mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 05:12:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290738 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1605 : torek, 30.01.2007 : 12:37:52 »

Joni, hvala za podatke in telefonsko, sem že klicala tja in se vse zmenila.

Cotonka, vidim da uživata z Didi. Super  Cheesy Wink
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1606 : torek, 30.01.2007 : 13:01:38 »

Ljubitelji cotončkov, v albumu imam nekaj novih slikc od cotončka Woody-ja, od Lane40.

Lp Petra
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1607 : sobota, 03.02.2007 : 10:49:55 »


 Ppetra, slikice so čodovite. Smiley Smiley Smiley
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1608 : sreda, 21.02.2007 : 22:09:31 »

Razstava v Celju se bliža, napetost pri nas doma pa narašča. Tongue Undecided Cry
 Midve z DIDI bova tokrat sodelovali tudi v JUNIOR HANDLING-u. Smiley Smiley Smiley
 Sicer pa je Didi po prvi gonitvi postala resnejša in zato me prav zanima
 kako se bo obnašala. Huh Huh
 LP COTONKA Smiley Smiley
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1609 : četrtek, 22.02.2007 : 19:46:00 »

O, v junior hendlingu bosta sodelovala, super!
Pa že prva gonitev je za vami, kako hitro gre čas Smiley

No vaju pridem pogledat, če bom šla v Celje! Še kdo pride v Celje?
Veliko sreče, tako v junior handlingu, kot prej/potem v ringu
Lp Petra
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1610 : četrtek, 22.02.2007 : 22:14:07 »


Pa že prva gonitev je za vami, kako hitro gre čas Smiley



Prav imaš. Smiley Grin Grin
Upam, da se bomo potem videli v Celju Wink Wink.
Se vidimo Smiley Smiley Smiley.
Lp. Cotonka
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1611 : ponedeljek, 26.02.2007 : 00:02:16 »

Cotonka kako je šlo?
Meni je zdravje zagodlo in nisem mogla v Celje, čeprav sem hotla it malo pofirbcat (ko mi je bil ravno prevoz ponujen Smiley)
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1612 : torek, 27.02.2007 : 23:32:58 »

 Ppetra,
 v Celju je bilo zelo lepo, saj je Didi osvojila naslov prvaka mladih. Grin Grin Grin
 Pri junior handlingu pa sva bile pri vaji odlične  Grin ,vendar se v finalu  za
 pet najboljših nisva uvrstili naprej sram sram sram.

http://coton.moj-album.com/
Logiran
@barby
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #1613 : petek, 02.03.2007 : 12:12:14 »

Ojla,
sem nova na tem forumu. Se odločam za nakup novega štirinožnega prijatelja (zdaj smo 16 let imeli psičko pasme pritlikavi koder) in se zelo navdušujem nad cotončki. Zanima me koliko pa se cotoni po karakterju razlikujejo od kodrov?
A je mogoče kakšen lastnik cotončka iz Ljubljane? Bi si rada kakšno belo kepico od bliže pogledala (na razstavo v Celju mi ni zneslo).
Sicer pa bom vesela kakršnekoli informacije.  Si bom pa vzela čas....da eure prišparam Smiley pa seveda, da naberem potrebne informacije.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1614 : petek, 02.03.2007 : 14:20:29 »

Najprej Cotonki, čestitke  ;Dza prvi Didin PRM in pa tebi za udeležbo v junior handlingu. Se boš še kdaj udeležila junior handlinga?

No in še @barby. Najprej dobrodošla na forumu Wink No zdaj pa razlike med cotoni in kodri... hm, kolikor jih jaz poznam (iz pasje šole) se kar razlikujejo, težko bi rekla kako, samo meni se zdijo po karakterju drugačni (poleg tega da ima vsak kuža svoj karakter in svoje posebnosti). Zato bi bilo res najbolje, da si cotončke ogledaš v živo in jih sama primerjaš s kodri. To pa je najlažje na razstavi in  ker se ti ne mudi, si lahko tudi  prebereš to temo o cotonih, kjer boš kar nekaj izvedela o njih in pa obiščeš razstavo, mislim da je naslednja razstava v Portorožu (konec maja).
No drugače sem pa jaz iz Ljubljane in če želiš videt mojo psičko mi lahko pišeš na mail (slikce pa lahko vidiš na spodnjem linku).

Kakšne namene pa imaš s psičko/psičkom (razstave, ...)?
Logiran
gomiscek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 30


« Odgovor #1615 : petek, 02.03.2007 : 21:26:42 »

Pozdravljena @barby.

Tudi mi smo imeli prej kodrčka, ki je dosegel častitljivo starost 16 let, zdaj pa imamo cotončka. V bistvu med kodrčkom in cotončkom ni razlike, odvisno kako ga vzgojiš in kako ravnaš z njim. Oba sta hišna psička in oba sta poslušna in igriva ali pa ne.
Čestitke tudi cotonki za lep uspeh. Tudi mi prilagamo par novih slik od našega Brada, ki jih lahko vidite v mojem albumu.

Lep pozdrav
Logiran
@barby
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #1616 : sobota, 03.03.2007 : 11:40:49 »

Nisem še nič razmišljaja, da bi jo/ga (po moje da bo psička, no) vozila na razstave. S tem nimam še nobenih izkušenj. Vendar, kolikor sem uhitela prebrati forum te lahko čisto spontano "notr potegne"  Wink. Je pa res, da če že daš tolk denarja za kužka, pa še pasma je dokaj redka....je fajn, da se udeležijo tudi razstav. Tak, da še ne vem...
Me pa zanima kako vzreditelji vedo, da ne bo coton za razstave (zarad obarvanosti), če pa pri odraščanju zbledijo?

Maj pa sem si že rezervirala-sigurno pridem v Portorož na razstavo Smiley.

Lotty, Brad....oba sta res srčka!
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1617 : nedelja, 04.03.2007 : 00:55:00 »

 
 Hvala za čestitke! Grin Grin
 @barby dobrodošla na foromu. Smiley
 Ppetra, v JUNIOR HANDLINGU bova še sodelovali.
 
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1618 : nedelja, 04.03.2007 : 01:37:01 »

  Ppetra, v JUNIOR HANDLINGU bova še sodelovali.

No lepo Wink

Me pa zanima kako vzreditelji vedo, da ne bo coton za razstave (zarad obarvanosti), če pa pri odraščanju zbledijo?

Po moje je to nekako stvar vzreditelja (pa ne da on odloči, ta bo zbledel, ta pa ne in kater kuža je potem primeren za razstavo). V Sloveniji vzreditelji cotonov mladičkov ne ločujejo (cenovno) kateri bo za razstave kateri pa ne. Nekateri povedo bodočim kupcem kaj mislijo, če je mladič primeren za razstavo, ali ne, to pa povedo na podlagi mnogih stvari, ki se pri določeni starosti mladička dajo videt in med tem je tudi obarvanost, za katero se nekateri mnenja da je takoj diskvalifikacijska napaka in so tako za razstave primerni samo čisto beli kužki. No neka tuja vzrediteljica pa mi je v mailu napisala, da ona nikoli ne proda obarvanega cotona po telesu kot razstavnega psička. Se ji je pa že zgodilo, da je bil psiček zelo obarvan po telesu s svetlo rjavo barvo in seveda ni bil prodan kot razstavni kuža, pa so se lastniki vseeno odločili da bodo kžka razstavljali, saj je vidno bledel in v času odraščanja postal čisto bel. Kuža je bil zelo uspešen (res lep kuža in ful lepa dlaka), postal je mislim da mladinski prvak, se je pa zgodilo, da je okrog 18. meseca začel dobivati barvo nazaj in je bil tako obarvan, da so morali z razstavani prenehati. So pa tudi psički, ki so tako močno obarvani da nikoli ne zbledijo in je obarvanost kar vidna (črni fleki po telesu, ali pa temno rjavi). In iz tu verjetno ta predpostavka, da obarvan kuža (po telesu) ni primeren za razstave.

No vedno bolj pa vidim, da je recimo struktura in pa sama dlaka (recimo kvaliteta) in odlakanost bolj pomembna od obarvanosti in pa seveda še veliko drugih stvari, potem pa šele barva, ki pri večini zbledi in za razstave ni moteča (saj daje kuža izgled belega psa). Je pa veliko kužkov snežno belih, pa recimo niso tako uspešni kot nek kuža, ki ima recimo obarvan ušesek in pa recimo,da je imel v mladosti rjav flekec na hrbtu, ki ga zdaj ni več. Tako da barva, ki je nam najbolj očitna ne igra takšne vloge kot si jo vsak lajik, ki pričakuje belega cotona predstavlja. No to so pač moja opažanja in moje mnenje.

Lp Petra
Logiran
@barby
novinec
*
Sporočil: 28


« Odgovor #1619 : ponedeljek, 05.03.2007 : 17:29:10 »

Saj meni osebno je všeč, če so mal obarvani, sam...če bi se slučajno odločila tudi za razstave, da se ne bom kesala kasneje.
Kako je pa kaj z zdravjem pri teh kužkih. Sicer v raznih opisih piše, da so dokaj zdrava pasma. Kakšne so pa vaše izkušnje? Naša pudljica je namreč imela kar pogoste težave z ušesi, kljub pravilni negi...in to zna biti kar nadležno.

Pa lep sončen dan še naprej!
Logiran
Strani: 1 ... 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112 113 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines