mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 00:11:45

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Dol
Natisni
Avtor Tema: lovci--kako morejo?  (Prebrano 59789 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nasty99
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 58


« : torek, 24.01.2006 : 22:04:06 »

danes sem izvedela zelo žalostno novico-in sicer da sta sosedova psa Capi in Oksi zaspala za večno Cry-ustrelila ju je človeška roka-lovec Angry.

Capi je bil zelo prijazen,igriv labradorec,ki se je zelo razumel z našim leončkom.Oksi pa je bil plašen vendar prijazen nemški ovčar,ki se je zelo rad igral z našim maltijem.Zdaj sta v večnem raju Cry.

Pred 14 dnevi ju je zjutraj lastnik malce spustil iz pesjaka z namenom,da se sama malo razgibata.Vedno pa sta po 2 urah prišla sama nazaj domov.Vendar tega jutra nista prišla nazaj.Psa sta kot vedno odšla v gozd-nikoli pa nebi ubila kakšne živali.Kljub temu,da so lovci verjetno videli,da sta oba plašna ter zelo prijazna do vseh živih bitji so ju ustrelili. Cry Cry Angry..Lastniki do danes niso vedeli,da psa ne bosta prišla nikoli več nazaj.

Šokirana sem in zelo zelo žalostna! Cry Cry Cry Cry.Upam,da bodo zdaj še njihovega enega nemškega ovčarja zapirali v pesjak.
Tako,da če živite blizu gozda PROSIM,da imate psa v pesjaku,da ne bo za brezveze umrl.

Capi in Oksi vidva pa uživajta v večnem raju in pazita na vse kužije v naši vasi.Vedno bom mislila na vaju,kako ste se z našim kužekim skupaj podili po travi in kakšne norčije ste zganjali.
10000  Kiss :-*za vaju!!

 Cry Cry Cry Cry Cry
Logiran
Rincy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.205


« Odgovor #1 : torek, 24.01.2006 : 22:14:31 »

Če jaz kaj prav vem,lovec lahko ustreli žival(v tem primeru psa) ki ni na povodcu.Če se motim,naj me kdo popravi.
Tudi to se mi zdi čudno,zakaj je pse spuščal ven iz pesjaka da sta šla sama na sprehod.Lahko bi jih privezal na povodec in bi šli skupaj(na povodcu!) v gozd.Po tem kar si napisala,ne moram reči da gre za kakšne vestne skrbnike Lips Sealed
Citat
Tako,da če živite blizu gozda PROSIM,da imate psa v pesjaku,da ne bo za brezveze umrl.
Psi ne morajo biti po cele dneve v pesjaku,zato ker živijo zraven gozda.Potrebujejo gibanje,nujno! Res pa je,da morajo biti spuščeni pod nadzorom,če živiš ob gozdu ali pa kjerkoli drugje(povsod se lahko kaj pripeti:avto,lovci...)

Drugače pa sožalje za pesjana in naj počivata v miru! Kiss

LP,
Nina
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #2 : sreda, 25.01.2006 : 12:38:53 »

Veseli naj bodo, da jih niso prijavili pristojni inšpekciji in tako plačali kazni za skrajno brezvestno ravnanje!!!!!!!
Ker pa je pravna pot običajno predolga in neučinkovita je več kot prav, da so tisti, ki jim je vsaj malo mar za prebivalce narave vzeli pravico v svoje roke in ukrepali na edini možen način.
Nekdo, ki spusti psa, da "se sam razmiga" je namreč prevelik bedak, da bi mu šel dopovedovati, kaj pravi zakon!
Logiran
tajci
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #3 : sreda, 25.01.2006 : 13:10:41 »

Veseli naj bodo, da jih niso prijavili pristojni inšpekciji in tako plačali kazni za skrajno brezvestno ravnanje!!!!!!!
Ker pa je pravna pot običajno predolga in neučinkovita je več kot prav, da so tisti, ki jim je vsaj malo mar za prebivalce narave vzeli pravico v svoje roke in ukrepali na edini možen način.
Nekdo, ki spusti psa, da "se sam razmiga" je namreč prevelik bedak, da bi mu šel dopovedovati, kaj pravi zakon!

No no, res ni prav da so spuščali pse kar tako,samo da jih pa kar ustrelijo...........
Psi morajo biti pod nadzorom in s tem ne mislim da jih je treba zapreti v pesjak.
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #4 : sreda, 25.01.2006 : 13:18:50 »

Pravilen naslov te teme bi bil"  lastnik-- kako si bil lahko tako brezbrižen"

Šokirana sem in zelo zelo žalostna! Cry Cry Cry Cry.Upam,da bodo zdaj še njihovega enega nemškega ovčarja zapirali v pesjak.

 Cry Cry Cry Cry Cry

Jaz pa upam , da se bodo sprehodili do prve pasje štacune in kupili povodec in psa  dvakrat na dan po  kakšno uro peljali na sprehod .
Žal mi je edino za ta dva psa , da sta pristala  pri tako brezvestnem lastniku, ki jih je  z svojo  lenobo pahnil v prezgodnjo smrt.
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #5 : sreda, 25.01.2006 : 23:25:51 »

No no, res ni prav da so spuščali pse kar tako,samo da jih pa kar ustrelijo...........
Kdo pa pravi, da so jih kar ustrelili?! Morda Nasty99 za katero sem ob pisanju mojega posta spregledal, da je še otrok in da je njeno razumevanje obravnavanje tematike pač na drugačnem, bolj idiličnem, nivoju.
Verjemi, da znata biti dva taka psa zelo iznajdljiva v naravi in da znata zelo dobro izkoristiti svoje prastare nagone za kar je šlo zagotovo tudi v tem primeru, zaključek pa je na dlani! Sedaj pa užgimo po lovcih!
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #6 : četrtek, 26.01.2006 : 09:35:15 »

Ena sveža (s privolenjem avtorja):

Logiran
janka
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 56


« Odgovor #7 : sobota, 28.01.2006 : 20:42:08 »

Na žalost je tako da če pes ni na povodcu in ni nikjer njegovega lastnika lahko ustrelijo ampak samo če preganja divjad,mi živimo tudi zdraven gozda in ko sem še imela Šarpa so me lovci opozorili kdaj ga lahko spustim in kdaj ne.zelo mi je žal za psa in ne obsojam .
Logiran
Tara04
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 481


« Odgovor #8 : nedelja, 29.01.2006 : 11:26:29 »

jaz pa mislim, da, če je kaznjivo recimo ubit ulično mačko je kaznivo tudi streljanje na psa. Nobenih dokazov ni, da sta psa preganjala divjad. Lahko bi lovci opozorili vaščane, da naj ne spuščajo psov preden so jih ustrelili. Ne branim lastnikov, ker bi morali bolje poskrbet za psa, ampak kaj bi pa bilo, če bi se lastnik sprehajal kakih 20m bolj zadaj in imel pač spuščena psa?
Obe strani so krive.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : nedelja, 29.01.2006 : 11:38:15 »

Mislim da nikjer ne pise, da lahko ustreli psa. Kar je skoda, bi moralo pisat, da ga lahko ustreli, ce preganja divjad. So pa zagrozene kazni, nekaj 100.000 sit. Ah, bi bilo fajn, ko bi jih zaceli talati hehe. Konec koncev je to (vecinoma) drazje kot pa nov pes.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #10 : nedelja, 29.01.2006 : 12:02:47 »

Nevem če ste slišali kaj o tem... V Žalcu (bližina Žalca) se je že kar nekaj časa nazaj zgodila 'nesreča' ko je policist ustrelil 2 huskya...vam je znano?
2 huskya, sta ponavadi vsak popoldan kakšno uro hodila naokoli...enkrat pa se je v njiju očitno prebudil lovski nagon, in sta se spravila na kokoške v bližini nmjunih lastnikov.  Dobesedno poklala sta okoli 15 kokošk, nakar je v kurnik prišel pogledat lastnik kokošk, ki se je ravno vrnil iz službe, in je imel pištolo pri roki. Sploh ni razmišljal, ampak ju je kar ustrelil. Najprej enega, in ko je drug to videl se je zagnal v policista a ga je ta ustrelil še preden mu je uspelo priti do njega.... Psa sta bila stara okoli 10 mesecev...
Zakaj vem kaj se je dogajalo....Slučajno sem se takrat peš vračala iz šole, in sem šla ravno mimo ko je en husky držal kokoško v gobcu, v tistem se je pripeljal policist, njegova stara mama pa se je drla da naj vse postreli... O tem se je kar nekaj časa še potem govorilo, in mislim da še sedaj potekajo tožbe...eni proti drugemu...

    To mogoče ni bilo za v to temo...bilo pa je precej podobno.. Roll Eyes

Sicer pa, upokojeni lovci (ne rečem tistih ki so vredu)  nastavljajo pasti kar sami od sebe, ker so prepričani da so vse živali bolane..tako je tudi moj sosed tukaj izgubil mesto lovca, ker je streljal na vsako žival ki je prišla mimo....Ta človek pa je edini za katerega res lahko rečem da je hudoben...Ko se odloči da je na vasi malo preveč psov, nastavi strup da jih nekaj pomre, potem si pa še sam kupi psa...Tako se je zgodilo mojemu Timmyu Cry ta petek je umrl, ker je baje podlegel strupu...v ponedeljek zvemo kaj več...Strup pa naj bi povzročil ostajanje vode v telesu Cry

   V glavnem..so lovci, za katere lahko rečemo da so res dobri...Nekateri pa so ČISTI BEDAKI, ki si zaslužijo šus v glavo iz svoje puške... Angry
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : nedelja, 29.01.2006 : 12:05:06 »

Se pravi, policaj je bil pri prvem "uboju" psa nepristeven, pri drugem je slo pa za samoobrambo. Kar se mene tice, naj lastnik placa vseh 15 kur, oba metka, pa se kako odskodnino za policista.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
larčy
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 53


« Odgovor #12 : nedelja, 29.01.2006 : 12:21:04 »

Ja..na koncu v tistem trenutku je bil vsega kriv policaj, ki je v tistem trenutku ravnal tako kot je moral! V bližini je stala njegova mama, in kaj bi bilo če bi se psa spravila še na njo? Shocked   Lastnik je obtožil policaja, da ne ve kaj dela, da mu je ubil 2 najboljša psa..itd...V tistem trenutku lastnik ni več vedel ka bi še rekel..
Pred kratkim sem izvedela da se še vedno tožarijo po sodiščih....Latnik zahteva oškodnino za svoja psa, in še nekaj v smislu tega kot da policaj ne bi smel uporabljati pištole izven službenega časa...ampak na srečo te obtožba ni bil a mogoča, ker je takrat policaj uradno še bil v službi...naklučje je nmreč dalo, da se je takrat oglasil doma, ker je bil v bližini...

Latnik 2 huskyev dobesedno ne ve več od kje bi še dobil denar...imajo svojo gostilno, ki jim teče neverjetno dobro...in ta dva psa sta bila kar tako za njih.... sploh niso skrbeli zanju... Človek jih nikoli ni  videl skupaj na sprehodu..ali sta bila spuščena sama brez lastnikov, ali pa sta bila priklenjena na verigi...  Angry

Logiran
Manca
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 76


« Odgovor #13 : nedelja, 29.01.2006 : 20:19:13 »

Sama živim ob gozdu in hodim s psom na sprehod, edino kadar nimam časa, ga zvečer samo spustim, ker ostane takrat doma. Drugače pa, lovci imajo pravico ustreliti psa, ki je od lastnika oddaljen več kot 50 m, vem iz zanesljivih virov, ker je moj oče namreč lovec. Je pa tudi odvisno, za kakšne lovce gre, vem da v našem okolišu niso še nikoli ustrelili nobenega psa brez dobrega razloga, tudi če se je sam potepal naokoli in mislim, da so v takih primerih krivi največ lastniki, kajti če si že omislijo psa, naj zanj tudi skrbijo tako kot je treba, kajti pes rabi poleg gibanja tudi njihovo pozornost, pa tudi lovci bi lahko imeli malo več srca in bi pač streljali samo na pse, kateri bi preganjali divjad in ne kar vsepovprek. S tem noče reči, da podpiram tako streljanje psov, ampak če lastnik ve, da njegov pes preganja divjad, naj ga da na povodec in bo mir.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 29.01.2006 : 20:24:05 »

Ja, ma kje to pise? Da lahko ustreli namrec. Vem, da sem ze gledala, pa tega nisem nasla, edino kazen je zazgrozena, ampak tega, da lahko ustreli, to pa ni pisalo.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 11   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: lovci--kako morejo?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines