mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 23.05.2024 : 10:32:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Strani: 1 ... 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 ... 210   Dol
Natisni
Avtor Tema: COTON DE TULEAR - čvek  (Prebrano 289222 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2175 : ponedeljek, 23.07.2007 : 22:17:23 »

Ti pa si hitra Smiley...se mi zdi da smo komaj odšli od tam pa so že slikice na netu Cheesy pohvalno Wink
Lona pide naslednjič obljubim Smiley Wink
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2176 : torek, 24.07.2007 : 08:15:01 »

Lonny glede filarije je tko.. na veterini te vprašajo s kje si in nekateri želijo naredit krvno preiskavo, da je test negativen proti filariji (kuža more bit tešč) no meni niso naredili testa, ker sem povedala da smo jo pripeljali iz Zagreba. Stronghold je proti srčnim glistam in drugim zajedalcem, razen klopom ampak če si ji dala Frontline ti ne pride v poštev, tako je bilo tudi pri Emmy.. Meni so dali sirup (8€ za celo leto) 1x na mesec - datumi morejo bit čim bolj točni in doziranje 0,5 ml na 10 kg telesne teže, hranit ga moreš v hladilniku.. Zdej ne vem kako je na Ljubljanskem s tem sirupom, ker jst imena nimam, veterinar mi je reku, da a je sam narediu po nekem receptu ko je biu v Ameriki, baje da so tam tej komarji imuni že na vse pa da imajo eno zadevico naštudirano in tale sirupek je zdej rezultat tega..

Študiram kako bi ti lahko sirupek poslala..  Smiley Kdaj pa greš in kam?
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2177 : torek, 24.07.2007 : 08:21:30 »

Hmmmm....mi gremo v četrtek verjetno ker greva letos tko mal na blef in še niti neveva točno kdaj in kam bova sploh šla....tako da bom magari jaz danes poklicala na veterino (joj sem bila lih učeri tam pa nisem vprašala:( ) , da vidim kaj bo predlagu pa se pol malo javim kako je s to zadevico v ljubljani...hvala
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2178 : torek, 24.07.2007 : 09:20:52 »

sem govorila z veterinarko, in pri nas je samo v obliki ampul tako da mi je rekla da ubistvu ji lahko dam 14 dni po frontlijnu kar stronghold ampulo....Pri meni je pa ravno toliko časa minilo in ji bom kar lepo ampulco dala Tongue sej če je tako veterinar rekel Huh?
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2179 : torek, 24.07.2007 : 10:32:16 »

Ja bojo že vedli kaj govorijo ne Smiley jst bom pa Emmy ko pridemo nazaj kr na testiranje peljala, vsaj načrtujem tako, bom vidla no kako bomo, tale vikend nisem opazila nevem koliko dosti komarjev.. ampak raje preventiva kot kurativa Smiley
Logiran
lana40
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #2180 : torek, 24.07.2007 : 10:38:34 »

Zanima me kje ste nabavile V25

LP Lana
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2181 : torek, 24.07.2007 : 10:57:29 »

Na veterini imajo pa tudi po internetu k sm brskala ampak pol sm vidla da so pri nas na veterini kr "pridni" z zadovljevanjem strank in so mi tam naročili in sm prišparala za pošto Wink
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2182 : torek, 24.07.2007 : 11:59:24 »

V trgovini Gali&Niki v ljubljani
Logiran
Lonny
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 166


« Odgovor #2183 : torek, 24.07.2007 : 16:56:41 »


Loni ima urejen album
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2184 : torek, 24.07.2007 : 17:57:42 »

Oh, so lušni tile naši cotončki, še bol pa so cort ko jih gledaš skupaj ko se igrajo. Takrat si kar zaželiš še enega Smiley, a ne punce  Cheesy

No glede popularnosti pasme pa... kakšne stvari so neizogibne, čeprav upam da v primeru cotončkov ne bo tako. Mislim, da se vzreditelji  in lastnki (z nasveti drugim) trudimo, da ostane vse na takem nivoju kot je sedaj. Kaj se bo zgodilo bo pa čas pokazal.
Opažam pa, da se zadeve res že počasi odvijajo tudi k nerodovniški prodaji (vzrok: visoka cena, v kateri preprodajalci vidijo zaslužek, tako kot se pomoje trenutno dogaja na enem od oglaševalskih portalov, ker se vidi da so/bodo cotoni uvoženi iz nekje, ker so verjetno poceni tukaj bodo prodani po malo nižji ceni kot običajno in vmes bo imel nekdo zaslužek) ali pa vzreji, samo če bodo vsi lastniki rodovniških psov ali psičk vstrajali pri tem, da se njihovih psov ne pari kar tako naprej brez raznih vzrejnih dovoljen in podobno, bo pasma še nekaj časa kar na dobrem nivoju - moje mnenje. Samo se pa dogaja da se ljudje odločajo o parjenju rodovniških cotonov kar tako ker mislijo da je to fajn za psa  Undecided V takih primerih sem vesela, da naletim na take ljudi in jih prepričam o nasprotnem (in upam, da ne vstrajajo pri svojih idejah).
Skratka vsak nasvet novim kupcem ali pa starim lastnikom ni nikoli odveč in vse gre seveda v dobro pasme.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #2185 : torek, 24.07.2007 : 18:18:47 »

ppetra, pozabljaš na podjetne šteparje, ki si pripeljejo par "cotonov" ali kakšno drugo komericalno zanimivo pasmo iz tujine (kjer so ti psi poceni, vendar na žalost tudi temu primerno netipični) in veselo štepajo dalje. To se je zgodilo in se dogaja s šicuji pa še z mnogimi drugimi. Potem so tu še podjetnejši posamezniki, ki prodajo vsakega belega mladička mešanca za maltežana, kotona, bichona, pač glede na ponudbo. Se spomniš primera "havanskih bichonov" o katerem smo že debatirali?

Res je, da se moramo vsak zase trudit, razlagat, utemljevat, toda na takšne podjetneže nimamo nobenega vpliva. Tu bi morala po mojem narediti kaj KZS v sodelovanju z veterinarsko in trgovinsko inšpekcijo.

Drug problem so pa seveda razlike v standardih v Ameriki in FCI ter sivo področje med obema, ko se do neke mere tolerira odstopanja na razstavah in pri vzrejnih pregledih. Pri šicujhih smo že tako daleč, da bi lahko pasmo razdelili na dve, na ameriškega in klasičnega šicuja, saj se tako razlikujejo, da sodnik težko objektivno oceni dva takšna psa v isti konkurenci. Tudi to vpliva na stanje v pasmi, saj atraktivni psi pogosto odstopajo od FCI standarda, dosti ljudi pa kupuje to, kar zmaguje...
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2186 : torek, 24.07.2007 : 18:48:55 »

No pa naj še kdo reče da se s cotončki ne da po gozdu laufat  Grin Lotka zgleda prav super na slikcah  Grin
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2187 : torek, 24.07.2007 : 19:20:23 »

Evo mi smo si postrigli dlakico na tačkah danes brez večjih težav, se prečesali to z dlako v uhcih mi pa prav ne uspe  Cry verjetno tudi Emmy čuti da jst ne znam in da sm kr malček živčna.. Bom počakala pa do Trbovelj, da mi kdo tam pokaže, upam da to takrat ne bo nič narobe z uhci  Huh
Logiran
ppetra
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.273


« Odgovor #2188 : torek, 24.07.2007 : 19:20:45 »

Nati a misliš slikce v mojem albumo ko je vsa umazana?

ppetra, pozabljaš na podjetne šteparje, ki si pripeljejo par "cotonov" ali kakšno drugo komericalno zanimivo pasmo iz tujine (kjer so ti psi poceni, vendar na žalost tudi temu primerno netipični) in veselo štepajo dalje. ...
A pa misliš da se to pri cotonih že dogaja, ali veš za kak primer (nisem še tega nikjer konkretno zasledila).
Edino ne vem kako je s tistim primerom na katerega je enkrat opozorila mislim da Verja, ko je nekdo prodajal ful poceni cotončka, je pa sigurno, da nekaj ni štimalo, saj gospod ni vedel ali prodaja cotona ali maltežana in neke štorije o rodovniku so bile, mislim... halo. Samo upam, da nima ravno ta oseba doma enega cotona in zdaj štepa "cotone" recimo parjene z maltežani.
Pa tudi upam, da oglasi na oglaševalskem portalu niso oglasi kakega prekupčevalca, ki bi rad zaslužil na račun teh malih kepic, čeprav vse spominja na to Undecided
Logiran
Nati80
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 399


« Odgovor #2189 : torek, 24.07.2007 : 19:27:12 »

Ja ppetra sem pogledala tvoj album in sm se prou nasmejala ob tisti slikici ko se Lotki nogice skorajda ne vidijo Smiley No če ne dela težav kopanje potem ne vidim vzroka zakaj si sem pa tja včasih ne bi dali duška  Grin
Logiran
Strani: 1 ... 141 142 143 144 145 [146] 147 148 149 150 151 ... 210   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 9  |  Tema: COTON DE TULEAR - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines