mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 05.06.2024 : 04:46:08

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290735 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1710 : ponedeljek, 16.04.2007 : 11:01:32 »

Varja, ker se na teh straneh veliko več govori in piše o Giju kot o Čupiju, se ti moj alfa puhec še posebej zahvaljuje za dve lepi slikici iz parka. Torej Čupson je tisti, ki zbira energijo in beži pred ostalo pasjo tolpo.

Verja, tvoja razlaga v zadnjem postu mi je zelo všeč. Mislim, da bo mali črnoglavi cukrček ravno pravi za na kavč, v posteljo in tvoje naročje. Dlaka tvoje psičke, ko jo boš dobila bo malo krajša kot je Gickova na sliki (tu je bil namreč star 5 mesecev). Prej še nismo imeli digitalca  Tongue.


ravno sem se napil vode
Logiran

bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #1711 : ponedeljek, 16.04.2007 : 11:41:41 »

hehe, verja, varja. že jaz sem malo zmedena, kaj šele ostali, hihi.   Cheesy

čupsonu lepo povej, da ni problema, z veseljem  še kdaj drugič. sploh, ko se pride vedno tako pridno pocartati.  Grin

ti pa pošljem danes, najkasneje jutri one slikce. mela neke zbrke, pa ni šlo prej.  sram
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #1712 : ponedeljek, 16.04.2007 : 14:04:29 »

Hey!

Ker sem zasledila samo podatke da je to zelo zdrava pasma me zanima kaj mi lahko vi poveste o kakšnih boleznih in česa naj se pazim oz. kakšne preglede naj bi psi imeli opravljene.
Pri neki psarni iz Češke sem tudi zasledil, da  je imel mladiček zelo močen izcedek iz uči oz. je imel okoli oči vse rdeče pa me zanima zakaj in kaj to naj bi pomenilo Huh.

L.p
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1713 : ponedeljek, 16.04.2007 : 16:52:23 »

Ja, razložila sem ravno tako kot je res.  Smiley

bombažka, hvala za slikico sedaj si bolje predstavljam kakšna bo, ko bo prišla. Hvala tudi ppetri, ki je ravno tako posredovala slikico.

Zanima me, kakšne krtače uporabljate in kje ste jih kupili? Če je možno prilepit slikico bi tudi to prosila  Wink

Sej vem, da bom vse zvedela od vzrediteljev, sam sem tok mahnena, da posteljo že imam kupljeno, box za igrače iz lesta tudi (no pa dve igračke sta že tudi not), Banana pride pa šele začetk junija. Ne se mi smejat!!!!  Angry
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1714 : ponedeljek, 16.04.2007 : 18:43:22 »

Verja tole ni obsedenost - eni bi temu lahko rekli - dobra pripravljenost  Wink
Mislim, da je bolje imeti pripravljene stvari in se na kužka bolje pripraviti, kot pa se sploh ne pripraviti!
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1715 : ponedeljek, 16.04.2007 : 18:57:23 »

Sej vem, samo nekateri ne razumejo.

Komaj čakam, da pride in da jo vidim v živo.
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #1716 : ponedeljek, 16.04.2007 : 22:32:02 »

hehe, verja, varja. že jaz sem malo zmedena, kaj šele ostali, hihi.   Cheesy

Jaz sem tudi debelo pogledala, ker sem mislila, da dobiš cotona pa nisi nič omenila  Roll Eyes Grin
Logiran
cotonka
otrok do 14 let
**
Sporočil: 54


« Odgovor #1717 : torek, 17.04.2007 : 21:20:33 »


 Tudi jaz mislim, da je v reklami kakšen Tibetanec. Wink
 Tudi jaz najprej nisem vedela, kako naj damo Didiki ime.
 Njeno rodovniško ime namreč Belladonna in mi smo ji hoteli
 dati tako dolgega imena. Prav zanimalo bi me, kako bi zvenelo,
 če bi jo po ulici klicali: " Belladonna, Belladonna, pridi sem!". Cheesy Cheesy
 Tako sem nekega dne nekje prebrala ime Didi. Od takrat naprej,
 je moji psički ime Didi ( v rodovniku je še zmeraj Belladonna). Wink Wink
 Verja!
 Sprosti svoji domišliji prosto pot in mogoče te bo nekega dne zajela  be seda, katera bo primerna za ime Wink Wink Wink Wink
LP Cotonka
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1718 : sreda, 18.04.2007 : 09:24:12 »

Za mojo psičko Banano sem že našla okrajšavo kako jo bomo klicali. Bo kar Bana. Sedaj sem pa v zadnjem mailu od vzrediteljev zasledila, da je tudi napisala Bana.

Še ena punca bo kupila pri teh vzrediteljih v Italiji, če je tu gor naj se javi.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1719 : sreda, 18.04.2007 : 10:55:43 »

Verja, ji že pišem mail, če slučajno ne spremlja foruma.
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1720 : sreda, 18.04.2007 : 11:03:20 »

Jaz sem sedaj malo brala tole temo o Cotonih na tem forumu od začetka do konca.

Kot sem že povedala moja Cotonka bo črno - bela, je od vzrediteljice Eli iz CotonBrie in je rodovniška (s vsemi papirji). Oče moje psičke je Vencigetorige *****, mama ap je črno-bela Cotonka. Zanima me, če na razstavah črno-bele Cotone diskvalificirajo, zakaj potem tako dobri in svetovno znani vzreditelji parijo tako, da je velika možnost, da pridejo psički tudi črno-beli??

Zasledila sem še nekaj na tem forumu, da je ena napisala, da če je Coton črno-bel potem sigurno to ni Coton..., da jih še ni videla. Ne razumem kako ni Coton, če ima vse potrebne papirje (rodovnik...).
Nočem vneti prepira, samo to mi pa ni in ni jasno.... Res pa je, da jih je na svetu zelo malo (baje 15%).

Naj še enkrat povdarim, da jaz nisem kupovala psa za razstave (če bi ga bi vzela belega) in je zgoraj navedeno vprašanje zgolj iz firbca.

****
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #1721 : sreda, 18.04.2007 : 16:15:46 »

Očitno ste moje vprašanje spet vsi spregledali Undecided  bi bila zelo vesela, če bi mi kdo lahko odgovoril, ker me res zanima  Roll Eyes
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1722 : sreda, 18.04.2007 : 16:20:54 »

Ne vem, ce sem prava za odgovor, ampak mislim, da si nekaj sprasevala glede izcedka okrog oci. To se lahko pojavlja pri cotonih in ni nic katastrofalnega, potrebno je malo vec nege, za razstave pa vecinoma razstavljalci to radi pobelijo s posebnimi preparati.

Pri svoji psicki Arwen smo mi imeli podoben problem, in je sposoben veterinar ugotovil mozoljcke na tretji viki, kar smo rešili s 5minutnim ambulantnim posegom.
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1723 : sreda, 18.04.2007 : 16:27:36 »

Hey!

Ker sem zasledila samo podatke da je to zelo zdrava pasma me zanima kaj mi lahko vi poveste o kakšnih boleznih in česa naj se pazim oz. kakšne preglede naj bi psi imeli opravljene.
Pri neki psarni iz Češke sem tudi zasledil, da  je imel mladiček zelo močen izcedek iz uči oz. je imel okoli oči vse rdeče pa me zanima zakaj in kaj to naj bi pomenilo Huh.

L.p

Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #1724 : sreda, 18.04.2007 : 18:23:51 »

Te izcedke iz oči sem opazila samo pri eni psarni iz Češke. Imeli so ga skoraj vsi mladiči na slikah in to čez celo glavo prihajalo je pa iz oči.
Drugače pa mene veliko bol zanima vprašanje, ki ga je ppetra podčrtala.

L.p
Logiran
Strani: 1 ... 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines