vzrediteljici takoj povedala da bi želela obiskovat razstave.
In dobila to sem tudi dobila. Tudi sedaj že več kot leto dni čakam na še eno psičko in vem da ker jo hočem imeti za raszatve si želim da čim bolj ustreza temu kar se zahteva.

Če bi kupovala npr. Cotona bi želela da je popolnoma bel. Wink
Ampak to je spet samo moje mnenje.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1581 : četrtek, 25.01.2007 : 21:01:41 »

Jah, pač sem si takrat tako želela cotona,da sem kupila kar sem pač kupila, razstav pa tudi nisem imela v planu, pa me je pač malo potegnilo v to.
Če bom kupila še eno psičko bom verjetno vzela čisto belo, čeprav ... še vedno mi je všeč da je po obrazku obarvan. No ampak kot pravim, moj naslednji nakup cotona (ko pač bo) , bo bolj premišljen in skrbno načrtovan.
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1582 : četrtek, 25.01.2007 : 21:11:45 »

Ne vem ampak če se dobro spomnim si tudi razstave omenjala - pa so ti drugi povedali kako je z tem. V Sloveniji je to redka pasma in tudi na raszatvah zelo slabo zastopana, tako da konkurence ni.
Verjetno pa bi v konkurenci  prav tako dobrega sodnika te temne lise znale pretehtat da da popolnoma belemu.

Ne vem pa sicer kako je pr cotonih z prenašanjem teh temnih flekcov na potomce, glede na to da jih bo Lotka imela.

Kot pravim to je samo moje mnenje in jaz osebno če bi ko bi kupovala psa in vedla kakšen je zaželjen in vedla kaj želim z psom delat bi pač kupila takšnega. Wink

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1583 : četrtek, 25.01.2007 : 21:32:00 »

Ne vem ampak če se dobro spomnim si tudi razstave omenjala - pa so ti drugi povedali kako je z tem. V Sloveniji je to redka pasma in tudi na raszatvah zelo slabo zastopana, tako da konkurence ni.
Verjetno pa bi v konkurenci prav tako dobrega sodnika te temne lise znale pretehtat da da popolnoma belemu.

Če bi bile lise, sicer ima samo še konice ušes temne (drugje je bela), tako pomembne zakaj so nama potem sodniki dali PRMje. Lahko bi jo samo lepo ocenili, brez PRMja če bi bilo to kritino (konkurenca gor ali dol). Nekaj pa je tudi stvar okusa in kaj je sodniku všeč in da je seveda v mejah standarda.
Pa saj je vseeno. Spet sem "zabluzila" v to "barvno" debato  Smiley
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1584 : četrtek, 25.01.2007 : 21:39:32 »

Nekak se ne morem strinjat z tvojim zadnjim sporočilom.
Za mano je preveč razstav da bi tole verjela....
Velikokrat, in to dobesedno se psi ki nimajo konkurence v svoji klasi zelo tolerirajo.
Velikokrat so sodniki takšnih edincev v klasi celo veseli - pes dobi opis, odločat se mu ni potrebno in psu podeli kar pač lahko, če pri psu ni večjih odstopanj standarda.

Sama imam "dobrega" kužka - ni pa najboljši in zagotovo se in se še bodo našli še boljši konkurenti.

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1585 : četrtek, 25.01.2007 : 21:49:13 »

Potem mi pa ni jasno zakaj nekateri vseeno ne dobijo vsega kljub temu, da so sami v razredu. Recimo na zadnji mariborski razstavi nek mops, ki sem ga cisto po nakjučju spoznala ni dobil PRMja, pa je bil sam v razredu in oceno je imel lepo (sem jo videla). Hočem reč, da se iz ocene ni dalo razbrat zakaj mu ni dala PRMja. Sodnica pa je bila ista kot pri cotonih (torej po eni strani stroga).
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1586 : četrtek, 25.01.2007 : 21:56:14 »

Že je bilo kaj takšnega kar je ni prepričalo.
Tud za mojga tamalega je sodnica na tej razstavi v Lj rekla kako je lep itd... pa kaj ko ni htel pokazat zob - pa bi marsikdo rekel pa kaj saj je še mladičkek - pa ni tolerirala tega.

Pa to ni edina razstava kjer so se mi dogajale takšne ali drugačne razstave.

Morda je kdaj pes odličen predstavnik svoje pasme, pa je žal v nerazstavni kondiciji, neustrezno negovana dlaka, predebel, presuh, se mora še nardit... lalala - tukaj je miljon čejev zakaj nekdo dobi in zakaj drugi ne.

Mi je pa zelo bil všeč sodnik Habig ki je sodil tudi specialko, ki ni gledal na to ali je pes sam ali ne ampak to kar pes kot celota mora biti - pa so letele 3,4....

PS. tud to se mi je že zgodilo - bili smo sami - psa mi sploh ni pregledal - napisal - ljepa kujica, dobar ugriz - meni pa ajde mala bježi van  Grin

Tako pač je zato pa najbolj uživam ko se odpravim kam dlje ko doživim konkurenco malce v večjem številu kot pri nas  Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1587 : petek, 26.01.2007 : 00:24:18 »

Bombažka, vidva z Gijem gresta na Crufts?
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1588 : petek, 26.01.2007 : 14:07:46 »

Ne.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1589 : sobota, 27.01.2007 : 11:45:34 »

Mi lahko kdo pove kaj naj bi tole pomenilo:
Danes zjutraj sem dobila pismo iz Češke. Notri pa list z vsebino spodaj in kopijo rodovnika. Ne vem zakaj, niti čemu?

http://www.moj-album.com/slike/1704509/QkqnSuEGxdQkmxIV.v.jpg
Logiran
Strani: 1 ... 101 102 103 104 105 [106] 107 108 109 110 111 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines