mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 17:41:09

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 263705 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #120 : petek, 08.07.2005 : 09:43:48 »

. Ne morem je odvaditi, da se ne bi "obešala" na mizo ali pa v kuhinji na delovni pult Angry.


če hočeš nasvet, ki zagotovo pomaga, ne sodi pa pod šolanje s poztivno motivacijo...
1)Naprej nauči psa ob tvoji prisotnosti, da se ne sme vzpenjati na pult- enostavno :postaviš n apult kaj zanimivega in sediš sam z nagradami v bližini. Če pes pogleda na pult rečeš ne, če se pred pultom usede oz ne gleda pulta rečeš priden ali klikneš in mu vržeš nagrado na tla.
2) ko to deluje tako ,d aon tvoji prisotnasti lahkopostaviš karkoli n apult in pes sede ali gleda tebe začneš fazo 3.
3) kupiš dvostranski lepilni trak za pritrjevanje tepihov in ga prilepiš cca 2-5 cm od roba (odvisno kako globoko postavi pes tace ko se vzpne,a tako da se ne vidi od spodaj načeloma)vseh omaric in mize na zgornje ploskve pohištva. Na lepljivo površino nalepiš narobe obrnjene risalne žebljičke v rezdalji 2-3 cm v vsto ali cik -cak).
4) to pustiš gor več mesecev vedno najbolje ali vsaj vedno , ko je v prostoru pes sam brez nadzora.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #121 : ponedeljek, 11.07.2005 : 11:55:15 »

. Na lepljivo površino nalepiš narobe obrnjene risalne žebljičke v rezdalji 2-3 cm v vsto ali cik -cak).
4) to pustiš gor več mesecev vedno najbolje ali vsaj vedno , ko je v prostoru pes sam brez nadzora.

Deteljica, pri osebnem opisu imaš napisano, da obožuješ pse - a na takšen način, da jim nastavljaš risalne žebljičke, da se popikajo po tačkah?! Shocked
Pa še to: če pustiš lepilni trak zalepljeni več mesecev, se lahko zgodi, da imaš kasneje kar "lepe" težave ga spet dobiti dol Roll Eyes Huh, tako da se mi tvoj nasvet ne zdi primeren. Pa vseeno hvala lepa! Smiley
LP! Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #122 : ponedeljek, 11.07.2005 : 21:37:25 »

Huh, tale z risalnimi žebljički je pa kar huda...Mene bi bilo strah, ker bi si moj čisto tace porezal! Jaz sem odvajala skakanja in vzpenjanja na pult in mizo na malo drugačen način: moja mama je uporabljala zelo mastno kremo za noge, ki je Aaronu zelo smrdela in ga motila, če se mu je prilepila na dlako. Sposodila sem si malo te kreme in jo namazala na rob pulta oziroma mize, na mizo pa postavila kaj dobrega in dišečega. Ko je Aaron skočil gor, se mu je krema prilepila na tace in jo je stresal dol ter čudno vohal. Tudi ko nas ni bilo v bližini je bila krema namazana gor in zelo hitro se je odvadil skakat. Krema je bila super tudi zato, ker so se v njej poznali odtisi tačk in smo točno vedeli, kdaj je skočil gor in kdaj ne in ga lahko primerno nagradili. Pri Aaronu je to lepo delovalo, čeprav smo mu na začetku kar naprej umivali tace in mami porabili vso kremo za noge. Drugače pa sem slišala še za eno varianto:
Na rob pulta so prilepili cevko z vodo in jo začepili, v cevko pa naredili male luknjice, tako da je tekočina ven tekla samo, kadar je kdo pritisnil gor. Cevko so napolnili z vodo in dodali malo citronke. Ko je kuža skočil gor, je iz luknjic špricnila voda in odgnala kužka na tla.
Logiran
bernuldek
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 23



« Odgovor #123 : ponedeljek, 11.07.2005 : 21:38:16 »

Deteljica!
Raje opusti takšne metode, ker so milo rečeno, neprimerne. Cilj "prevzgoje" je: ne skakati. In če ti to uspe ob tvoji prisotnosti, pes tega zagotovo ne bo počel tudi, če je sam doma. Prvi točki "prevzgojnega" načrta bi dodal: strpno, dosledno in vztrajno z veliko ljubezni do psa (ali psičke). Ostale točke pa tudi ti čim prej opusti. A boš? Konec koncev, tudi jedli boste lažje.  Kakšnega psa pa imate pri vaši hiši?
Tripikice!
Tisto o razstavi (in razstavah nasploh): ne vem, če bi sploh "tekmoval", morda, da obiščem katero (mislim razstavo), da se morda tudi v živo srečamo in katero rečemo o naših kraševkah.
Imam pa eno vprašanje: kako je bilo pri vajinih psičkah z dlako? Pri Rini opažam, da jo bolj izgublja, kot prej. Sedaj pa ne vem, ali je to normalen pojav ali pa je to posledica diete oz. jemanja antibiotikov?
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #124 : torek, 12.07.2005 : 10:13:24 »


Imam pa eno vprašanje: kako je bilo pri vajinih psičkah z dlako? Pri Rini opažam, da jo bolj izgublja, kot prej. Sedaj pa ne vem, ali je to normalen pojav ali pa je to posledica diete oz. jemanja antibiotikov?

Zdravo bernuldek! Smiley Tudi naši Duki sedaj zelo izpada dlaka, tako da moramo stanovanje sesati vsak drugi dan Huh, ker se po kotih nabirajo celi kosmiči njene dlake. Pravzaprav menjava dlako, puhek izpada, rase ji pa siva dlaka tako da je dobesedno vsak dan bolj siva in temna Cool Smiley. Uh, postaja prava kraška lepotica! Shocked Cheesy Cheesy Cheesy Pa v pasji šoli smo se pogovarjali in pravijo ljudje, da njihovim psom tudi zdaj bolj izpada dlaka. Tako mislim, da je tudi pri Rini to normalen pojav, te pa ne bi rada zavajala, zato bi mogoče bilo dobro, da malo spremljaš kaj se dogaja z njenim kožuščkom. Roll Eyes Smiley


Jaz sem odvajala skakanja in vzpenjanja na pult in mizo na malo drugačen način: moja mama je uporabljala zelo mastno kremo za noge, ki je Aaronu zelo smrdela in ga motila, če se mu je prilepila na dlako. Sposodila sem si malo te kreme in jo namazala na rob pulta oziroma mize, na mizo pa postavila kaj dobrega in dišečega. Ko je Aaron skočil gor, se mu je krema prilepila na tace in jo je stresal dol ter čudno vohal. Tudi ko nas ni bilo v bližini je bila krema namazana gor in zelo hitro se je odvadil skakat. Krema je bila super tudi zato, ker so se v njej poznali odtisi tačk in smo točno vedeli, kdaj je skočil gor in kdaj ne in ga lahko primerno nagradili. Pri Aaronu je to lepo delovalo, čeprav smo mu na začetku kar naprej umivali tace in mami porabili vso kremo za noge. Drugače pa sem slišala še za eno varianto:
Na rob pulta so prilepili cevko z vodo in jo začepili, v cevko pa naredili male luknjice, tako da je tekočina ven tekla samo, kadar je kdo pritisnil gor. Cevko so napolnili z vodo in dodali malo citronke. Ko je kuža skočil gor, je iz luknjic špricnila voda in odgnala kužka na tla.

Liza, hvala ti za nasvete Smiley, ta drugi s cevko se mi sploh zdi smešen Cheesy, če si predstavljam kako pes pogleda ko špricne voda Cheesy Grin Grin Grin Grin Grin Grin. Glede kreme me pa zanima, če je pes ni lizal s tačk? Mi mogoče lahko zaupaš ime te kreme, bi jaz tudi poskusila s tem, da ne bom tuhtala kakšno kremo naj uporabim. Roll Eyes Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #125 : torek, 12.07.2005 : 11:46:53 »

Ni zakaj Wink
Ne, kreme mu nisem pustila lizat s tačk, ker nevem, koliko je kaj škodljiva ali ne. Huh, ta krema je bila neka ekstra iz Nemčije za mojo mamo, žal pa nevem imena... Je pa odvisno, nekaterim psom nekatere kreme smrdijo, drugim ne. Lahko pa poskusiš z Ognjičevo kremo (dobi se v DM-u),ki je mastna in tudi ni katastrofa, če jo kuža malo poliže. Bom pa vprašala mamo, kako se imenuje tista krema, če se še spomni.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #126 : torek, 12.07.2005 : 13:54:28 »

Ne, če je krema iz Nemčije nima smisla, da jo sprašuješ Grin Grin Grin. Mislila sem, če je to kakšna maža iz DM ipd.

Ne, kreme mu nisem pustila lizat s tačk, ker nevem, koliko je kaj škodljiva ali ne.

Hehe, malo sem se neumno izrazila - saj, vem, da mu nisi pustila lizat tačk. Sem mislila tako, da si ne bi slučajno polizal, ko ne bi opazila.
Bom poskusila najti neko bolj smrdljivo Wink kremo, mogoče res ognjičevo,  tebi pa še enkrat hvala. LP! Smiley
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #127 : torek, 12.07.2005 : 17:19:37 »

Hehe, poznam to Smiley Saj verjetno je kremo poskusil, samo dvomim, da mu je bila všeč, sama (in kolikor se je pač dalo, ostali družinski člani) pa sem poskusila čimbolj pazit, da nebi preveč lizal, ker nevem, koliko je bila kaj zdrava za pojest Smiley
No, če pa jaz odkrijem še kakšno smdrečo in lepljivo kremo pa povem Wink
Veliko sreče !
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #128 : sreda, 13.07.2005 : 07:47:28 »

Pri nas smo tudi skakali na mize, ko smo bili majhni, pomagal je pa kar lepilni trak, ki sem ga polepila ob robovih mize na balkonu (tam je ponavadi Čajka dopoldne, ko smo v službah), kadar smo bili doma, pa je v stanovanju pomagal tudi običajni fuj, tako da pred nami ni kaj dosti poskušala s plezanjem. Sedaj imamo namesto mize na balkonu nekoliko višjo pasjo hišo, na njej pa so posodice z mačjo hrano, pa  se Čajka nikoli ne zmoti, da bi še kaj šarila po njej.
Bernuldek, nočem sicer oglaševati raznih znamk hrane, ampak Choice ima verzijo briketov z ovčetino in rižem, ki je prav posebej namenjena izboljšavi kože in dlake. To hrano je meni priporočil že vzreditelj in tudi veterinar.
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #129 : sreda, 13.07.2005 : 08:24:40 »

A ste videli, kam je skočil kraški ovčar? Hop na podforum Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #130 : četrtek, 14.07.2005 : 08:54:36 »

A ste videli, kam je skočil kraški ovčar? Hop na podforum Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin

HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Grin Grin Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Grin Wink Kiss Grin Grin Wink
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #131 : petek, 15.07.2005 : 07:51:58 »

Ali je kdo gledal po TV oddajo o živalih, kjer je bil zelooo dolg prispevek o kraševcih? Snemal so specialno razstavo, ki je bila letos maja v Mariboru in jaz sem se kar topila ob gledanju kraševcev ... so kazali čisto vse...  Cheesy majhne, velike, zelo odlakane, temne, svetle....vse čudovite Grin
Meni jo je oče posnel na videokaseto, tako da sem jo vidla šele včeraj, pa čeprav je bil prispevek kar dolg bi jaz lahko gledala kraševce ure in ure, škoda ker ne posnamejo kar kakšne nadaljevanke, pa da bi npr. posneli za vsakega kraševca, kako zgleda njegov dan, kje živi, predvsem bi bilo super veliko posnetkov v naravi, kako jim v vetru valovi dlaka in podobno...
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #132 : petek, 15.07.2005 : 14:50:09 »

Prav vrhunsko se mi zdi, da si imajo lastniki kraševcev toliko povedati. Upam, da se vam bo pridružil še kakšen lastnik te pasme. Včasih bom pa še jaz vskočila, čeprav sem zadnje čase zelo malo na forumu.

Tripikice vidim , da napredujete in da so začetne težave mimo  Grin Grin Cheesy  Le tako naprej, pa upam, da se vidimo tudi na kakšni razstavci, saj tam ne grizejo. Jaz grem že zato rada tja, ker se tam počutim normalno Grin Grin Grin, saj me drugače vsi čudno gledajo ko s štirimi psi laufam naokoli  Cheesy

Pa vsem še veliko veselja z vašimi kraševci!

Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #133 : petek, 15.07.2005 : 18:07:48 »

Do-khyi, super, da si se ponovno javila, kot zanimivost samo povem, da smo se letos srečali na vzrejni  za tibetanske mastife v Domžalah (Čajka je tisti nagajivi mladi kraševec, ki ti je z umazanimi tačkami skočil na hrbet  Roll Eyes sram Smiley  v njeno opravičilo, ko je med kužki in lastniki psov, se ji kar malo zmeša, no, zdaj ne več tako hudo.
S sestro sva šli pogledat mastife, ker je njena prijateljica kupila enga tacga lepotca v Pragi. Se mi zdijo pa te živalce precej podobne kraševcem, tako da ni čudno, da so mi tako všeč  Smiley
Logiran
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #134 : sobota, 16.07.2005 : 19:47:44 »

Kako je svet včasih majhen... Cheesy Smiley
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 ... 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines