mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 09.06.2024 : 22:13:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 263713 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #165 : ponedeljek, 15.08.2005 : 15:53:19 »

Ebranka , upam, da s tvojo kužiko ne bo hudega in želim vama, da čimprej opravita s to bulo.
vidim , da sta vajini kraševki prav živahni babnici.moja pokojna kraševka je bila pa taka lenoba, da ji ni bilo para. že v mladosti je bila bolj lene sorte, ko pa je bila odrasla pa sploh.
Ebranka zdaj sem pa firbčna kdo je tisti tibetanski mastifek?  in kje so ga tvoji prijatelji kupili?mogoče bo pa primeren ženin v bodočnosti Wink, za moje psičke.Da mi ne bo treba vedno narediti 1000 km v eno stran  Tongue Tongue Tongue zaradi ženitev mojih punc.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #166 : torek, 16.08.2005 : 13:24:56 »

Ebranka, nekaj časa je mimo pa me zanima kako je z vama s Čajko? Je že bolje? Roll Eyes Smiley
Sem dobila od DLVKOS zadnji dve izdaji revije Kraševec. Prebrala sem seveda najprej prispevek o vaju s Čajko. Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Kako je zdaj že s tisto sliko, si zraven Čajke ti ali inštruktorica? Zanima me tudi, če še vedno delaš s klikerom? Je res tako vredu zadeva? Misliš, da bi lahko s klikerjem mojo pasjo smrkljo navdušila za česanje in čiščenje ušes? Wink

vidim , da sta vajini kraševki prav živahni babnici.

Hja, naša Duka je res kar živahna punca (in poleg nje moramo biti živahni seveda tudi ostali člani družine???Cheesy). Včeraj je za lastno poživitev dneva preskočila ograjo in se znašla na svobodi, ki je pa ni glih preveč mikala, zato je ograjo preskočila še enkrat in se vrnila nazaj na dvorišče. Vse skupaj pa je opazovala naša soseda, drugače mi sploh ne bi vedeli za to njeno novo atletsko "zabavo". Seveda je bila še isti dan opravljena korekcija ograje Cool. Idej in energije za lumparije ji ne zmanjka Cheesy Grin.  Potem sva jo pa z možem dala na vrvico, pa gremo na "marš". Hja, pa je revica po pol km korakanja že mogla prvič počivati, vsa utrujena in ubogcena. Wink Grin Ko smo po treh vmesnih počitkih prišli končno domov, je pa naša "do kraja uničena" Duka nenadoma "zmogla" narediti dar mar Shocked: v isti sapi je pregnala mačka Pikoja k sosedovim in že imela hčerino hlačnico med zobmi Shocked Angry Cheesy. Toliko, da še ni razkazala svojih mišic! Grin Grin Grin Grin Grin


Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #167 : torek, 16.08.2005 : 22:10:34 »

Zivjo, uf, mi smo imeli pa težke preizkušnje, danes me je kar malo zvilo in sem šla na vrat na nos še k drugim veterinarjem... sem več napisala pod forumom tumorja na trebuščku .. sedaj imam ves čas en uč na Čajki, tako da bom kratka

Do-khi, tistega tibetančka si že videla v Domžalah, ime mu je Pur in prihaja iz Prage, bo pa mislim odličen za tisto nalogo, ker je že pri dveh mesecih hotel skakati po Čajki.

Tripikice, na prvi slikci sva me s Čajko (tam, kjer je opisana mala šola), potem je pa malo naprej še slikca z inštruktorico (tam, kjer je govora o klikerju)

Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #168 : sreda, 17.08.2005 : 09:28:15 »

Zivjo, uf, mi smo imeli pa težke preizkušnje, danes me je kar malo zvilo in sem šla na vrat na nos še k drugim veterinarjem... sem več napisala pod forumom tumorja na trebuščku .. sedaj imam ves čas en uč na Čajki, tako da bom kratka


Me je kar groza, kar prestajata! Cry Cry Cry Če sem prav razumela, bi oni neizkušeni veterinar v Grosupljem kar rezal Shocked, v amb. v LJ pa so Čajki po nepotrebnem dali narkozo? Sad Huh Groza! Angry Saj mora človek biti na pol veterinar, da se veš prav "obrniti" s svojim psom!!! Angry Undecided Pišovka, koliko klinik pa je v tej "naši" LJ? Ugotavljam, da je dobro to, da imaš veliko izbiro, včasih pa je boljše, da imaš na razpolago enega (dobrega) kirurga, kot pri nas. Tako nimaš dileme, kam naj greš. Cool
Upam, da sta jo s Čajko kljub vsemu dobro "odnesli", in da je zdaj že boljše! Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Imata velik problem s tistim ovratnikom? Si predstavljam, da ni hec. Roll Eyes Z Duko še naprej držive tačke. Smiley Smiley Smiley
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #169 : sreda, 17.08.2005 : 11:43:36 »

Ja, mene je najbolj šokiralo, ker je bila tako različna diagnoza... pa da ne omenjam, kakšen je bil za moje živce pretekli teden z diagnozo možnega raka Sad Sad Sad ŽAl mi je le ker, nisem šla že prej po "drugo mnenje", pa da bi se potem bolj pripravili na operacijo.
Sedaj samo upam, da bo vse v redu in da se bo zadeva dobro zacelila, pa da obe s Čajko čiprej pozabiva to epizodo in da bi obiskovali veterinarje samo zaradi rednih cepljenj...

Drugače smo se s klikerjem preizkušali, ko je bila Čajka še majhna, samo več kot toliko nismo napredovali, Čajka sicer dobro ve, kaj pomeni klik, ampak ga povezuje s pozornostjo oz. le z vajami, ki jih že zna (če začnem klikati, ko hočem nagraditi kakšno novo vedenje, se začenja usedati, pa potem še poskusi s kakšnim prostorom, ali me pa gleda (pozornost), kaj drugega pa takrat sploh ne zna več pokazat, tako da bi za kak napredek morala imeti verjetno kliker vedno pri sebi in nagrajevati tisto, kar bi želela okrepiti), ne znamo pa se čisto premakniti na kakšne druge trike. Tudi jaz si ne znam narediti dobrega scenarija, kako bi Čajko naučila kakšne vaje, mogoče bi morala psokusiti tisto vajo s tarčo, ker je baje bolj enostavna.  NOčem pa kar tako uporabljati klikerja, ker je že zdaj malo zmedena, da ne bo potem čisto zamešala vsega.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #170 : sreda, 17.08.2005 : 14:32:52 »

Hvala, torej mi ni treba hiteti v trgovino po kliker: Huh Grin Grin Grin Grin Grin Hvalabogu, en strošek manj. Wink Smiley Smiley

Pomeni, da je bula zdaj je manjša? Roll Eyes Povej, si mogoče ugotovila zakaj, od kje je nastala sploh ta nesrečna bula? Ja, verjamem, da so ti živčki trpeli. Mislim, da bi morali s Čajko zdaj v kakšne toplice na rehabilitacijo Wink Cheesy Cheesy
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #171 : četrtek, 18.08.2005 : 08:53:53 »

Tripikice, tale klikerček je taka majhna zadevica, ki niti ne stane veliko (par sto tolarjev), samo se mi zdi lažje, če prej vidiš kak prikaz ... oz. če nisi komplikator, potem lahko tudi poskusiš, ker je prav fascinanto brati, kaj vse nekaterim uspeva.  Drugače pa lahko več prebereš na raznih mestih tudi tu na forumu.
Naša Čajka s satelitskim krožnikom je pa sedaj takšna pojava, da ne veš, ali bi se ji smejal ali jokal ... Malo se še zaletava, ko hodi čez vrata, pa če se zaleti v podboj, se ne umakne hitro za eno tačko nazaj, ampak s tistim krožničkom kar rine naprej, tako da ji ga moram potem jaz spodmakniti in jo usmeriti bolj v sredino. Pa z lulanjem in kakanjem je tudi križ... tako ji je prišlo v kri, da tla vedno dobro prevoha, preden se kam polula ali pokaka, da je sedaj vsa zmedena ker s krožnikom tega ne more več in traja in traja preden najde plac, kjer pa to le lahko naredi, pa še potem je kot en velik kupček nesreče. Vmes sem ji dala krožniček parkrat dol, pa lumpa takoj izkoristi in si hoče kar sama urediti tisto zadevo na trebuščku. Bule na srečo ni več, revček je na mestu bule sicer pobrit (okoli 10 x 10 cm) pa ven ji moli tista grozna cevka (podobno sem imela jaz pred leti v kolenu po operaciji meniskusa) drugače pa je z njo kar v redu, če odštejemo kako se ji zdi zamalo, da s tistim krožnikom ni več tako mobilna kot včasih (mogoče se bo pa mimogrede še odvadila stikljivosti in pobiranja po tleh  Wink )   
Kako je dobila bulo so pa vse teorije, na žalost nismo nič opazili, ampak poleg teorije, da jo je staknila pri kakšni pasji tačkoborbi (sem imela včasih kar slab občutek, če se je kak velik pes kao u igri zaletaval v njo), lahko bi se v gozdu zadela v kakšno vejo, potem pa sem pomislila še na bolj grozljivo, pa ne tako nemogočo možnost ... da jo je brcnil ali udaril kak sosed, ko je v kakšni akciji Čajka malo podaljšala sprehod. Zgornja soseda (oče in sin) sta bila namreč pred leti celo v Slovenskih novicah, ker sta streljala pse.... potem sicer dolgo ni bilo nič, nekaj let nazaj pa je naš muc prišel tudi domov krvav, pa je veterinar povedal, da je poln šiber. Sestra je potem govorila s tem sosedom, pa je obljubil, da bo pustil naše živali pri miru, ampak takšnih podobnih, ki jim živali nič ne pomenijo je še kar nekaj. Kakorkoli, sedaj bomo še stokrat bolj previdni pri spuščanju Čajke (sploh kadar je v takem elementu, da ji porednost kar sije iz oči). 
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #172 : četrtek, 18.08.2005 : 14:16:01 »

Samo da je bula izginila!???Cheesy Cheesy Cheesy Si si oddahnila, a ne? Vem, kako ta satelitski krožnik izgleda Grin. Ga je imela nekoč mamina mačka. Revica se je hotela umiti, pa je kar ta ovratnik vmes lizala. Smiley Kdaj pa imata kontrolo?

Mogoče je pa res dobila kakšno brco. Žal so vsepovsod "takšni" sosedje. Tudi en sosed pri mojih starših je sovražil mačke iz vsega srca. Pa nam jih je utapljal, pa tepel... vse do takrat, ko si je še sam nabavil mačka - pasemskega. Danes je celo ljubitelj in vzreditelj pasemskih mačk Shocked Shocked Shocked. Naše sicer niso pasemske, ampak je nekako postal strpen tudi do njih. Najboljše da greš v azil po psa in ga sosedom podariš za vesele božične praznike. Wink Grin Mogoče bosta onadva potem tudi postala "ljubitelja". Wink Roll Eyes

No, kar se klikerja tiče - "potegnilo" me je, ko sem prebrala, da si ti Čajko vzgajala z njim. Mu pa naš inštruktor ni naklonjen, pa ne vem zakaj. Mogoče bom še izvedela. Roll Eyes Imamo pa majčkeni problem. Zaradi slabega vremena nam šolanje večkrat odpade in se mi zdi, da se to pri naši Duki in njeni vzgoji kar precej pozna. Včasih jo je kar težko "krotiti", saj je vsak dan večja in težja. In bolj razigrana! Cheesy Cheesy Cheesy S tem klikerjem je pa verjetno tako, da če ga uporabljaš, ga ne moreš samo doma, pač pa tudi najbrž pri samem šolanju?

Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #173 : četrtek, 18.08.2005 : 14:53:25 »

Ja, res so v primerjavi s prejšno prognozo vse nove "težavice" prav malenkostne. Tudi naša Čajka je imela nekakšen "dopust" pri poslušnosti, ker se nam zaradi vseh teh pripetljajev smili, pa sedaj s krožnikom je tudi ne morem kaj preveč sekirat, ampak imam občutek, da je kar pogruntala, da je fino, če se gre revčka božčka, ker mi je začela kar preveč trmoglaviti ...  malo se tolažim, da je to zaradii teh nevšečnosti s krožničkom, ko bo pa spet zdrava, pa morava spet malo začet "trenirat" drugače bo meni prav nerodno jeseni, ko bova šli v šolo.  Wink
Glede klikerja so pa deljena mnenja, nekateri mu očitajo, da se pri njegovi izključni uporabi preveč zanemari avtoriteta vodnika ... pri nas v Krimu so bolj zagovarjali nekakšno kompromisno uporabo ... kot verzija vzgoje in šolanja s pozitivno motivacijo  ... da npr. namesto da rečeš "ja", ali pa "To, priden" kadar pes naredi kaj pozitivnega, klikneš.  Aja. pa pri klikanju moraš pazit, ker je pooanta bolj v tem, da pes sam ugotovi, da kadar naredi nekaj pozitivnega, pride nagrada ... ni mišljeno npr. da ga daš v položaj sedi, potem pa klikneš, ampak klikeš takrat, ko sedi, in šele ko se večkrat usede, izrečeš povelje.  Jaz še nisem čisto  izključila njegovo uporabo, samo bom rajši najprej spet vadila s kakšnimi triiki, nme pa npr. še z vajami poslušnosti, da ne bom potem kaj zamočila. Drugače pa uporaba klikerja doma nič ne nasprotuje šolanju v kakšnem klubu, kvečemu nadgrajuje ga lahko. Inštruktoricva je povedala tudi, da tam, kjer kliker uporabljajo v šolah, psi točno vedo, kdaj se klika njim, tudi če vsi v skupini klikajo. 
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #174 : petek, 19.08.2005 : 13:37:16 »

Imam idejo Smiley. Bi hotela prinesti kliker s sabo v Lendavo? Pa bi mi potem s Čajko pokazali uporabo klikerja "v živo"? Smiley Smiley Smiley Malo me kliker mika, nikakor pa ne bi rada delala zmede pri Dukini vzgoji. Pa glede na to, da ga v šoli ne bi uporabljali, pa ti tudi praviš, da z njim več ne delaš toliko..., to vse mi da misliti, da je verjetno boljše, da si ga ne zmišljujem. Sem pa vseeno radovedna kako zgleda to klikanje Roll Eyes Grin.

Veseli me, da s Čajko okrevata Cheesy. Duka, revica, pa po novem mora držati linijo Sad Wink. Je maksimalno "izpopolnjena" Wink Grin in je inštruktor zaukazal, da se do razstave lumpa ne sme več zrediti. Wink Hja, za lepoto je treba grdo trpeti... Wink Grin Grin Grin

Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #175 : petek, 19.08.2005 : 14:08:04 »

he, he, kako zabavno mi smo pa ravno začeli načrtno delati na tem, da malo poredimo Čajko...  malo me mesarji kar debelo gledajo, ko sem izbirčna pri teh meskih za Čajko ... sedaj ji namreč vedno naredim tako mesno brozgo v katero skrijem brikete da lahko cmoka med jedjo, pa na koncu vedno še poliže skodelico (tako da je med to "boleznijo" skoraj enkrat več pojedla kot prej). Kako pa vi hranite Duko? Ali je samo brikete (mi imamo sedaj spet tiste ta prve Nutro Choice, samo same jih sploh ne povoha... tudi vstati se ji ne ljubi, če vidi, da so samo briketi  Roll Eyes

Bom prinesla kliker v Lendavo .. mimoigrede, sem opazila, da si na forumu malo potipala kako je s popustom za avtohtono pasmo... mogoce bodo pa se razmislili za naslednjič, lahkjo pa še v lendavi malo polobiramo Cheesy Cheesy Cheesy  Ali morda veš, če bo tista coursing tekma kje v bližini? Na forumu sem videla, da na podobne tekme hodijo vse mogoče pasme, pa me je prav zamikalo, da bi kdaj tudi Čajko spustila za kakšnim umetnim zajčkom.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #176 : ponedeljek, 22.08.2005 : 10:22:09 »

Hecno, Čajka na redilni, Duka na shujševalni Cheesy Cheesy Cheesy. Ne vem, če je naša revica razumela inštruktorja, da mora držat linijo, dejstvo je, da nekje od takrat res manj je. En obrok je kar izpustila Undecided, tako da se zdaj prehranjuje samo 2x na dan, pa še takrat ponavadi nekaj hrane pusti. Hranim jo pa z briketki Propac, ki jih "začinim" še z nekaj koščki iz konzerve. Vmes pa dobi tudi sadje (to jeve obvezno skupaj, po sistemu rezino meni rezino tebi Cheesy Grin), pa mleko ali jogurt.

Mene pa zanima kako dolge sprehode imata s Čajko? Duka je popolni lenuhek kar se tega tiče. Po 100 m začne počivati. Predvčeraj se je usedla in ni hotela naprej. To si verjetno predstavljaš: vlečeš in vlečeš, a pes ko vkopani. Grin Ko pa sem jo potegnila nazaj, češ, ok, pa greva domov, pa je "potegnila" ko lokomotiva in me skoraj odvlekla  Angry proti domu Cheesy Cheesy. Ko pa prideve domov, pa ima naenkrat tooooliko Shocked energije za igro - pa me začne "preganjati": enkrat bi se igrala z žogico, potem pride spet z gumijastim Plutonom, vmes prežene s hitrostjo rakete našega Pikota... Ok, pa se greva igrat in jo poskušam zlaufati "do konca". Vendar mi ne uspe, ker se tudi pri igri hitro utrudi ali naveliča in začne počivati. Grem notri, npr. gledat TV, pa je že za mano in že me grizlja za gleženj, češ pridi se igrat. In tako do 10 h zvečer, ven - notri. Včasih že na pol spim, a njej energije in volje nikakor ne zmanjka Tongue Huh Grin. Se mi zdi, da nekako preveč diktira tempo svojega gibanja, ampak ko se vsede ali vleže, se lahko na glavo postavim sram, pa je ne premaknem z mesta Wink.


Bom prinesla kliker v Lendavo .. mimoigrede, sem opazila, da si na forumu malo potipala kako je s popustom za avtohtono pasmo... mogoce bodo pa se razmislili za naslednjič, lahkjo pa še v lendavi malo polobiramo Cheesy Cheesy Cheesy Ali morda veš, če bo tista coursing tekma kje v bližini? Na forumu sem videla, da na podobne tekme hodijo vse mogoče pasme, pa me je prav zamikalo, da bi kdaj tudi Čajko spustila za kakšnim umetnim zajčkom.


Sem izkoristila priložnost, ko se je ravno oglasila "daisy". Si prebrala odgovor? Upam, da se bodo drugo leto spomnili na naše kraševce! Roll Eyes
Kar se pa programa tiče, še nič ne vem. Pa bi se Čajki ljubilo laufati za umetnim zajčkom? Duki se ne bi. V začetku bi se pognala za njim, vendar bi po par metrih odnehala, češ toliko bežati - to je nesmisel! Cheesy Če ji pri igri vržem žogico več kot tri, štiri m daleč, sicer skoči za njo, vendar ko ugotovi razdaljo si misli: "Si brrrrrrr, kako je to daaaaleč!" in se vsede. No, toliko o Dukinem navdušenju za šport.  WinkGrin Grin Grin 
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #177 : torek, 23.08.2005 : 08:55:36 »

Zdravo, Branka!

Sem prebrala kako je z vama s Čajko Sad Sad Sad. Sem mislila, da je ta mora že za vami. Huh Ker seveda sploh nisem noben strokovnjak, ti pišem raje tu in tam puščam prostor tistim, ki imajo kaj pojma o tem. Me je pa kar spreletelo kakšno grozo preživljata! Cry Ravno zaradi tega, ker sta že tako dolgo na antibiotiku in rana še ni čista, in vse skupaj tako dolgo traja, pa da se ne bi še kaj zakompliciralo, bi jaz šla k temu dr. Pečarju, glede na to, da je tak strokovnjak in imaš to priložnost. Človek mora včasih menjati nekaj doktorjev, da potem najdeš ta pravega. Čajka pa mislim, da tega tudi ne bo zamerila, če bo potem hitro ozdravljena in se bo rešila satelita. Me pa zanima, kaj ti bodo svetovali drugi. Držimo pesti!
Logiran
EBRANKA
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 304


« Odgovor #178 : torek, 23.08.2005 : 09:30:46 »

Tripikice, hvala za spodbudo Smiley, mislim, da bova res šli kar k dr. Pečarju, na srečo ravno danes dela popoldne, drugače bo do četrtka spet vojna živcev.
Logiran
Tripikice
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 316


« Odgovor #179 : sreda, 24.08.2005 : 10:36:26 »

Sorry, ker sem neučakana sram - sta s Čajko šli k dr. Pečarju?
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 ... 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines