mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 06:57:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Strani: 1 ... 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198   Dol
Natisni
Avtor Tema: kraški ovčar - čvek  (Prebrano 261793 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
car-lan
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #2880 : ponedeljek, 12.10.2009 : 09:28:33 »

Hojla!
Ena slikica iz Bratislave, sicer ni najboljša, ampak za začetek bo.



Imeli smo se super, zeblo nas ni, zato je poskrbel moški del ekipe, najedli smo se tudi vseh sladkih in slanih dobrot izpod rok našega ženskega dela ekipe, zato je lahko vsem žal, ki niso šli z nami!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2881 : ponedeljek, 12.10.2009 : 10:27:37 »

Nam je pa zal, da si niste uspeli utrgati cas za BIS.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
do-khyi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 376


« Odgovor #2882 : ponedeljek, 12.10.2009 : 19:56:24 »

Nam je pa zal, da si niste uspeli utrgati cas za BIS.

Zanimivo , da je to sploh kdo od Slovencev opazil.

Je bila pasma  še ne tako dolgo nazaj tako zapostavljena, da je  skorajda še na naših razstavah ni bilo moč videti, kaj šele na svetovni ali evropski. Pa se v Sloveniji ni nihče kaj dosti brigal za to in tudi v defileju je ni nihče pogrešal, vsaj javno ne.
iz srca sem vesela, da se stvari spreminjajo in naslednjič bodo kraševci gotovo tudi v defileju, pa če tudi ne, bomo veseli, da so se je vsaj udeležili.


Zato  bomo iz tega potegnili tudi nekaj pozitivnega: vsi , ki ste se udeležili svetovne v Bratislavi BRAVO!!! in čestitam prav vsem, da ste se podali na ta izlet, seveda pa kot se spodobi posebne čestitke zmagovalcem.

Vedeti je treba tudi, da kraševca kupujejo preprosti ljudje, ki jih razstave ne zanimajo, vsaj po večini ne. In res je potrebno precej več truda in motivacije ter vzpodbude pri njihovih skrbnikih, da se jih udeležijo.
No, ampak kot vidimo se stanje tudi glede razstav izboljšuje in glede na sedanje delo DLVKOS je kraševec na dobri poti- tudi kar se razstavljanja tiče.
Logiran
trma
novinec
*
Sporočil: 24


WWW
« Odgovor #2883 : ponedeljek, 12.10.2009 : 20:25:58 »

Drejči, tudi če bi si vzeli čas za BIS bi bili verjetno prezrti kot že velikokrat doslej,razen veterana Vika .Sama sem bila kar parkrat(4X)vdefileju pa naju sodnik sploh ni opazil.So Kraševci malo manj atraktivna pasma. Undecided

do-kyhi hvala za čestitke,res bilo je nepozabno doživetje,vsaj zame.Dobila sva rezevni cac kar ni slabo in na žalost tudi kužni kašelj.  Ko se pozdravimo se vidimo na naslednji razstavi.   M&F
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2884 : torek, 13.10.2009 : 09:40:47 »

Tudi sama imam izredno nezanimivo pasmo za BIS in vem kako to zgleda.  Wink Pa vendar, saj psov ne gledajo samo sodniki, ampak tudi gledalci. Pasmo je treba promovirat in se pojavit v grupi, med pari in vzrejnimi skupinami.
Ce se ze spravis na WDS, potem gres v taksnem primeru do konca.

Ko sem bila s svojim psom na EDS 07, mi je bilo kristalno jasno, da bova storpedirana iz BIS-a, pa sem vseeno sla, ze zato, da navzocim predstavim enega predstavnika zelo redke pasme, ceprav me nihce ni sponzoriral za reklamiranje le-te.  Smiley
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Blanka16
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #2885 : četrtek, 15.10.2009 : 03:14:37 »

Tudi moja Rina se je iz Bratislave vrnila s kužnim kašljem in sva zdaj na bolniški   Undecided  Ne hodiva namreč v šolo, da bodo sošolci ostali zdravi  Smiley

Se pa strinjam, da smo se imeli na razstavi strašno fajn.

Drejči, katero pasmo pa imaš?
Logiran
leprotto
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #2886 : četrtek, 15.10.2009 : 07:06:08 »

Dajte še kaj več slikic!

Tudi Gala ima kužni kašelj, pa ni bila na svet. razstavi, tako da sva ga staknili v Lipici.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #2887 : četrtek, 15.10.2009 : 07:25:05 »

Čestitke vsem udeležencem razstave v Bratislavi! Čist ste kulski. Afro Bravo car-lan. Cheesy Slikce so fantastične.

Tale kužni kašelj je res štala. Undecided A nimate cepljeni psov proti kužnim boleznim?

Jaz sem pri moji Kani samo eno leto spustila cepljenje, ker sem brala po forumih, da cepivo drži več let in da ni potrebno vsako leto cepiti, in ravno tisto leto je staknila kužni kašelj, tako da sem rekla, da se bomo kar cepili vsako leto, ker je tisto pokašljevanje zgledalo zelo grozno. Cry

Hitro se pozdravite in fajn se imejte.
Logiran
leprotto
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #2888 : četrtek, 15.10.2009 : 08:32:25 »

V našem mix cepivu ni kužnega kašlja. Sicer ga pa veliko psov dobi kljub cepivu, tako da jaz svoje za enkrat ne bom obremenjevala še z dodatnim cepljenjem, sploh če ni nekega efekta.
Sicer je res grozno, ker se je prav davila, samo sem ji potem dala panatus forte (2 x po pol tablete na dan) in se je stanje močno izboljšalo. Vsekakor upam, da se bo čim prej pozdravilo.  Smiley

A so še kje kakšne slike?
Logiran
bramky
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 64


« Odgovor #2889 : četrtek, 15.10.2009 : 12:04:36 »

Verjetno smo zadevo staknili v Celju- vsaj tako trdijo nekateri razstavljalci. Zadeva traja en teden če jo zdraviš in teden dni, če je ne. Tudi moja je cepljena. Ne vem pa če je kašelj viroza ali bakterijska bolezen? Gaša je že malo nehala kašljati in v Lipici še nisem vedela, da je okužena tako da mi je zelo žal če se je katera okužila od nje.V najslabšem primeru pa bi zadevo zagotovo dobili v oni štali v Bratislavi.
Logiran
leprotto
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #2890 : četrtek, 15.10.2009 : 12:17:14 »

Tukaj http://www.veterinarska-postaja.si/svetovalnica/?id=8 pravijo tako:

Citat
Kužni kašelj ali infekciozni traheobronhitis je bolezen zgornjih dihalnih poti. Primarno infekcijo lahko povzroči eden izmed virusov (virus parainfluence, adenovirus 2, virus pasje kuge) ali bakterija Bordetella bronhiseptica. Včasih pride tudi do naknadne bakterijske infekcije.


Nekje sem brala, da so prvi trije dnevi najhujši in da naj pes ne bo izpostavljen fizičnim naporom.

Nič se obremenjevat s tem od kje smo to dobili, bomo že pozdravili.  Smiley
Logiran
car-lan
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 113


« Odgovor #2891 : petek, 16.10.2009 : 09:32:59 »

Potem imamo mi srečo, ali pa se še ni pokazalo. Smo ga pred dvemi leti cepili, pa so lansko leto imeli to vsi psi na vasi, razen našega, pa čeprav so se skupaj igrali. Bomo še malo počakali... Lips Sealed
Logiran
leprotto
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #2892 : petek, 16.10.2009 : 09:44:17 »

Pri nas se je pokazalo po enem dobrem tednu.
Logiran
bolha2
odvisnež
*****
Sporočil: 871


« Odgovor #2893 : petek, 16.10.2009 : 10:14:00 »

Inkubacijska doba je 5-10 dni. TUKAJ lahko prebrete kaj več o tem.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #2894 : sobota, 17.10.2009 : 07:36:21 »

Drejči, katero pasmo pa imaš?

Podenco Ibicenco
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Strani: 1 ... 188 189 190 191 192 [193] 194 195 196 197 198   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 2  |  Tema: kraški ovčar - čvek
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines