mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 04.06.2024 : 22:00:07

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 290701 krat)
0 članov in 4 gostov pregleduje to temo.
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1725 : sreda, 18.04.2007 : 19:16:47 »

Kate, sama si zapisala, da so cotoni zelo zdrava pasma. Ker so tudi relativno mlada pasma in so se večinoma do sedaj vzreditelji trudili in parili le najboljše, torej še ni podatkov o boleznih h katerim bi bili nagnjeni. Kot sem že enkrat pisala na srečo še niso degenerirani, kot so nekatere druge pasme. Tako, da tu ti nimamo kaj odgovarjati, ker ne vemo. Gotovo pa izcedek iz oči ni značilen za cotone, če so namreč potomci dobrih linij tega praviloma ni (razen redkih izjem). Lahko se sicer pojavi, je pa posledica zoženih solznih kanalov. Kakšen pa mora biti lastnik psa, da bi mu belil občutljiv del pod očmi pa ne vem, no  Cry.

Verja, glede črno belih cotonov sem se sama že kar razpisala (če se boš prebila skozi celo temo boš tudi to našla). Vzrediteljica pri kateri boš ti kupila psičko zelo veliko cotonov proda v Ameriko (letno ima najmanj 8-10 legel) in ameriški standard dovoljuje obarvanost. FCI standard pač tega v preveliki meri ne tolerira in na razstavah pod okriljem FCI prevladujejo popolnoma beli cotoni. Zakaj se je ta gospa odločila prodajati tako močno obarvane cotone tudi po Evropi, pa zanima tudi mene. Odgovori ti lahko samo ona. Žal, po moje, ti psi ne bodo uspevali na razstavah (ker se standard gotovo vsaj še nekaj časa ne bo spremenil v prid obarvanosti) prav tako pa ne bodo dobili vzrejnega dovoljenja. Čeprav so rodovniški in imajo vse papirje.
Logiran

ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1726 : sreda, 18.04.2007 : 23:07:51 »

Lonny a kaj o boleznih pri cotončkih piše v knjigi, ki jo imata vidva?
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1727 : četrtek, 19.04.2007 : 08:02:34 »

Bombažka sem prebrala tisti tvoj post. Hvala za razlago.

Čudno, da potem ona v Evropi dobi vzrejnega.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #1728 : četrtek, 19.04.2007 : 10:52:52 »

Moja pomota, sem verjetno narobe ocenila, da se pri cotonih to tudi pojavlja, se iskreno opravicujem.

bombazka...glede beljenja, zunaj pocnejo to skoraj vsi, cetudi trdijo da ne, preverjeno. Sad
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1729 : četrtek, 19.04.2007 : 14:20:56 »

Eh, Tina, saj se ni treba opravičevat. Pač poznava eno psičko, ki ima te težave, vendar dejansko ta problem pri cotonih ni (še ni) pogost. Drugače pa ja, vem kaj delajo - mažejo s kremami in celo belijo, vem, samo meni se zdi predel okrog oči tako zelo delikaten, da se samo sprašujem, kaj človek (lastnik) takrat misli ko to počne. Če sploh kaj misli, ali se zaveda, da kužka peče, boli,.. ?

Verja, kinologija je tudi kuhinja, žal. Tako, da se priznanim vzrediteljem včasih tudi kaj spregleda na račun česa drugega. Ne vem zakaj gospa ***** to počne (mogoče popravlja pigmentacijo, ..?), lahko pa tudi, da je psička bila prodana v Ameriko. Ne vem, samo razpredam, ker danes na njihovi domači strani več ni nobenih podatkov. Mogoče lahko sama preveriš v kateri kinološki zvezi je prijavljena mama tvoje bodoče psičke. Če je v Ameriki in ima tam opravljen vzrejni pregled, je lahko prišla malo na obisk v rodno Italijo, se parila, povrgla, potem bo pa potovala nazaj. No, saj ne moremo vedeti, prav pa je, da gospa tako obarvane psičke prodaja kot pet kvaliteto. Upam vsaj.
Logiran

Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #1730 : četrtek, 19.04.2007 : 15:47:52 »

Ppetra zaenkrat sem zasledila da piše da je to zelo zdrava pasma, kaj več ti bom pa povedala ko bom knjigo prebrala do konca:P
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1731 : četrtek, 19.04.2007 : 16:06:39 »

Ampak glede na cene italjanov lahko pričakujemo da je njihova pet cana primerljiva naši show??? morda  Sad
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1732 : četrtek, 19.04.2007 : 16:22:21 »

... Ne vem, samo razpredam, ker danes na njihovi domači strani več ni nobenih podatkov. ...

Pomoje sta obe psički že oddani in jih je umaknila s strani.

Ampak glede na cene italjanov lahko pričakujemo da je njihova pet cana primerljiva naši show??? morda Sad

A imamo pri nas show kvaliteto oz ceno? Ne vem če tistih naših par vzrediteljev kaj ločuje psičke po ceni  Huh
No in zdi se mi tudi, da tudi ta vzrediteljica vse psičke prodaja po isti ceni, Verja se motim?
Logiran
vesna
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.500


« Odgovor #1733 : četrtek, 19.04.2007 : 16:38:10 »

Hm to ali imamo ali nimamo pri nas naj vsak presodi sam...
Prav tako se vsak sam odloča pri svojem nakupu in tem koliko je pripravljen dat za določenega psa.  Wink
Logiran
kate
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 59


WWW
« Odgovor #1734 : četrtek, 19.04.2007 : 16:52:33 »

Bombažka, hvala za odgovor   Wink

L.p
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1735 : četrtek, 19.04.2007 : 17:02:21 »

...A imamo pri nas show kvaliteto oz ceno? ...

Mislila sem, če imamo ločevanje (po ceni za show in pet kvaliteto), da ne bo pomote, ne da če imamo tako dobre kužke.
Logiran
Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1736 : četrtek, 19.04.2007 : 17:57:33 »

Bombažka, ja možnosti je veliko. Lahko res, da je psička prišla iz ZDA na obisk..., vendar tega jaz še ne vem. Vem le, da ko sva se pogovarjali o ceni različnih njihovih Cotonov ni bila omenjena nobena višja cena kakor 1500 eur. Prišel bi me 500 eur prevoz iz Ancone v Ljubljano, če bi se za kužka odločila konec tega leta, ker takrat noben od njih ne potuje v Slovenijo in bi moral nekdo potovat izključno zaradi tega. Jaz sem imela možnost izbirati med tremi Cotonkami (dve od teh treh sta bili črno-beli ena pa bela po hrbtu in le nekaj rjavih flekcev po obrazku). Vse te tri Cotonke niso več na njihovi spletni strani, ker je za njih že bil dan polog oziroma ara. No ena izmed teh treh je moja Bana.

Kakor koli že, meni je še bolje če ni čisto bela, mi je všeč črno-bela kombinacija. Če se bom pa želela kdaj ukvarjati z vzrejo bom pa kupila čisto belo psičko. Vendar zaenkrat še nič ne razmišljam o tem. Moja bo zame nekaj posebnega, če ne drugega ne srečaš vsak dan črno-belega Cotona. To je pač moje razmišljanje.

Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #1737 : četrtek, 19.04.2007 : 19:19:46 »

Boš dvakrat posebna, prvič ker boš imela cotončka, ker vsi (nepoznavalci) kar izbulijo oči ko poveš pasmo in še potem ker bo črno-bel  Grin Malo heca  Wink
Logiran
r1ata
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 323



WWW
« Odgovor #1738 : četrtek, 19.04.2007 : 20:30:15 »

Kakor koli že, meni je še bolje če ni čisto bela, mi je všeč črno-bela kombinacija. Če se bom pa želela kdaj ukvarjati z vzrejo bom pa kupila čisto belo psičko. Vendar zaenkrat še nič ne razmišljam o tem. Moja bo zame nekaj posebnega, če ne drugega ne srečaš vsak dan črno-belega Cotona. To je pač moje razmišljanje.

Ja, zagotovo. Še enkrat poudarjam, da mi je tvoje razmišljanje všeč. O tej zadevi smo malo klobasali izključno zato, ker te je zanimalo kako je z barvami. Naj ti čimprej mine čakanje na malo kepico.

Aja, malo nazaj si spraševala tudi o krtačah, ... Bliža se sezona razstav, pojdi na kakšno, pocukaj za rokav prvega lastnika cotona in vsak ti bo rad pokazal kaj potrebuješ. Pa še kupiš kar tam na stojnici.
Logiran

Verja
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 200


WWW
« Odgovor #1739 : petek, 20.04.2007 : 13:05:18 »

Bombažka hvala, glede krtač, šamponov... sem že zvedela večino stavri od ppetre in pa od vzrediteljice. Sem že nakaj tudi nakupila. Čeprav je ne bom razstavljala želim, da ima kvalitetno nego.

Sem ful vesela, da bom imela Cotonko in res upam, da mi ta mesec mine hitro.
Logiran
Strani: 1 ... 111 112 113 114 115 [116] 117 118 119 120 121 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines